Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

Hauzik

Nádherný snímek, který se mi vryl hluboko pod kůži.Tady vidíte,kam až to může dojít,pokud děti trpí chováním svých rodičů.Hudba od Eddieho Veddera je pastva pro uši.5* ()

Simo16

Úžasný film, čo ktomu viac povedať.Dokonale precítené, skvelé zahrané.Obklopený divočinou zdieľať najnebezpečenjšie útrapy svojho života - aj tak sa dá charakterizovať tento film.Dokonca sa nám navždy do pamate vryje nové slovné spojenie - Magický Autobus, v ktorom Ch.McCandless prežil najvačšiu časť svojej cesty na Aljašku, kde nakoniec ani nedośiel.Milujem pravdivé príbehy a tento je doakazom toho, že vždy sa nájdu ľudia medzi nami, ktorým ľudská sobeckosť a egoizmus nič nehovorí a neváhajú obetovať celý svoj život, len aby našli to, po čom najviac túžia. ()

johnson

Ani nevím co napsat. Celou dobu jsem se těšil koho dalšího potká a co nového zažije. Emocionální zážitek naprosto strhující, jenom mi vážně bylo líto, že nakonec umřel. Rád bych viděl, jak by jeho příběh dopadl. Hirsch v jedné ze svých nejlepších rolích. Tenhle snímek zaslouží plnej počet! ()

sa_kra

Miluju tu atmosféru, miluju Chrise a to, jak vypisuje šek pro charitu, miluju ty existence co potkává, miluju Veddera a Pearl Jam tak moc, jako miluju OST k tomuhle filmu, miluju ten konec, ačkoliv nad ním vždycky brečím. Miluju tu absolutní nádheru americké přírody a zároveň ji nechápu. Miluju ty vize a ten příběh a zápisy z deníku....a chtěla bych být na chvilku McCandlessem. Naprostá srdcovka. ()

MartyMcFly89

Asi nejpoetičtější věc, co jsem kdy viděl. Přeháním, ale copak si můžu na něco jiného vzpomenout ve stínu tak skvělého filmu ? Ten film je Krásný s velkým Ká, zde jsou slova stejně zbytečná. To se musí prožít. ()

exoomer

Urcite jeden z najzaujimavejsich filmov ake som videl. Osobne mam rad prirodu a miesta, kde civilizacia este nestihla vsetko utlacit a presne to sa v tomto filme nachadza. O to viac ma potesilo, ze film je natoceny podla skutocnej udalosti a neobsahuje ziadne trapne klise, americky humor a podobne veci, ktore sa, zial, objavuju uz v skoro kazdom filme. Jedina vec, ktora moze na divaka posobit negativne je fakt, ze dany film sa bude pravdepodobne pacit iba ludom, ktori maju radi cestovanie a prirodu, vzhladom na to, ze ziadny akcny a napinavy dej nemozete ocakavat. Pre mna vsak 5/5 ()

sirrgulo

Osobně si myslím, že hlavní hrdina byl přeci jen trošku bezohledný. Jistě měl sen, kterému podřídil vše. Měl své zcela nezpochybnitelné důvody, které chápu. Jeho cesta byla pozoruhodná a jeho vliv na lidi, které potkal byl kladný. Věnování peněz charitě i snaha navrátit se k přírodě. Klobouk dolů. Ale vážně si třeba jeho sestra zasloužila žít dva roky ve strachu co se stalo s jejím bráchou. Ano chtěl se ze svého dobrodružství vrátit. Ale nemyslím si, že ho to zrovna v tomto směru ospravedlňuje. I když to je asi tak jediné co bych mu mohl vytknout. Jestli byl opravdu Supertramp takový, jakého nám ho Sean Penn a Emile Hirsch v hlavní roli představují, byl to fajn kluk. ()

Morton Eucrow

*SPOILER* Aby hlavný hrdina pochopil, že pravé šťastie nájdeme, len keď sa oň s niekým podelíme, musel vyhasnúť ľudský život - ten jeho. Viac by sa mi to páčilo so šťastným koncom, no život nepíše len happyendy... a možno to aj šťastný koniec bol, predsa našiel čo hľadal a zomrel s úsmevom na tvári. ()

