Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

gicous

Lidstvo v dnešní podobě je nejméně svobodné ve svých dějinách. Jsme závislí jeden na druhém stejně tak jako na věcech, které vlastníme. Příroda je cosi cizího, co bylo kdysi přirozené, je dnes cizí a platí to i naopak. Chris to cítí, chce utéct od všeho do divočiny, kde panuje svoboda v té nejryzejší podobě, kterou můžeme dneska zažít. Ale svoboda není štěstí. Jako lidé jsme od přírody společenská stvoření a to jediné, co nás může udělat štastnými jsou zase jenom lidé. Chris to pochopí, ale už je příliš pozdě. Útěk do divočiny ja fascinující film, který zpočátku působí trochu chladně, ale postupně, jak jste s Chrisem vedeni po jeho cestě, ho pochopíte, sžijete se s ním, oblíbite si ho a máte ho rádi. Je to film o mladistvé revoltě proti konzumu, proti systému, proti rodině, která Chrisovi naložila na jeho záda příliš velké břemeno. Je to film o lidech, které potkává na své cestě, a kteří v něm zanechají stopy, vzpomínky, které ho nakonci přinutí změnit svoji filozofii. Je to film, který je krásně natočený, doplněný dokonalým soundtrackem a skvělým hereckým výkonem Emila Hirsche. ()

rob_troy

Film jsem odkládal dost dlouho a vlastně ani nevím, proč. Nešlo mi ani o Hirsche, kterej pro mě znamená hodně a to samý Vaughn. Možná to chtělo jen správnou chvíli na takový dobrodružství a včera to přišlo. Maximálně spokojenej. Plný počet a Bye. ()

Eruzione

Celou dobu to bylo tak na ty 4*, protože film mě nenudil, naopak, poměrně jsem se bavil a užíval si to, ale něco mi tam buď chybělo nebo vadilo. Chris McCandless byl svým způsobem trochu magor, ale jako jeden z mála si dokázal život užít opravdu naplno. Takový "smutek ve velké euforii", asi tak bych popsal strhující bombastický závěr filmu, který vás opravdu donutí se (nad sebou) zamyslet. Proto konečných 5*! ()

kubilov

Into the Wild mě naprosto srazilo na kolena. Naivní sen mladého chlapce, který se rozhodl vyřešit své osobní i rodinné problémy cestováním a samotou na krásném, ale opuštěném místě. Skvělá práce Seana Penna a dechberoucí galapředstavení E. Hirsche, doprovázené krásnou atmosférou, výpravou i hudbou. Jednu chvíli jsem chtěl dát maximální hodnocení, ale jakmile jsem si uvědomil jisté nesrovnalosti, bylo to pryč. Tak například jen kvůli rodičům zdrhnout na Aljašku? Nechat tam svojí milovanou sestru a ani jí nedat vědět? Hodně silné 4* ()

Muzaffer

"Some people feel like they don't deserve love. They walk away quietly into empty spaces, trying to close the gaps of the past." "Rather than love, than money, than faith, than fame, than fairness... give me truth." Člověk by ani nevěřil, že koukat přes 2 hodiny na chlápka jak se toulá divočinou bude takový zážitek... ()

dragosta

Působivý snímek s vynikající kamerou a nádherným hudebním doprovodem. Sean Penn odvedl skvělou režijní práci a zpřístupnil tak širokým masám pohled do života a myšlení "Supertrampa" Christophera McCandlesse. Herecký výkon Emile Hirsche je zde bravurní a přiměl mě shlédnout další jeho filmy. Into the Wild si bez váhání zaslouží 5*. ()

radys.v

Zajímavý příběh natočený v krásné přírodě, doplněn výborným soundtrackem. Těžko uvěřit, že někdo dokáže takhle žít. Jsem naprosto opačný typ člověka - jsem závislý na pěnězích a technologiích. Možná proto Crise obdivuji. Pro to, k čemu se dokázal odvážit. ()

