Skins

Veľká Británia, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer (viac)

pytlik...

Viděl jsem první čtyři díly třetí série, takže můžu erudovaně zhodnotit celý seriál. Myslím, že tráva v okolí Bristolu šumí dvakrát radostnějc než jinde na světě, páč se dme hrdostí nad tím, že má mnohem vyšší IQ než většina mládeže v tomto městě se vyskytující. Možná bejt dvanáctiletej a ještě pro jistotu mentálně tak o jedenáct let zaostalej, budu charakterům a jejich chování aplaudovat, ovšem takhle mi připadali všichni na pěst. Což by ještě nebylo nejhorší, první dva díly se ještě jakž takž držely nějaké té logiky, ovšem to, co nastalo v díle třetím, to svět neviděl. Tak jako Foglara by asi potěšilo, že jeho Rychlý Šípy doletěly až do dalekýho Konga, páč jinak si mirkodušínství toho černouška vysvětlit nedokážu, ovšem nás ostatní z toho berou mrákoty. Anebo je taky možný, že se tvůrci chytli za nos a snažili se propašovat do seriálu něco výchovnýho, dost možná dostali nějakej výhružnej dopis od britský odnože Nenávisti zdarma. Každopádně je divný, když si černoušek žil tak spokojeně v Africe, proč spěchal do Evropy, a jak tooo, že si lítá mezi Kongem a Británií jen tak volně, s jediným omezením, že mu to musí povolit jeho maminka? ()

sskrblik

Tak tohle ne! Nejsem naivní, abych věřil těmhle adolescentům a jejich příběhům. Tentokrát mě Británie zklamala. Vím, že další díly bych těžko snášel... aspoň jsem si odnesl ze seriálu pěknou úvodní znělku. ()

Wendy

1. generace (1./2. série): Když začnete sledovat tenhle seriál, tak po pilotu působí hrozně pitomě. Naštěstí se Skins nachází již v druhém díle a v podobně citlivém a zároveň hravém stylu pokračuje nadále. Největším problémem této generace pak je, že některé postavy jsou odsunuty stranou ústředním čtyřúhelníkem, což je škoda, protože mám všechny postavy upřímně ráda. V čele s výborným Tonym Stonemem, kterého jestli máte od začátku skutečně rádi, tak o vás asi začnu pochybovat, ale díky jeho komplexní povaze (a zvrácenosti) a výborné heterosexuální bromanci se Sidem se jedná o moji nejoblíbenější postavu této generace. Druhá série nabírá na obrátkách co se temnosti týče a já této partě jen nerada dávám sbohem. 2. generace (3./4. série): Řeknu to na rovinu - své pětihvězdičkové hodnocení můžu dát jen za předpokladu, že ignoruji dvě série s ~touhle~ partou. Zatímco chlapci a děvčata (plusem Skins je mimochodem to, že šestnáctileté postavy hrajou skutečně šestnáctiletí herci) z první gen byli znatelní přátelé, aspekt přátelství a opravdivosti mi u jejich následovníků chybí. Nenalézám zde jedinou mně vyloženě sympatickou postavu (a to jsem poctivě shlédla obě dvě série, což ani pro pochopení děje není nutné - stačí si počkat na další generaci, a je to) a z dosud perfektních scénářů se stal naprostý mess. Bye bye, and don't come back. 3. generace (5. série): Po zkušenosti z předchozích dvou sérií jsem se bála, ALE ZBYTEČNĚ, protože po první sérii nového obsazení jsem se do Skins opět zamilovala. Ubylo sexu a drog (ale ne úplně, nebojte), přibylo plynulého vývoje postav a přátelství a mou novou královnou se stává bezchybná (a přitom velice nedokonalá) MINI. We are a mess, we are failures, AND WE LOVE IT. ()

Angelic-77

Za první dvě série dávám jasných 5* a jen škoda, že vyšší hodnocení udělit nejde - protože takhle realistický, emotivní a zároveň vtipný seriál jsem zatím ještě neviděl, prostě masterpiece ;-). Následující sezóny raději do hodnocení nezahrnu... 3. série ze začátku podprůměrná, místy až nudná a trapná, po pár dílech se to tak nějak dalo do pohybu, ale to se opět obrátilo k horšímu se 4. sérií, která je nezáživná a vykrádá akorát sama sebe...jestli jí dokoukám, tak jedině z úcty k nezapomenutelným postavám z první generace (prvních dvou sérií) - tahle parta pro mě totiž představuje celý seriál Skins :). ()

M.Habarta

Seriál ze života anglických teenagerů - už základní popis zní mým uším velmi lahodně. Úplně mi nesedlo rozčlenění "co díl, to příběh jednoho". Taky vizuálně seriál působí hodně lacině. A možná tvůrci občas hrají až příliš artovou hru. Ale tím pro mě hlavní negativa prakticky končí. Herecká mládež (na pár výjimek) výborně hraje, příběh je relativně chytře psaný a humor skvělý. Scénář sem tam položí divákovi nepříjemné klišé, aby vzápetí šokoval nečekanou událostí. Škoda jen, že humoru postupem času ubývá a Skins se průběžně stávají o poznání vážnějším seriálem. Viděny 2 série - do nové generace se mi aktuálně úplně nechce pouštět. ()

Mishqo

1. a 2. séria za mnou a som maximálne spokojný čo sa týka obsadenia, hudby, scenáru, humoru, atď... 3. a 4. séria stále si to drží štandard ale tie nové decká som si obľúbil ešte viac... 5. a 6. sériu som sa po úvodnom diely rozhodol vynechať aby som si nepokazil dojem z celého seriálu :) ()

Nyck

1. série 85% Škoda že se některé postavy nevyskytují častěji. 2. série 70% Zjišťuji, že mě šíleně irituje Effy, oba díly o ní jsem protrpěl silou vůle. Zároveň mi začínají připadat jednotlivé problémy členů party dost na jedno brdo. Je to samá negativní zkušenost, žádné pozitivní. Chtělo by to trochu rozbít stereotyp. 3. série 65% Těžko říct, nejspíš mi nesedly nové postavy jako ty v úvodních dvou řadách. Každopádně byla tahle série nejslabší zatím, nezajímaví lidé, celkem předvídatelný děj. ()

ganz

3* za seriál a 1* pro dokonalou Cassie. Dokoukal jsem obě série u třetí jsem už opravdu neměl náladu pokračovat a to hlavně kvůli tomu, že skvělé charaktery na kterých první dvě zakládaly, tu jednoduše nejsou. Ano charaktery držely tohle britské Beverly hills pohromadě a popravdě místy to byla jediná věc, kvůli které jsem na seriál nerezignoval a věřte, že hodněkrát jsem byl opravdu na hraně. Zvláště pak když další z mých oblíbených charakterů upadl do bezvědomí(mám pocit že Chris) a ta holčina se celej díl nemohla rozhodnout, že mu řekne že čeká dítě... a on je najednou v bezvědomí v nemocnici? Promiňte, ale tohle už nebylo ani Beverly Hills, spíš Tak jde čas (hodiny v intru). Nakonec však dávám 4*. Seriál si nějakou záhadou udržel mou pozornost a byl bych pokrytec, kdybych ho tedy poslal dolu. ()

Napp

Skins je seriál, který si s teenagerskými hrdiny dělá, co se mu zamane. Při sledování prvního dílu první série jsem neměl žádná očekávání, i přesto mě seriál trochu zklamal... Rozhodl jsem se mu dát další šanci a objevil jednu z velkých závislostí. Některé příběhy opravdu zapůsobí, tak jako vztahové linie a samotná atmosféra dění seriálu - Anglie, Bristol. Jelikož každá generace hrdinů si pro sebe zabírá 2 série, byl jsem trochu zklamaný, když jsem viděl nastupovat (ve 3. sérii) nové hrdiny, kteří se až moc chtěli podobat těm americkým.. Každopádně i tak jsem byl spokojený a nyní sleduji premiérovou 5. sérii, která se opět vrací k původnímu. Postavy se vám jednoduše dostanou až pod KŮŽI. ()

Vironey

Hodnotím jen první sérii, druhou jsem po sedmi dílech utla, protože takový propad kvality se jen tak nevidí. První série byla vážně dobrá, závěr hodně drsný, ale to, co začali scénáristé předvádět v druhé sérii, jsem nechápala. Když jsem se dozvěděla, že ve třetí sérii vyměnili všechny herce až na ultraprotivnou Effy, tak jsem Skins dala sbohem definitivně. ()

Scar

Pútavá a chladná britská realita a zaujímavo-originálne postavy, ktoré máte chuť neopustiť a nenechať ich v štichu. Čo sa mňa týka, chýbajú mi trochu akčnejšie scény, tak typické pre mládež. Myslím tým, že aspoň jeden z členov partičky by mal byť futbalový fanúšik. Nie preto, že by som s ním chcle sympatizovať, ale pre môj stereotypný pohľad na britániu. ()

Evandulik

,,Oh, wow..I didn't eat for three days because I wanted to be lovely,,..Na Skins ma napádajú len samé superlatívy. Ono sa super pozerá na kvalitný seriál o mladých ľuďoch, keď je človek sám mladý. Niekedy by som si dokonca ukradla trochu z ich bezstarostnosti a divokosti. ;) 1. generácia je moja najobľúbenejšia, milujem každú jednu postavu(to sa mi ešte nestalo). 2. generácia je o5 skvelá, trošku viac psycho na môj vkus a koniec kapičku domrvili. Tá tretia trošku upadáva, ale stále sa je na čo pozerať. P.S. Britská angličtina spieva mojim ušiam. ()

Zagi20

Nechápu to. Nechápu jak je možné abych si tak zamiloval seriál, který se mi po prvních dvou epizodách doslova hnusil. Přehnané chlastající, fetující a souložící charaktery, které jsou místy až děsivě realistické. Místy strašlivě přitažené za vlasy a jindy jako vystřižené ze života středoškoláka. Ale dohromady tvoří Skins ucelený pohled na život. Bezstarostný ale zároveň složitý život teenagerů. Druhá řada začíná trochu pomaleji, chvilku trvá než celá série nebere na obrátkách, ale celé to dlouhé budování je v dojemném finále naplno zúročeno. Nejlepší teen seriál. (hodnoceny pouze první dvě řady) ()

vyfuk

1. série: Vždy jsem si myslel, že u nás v Česku jsou největší prasata. Myslím, že český i slovenský chuligáni by se mohli od Skins učit. Zkaženost mládeže, nadrženost, demence, hovádství největšího kalibru. Osudy každé postavy je jako ruské drama autora z dob císařství a je to jedna tragédie vedle druhé. Časem vám to možná bude připadat nechutné... ale prostě... Skins. Nejlepší postavy: Sid, Cassie, Maxxie ()

rarepain

První dvě řady nejlepší. Sledujete jak jejich život a jak jde všechno do sraček... Nevím jak to udělali ale vždycky mi tenhle seriál, a to i přesto že jsem se v některých chvílich zasmála, navodil uplně blbou naladu. Ale je to super :D ()

zuza99

Na začátku každé generace jsem se obávala, že to bude trapný a nudný. Právě naopak, každá generace byla stejně dobrá jako první, ne-li lepší. Vyšinuté postavy, jako byla Casii, Effy a Franky, mi lezly dost na nervy. Takže, ten kdo viděl jen první dvě série, ať neváhá a koukne na další :) Oblíbené postavy: Tony a Chris, Cook a Emily, Alo a Grace. Výborný komentář: CheGuevara. trailery ()