Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

Therese

Po několikátém shlédnutí pořád naprostá pecka, i když si uvědomuju, že na zcela osobní úrovni. Kohokoli jinýho může úplně minout. ()

FilmDrobek

Jeden z mých oblíbených filmů mě ještě nikdy nezklamal! Příběh mladého kluka, který si chce splnit celoživotní přání skončí tragicky. Což mi samozřejmě na konci přivádí slzy. Celkovou harmonii filmu doprovází nádherný soundtrack. Pokud se nestydíte za slzy a rádi si pobrečíte, možná je to ten pravý film. 5* je za obsazení, soundtrack a za neuvěřitelně dojemný příběh! Doporučuji jako celovečerní film. =) ()

megajalec

Skvelé, fakt skvelé. Sen každého romantika, idealistu. Len tak sa zobrať a užívať si život, späť k prírode. Zanechať problémy a nechať sa unášať, vychutnávať život...Film dokonale plniaci a zobrazujúci Frommovo heslo: být nebo žít? Tak si vyberte. ()

DuMonT

!!!Obsahuje spoilerové informácie!!! Pre mňa najlepší film aký som kedy videl, určite jeden z filmov, ktoré by mal vidieť každý. Hlavný hrdina taký mladý a pritom taký dospelý. Cením si jeho cieľavedomosť. Asi každý má vo svojom živote pocit, že by najradšej "vypadol" čo najďalej od všetkého a tento mladík to dokázal. Iróniou je, že najskôr odsudzuje spoločnosť, uvedomuje si jej negatíva ale neskôr si vytvára na svojich cestách mnoho silných priateľstiev vďaka svojej priateľskej povahe. Napokon si uvedomí, na sklonku života, že "Happiness is only real when shared" čiže šťastie je skutočné len vtedy, keď je zdielané. Ešte viacej tomuto filmu dodáva, že je inšpirovaný skutočnou udalosťou. Dokonca v tomto autobuse skutočne pred rokmi istý čas žil a skonal Christopher McCandless, nech mu je zem ľahká, bola by pre mňa česť ho poznať. ()

Raphaell

Manifest svobodného člověka, tůláka. I když bych nechtěl opustit své blízké, stejně tak nechci být jen zaprděncem, co sedí doma na prdeli. Odjíždím do Krkonoš, sám, ale doufám, že si na mě tamější kámoši udělají čas a budou chodit po lesích a po horách se mnou. ()

Palisander

Kto sa bojí, nesmie do lesa. A kto sa nebojí by mal vedieť, čo v tom lese robiť. Kde je autobus, tam je pravdepodobne aj cesta ;-)... //...V tomto prípade som mal dojem, že podstatné veci boli odrecitované a na obraz sa dostali tie menej podstatné až okrajové. Strih mi prišiel rovnako zmätený ako konanie hlavného hrdinu. Výsledný dojem potom zodpovedá jeho neslávnemu koncu. Posolstvo? Aké úžasné je zomrieť zbytočne? Nie, toto nie je moja šálka čaju. Eddie Vedder naopak môže byť. Takže radšej soundtrack ako knihu. Takmer by som zabudol na najzábavnejší moment filmu: hodinky zlatej farby na Chrisovej(Alexovej) ruke. To bol fakt divoký úlet ;-). ()

B.C.B.P.

Už v úvodnej tretine filmu som sa tešil ako tomu cukrúšovi napálim hanebne priemerné ***, za túto oslavu nekonvenčnej slobody a revolty. Mal som za to, že len zlyháva môj recepčný aparát a ono chyba nebola na mojom prijímači... Smrad amerického výrobného procesu bol neprekryteľný a k citlivej téme pasoval ako Hawking do role Hamleta. Cukrúš so svojim dištancom, okukanou rečou reprodukovaný vzor nefunkčného zväzku manželského, patetické melódie, postavička sestry, ktorá pre istotu ešte brnká po clivej strunke atď. No, zápach. A tu odrazu, kukaj ho, sa film skultivoval. Ten intelektuálne tápajúci Wolwerine začal hrať, rozbehla sa kamera, hudba už neznela ako od táboráka kde v plechovke vrie fazuľa, Penn tam nabodol infúziu autentickosti námetu. Filmu naskočil tep, začalo biť SRDIEČKO... Trocha patetizovania, trocha divočiny, trocha pravdy o ľudskej nevyspytateľnosti, o vzťahoch, sexualite, byť, a či... kde byť? Dejová segmentácia na ,,evolučné“ kapitoly je príjemným, ale pre mňa nie celkom funkčným zhodnotením(možno len ten môj aparát), zato retrospektívny princíp má efekt maximálny, je tam dynamika len to tak švihá. Vrcholne vhodne zvolená typológia ,,menších“ rolí, dokonca zaujal idylický kápo od kombajnu Vaughn, ktorý ma inak necháva chladným (ako postava [ako filmová postava!]), a ešte odrapocem, že herecký top sa konal v podaní Holbrooka (!). Zase raz projekt podporil námet skutočných udalostí, ale ten osudový záver by solídne utiahol aj film s klasicky vyfantazírovaným scenárom. Ono, tieto závery sú vďačné – ... srdca bôľ a stovky hrôz... Ale neprezrázajme, milášik, neprezrázajme... ]:-> ()

Blazis34

Zajímavý příběh Christophera McCandlesse, který měl určitě bohatý a rozmanitý život, ale také bohužel kvůli tomu dost krátký. Mám rád lidi co si jdou tvrdě za svým snem a cílem, ale tento druh života bych sám nepodnikl. V takto mladém věku se vydat vstříc cestě plné samoty a nebezpečných nástrach, kde nemůžete tušit co vás každým dnem čeká. Právě proto tohoto mladého dobrodruha obdivuji a jeho odvahu dvojnásob. Nedivím se, že hned po přečtení knižní předlohy Sean Penn zakoupil práva a příběh zfilmoval. Podařilo se mu vybrat výbornou hereckou hlavní postavu Christophera, a to všeuměla Emile Hirsche. Myslím, že tento hoch bude mít ještě bohatou a dlouho hereckou kariéru. Za Útěk do divočiny obou pánům a zbytku tvůrcům a hercům dávám výborných 80% - čtyři hvězdy. ()

NeMiQ

Film na viacero zhliadnutí. Už dávno som nevidel film, kde by som nezbadal ani jedno klišé, ani raz som netušil, čo bude nasledovať. Nabudúce si zaobstarám české/slovenské titulky, aby som dokázal viac nasať z toho množstva myšlienok a objaviť zas niečo nové. Ale to asi budem musieť zmeniť hodnotenie na 6* :P A posledná veta filmu ho pekne vystihla. ()

Ados12

Když jsem se na to díval, měl jsem chuť se vykašlat na zkouškové a utéct někam na výlet. Akorát nepočítám s tím, že by to bylo v ČR tak cool jak v USA :D Jinak super film, který baví svojím klidem, jasných 5. ()

SheldonShamy

Poutavá cesta pryč z města, civilizace, pryč od rodiny a od své vlastní identity. Jak se odprostit od materialismu, sobectví, peněz... Neuvěřitelný příběh mladého kluka, který se snaží najít. Krásně vykreslené postavy, které během příběhu dospívají. ()

Rudy77

Nádherný film o odcudzení a hladaní samáho seba, ktorý má až neuveriteľne silnú výpovednú hodnotu. Na prvé pozretie sa možno nedostane tak pod kožu, o to silnejší zažitok je to na druhý krát. Vedel som, že Sean Penn je výborný herec, ale týmto dielom ma veľmi milo prekvapil aj ako režisér. Všetko skvelo podfarbuje pesničkový soudtrack Eddieho Veddera(další môj oblúbenec). Film, ku ktorému sa budem vo svojom živote ešte často vracať.......Po treťom zhliadnutí, definitívne v Top 10! ()

hoffman.jan

Abych citoval The Doors : " Can you picture what will be, so limitless and free ? " . Velmi silný film, s krásným a obdivuhodným poselstvím. Ten "to je vážně jen film ?" pocit na konci je neskutečný. “...for there is no greater joy than to have an endlessly changing horizon, for each day to have a new and different sun. Dokonalé, úžasné, epické a bohužel, ne příliš známé dílo. ()

ajusinka14

krásny film o slobode a o živote :) naozaj tento film je skvelý určite sa oplatí pozrieť... super myšlienky a to že je podľa skutočnej udalosti tomu pridáva že to všetko nie je len o prázdnych rečiach :) ,,Two years he walks the earth. No phone, no pool, no pets, no cigarettes. Ultimate freedom. An extremist. An aesthetic voyager whose home is the road. Escaped from Atlanta. Thou shalt not return, 'cause "the West is the best." And now after two rambling years comes the final and greatest adventure. The climactic battle to kill the false being within and victoriously conclude the spiritual pilgrimage. Ten days and nights of freight trains and hitchhiking bring him to the Great White North. No longer to be poisoned by civilization he flees, and walks alone upon the land to become lost in the wild. - Alexander Supertramp May 1992" ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook