Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

Berserkr

Film je takovým etanolem 80.tych let a všech jejích akčních subžánrů, kde se to mlátí kvůli rodině nebo prostě jen proto, že je to zábava a tahák. Takový film nepotřebuje složitý, propracovaný příběh, ani poselství, ani velkou myšlenku. Stačí mu dobrý nekompromisní hrdina. A tím Liam Neeson je bezpochyby, jako zachránce vlastní dcery a posel spravedlnosti je patřičně drsný, a hlavně uvěřitelný. Mě osobně se ve scéně, kdy vysvětluje únoscům, jak si pro ně příjde a jak je to bude opravdu bolet, dostavila po dlouhé době husí kůže. Závěr filmů už je klišé, prodej dcery arabským šejkům či komu, je tisíckrát omílaný, ale když se přes to přenesu, mohu konstatovat, že si film po čase ráda pustím. ()

medak

Besson napsal scénář, škoda ale že film i nerežíroval. Ale uznávám charakternost Neesona, který filmu dává maličkou jiskru a do role pasuje jako Messi do Barcelony. ()

Mana

Tak rychle jako tento snímek, neodsýpají ani odsýpací hodiny. Námět, scénář a režie jsou sehraní jako světla na semaforu a Liam Neeson je dlouhý, široký i bystrozraký. ***** ()

xray0045

Pribeh o unosu co uz byl mnohokrat k videni. Ovsem Neeson je nejen milujici otec, ale hlavne byvaly agent, ktery neodpousti. Plus tohohle filmu je v systematicnosti a vytrvalosti hlavniho hrdiny. Jede pomalu, ale stale, neprestane dokud nedosahne sveho. Neeson je hrdina s lidskou tvari, srovnal bych ho s Bournem. Prevalcuje vas, ale kdyz ho potkate na ulici reknete si ze je ucetni. Film ma stabilni tah, zadne vetsi vykyvy a tak hodina a pul ubehne jak voda. ()

MagikaVonCary

po třetím shlédnutí měním 4* na 5! Liam Neeson je tak neskutečně drsnej a sexy daddy, že jsem měla chuť si to na chvíli vyměnit s Maggie Grace, a dopustit se incestu! ;) úplně jsem jim to sežrala i s navijákem, včetně trhu s bílým masem a lá Angelika :) ()

Job29

Dost dobrý film plný akce a napínavých scén. Řekl bych tak 90% akce, 5 % keců + titulky... prostě pecka. Palec nahoru ()

Bof

Velice podařený akčnák, který v některých pasážích doslova bere dech. Liamu Neesonovi tady nelze než držet po celou dobu palce, v Taken totiž ztvárňuje nesmírně charismatického chlapíka, kterému věříte každé gesto. "Good Luck". ()

Martin.Marty

Pro mě jeden z nejlepších filmů roku 2009 (viděno až na DVD). Prostě akční film, kde otec hledající svojí unesenou dceru je zároveň také ex-agent (ex-super bad ass :)), který raději než mluví vše řeší za použití palných, bodných a sečných zbraní popřípadě si problém vyřeší ručně. Děj po krátké povinné představovačce ubíhá rychle, skoro stejně tak rychle jako počet zastřelených, pobodaných, posekaných popř. umlácených albánských nepřizpůsobivých. Akce je skvělá a dost brutální. Výborný je ovšem zvuk, konečně film, kde výstřel z pistole zní jako výstřel z pistole (chtělo by to ještě ale doladit :) ) a dokonce zvuk se mění i s prostředím, venku & uvnitř. Jako bonus je délka filmu, režisér věděl, že prostě nemá příběh na víc minut filmu a tak nenastavoval, nenatahoval a neředil děj. Proč taky? Délka akčního filmu nemusí být 120 minut, musí to být pořádný akční nářez! To se tady povedlo na 1* :). Hodnocení 100%. ()

behunka

ani ryba ani rak. Nenudila jsem se, nebylo to nijak zdlouhavé, prostě ráz na ráz .Odjela, unesena, zachráněna na úkor zničení půl Paříže a fofrem na šťastné shledání v Americe...ale. Liam Neeson v roli akčního hrdiny byl fajn. Nemusí to být pokaždé nabušený superhrdina , no super hrdina to byl. Neumím si představit, takhle nadopované šlapky. Dobře, možná jim dávají drogy aby byly holky povolnější , ale aby to byly takové mátohy?? To by bylo jak sex s mrtvolou a za to by zase tolik chlapů neplatilo, ne?? ()

andydufrsn

Nevím nevím, ale vzpomínáte na film "Commando" s panem guvernérem? Já jsem zas až tolik rozdílů mezi těmahlema filamama nenašel, je pravda že Arnie na ně bez přemýšlení vletěl, všechny pozabíjel a bylo, zatímco Liam si mozek trošku namáhal, ale výsledek je úplně stejnej - vletěl na ně a všechny pozabíjel. ..... ()

ciapok

veľmi užitočný nástroj pre filtrovanie akčných filmov - hlavnej postave musí o niečo veľké ísť, najlepšie o všetko. Musí tu byť samozrejme kvalitná podpora v produkcii, kamere, strihu atd atd... Tu sa to podarilo. Iste, menšie výpalné v podobe povinných klišé sa odviedlo, no ale... aj výpalníci patria k tomu nie ? ()

kacenkin

Krásná čistá akce. Jednoduchý a přímý scénář. Film bez hluchých míst. Řemeslně dokonale postavený kousek. Liamovi lze krásně uvěřit míru nasrání. Zároveň obsahuje řešení albánsko-arabské otázky :-) ()

Gedzby

Akční pohádka, přesto velice koukatelná. Přijde mi to trošku jako propaganda amerického turistického ruchu, aby udrželi své turist(k)y pěkně doma :-) Teď si holčiny dobře rozmyslí, jestli tu Eiffelovku vidět chtějí nebo jim bude stačit socha svobody ;) ()

robinho

Tak tohle je neskutečná adrenalinová pecka.Liam je většinou charakterní herec ale akční poloha mu nedělá problémy.evropská lokace příbehu je zajimavá.Má to všechno co správný akční film má mít.dobré ()

Hanes749

Akcí nadupaný film, který dobře plyne a stejně tak dobře se na něj dívá. Liam Neeson jako stárnoucí špion skvělý a hlavně jdoucí si za svým cílem. Bojové scény ve stylu Stevena Seagala, kterého zas tak moc nemusím, ale v tomto filmu mi rychlé neškodnění nepřátel nevadí. Podle mého lehce slabších 5*. ()

padlar

Trochu nesplněná očekávání. Doufal jsem v mnohem větší a propracovanější "jízdu". Ale koukalo se na to docela v pohodě, takže ve výsledku průměr. ()

TOMASINI

Proti jiným akčním trhákům se celý film jeví nějak více reálně, příjemně. Liam Neeson v podstatě stejný, ajko v romanticé komedii. Jinak schéma předvídatelné, ale celkově jak píšu příjemné. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)