Dzegr

(1) "Some people feel like they don't deserve love. They walk away quietly into empty spaces, trying to close the gaps of the past." (2) "Skutečné štěstí je jen tehdy, máš-li se o něj s kým podělit." (naprosto dokonalá hudba) ()

ClownK

Prostě Bomba! Myslím že na tenhle film budu dlouho vzpomínat. Zanechá to ve vás takový pocit a ří sledování tohoto filmu budete jistě přemýšlet i o tom co byste v životě chtěli dokázat Vy! ()

anyonecek

Vynikající film, který se naprosto staví proti tomuhle ubohému stylu "života". Do hlavní role by mi určitě sedl více jiný herec, který by to podstivěji a dokonaleji dotáhl do konce, ale zrovna u tohohle filmu byl hlavní herec trochu vedlejší sousto. Skvělá práce s dějovými liniemi, které se vzájemně proplétají a postupně odkrývají Chrisovu povahu a minulost. Hudba velice krásná a hodně náladová i se svými texty, což se k tomuto filmu velice hodilo a to krásné prostředí hor a přírody, no mazec. Skvělé vztahy mezi lidmi co Chris potkal, prostě ukázka jak by to mělo vypadat a jak by se k sobě lidé měli chovat. Většina věcí co hlavní hrdina udělal by před 100 nebo více lety přišla spoustě lidí normální a určitě ne nelegální, ale v dněšní době už je vše normální nelegální a trestá se to, jen aby všichni žili podle psanejch pravidel jak ten dobytek na pořážku. Konec byl poněkud smutný, ale zároveň velice pozitivní, protože Chris prožil svůj život jak chtěl a ne jak mu někdo nadiktoval, umřel s úsměvem na tvári ve svém domově. Film má určitě co říci a je jen na divácích, co si z toho odnesou. ()

sannyve

Na túto filmovú extázu som si musela počkať. Pred dvomi rokmi som film vypla asi po 15 minútach. Doteraz neviem prečo. Neviem, čo ma chytilo za srdce viac; odvaha vymeniť všetko materiálno (a to teda poriadne na ružiach ustlaté) za jeden jediný sen, žiť ako dobrodruh, tá separácia a neschopnosť utužovania akýchkoľvek medziľudských väzieb (byť stále len samotárom!) alebo ten koniec. Plakala som ako malé dieťa. A keď počúvam soundtrack, spomienky sa vracajú. Fakt krásne! ()

Kortexo

Nedospělej kluk, který nenávidí svý rodiče, protože oni už dospělí jsou a samozřejmě ví co se životem, hodí svý auto ze skály, spálí svý peníze, spálí doklady a uteče do divočiny.Navíc si myslí, že když čte Jacka Londona, tak je prudce inteligentní a přežije všude a všechno... Nežijeme ovšem v pohádce... Tenhle film funguje, jako dokonalá prevence.. Měl by se povinně pouštět na školach, a možná by to pár děcek odradilo chovat se jak kreténi a riskovat život pro nic... ()

Guran

Ze začátku spíše nudné. Záběry nic neříkající a snímek nemohl diváka vtáhnout do děje, což se pak ale naštěstí stalo. Sean Penn jako režisér sbírá zkušenosti a doufám, že se režiserského křesla jen tak nevzdá. Emile Hirsh se ukázal jako dobrý, spolehlivý herec a do filmu náramně zapadl. Snímek mě pak zaujal a byl jsem zvědav na osud Alexandra Supertranta (Cristophera McCandlesse). To nebudu prozrazovat, jen musím dodat, že tento člověk nemohl být psychycky v pořádku a to, že v divočině se mu žilo dobře není samo o sobě normální. Ale nakonec z toho vyšel pěkný film. ()

J0hn

Krásná příroda a nesnesitelný rozmazlený mladíček co má pořád spoustu chytrých řečí, ale který v životě nic nedokázal. Taková antireklama na přehnaně "eko" a přehnaně "hipi" lidi kteří, když se dostanou do opravdové divočiny, tak nedokáží přežít ani pár týdnů. ()

adamix

Určite jeden z najlepších dobrodružných filmoch, ktoré boli kedy natočené. Film ponúka krásne zábery a snímky na starú dobrú Ameriku a jej krásne prírodné bohatstvo. Emile Hirsch je celkom slušný herec a na to, že toto je jeho zatiaľ prvý film, ktorý vidím s jeho prítomnosťou, takže je fajn. Veľké + pre krásnu hudbu, ktorá pestro sfarbuje každý jeden kútik tohto diela. Každý soundtrack krásne zapasuje ku každému záberu a dosť ma potešilo, že tu nebola skoro žiadna depresívna hudba. Na tomto famóznom snímku je aj dobré to, že proste vnúkne tomu divákovi radu, nech aj on zabalí všetky starosti a niekam si vyrazí a nechá si prečistiť hlavu od všetkého a nech si užíva krásy matky prírody. Jedine, čo by som z filmu vystrihol sú niektoré zábery ( polonahá Ukrajinka, nechutné zábery na vykuchané zviera, scéna na nudapláži, holý Christopher v rieke ). Ako nehovorím, že by mi vadilo zopár tých nahých báb, ale k filmu sa to nehodí. Film má človeka trochu povzniesť a facinovať, nie vzrušovať ( asi viete, ako to myslím ). To ale nechajme stranou a vráťme sa k tým pozitívam. Christopher na svojej ceste spoznáva veľa dobrých ľudí a každý divák proste pochopí, že film je založený nielen na jednom veľkom dobrodružstve, ale aj na priateľstve. Dosť ma šokoval ten otrávený hrachor až nakoniec smutný záver. Snímok je založený na myšlienke, že človek má vždy druhú šancu na život. Že si môže užívať, že sa môže opäť smiať a radovať sa zo života. Vždy je iná cesta. Vždy. Krásny snímok o dobrodružstve jedného tvrdohlavého, ale cieľavedomého chalana, pri ktorom až v závere vám vaše slzy vyjadria, čo ste práve videli. U mňa 4* a 85%. ()

Brano

Nechápem to vysoké hodnotenie. Mne to prišlo neuveriteľné nudné. Príbeh ma absolútne nezaujal. Celkový štýl, akým bol ten dej cez retrospektívne pohľady prezentovaný sa mi nepáčil. Hirsch ako herecký, tak i aj postavou dosť nesympatický. Táto postava mi už od začiatku prišla dosť sebecká a ten útek to len utvrdil. Veľa logiky v tom tiež netreba hľadať. Ja som sa len príšerne nudil a do konca to bez pretáčania dopozerať by som nevydržal. Emócie to u mňa nevyvolalo žiadne, takže strata času. ()

Sssiksseilor odpad!

Whoah, tohle bylo pro jednou opět téměř utrpením, přitom přepsat 8/10 scénáře, a dalo by se na to pohodlně koukat. Už od doby, kdy mi byla během školních let k této srdcervoucí ohavnosti "naordinována" ona předloha, jsem věděl, že tohle i přes krásnou výpravu se do dobrých půlek nedošoupe. Jen pro ujasnění, 'dobrých' je v tomto případě rychlá smrt hlavního "hrdiny" ihned po začátku, protože Hirsch je tu nadpozemsky slizkej hipík a jeho 140 minutový odchod musel být kvitován leda prvotřídními mučedníky. Zrůdička Stewart je tu slizká zcela ve své normě, takže paradoxně dobrá volba. On je to tak odpudivě hloupý životní příběh, že i kdyby se mi líbil myšlenkami (k čemuž je to sakra štreka), nemohl bych ohodnotit jinak. Zdejší i světové hodnocení však jasně hovoří o faktu, jak málo (rozuměj nic) divákům stačí k radosti. Moralisticky strhující průjem rebélie. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook