Ant-Man

• Česko Ant-Man (viac)

Najnovší prírastok medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, prináša na strieborné plátno príbeh Ant-Mana. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov a súčasne znásobovaním svojej sily, sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana, pred úplne novými nástrahami, ktoré ho ohrozujú. Pym a Lang stojaci tvárou v tvár zdanlivo neprekonateľným prekážkam sú nútení naplánovať a uskutočniť rafinovanú lúpež, ktorá zachráni svet. (Saturn)

Shakers

Nie je to najlepší film od Marvelu a ani to nie je to také dobré ako by mohlo, ale na to, že koľko scenáristov a režisérov sa obtrelo o tento film, to nakoniec Peyton Reed zvládol celkom dobre. Keď oznámili, že Edgar Wright bude režisér, dosť som sa tešil, lebo on uletené a premakané filmy vie a konečne som si povedal, že Marvel sa trafil do čierneho na režisérskej stoličke. Netrvalo zas tak dlho a o ďalšiu chvíľu som si povedal, že asi netrafili do čierneho ale do živého. S Marvelom mal problémy už aj byvaly Hulk (Edward Norton) či napríklad Rhodey z Iron Mana (Terence Howard), a po tomto moje očakávanie boli sám neviem aké. Neskákal som dva metre do výšky ani keď obsadili Paula Rudda. Teraz keď už to mam za sebou, musím uznať, že toto štúdio si vie postrážiť svoje filmy. Síce ma sralo, že rukopis Edgar Wrighta je len trošku cítiť a že akcie a ani nápady nemajú taký šmrnc, ale celkom prekvapil a dosť potiahol Rudd/ Douglas. Tak isto ma prekvapila aj nadviazanosť s Avengers: Age of Ultron (Falcon), či s celým univerzom (Triskelion, Peggy Carter, Howard Stark). Nie som komiksový špecialista (to že mám tričko Iron Mana sa neráta), ale viem, že Hank Pym je ten týpek čo stvoril Ultrona. Tu im to síce nejak (a plánovane) nevyšlo, ale vlastne mi to moc neprekáža, pretože aspoň sa nepozeráme na ďalší Origin a za druhé preto, lebo Michael Douglas je skvelý Pym. Jeho postava sa mi ľúbila najviac. Ale ostatný tiež nie sú zlý. Rudd je sympaťák a Ant-Man zároveň, Michael Peña je tu cez humor, Corey Stoll sa tvári drsne ako šmrglpapier a zároveň je to protipól Ant-Man, no a Evengelina je tu len ako dcéra Pyma a pekná ozdoba v jednom, kedže jej čas ešte len príde (prvá potitulková scéna). Aby som to zhrnul, Ant-Man je fajn zábava (žiaľ akčná stránka trochu sklame a ostáva nevyužitá, zjavne len do ďalších filmov), mravcom len tak nefandíte a zmenšovací hrdina sa do teamu Avengers hodí a je s ním celkom sranda, ale pod tým všetkým (a po ostatných filmoch od Marvelu) to nie je ničím výnimočné, skôr zahrané na istotu (zrejme pre problémy, ktoré som spomenul na začiatku) s podobnou dávkou humoru a akcie akú pravidelne dostávame. P.S.: potitulkové scény po dlhšom čase potešili, hlavne ta druhá. 70% - 3* ()

lamps

Takhle nějak by to mělo v Marvelu vypadat už navěky... Chytře cílený situační humor dává jinak neoriginálnímu příběhu zcela nový rozměr a svěžím dojmem působí i tradičně technicky brilantní a zásluhou hlavní dějové premisy i originální akční sekvence. Vedle Strážců galaxie jediný film svého druhu, za kterým když se zpětně ohlédnu, tak se mi po tváři rozhostí úsměv od ucha k uchu - a to vše výhradně díky skvělým hercům (Rudd je sympatický, ale Peňa ve vedlejší roli válí a hláškuje nehorázným způsobem) a rozumné stopáži, která nedovoluje scénáristicky polevit a zabřednout do nudných politických nebo dokonce psychologických žvástů ve stylu nových Avengers.... Nikoli bez chyb, ale naprosto sebevědomě a s úžasným nadhledem vychovaný marvelácký potomek. :) 80% ()

