Príbeh mladých tínedžerov a žiakov strednej školy v Antverpách, ich trápenia, škandály a každodenný život. Každá séria je vyrozprávaná z pohľadu iného človeka. (dwdb)

Allka

HODNOCENÍ DRUHÉ A TŘETÍ SÉRIE Výborné, výborné a ještě jednou výborné! Jsem obrovským fanouškem norského originálu a dlouho jsem se ze strachu vyhýbala remakům. Nakonec mě zvědavost přemohla, zhlédla jsem italskou a francouzskou verzi a musím uznat, že obě mají něco do sebe a nemám k nim větších připomínek. Až u belgického člena SKAM rodiny můžu ovšem říct, že se originálu nejen vyrovná, ale dokonce ho v určitých aspektech svým způsobem předčí! Autoři do děje citlivě a smysluplně přidávají nové prvky a zvraty, takže nemám dojem, že sleduju počtvrté stejný příběh. Moc se mi líbila třeba pozměněná linka Zöe a Senneho (v originále Noora a William). TA třetí série je stejně jako v ostatních verzích bezkonkurenčně nejlepší. Chemie mezi představiteli Robbeho a Sandera je neuvěřitelná, skláním se před jejich hereckými výkony i před množstvím emocí, které dokázali skrz obrazovku předat. Dokonalý soundtrack je pak už jenom velkou třešní na perfektním dortu. Nezbývá mi než Wtfock vřele doporučit. :) ()