Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Nyck

Rise and rise again, until lambs become lions! Ať si říká, kdo chce, co chce, mně se to líbilo. Šel jsem na Robina Hooda a ačkoliv to nebyl úplně ten zbojník ze Sherwoodu, tak jsem dostal, co jsem chtěl. ()

Honzua

Ridley válí! Jeho historické filmy mají setsakramentskou atmosféru, výprava bere dech a vše, co v těch bijácích vidíte je hmatatelné. Úvodní dobývání hradu je nářez, kde se mlátí poctivé masy komparzistů v kostýmech. Jenže on to neměl být Robin Hood, ale Nottingham. Původní nápad prošel tuctem přepisování, až se to nakonec hodilo na Helgelanda. A v tom je zakopaný pes. Robin Hood se na jedné straně snaží o realistickou historickou fresku anglických dějin 12. století, což díky vydatné porci anachronismů nefunguje, a na straně druhé chce taky sršet vtipem a hláškováním Costnerova blockbustru. Jenže Helgelandovy pokusy s tím něco udělat končí děsně. Zápletka o kameníkovi/filozofovi a o tom jak ve 12. století mají být všichni svobodní je strašný grc, z kterého přímo kouká jak byla slepena na poslední chvíli. Nechci ani domýšlet tu naprosto šílenou historickou interpretaci Magny Carty, která vedla k marxistické utopii v Sherwoodském lese. Snahy o vtip a odlehčení v pozadí epických historických scén navíc pusobí křečovitě a trapně viz zápichy typu Marion s Robinem tahají malého berana z žumpy... Škoda, že jsme nedostali Nottinghamského šerifa Crowa v boji s vyvrhelem Balem. Možná by totiž přinesl mnohem víc. Viz Marigold, POMO ()

Trustme

Není mi též jasné, proč pro tento film je použito jméno Robin Hood. Docela dobře to mohlo být o nějakém jiném statečném srdci a divácké polemiky o zneužití Legendy by nebyly toliko oprávněné. Na druhou stranu, proč se nepodívat, jak to mohlo být před tím než se Robin stal Hoodem... Téma o Sherwoodském zbojníkovi bylo už zpracované na tolik způsobů, ale ještě nikdy nedostalo tolik financí a zřejmě v případě pokračování i prostoru. Tato verze je tedy ryze Scottská. Pokud jí budu brát jako první díl, tak i naprosto skvělá. Snad poprvé mi nevadil R. Crowe a jeho ostříleného válečníka jsem mu uvěřil a žral. Možná jsem měl představu o mladším Robinovi, ale i zralejší varianta jeho věkového působení je přesvědčivá. Takže po letošním Ritchieho Sherlocku další "zboření mýtu" o vizáži a chování legend. Potěšil mě kompletně celý výběr herců a každá postava má sílu. Smeknout však musím před Cate Blanchett, její Lady Marion je skvěle napsána a zahrána. Tak charismaticky žensky odhodlanou, nezlomnou osobnost jsem viděl naposledy v Tenkrát na Západě (Jill). Jako dobrodružný, dospělejší film tato podívaná funguje náramně. O bitevních scénách snad jen tolik: jedny z nejkrásnějších bitevních scenérií v rámci historického žánru s variantou na Spielbergovo vylodění z Vojína Ryana. Pokud opravdu vznikne pokračování, tak stojím v první vlně do kina, protože díky negativním ohlasům jsem si tento film bohužel nechal ujít v kině. Drobnou náplastí, nechť mi alespoň bylo spatření této nevyřčené verze příběhu, v režisérském upraveném střihu. Velmi silné 4 hvězdy. ()

Brain-D

Příjemná hudba a barvy v celku natáhlém středověkém dramatu o tom jak se z Robina Hooda stal psanec. Délka filmu podle ubírá hodně, akce podložená skvělou hudbou naopak přidává. Zůstanu raději někde uprostřed ))) ()

