Dive

(TV film)
všetky plagáty
TV spot

Šestnáctiletá Lindsey se celý život věnuje skokům do vody a má perfektně nakročeno k tomu, aby byla vybrána mezi adeptky na olympijské hry 2012. V době urputného tréninku však poznává stejně starého Roberta, s nímž záhy otěhotní. Mladému páru nezbývá, než začít řešit budoucnost a předčasně dospět. (playboxguest)

TV spot

hellstruck

Dva nerozvážní puberťáci, kteří před sebou mají veliké rozhodnutí.. Opravdu solidní a troufám si říci nadprůměrné drama v čele s mým oblíbencem Jackem O'Connellem a neokoukanou Aisling Loftus. S tou jsem ale měla trochu problém;jednak byla pro svoji roli skutečně nevýrazná, nezajímavá a málo charismatická a k tomu hrála postavu charakterově plochou, takže z toho vyšla jako protivná puťka. Přesto příběh působí skutečně poutavě a vtáhne do děje natolik, že to nakonec tolik nevadí.. Jen mě trochu mrzí, že si film(y) neudržel(y) počáteční tempo, bylo by to za plný počet. Každopádně na snímek o mladých, co se teprve hledají a potýkají se s (ne)všedními starostmi se podívám vždycky ráda :) (Mimochodem kéžby každá holka,co se dostane do obdobné situace měla štěstí na takového zodpovědného kluka..) ()

Remedy

Britové mají tohle téma prostě v krvi. Když pominu „sci-fi“ přehmat jménem Shank z roku 2010, daří se britské produkci v posledních pár letech velmi věrně, sugestivně a působivě zobrazit svět teenagerů se všemi jejich problémy, svět plný nejistoty a obav z „opravdového života“, který je čeká. Dvoudílné drama Dive z produkce BBC splňuje tento koncept do puntíku, navíc nabízí výbornou, v náznacích až dokonce umělecky laděnou kameru. Úplně (na rozdíl od Fish Tanku) mě to sice nezasáhlo, ale svou hloubku Dive jakožto drama má a po emoční stránce rozhodně není ploché či chudé. ()

Petaxis

Britská dramata mám ráda a tak se mi Dive nemohl nelíbit. Film je rozdělen do dvou dílů a pojednává o vztahu dvou lidí - dívky Lindsey, která má v hlavě pouze touhu dostat se na olympijské hry ve skocích do vody a která každý den tráví tím, že trénuje, a tak jí nezbývá čas na to, užívat si život tak, jak to dělají všichni ostatní teenageři jejího věku. Dále sledujeme osud Roberta, se kterým se Lindesey seznámí a se kterým také otěhotní. Lindsey se musí rozhodnout - má jít za svým snem a vzdát se dítěte a nebo se stát v šestnácti letech matkou? Filmu nemám co vytknout, moje očekávání splnil, herecké výkony mě potěšily a taktéž kamera byla výborná. Navíc mám moc ráda skoky do vody, takže sledovat, kolik dřiny a práce vlastně za tímhle sportem je bylo pro mě taktéž zajímavé. Pokud máte rádi teen-dramata plné emocí, je Dive pro Vás určitě tím pravým snímkem. ()

ivishka

Je spousta věcí co můžete na mladické nerozvážnosti nenávidět... Jenže přece jenom se vyskytují na světě vyjímky, které i když jsou nepatrné, tak potěší. Dva mladí lidé, dva díly filmu, dva rozdílné příběhy, ale zároveň protknuté něčím osudovým - dítětem. Bylo vidět, že mladý Robert tak uplně nevěděl co bude do budoucna dělat s takovým malým prckem, ale k těhotenství holky z jednoho "úletu" do které se později zamiloval se postavil jako chlap. Přestože bylo patrné takové to zaváhání v podobě jedné nevěry tak by byla holka hloupá, kdyby mu neodpustila a nevzala jej zpět. Líbilo se mi jak přemýšlel o jejich budoucnosti a jak byl pro ni ochotný udělat cokoliv. Navíc celým filmem diváka provází krásná hudba. Briti se zase jednou ukázali jako machři :-). ()

TommyLeeJape

Podobné typy filmů o puberťácích, kteří dělají neuvážená rozhodnutí, přičemž si následně musí uvědomit, že třetí Newtonův pohybový zákon je aplikovatelný nejen ve světě fyziky, určitě nevyhledávám a k Dive jsem se dostal spíše náhodou. O to více mě překvapila preciznost s jakou je tento snímek natočen, nemluvě o skvělém výkonu Jacka O'Connella (naopak mě zklamala představitelka Lindsey, která místy připomínala slečnu z jisté upíří ságy). Film nejenže poukazuje na problematiku předčasného těhotenství spojenou s nutností dělat těžká životní rozhodnutími v mladém věku, ale také se nám snaží ukázat, že pravě takto mladí lidé mohou prožívat opravdovou lásku se všemi jejími strastmi a úskalími. Propojení se skoky do vody navíc dodává filmu jakýsi další rozměr, když se hlavní hrdinka musí vzdát svého snu, což samozřejmě není jednoduché a jak ukazuje film, ani nezbytné. Co dodat, Britové mě opět příjemně překvapili. The perfect dive, is like getting life perfect; really hard, almost impossible. ()