Gloory

Film si ty ctyři hvězdy zaslouží...ač teda délka je malinko přemrštěná.. Ale kdybych měl hodnotit hlavního hrdinu, tak by to nebyl odpad!, ale spíš něco jako "idiotskej kretén!".... ()

Moebius

Svoboda dovedená do extrému končí samotou, ztrátou odpovědnosti i k těm nejbližším, přerušením komunikace s okolím. Pro toho, kdo už nikoho a nic nepotřebuje, na nikom a na ničem neulpívá, je jediným samozřejmým koncem magická hlubina. ()

Zodiak

Bravo pane Penne, Bravo Edie. Moc se Vam to obema povedlo (rezie+music). Skvely vykon Hirsche tento brilantni snimek jen umocnuje. Po dlouhe dobe jsem byl zase pan po usi spokojeny. ()

Kazisvet III.

Silný příběh, který pomalu vtahuje diváka do děje. Úžasné přírodní scenérie americké divočiny to vše podtrhují a dodávají filmu tu pravou atmosféru. Snímek si právem zasluhuje 4/5. ()

rogger

No Sean Penn sa opäť nezaprel a vybral si tému a príbeh na filmovanie nádherných kulís a panorámat ako stvorený . Fantastické zábery prírody,hôr a jazier diváka sprevádzajú vlastne pocelú dobu a to poskytuje vizuálne úžasný estetický pôžitok. Naozaj som mal chuť vybrať sa na miesta, na ktorých sa nakrúcalo a po ktorých putoval hlavný hrdina, lebo pojem divočina tam dáva skutočne iný význam. Povedal by som význam domova. S Emilom Hirschom ako hlavným hrdinom som nemal problém sa skamarátiť v priebehu prvých 10tich minút a potom som sa už kludne nechal unášať rozprávaním príbehu o jednom mladom človeku plnom ilúzií a optimizmu a nádeje v lepší svet. Po prvom zhliadnutí som síce mal pocit, že sa trochu prepískol celkový čas filmu, ale keď sa na to pozriem odstupom času išiel by som do tých 148 minút opäť. ()

Via

Společnost ve které žijeme je ne moc uspokojivá... aneb jak jeden mladík dospěje k závěru, že lze přežít v přírodě bez peněz a žít v ní v souladu (což za určitých okolností lze)... o bezmezné odvaze, odhodlání, svobodě... Silný snímek, dosti pravdivý, za okolnosti býti mužem, tak asi neváhám, sbalím baťoh, pár nejnutnějších věcí a odjedu na pár dní "do divočiny"... snad se mi to někdy za mírnějších podmínek podaří... Na konec mě jen zaskočilo, že jest podle pravdivé události natočen... ()

aggatka

Bože môj...zas raz nerozumiem hodnoteniu na csfd....další extra nudný film....dva a pól hodiny ukazujú chlapca s pohľadom na svet, ktorý v živote nepochopím, takže s takouto postavou sa nedá ani vžiť do príbehu a ani ho len pochopiť...a pozerať sa dve hodiny na to ako chodi pešo....potom sa pre zmenu už člnkuje...potom zas ide pešo...a potom zas stopuje...neskôr lezie pre zmenu po skale a zas stopuje...preboha!Dialógy, ktoré sú vo filme mi prídu zbytočné a film neskutočne ale neskutočne natiahnutý a navyše nechápem vlastne prečo, keď sa tam očividne nič nedeje...kludne mohol mať o hodinu menej a možno by bol tým pádom i pútavejší...dokonca ani ta Kirsten za veľa nestála...preklikávanie magického autobusu s minulosťou bolo tiež úplne zbytočné a rušivé a postrádala som v tom hlbší význam...jedinú hviezdičku dávam za krásnu prírodu a posledné minúty filmu s peknou myšlienkou...ale nieje to ďaleko od odpadu...snáď taký film už nebudem druhýkrát vidieť. ()

Immort4lek

Velice silný snímek,který je natočen podle skutečné události.Hlavní postavou je Christopher McCandless,dobrodruh tělem i duší co se vydá na tu nejtěžší cestu svého života a tou je Aljaška.Podle mě jeden z nej filmů co jsem kdy viděl,doprovázený skvělou hudbou od Eddieho Veddera.Film který se Vám dostane pod kůži a ne a ne ho z ní dostat. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook