Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

venison

Pár správných, tvrdých, inteligentních zabijáků Brendan Gleeson, Ralph Fiennes a Colin Farrell, kteří rádi filosofují.. v Bruggách.. První polovina filmu je trošku podaná jako poznávačka historického centra, ale kdo jí přežije, dostane jako odměnu naprosto vymakanou druhou polovinu divňouského filmu.. Režisér Martin McDonagh vše precizně poskládal jako dílky skládačky - přesně tak vyváženě, aby nenudilo, nebylo přehnaně podivné, otiskl zde kouzlo gotických památek, kanálů, mostů a labutí.. Nic nechybělo, nic nepřebývalo.. Trošku si šlape cestičku v Tarantinových stopách.. Každopádně už se těším na "Sedm psychopatů" :-) ()

geklon

nážez...Výborně nasypanej film, skvělá gangsterská zábava v rytmu aglické nové nekorektní tradice....Bratrské duo McDonaghů válí na plné čáře. Konečně C. Farrela vnímám jako herce s talentem na neurotický magory. Gayi Ritchie jdi se bodnout, jen se čekalo kdo plnohodnotně zaplní trůn Anglického krále krimi komedie. ()

Endyis

Velice originální film s neotřelým příběhem, který graduje, zraje jako víno do tvrdého a nekompromisního vyústění. Krom toho obsahuje mnou velice vyžadovaný atribut a to atsmoféru, kterou má parádní. Film Vás v podstatě vtáhne do svého prostředí ve společnosti mírně bizraních postav. Vřele doporučuji. Člověk, který umí ocenit fimařskou práci a není samolibým pózrem, s velkou pravděpodobností nebude litovat. ()

hanagi

Černohumorná gangsterka s perfektním obsazením, dokonalými dialogy, nečekaným chováním hlavních hrdinů a docela logickým závěrem (tak proto ten trpaslík?). A rozhodně chci do Brugg! ()

elanius

(141/2014) / Nesklamalo ani na druhý krát, Colin tu fakt zažiaril. A celkovo je vidieť ako si herci svoje postavy užili. Krásne Brugy, krásny pomalý film. Je tam proste vidno, že režisér je z divadla. (9/10) ()

puleček

Focking Brugges! Jako by mi Colin mluvil z duše, není divu, že se mu tam nelíbilo, když je tam všecko tak pohádkově krásné. Já tam byl osobně 4x za poslední 3 měsíce a město mě štvalo stejně jako jeho. Viděl jsem dokonce i více tlustých amiků než on. Po filmové stránce řadím tenhle film mezi moje nejoblíbenější. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] No přiznávám, že návštěva tohoto pohádkového města ve vás zanechá následky. Přidávám hvězdičku, protože tohle je filmový stroj na hlášky a pokud nedáváte plnou nálož tak se vás musím zeptat: "It's a fairytale town, isn't it? How's a fairytale town not somebody's fucking thing? How can all those canals and bridges and cobbled streets and those churches, all that beautiful fucking fairytale stuff, how can that not be somebody's fucking thing, eh?" 85 % ()

Dreaker.24

Když bych někomu vyprávěl o čem to je, tak by ten někdo nejspíš řekl, že to musí být hrozná nuda, protože se vpodstatě za celou tu dobu ani nic moc nestane. Tenhle film ale stojí kompletně na 3 hlavních postavách, které jsou geniálně napsané, a se kterými vás jednoduše baví trávit čas, hlavně tedy s Rayem a Kenem, kterým to spolu neskutečně sedlo a jejich představitelé je zahráli líp než skvěle, Fiennesův Harry tomu pak na konci dodal pořádnou šťávu. A co se týče oněch samotných Brugg? Nazval bych to asi jako jako Harry, je tam jako v pohádce. ()

Mihail123

Parádna gansterka so super hláškami a rozhovormi. Kultová záležitosť. Scenár je špičkový, Collin Farrell perfektný. Posledných 20 minút sa mi zdalo trocha slabších ale aj tak vynikajúci zážitok. Prostredie Brúg vytvára tú pravú atmosféru. Čierny humor a vtipy o trpaslíkoch nemali chybu. :-) ()

anusha

uzasny film, uzasny farrel ,ktory mi bol vzdy trochu nesympaticky, tu v tomto filme som ho mala cely film chut pohladkat ;-) myslim ze tento film uvidim este vela krat .... ()

JohnSmith

První půlka filmu vám uteče podle toho, se kterou postavou se stotožníte. Pro mě to byla postava Raye. Jinak celkově má film několik významných kladů jako třeba Bruggy, kde se moc filmů opravdu netočí,skvělý scénář založený na dialozích, který jsou fakt super a samozřejmě hlavní trio.Myslím, že tak výborně jsem Farrella viděl hrát naposled v Tigerlandu. ()

swe

Co mě na filmu nejvíce zaujalo, bylo rychlé (až šokující) střídání nálad. Jednu chvíli se smíchy popadáte za břicho a v zápětí se zatajeným dechem sdílíte smutný osud hlavního hrdiny. Melancholický, drsný, vtipný a perfektně zahraný je tenhle film. ()

Tomesh

Na začátku to vypadalo jako reklama na Čedok, ale postupně to dostane neskutečný grády spojený s výbornými hereckými výkony všech zúčastněných! Gleeson a Farrel mezi sebou hláškujou famózním způsobem sakumprdum celej film, přesto rozhodně nejde o komedii, ale především o vnitřní utrpení rozpolceného člověka. Kapitolou samou pro sebe je příchod neustále fuckujícího a až za hrob zásadového Ralpha Fiennese, který tomuto romatickému zájezdu dvou mafiánů natrhne prdel. Jinak řečeno belgické pivo (permanentní chuť během projekce), prdel světa, trpaslíci, romantické Bruggy, ucházející dívčina, rozstřelené kebule, statečná paní domácí, sníh jako sníh, sníh jako kokain, volný pád, nablblej kanaďan, malba pitvanýho chlapa za živa a zpověď zakončená originálním rozhřešením.. ()

zdenny

Colin Farrell zde velice dobře zahrál prosťoučkého, šovinistického, začínajícího nájemného vraha, který nesnáší Američany . Brendan Gleeson hraje zase nájemného vraha protřelého a zkušeného, milujícího kulturu a umění. I přes rozdílnost svých povah se dokázali respektovat, kdy Brendan budil dojem Colinova otce. V některých situacích se Colin choval jako puberťák, a tak jej Brendan musel usměrňovat. Byl to zajímavý střet generací, který vévodil první polovině filmu. Už tato polovina měla u mě pět hvězd, neboť výše zmiňovaná konfrontace (ač ne značně psychologicky) byla doplněna nádhernou scenerií pohádkového města Brugg. Nic by mi na dojmu nepokazilo, byl-li by film výhradně o tomto. A to se v první půli prakticky nic nedělo. Druhá půle nás pomalu posouvala k rozuzlení, jaké jsem nečekal. Přišlo takové, jaké bylo. Každý, ať si z toho vezme, co chce. Plně chápu, pokud by se někomu film zdál poněkud nudný. Mně ne. Stává se mi totiž, že mi čas od času (hlavně, když se na film dívám sám) snímek učaruje a uchvátí natolik, že na něj stále myslím. Je to zvláštní, ale i podle takových pocitů, se filmy hodnotí. I když to je veskrze subjektivní záležitost. Já jsem byl ale Bruggama okouzlen - herci v čele s Colinem Farrellem, který svou roli zahrál opravdu velmi dobře a samotným městem, do kterého jsem při své návštěvě Belgie už nedojel, poněvadž jsem se za poslední peníze opil v Bruselu. Vynikající byly scény, které Colin nazval "nebezpečnými situacemi". Samozřejmě se mi i velice líbil originál zvuk. A na co nemohu taktéž zapomenout, tak to byla Colinova dětinská fascinace trpaslíky, pardon liliputány (dwarfy). Byl to můj oblíbený "lokální trhiller", kde nesmím zapomenout na obě krásné protagonistky ženských rolí. ()

Natabar

Ehm, ehm - tak trochu jsem nepochopil označení "komedie". Drama budiž, ale s komedií tohle snad vůbec nic společného nemělo (a doufám, že ani mít nechtělo). - Plusem tohoto filmu (a musím říct, že jediným) je, že jsem se dozvěděl, že jsou nějaké Bruggy a že je to opravdu krásné městečko. Ale tím to hasne a podle mě se jedná o naprosto zbytečně natočený film (sice natočený hezky, ale úplně o ničem a k ničemu). Sorry. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008