Pepinec

U posledních dvou Marvelovek jsem zíval nudou, o to víc mě těší, že jsem svojí nevymáchané puse mohl zase jednou dopřát i tělocvik horizontální. Sice to chvíli trvalo, než se všichni domluvili co se teda bude dít, ale pak to byla hodně výživná jízda plná neotřelých nápadů, kterých já si cením víc jak barviček; konečně to snad Marvel pochopil. Kdyby byla každá blbost takhle zábavná, nasmál bych denně dvakrát tolik času. A kdyby Evangeline Lilly netrpěla úchylkou na malé věci, mohl z nás být krásný pár. P.S: Simčo, utekl ti klokan. ()

JohnnyD

Ant-Man je prekvapivo skvelá zábava, i keď odchod Wrighta tam cítiť (hlavne ten krotký scenár) a záporák je mizerný (hrozne fádny Corey Stoll). No po všetkých tých záchranách sveta a objavovaní kameňov skazy je to konečne nejaký iný marvelovský príbeh a na rozdiel od (žiaľ iba) hry na špionážne filmy vo Winter Soldier, toto skutočne funguje ako heist-movie! No a v neposlednom rade to má najgeniálnejšiu music reference v dejinách filmu! Keď to zaznelo, dostal som (ako jediný v kine) záchvat smiechu! ()

sheen

Neskutečně zábavné a originální. Typický humor Marvelu a dokonalý Pena. PS : Vydržet až až až do úplného konce. ()

Rosaviva

Jak naštvat fanoušky Marvelu? Místo toho, aby se natočily sólovky třeba Black Widow, nebo někoho, kdo už byl v MCU představený, tak se vybere asi jeden z těch nejméně zajímavých superhrdinů a natočí se radši film o něm. Což o tom, obsazení bylo dobré (i když Evangeline Lilly byla s tou přilbou na hlavě děsná, jestli to nebyla paruka, tak to tak vypadalo), ale jinak mě to ničím nezaujalo. Příběh nebyl nijak světoborný, schopnosti vlastně taky nebyli schopnosti a pak tam byla horda mravenců (a já děkovala bohu, že Spider Man neumí dělat to stejné s pavouky). Neurazí, nenadchne. 3* ()

Cappuccino

Ant-Man má príliš dlhý úvod a následne nie práve dvakrát záživnú akciu. Vo svojej podstate síce nenudí, ale okrem rutinne natočenej komiksovky sa mi nedostalo ničoho extra. Postavy fajn, záporák fajn, no skrátka žiadna hanba, ale určite ani sláva. ()

S.Quentin QUALE

Ant-Man těží stejně jako Strážci Galaxie z toho, že jde o seznámení s konceptem, v tomto případě je to ještě podtrženo odvyprávěním vzniku a tréninku Ant-Mana, což je sice žánrové klišé, ale taky nasmírně zábavná část. Všechno navíc násobí peckovní komediální pojetí Ant-Mana, který vsází na humor stejnou kartu jako na akci. Pro mě překvápko jak prase, i když jak už to bývá, případné pokračování to bude mít sakra těžké. Doporučuju, oddechovka jako blázen! ()

Allien.9

Asi budu muset změnit bodovací systém. I když mě daná Marvelovka vůbec nezaujme, vzpomenu si na své soukromé noční můry ("Iron Man 3" & "Thor 2") a řeknu si, že tak šílené (šílené ve smyslu hrozné, nikoli ztřeštěné) to zas nebylo. Na druhou stranu se nemůžu zbavit pocitu, že za něco, co mě nudí dějem, postavami i hláškami, jsou 3* prostě moc. Líbila se mi diskuze na téma Titanic a sem tam nějaký vtípek (darovaný plyšák, mašinka, "pes"...), jinak mi ale "Ant Man" přišel stejně umělý a plytký jako (zatím) poslední "Avengers"; no, možná o něco méně. Dvojník Bena Afflecka, roztomilá dcera a celkem efektní "schopnost" mě na dvě hodiny rozhodně nezabaví... 2,5*. ()

vteco

Hlavní a velice netradiční hrdina Ant-Man se zde představuje příjemným a jistým způsobem, který ovšem zpočátku působí trochu pomaleji. Tempo filmu ale později vynahrazuje poměrně velké množství akce, která je mnohdy díky zmenšovacím schopnostem superhrdiny opravdu vtipná. Obsazení se povedlo na jedničku, obzvláště pak Michael Douglas v roli Hanka Pyma. Příběh, efekty či dialogy jsou kvalitní a potvrzují vysoko nastavený marvelovský standard. [75%] | Kino ()

Rominator

V úvodní flashbackové scéně je takové pomrknutí pro opravdové fandy Marvelu, protože se v ní objeví Howard Stark (John Slattery) a Peggy Carter (Hayley Atwell). Ve vedlejší roli se nedá přehlédnout Michael Peña jako Luis, který svojí nekonečnou ukecaností přináší humor. Ani tentokrát nechybí v cameo roli Stan Lee jako barman. Je docela škoda, že film nakonec neodrežíroval Edgar Wright, který byl u projektu takovou dobu. Ant-Man míří na mladší filmové publikum, nechybí množství odkazů na Marvel Universe a bude zajimavé sledovat dobrodružství zmenšujícího se hrdiny, kterému pomáhaji mravenci v týmovce mezi ostatními Avengers. V titulcích má v Utility Stunts kredit Aaron Norris (bratr Chucka Norrise v 63 letech ještě jako kaskadér?), který na IMDb chybí nebo se jedná o chybu. Určitě nevypínat, neutíkat z kina, při titulcích, protože potom divák přijde o mezititulkovou a potitulkovou scénu. Ant-Man je přesně mezi třema a čtyřma hvězdama. HODNOCENÍ 70% ()

misterz

Ďalšia super Marvelovka. Skvele namiešaný mix komédie a akcie čoho výsledkom je prvotriedna zábava, ktorá dokáže pobaviť oko aj ducha. Príbeh nenudí ani chvíľu, srší nápadmi, gráciou a veľkými sympatiami. Efekty zmenšovania a zväčšovania tu boli využité na výbornú. M. Douglas po dlhšej dobe taktiež potešil. Veľká spokojnosť, výborný Marvel. 85/100 Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

Satan

Castingová trefa do černého a hrozně pohodová podívaná, která se nebere moc vážně a vedle Strážců Galaxie se opět shazuje celý koncept MCU (závěrečná bitka). Paul Rudd není vůbec otravný a Michael Peña je jeden z nejlepších sidekicků v MCU. Kromě klasického šablonovitého záporáka a zobecněných témat o hrdinství se jedná o živou vodu v celé sérii. [Přesná stopáž: 117 min] ()

Vančura

Myslím, že o tomto filmu nedokážu říct nic jiného, než souhlasit s tím, co o něm prohlásila herecká představitelka Hope, Evangeline Lilly: „Ant-Man je velice svěží a novátorský snímek a jedná se o něco, co jsme ve filmovém světě společnosti Marvel dosud nikdy neviděli. Bude žít vlastním životem a mít vlastní skupinu fanoušků. I kdyby v současnosti neexistovaly žádné jiné filmy společnosti Marvel a tenhle film měl právě premiéru, stále by se jednalo o obrovský hit. Je v něm všechno – skvělé postavy, výtečné akční scény, zábavné dobrodružství...a copak si vůbec můžete nezamilovat všechny ty úžasné mravence?“. Sice je to film se strašnou koncentrací vědeckých nesmyslů (třeba jenom zvuky, které zde vyluzovali mravenci, mě vyloženě pobavily svou debilitou a tím, jak jsou úplně mimo), ale jako celek je to vážně zábavná odpočinková záležitost, která je takhle na léto úplně ideální. Jak mě tenhle žánr filmů běžně obloukem míjí, tenhle mi prostě sednul. Za mě 4*. ()

Peytl

Ondřej Sekora by do téhle zvrácenosti (od slova zvracet, rozuměj blít) jistě alespoň zakomponoval nekompromisního mravkolva Ťutínka, ale to by se zřejmě američtí a jiní parchanti zesrali strachy, pročež se stalo nevyhnutelné. Ondra jim ze záhrobí nepomohl. Vzniklo tak dvouhodinové infantilní utrpení určené pro nepříliš chytré děti. Pro debilní fracky. Neskutečně trapné pokusy o vtípky, dialogy jak z céčkových sraček a nepříliš živě vypadající gumoví mravenečci. Jo, tak to tam všechno bylo, asi proto má nevtipný, nemastný a neslaný mravenečník 75%, protože výše jmenované atributy jsou společností žádány a úspěch takové kokotiny je zaručen. Příště bych gumavence nechal bez nohou a mohli by po nakopnutí pískat, mluvit by se taky už nemuselo, stačily by praskající bubliny z nosu a věřím, že se další superpičus vyšvihne nad 100%. Že to není možné? No, i já doufám, že se mi to jen zdálo. Dvě pizdy dávám jen proto, že dnes nechci ještě více traumatizovat zmíněné děti, když mají pololetní vízo plné šestek a vodnatou hlavu. No, a taky trochu za ztracenou Evanželínu. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz