Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

kocik1

Film jsme si vyhledali proto, že jsme minulý víkend strávili v Bruggách, jejichž atmosféra nás pohltila. A jako promo a PR tohoto nádherného města působí dokonale. Příběh mě ale zcela minul a černou komedii jsem v něm taky nenašla. ()

andrii

Gurmáni ostrých činů, slov i nábojnic. Grobiáni, co se mýtí v místě starých mistrů. Nahrávači druhému břehu. Architekti šíleně nekorektní, škodolibé smrti, zu grunt. ()

Cedr

Rádoby vtipné narážky na Bruggy v úvodu filmu za moc nestojí a už jsem se začínal bát, že to s tímto filmem nebude tak žhavé jak se mohlo zdát. Naštěstí se humor v průběhu filmu znatelně zlepší a svým způosbem je znát, že skutečně nejde o americký snímek. Co ale humornou rovinu filmu kvalitativně naprosto zastiňuje je rovina vážná, místy až takřka psychologická. Lépe řečeno provázání veselých situací s těmi smutnými. Chvilku vám bude na nic (v tom dobrém slova smyslu) a chvíli se bude smát na celé kolo. To je pocit, který umí navodit jen málo filmů. Po příběhové stránce nic nového pod sluncem, ale vše je provedeno na jedničku. Navíc má film v závěru rozhodně stoupající tendenci, před čímž smekám. Poslední dobou je bohužel zvykem, že filmové závěry stojí za houby. In Bruges je v tomto směru naštěstí výjimka, kdoví - možná právě díky svému evropskému původu. všehovšudy je to na takové lepší čtyři hvězdičky, ale stále nemůžu z hlavy dostat Clémence Poésy. Takže bonusová hvězda za to jaká je to neskutečná kočka ;) ()

eye candy

Vidět Fiennese v záporný roli a zemřít. Pokud trpíte na černý humor není prakticky možný, aby se vám Bruggy nelíbily. Dlouho jsem se nezasmál u něčeho tak vážnýho. Colin Farrell v jedné ze svých nejlepších rolí přerostlýho spratka. Dialogy mají šťávu, žádný nudný tarantinovský kecy. Jsem zvědavej na další McDonaghovu tvorbu. "Plenty of alcoves in Bruges." ()

COF_666

Martin McDonagh světu ukázal jak má vypadat černá krimi komedie. Gleeson i Fiennes jsou skvělí ale pouze Farrell je boží. Perfektní! ()

Jirgen

Černá komedie ve které hlavní postavy vypouštění jednu hlášku za druhou, pak především Colin Farrell ( kurva co to je za město, kurva doufám, že v tomhle kurevskym městě nechcípnu .... ) Škoda jen, že jsem od půlky filmu věděl jak ten konec skončí trochu se stačilo zamyslet a bylo to jasný, když se bavili o prioritách. Ale tím nechci naznačit, že to nestálo za nic, ale jen říkám, že jsem od konce čekal víc po tom co mě na to navnadil kámoš, že ten konec je fakt masakr. Docela bych se do Brug zajel podívat i když možná bych si tam netykal s těma třetinkama piva :) ()

AntonG.

Zajímavá gangsterka s výbornou ústřední dvojicí, kterou zdárně doplňuje psychopatický Fiennes a okouzlující Clémence Poésy. Nicméně pár slabších míst, obzvláště ke konci filmu, by se našlo, takže nakonec za 4*. ()

Klenotka

Vynikající film. Tedy, je trochu problém ho strávit - musí se nechat uležet, ale ve finále je to prostě takový ten film, na který se nezapomíná. Tak trochu jsem čekala komedii, a při tom jsem se od srdce zasmála jen dvakrát (při scéně se "stádem slonů" Američanů a pak při narážce na to, jak "jeden Amík tady dostal infarkt, tak je dneska zavřeno"). Jinak se jedná spíš o tragikomické situace až ironické náhody a škodolibosti osudu - "jsem zaseklý v Bruggách a nemůžu odjet, ani kdybych chtěl". Zpočátku mi k tomu pomalá, až depresivní hudba vůbec neseděla, ale jak atmosféra houstla, sedla perfektně. Hlavní tři herci, z nichž Ralph Phienes se objeví až v druhé půlce filmu, jsou úžasní a fungují spolu na výbornou. I ostatní doplňující postavičky jsou zajímavé, a doplňují mozaiku okolo hlavních hrdinů, kteří i přes své povolání mají pevně stanovené zásady. Navíc to, jak se tam objevují různé narážky a i to, že v "pohádkových" Bruggách vesele bují obchod s drogami a zbraněmi, je typickým obrazem dnešní Evropy. Bylo super vidět film v Evropě, o Evropě, s takovým zajímavým pocitem, že je to opravdu skoro "doma". Jenom konec byl k zbláznění, protože my vlastně nevíme, jak to dopadlo. A ano, dokonce jsem si i pobrečela. ()

Doudis19

V černočerné komedii se nesourodé duo zabijáků po zkažené fušce schová v promrzlých Bruggách. Zatímco starší (Brendan Gleeson) prolézá jednu památku za druhou, mladší s vizáží Colina Farrella se nudí. A to velmi přesvědčivě: Farrel tady opravdu působí jako rozmazlený fracek, který zasluhuje pár facek. Jeho postava však časem začne být sympatická a to i ve chvíli kdy se na scéně objeví šéf obou zabijáků v nervním podání Ralpha Fiennese. Do té doby trošku pomalejší spád, začne nabírat na obrátkách a začne ta pravá komediálně/akční podívaná.. ()

maxxxim

Aj keď Colina Farrella vcelku nemusím, hodnotím 80 %. Obstojné herecké výkony, zápletka, kde tu nejaký fŕk, ale čo je pozitívne a čo spôsobilo 4 - hviezdne hodnotenie je určite prostredie, v ktorom sa dej odohráva. Staré domky, uličky a námestia spolu s nádherným počasím vyvolávajú zvláštnu atmosféru kľudu a pohody, ktorú v inom filme ťažko nájdete, hoci je film niekedy poznačený bremenom doby (násilné scény nesmú chýbať asi v žiadnom súčasnom filme) v konečnom dôsledku ide o dobrú investíciu vášho voľného času. ()

LeoH

Nejlíp to řekl ten lilipután (a tyhle špeky, které by docela dobře mohly, ale taky nemusely být chytře poschovávanými významovými rovinami a zacyklenými vrstvami, mě na tom baví nejvíc): „Je to takovej rádobyuměleckej, vykradačskej evropskej blábol... Z bláznivýho trpaslíka se vyklube roztomilej školáček a všechno je to taková boschovská noční můra...“ No dobře, tak za čtyři, i přes tu jistou chtěnost až vykonstruovanost vystrkující růžky zpoza leckterého humoru, krásného záběru na středověkou architekturu i krvavého cákance. A přes ten srabácky otevřený konec tam, kde mohl být úplně klidně poctivej hepáč nebo echtovní tragédie. ()

matezzz

Poctivých 80%, možná o kousek víc. Skvěle jsem se pobavil a to po několika emocionálních stránkách. Ač byl snímek dost syrový, krvavý a svým způsobem melancholický, bylo v něm tolik vtipných scén, že by člověk nevěřil. Film o dvou nájemných vrazích, z nichž jeden při "práci" neštastnou náhodou zabije v kostele malého kluka je v některých scénách neuvěřitelně vtipný. Zásadový, drsný londýnský boss v podání Ralpha Fiennese taky nemá chybu, ačkoliv potenciál jeho role je využit až v závěru. Na druhou stranu je docela odporný a kdyby se ve filmu objevoval po celou dobu, nebylo by to ono. Perfektní spojení dvou odlišných charakterů Raye a Kena mi hlavně v první půli filmu hýbalo bránicí. Ale nemyslete si, že je to komedie, spíše bych řekl, že zde jsou dobře střídány vtipné a dramatické momenty. ()

chelseaman22

Neprostřelé story s Ferelem. Abych pravdu povedal, tak nějaká extra supr třída ty Bruggy nejsou - jen ta kůstka a Tyrion Lenistr bez brnění (za to s hlavou rozstřílenou á la buřtguláš po anglicku) za to opravdu stáli. 75% ()

Triple H

Pri poslednom zábere som si hovoril: "prosím ukonči to teraz, prosím ukonči to teraz". A on to ukončil. :-) McDonagh je talent. Čo z toho vyžmýka ďalej uvidíme, ale V Bruggách je vynikajúca záležitosť. Svižná, vtipná, dramatická, veľmi pekne natočená a inteligentná. Umiestnenie do belgických Brugg (o ktorých som BTW pred filmom tiež vôbec netušil ;-)) je eso v rukáve, pretože celý film tým získava diametrálne odlišnú atmosféru ako pri bežných gangsterkách (veľmi pekná kamera). Farrell, Gleeson a Fiennes všetci výborní. No a záver ma, priznám sa, dostal. Neviem či to bolo predchádzajúcim nedefinovateľným melancholickým tónom komédie kríženej s drámou, ale nečakal som, že to McDonagh zoberie za takýto nekompromisný a horký koniec. No jasných päť a pre mňa dôkaz, že originálne, precízne veci, ktoré majú zároveň šmrnc sa stále robia. ()

cocrHeLL

"Je to tam jako ve zk**vený pohádce, ty kostky a všechno. Jak to nemůže být k**va něčí gusto?" Úžasná kombinace akčního filmu s komedií, a to jakou komedií. Při shlédnutí jsem zapomněl na všechny starosti a jen jsem si užíval tu atmosféru a vtip.Snímek je naprosto vyvážený a to jak po stránce herecké, tak i po stránce filmařské. Co si budem vykládat. McDonagh je machr. 95% ()

tatanapope

Na film se dívalo docela dobře a na začátku se člověk i trochu zasmál , pointa a děj byl bohužel poměrně slabé a nebyli rozvedené rovnoměrně do celého děje , tak že sem se dost často přistihla u faktu , že se poměrně nudím , ale dívat se na to dalo a člověk se dozvěděl pár zajímavostí o městě Bruggi , co byl asi hlavní záměr jinak tomu nerozumím. ()

filmmovier

Bruggy jsou prdel světa. Možná jsou, ale Bruggy taky jsou neskutečně nádherný - a nejen v tomhle filmu, samozřejmě. A tenhle film je jen tak mimochodem pravděpodobně jedním z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Je tady všechno - pohodová atmosféra, luxusní hlášky, skvostný černý humor, sympatické, úžasně napsané a zahrané postavy (koncert čtveřice Farrell - Pošuk - Fleur - Voldemort je naprosto nezapomenutelný a obzvlášť Ralph Fiennes je skutečně luxusní). Martin McDonagh je po tomhle filmu definitivně můj favorit a budu nadšeně vyhlížet každý jeho nový film. Nevěřím, že to skutečně napíšu, ale tohle je lepší, než jakýkoliv Tarantino. Bruggy jsou moje nová láska a na tom, že jsou i prdel světa, zas tolik nezáleží. Úžasná záležitost, perfektní humor, úžasné hlášky, herci, postavy... tenhle film má prostě všechno. Nádherná nádhera. To zkurvený město rozhodně doporučuju. 100%. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008