Seriál SLiDE se odehrává v australském městě Brisbane. Příběh nás seznamuje se životy pěti teenagerů. Jsou mezi nimi kamarádi z dětství Ed a Tammy, populární a atraktivní Luke, rebelující Eva a nově přistěhovalá Scarlett hledající v neznámém městě nové kamarády. Náhoda je všechny přivede dohromady a vytvoří z pětice těchto odlišných lidí jednu nerozlučnou partu, která si užívá mládí a pomalu si razí cestu k dospělosti... (Zbyisek)

DDCC

Inspirováno Skins? Asi ne.. žádný suchý humor, žádné zvraty, žádná "karma" (nebo si tomu říkejte jak chcete).. Prostě narozdíl od psycho dramatu Skins je toto seroš na uvolnění. Postavy si tam beztrestně užívají, to už se zase vracím k té karmě, že.. Slide hraje i na Nickelodeonu, takže nějaké sprosťárny nebo zával normální (pro dospělé neuvěřitelně sprosté) teen mluvy můžete již teď zapomenout.. Kafíčkový seriál bez reality, raději si pusťte Skins znovu a odzačátku. ()

Remedy

My, co známe a milujeme (případně překládáme :-) Skins, se nějakému (byť sebeokrajovějšímu) srovnání nevyhneme, protože stavba příběhu, casting a celková atmosféra k tomu přímo vybízí. Na druhou stranu bych byl v rozumné míře opatrný při tvrzení či hodnocení, že jde o jakousi „australskou verzi Skins“. Jsou zde samozřejmě totožné aspekty – parta teenagerů, kteří žijí velmi divokým životem zahrnující večírky plné drog, alkoholu, nevázaného sexu a následných výčitek či vztahových problémů plynoucí z nedostatečného „sebeurčení“ či jakéhokoli jiného důvodu, který může vzkvést v hlavě teenagera - zrovna tak se ale v některých aspektech snaží SLiDE vůči Skins vymezit, což kvituji s povděkem. Obecně se setkávám asi nejvíce s tvrzením, že SLiDE je takový slabší odvar Skins, je to více humorné a nemá to tak propracované charaktery jako britský „originál“. Je fakt, že je zde několik velmi povedených momentů (Edovy eskapády snad jako příklad stačí), na druhou stranu není nouze ani o silné, někdy i lehce vyhrocené situace (Tammy a její „Eda zachraňující rap“, Edova linie před závěrečnými zkouškami, občas pořádné vykoupání postav ve vztahovém bahně…). Není to tak naléhavé jako Skins, je zde i podstatný rozdíl v prostředí a atmosféře – špinavý a vesměs temně laděný Bristol naproti prosluněnému a krásnému Brisbane, nicméně vnitřní hodnota tu stále je a rozhodně není zanedbatelná. Bude zajímavé sledovat, jak si tvůrci poradí s avizovanou druhou řadou, snad se tento slibně rozjetý seriál neomezí na pouhé „večírkování“, laciný naturalismus či klipovitost (jak se bohužel děje v některých novějších dílech mých milovaných Skins). Pro další prokreslení charakterů zde zůstala spousta nevyřčeného či lehce naznačeného, na co by se (alespoň z mého pohledu) dalo krásně navázat. Fanouškům Skins mohu jedině doporučit a děkuji PBG za skvělé české titulky. ()

mudvayner

K dokonalosti Skins (2007) to má samozřejmě daleko. Australská mládež si žije jednodušší životy, bez velkých dramat, zásadních problémů, bez tolika různorodých emocí. Proto Slide nedokáže tolik chytit za koule, vybudovaný vztah k postavám je křehký a seriál má svou občasnou povrchností daleko blíže k The Inbetweeners (2008). I tak ale posloužil jako v rámci možností dostatečná náhrada za Skins, tedy jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy sledoval. Viděno v kuse na jeden zátah. ()

Zbyisek

Příjemné australské překvapení, které nejednomu divákovi na první pohled připomene anglické Skins. Také mě SLiDE pro svůj námět, který pojednává o partě teenagerů vyvádějící nejrůznější nepravosti a prosekávající se životem vesele a někdy naopak nevesele, připomněl Skins. Na druhý pohled, respektive po zhlédnutí více dílů, už začíná být jasné, že přirovnání ke Skins je jen velmi přibližné. SLiDE je rozhodně odlehčenější verzí, není tu tolik dramatu, není to tak ponuré a depresivní, je tu naopak více srandy a humoru. A tak jediné, co si tento seriál od svého anglického konkurenta tak trochu vypůjčuje je sama prapůvodní myšlenka seriálu o teenagerech pro teenagery. Jinak jde SLiDE vlastní cestou a to je rozhodně dobře. Pět hlavních postav je v jádru sympatických. Máme tu pět odlišných lidí, jak těch normálnějších, tak těch lehce přitroublých. Tato partička se často dá dohromady tak nějak náhodou, zkrátka vždycky skončí spolu u páchání nejrůznějších lumpáren a porušování různých pravidel. Jak obrazem, tak soundtrackem je seriál na vysoké a příjemné úrovni. Takže ano, líbilo se mi to. Líbilo se mi to hodně, kromě posledního dílu. Desátý díl jako jediný mě nějak zklamal. Ale pokud tenhle drobný detail na kráse přehlédnu, tak dávám seriálu pět hvězdiček (i když o něco slabších pět hvězdiček než má první série Skins :-) ). SLiDE mi totiž od prvního pohledu výborně sednul a oblíbil jsem si ho. ()

hellstruck

Kdyby ve Skins nebyla Effy, tak se nebojím říct, že je Slide lepší a ve všech ohledech zábavnější než Skins, ale u tohoto seriálu zatím nemám vyloženě oblíbenou postavu. Po přečtení komentářů zde jsem čekala mnohem ostřejší humor, ale ten se nedostavil. Vlastně to samo o sobě ani není tak vtipné, akorát se parta dostává do absurdních a komických situací. U Skins je více vulgarity, drama, propracovanější a více "psycho" postavy.. tohle nemá až tak daleko do amerických teen seriálů (ala O.C.), ale inspirace britskými skvosty je i tak znát. A čekala jsem, že se mi nejvíc zalíbí Eva (kvůli vzhledu), ale nakonec se mi asi nejvíc zamlouvá Scarlett, připadá mi nejzajímavější. Původně jsem si oblíbila Tammy, ale ta je prostě s tou svou rozvážností a trapnou láskou k Lukeovi čím dál otravnější. Uvidíme, jak se to vyvine dál, žádný větší příběh v pozadí tam není, takže je to spíš taková oddychovka, ale i tak si zaslouží pozornost.. ()