Krysa SPK

Perfektně natočený historický epos s hodně lacinou pointou. Legenda o Robinu Hoodovi dostává pěkně na prdel a ustupuje před politickou agitkou páně režiséra. Vynikající je ale tradičně Russell Crowe, z kterého charisma prýští na všechny strany. Cate Blanchett je nádherná (jako svině) a Mark Strong je nejlepší záporák za poslední dekádu. Hudba je krásně epická, režisér a pan kameraman to mají v ruce. No... vlastně nevím, proč tu vlastně film kritizuji, když mi ve finále stačí ke spokojenosti Russell Crowe cválající na koni vstříc bitvě za zvuků hrdinské hudby :-) PS: Hláška filmu: "Kdybych nebyl vesnický kněz, chtěl bych být vesnický opilec." * * * 1/2 ()

drake31

Po dlhšej dobe som si už chcel pozrieť nejaký film a voľba padla práve na tento snímok. Ale bohužiaľ tá voľba nevyšla podľa mojich predstáv. Po príbehovej stránke je to dosť nevyrovnané hlavne čo sa týka nudných/nezaujímavých scén a tých dobrých/zaujímavých pričom jasne vedú tie prvé zmieňované. Po vizuálnej stránke pekne spracované a musím vyzdvihnúť hudbu ktorá patrila k tomu najzaujímavejšiemu čo film ponúkol. Obsadenie bolo veľmi sympatické, hlavne Mark Strong ktorý je proste geniálny záporák. Celkový dojem z filmu nemám bohvieaký pretože pri tej dĺžke 156 minút (videný DC) bolo až priveľa nudných scén pri ktorých som v mnohých prípadoch nedokázal udržať pozornosť. Jeden z tých filmov u ktorého som rád že som naň nezašiel do kina i keď to v plánoch bolo ... ()

Timak

Tak pro mě se teda druhý Gladiátor opravdu KONAL! Přes původní nejistotu a hlavně nechuť po prvním traileru (a hlavně taky vědomí, že pro mě jediný a správný Robin Hood bude vždy Kevin Costner) jsem došël k názoru, že tohle je skutečně nářez, který tu už dlouho chyběl (v rámci žánru filmu) Pravda je sice to, že Russell skutečně vypadá přestárle, ale na druhou stranu proč ne? aspoň mu to víc věřím. ()

Aven

Neklasicky pojatá legenda mě kupodivu bavila víc než ta klasická s Costnerem. Crowe nepřehrává a Blanchett je imho nejlepší Marion ever. Kdyby se v závěrečné bitvě neobjevila ta pitomá banda sirotků z lesa a bratr Tuck se neoháněl mečem (nebo holí?), dal bych o hvězdu víc. ()

zdenny

Toto je bezskrupulózní urážka alespoň trochu inteligentního diváka. Kdyby se film jmenoval "Jan Bezzemek" nebo "Magna Charta", potřeboval by trochu poupravit, ale byl by to film dívatelný. Navíc o kapitole anglických dějin, která dala základ anglické demokracii. Jako vrchol drzosti a opovážlivosti vnímám zakomponování legendární postavy Robina Hooda do boje za anglická práva, do boje okolo Listiny práv. Robin Hood je zbojník, který "bohatým bere a chudým dává" Je to romantický lidový hrdina a přesně takového jej chci i já. Stalo se tedy to, co jsem letos zažil i u nového "Sherlocka Holmese". Zdá se, že tvůrci neví kudy kam, tak prostě vezmou populární postavu (lidem všeobecně známou) a vystaví na ní film, ať už je o čemkoliv. U tohoto filmu navíc cítím jasný ekonomický záměr. Kluci prostě vytvořili tenhle historickými fakty opovrhující paskvil, aby zjistili návštěvnost a tržby. S tím, že pokud budou ucházející, natočí i "dvojku" - pravého Robina Hooda. A protože jméno Robin Hood zaznělo v tomto filmu až minutu před koncem, dá se "dvojka" s jistotou očekávat. PS: Nesnáším, když mi někdo ničí moje legendy a dělá z nich naprosto něco jiného, než ve skutečnosti jsou. A jen pro filmařsky dobře zvládnutou práci a pro fakt kvalitní ztvárnění počátku anglického třináctého století nedávám méně než dvě hvězdy. ()

Andreas83

Nevím co proti tomu tolik lidí má, mě se to zamlouvalo. To že je pojetí trochu jiné mě celkem příjemně překvapilo a opět se potvrdilo ze kombinace Scott a Crowe mě sedí. ()

ravalah

Pokud prihlednu k hodnoceni ostatnich vzhledem k tomu jak jsou hodnoceny jine "historicke" filmy, davam jasnych 5. Tenhle film se proste povedl. Je docela vyvazeny a utekl docela rychle i v te delsi verzi. Pokud budu srovnavat se Kralovstvim nebeskym, je to film o tridu vyse a to zejmena diky charismatickemu Russellovi. 5 davam take z duvodu, ze tohle je film ze stare skoly...komparz, minimum CGI a pokud, tak vkusne udelane, davove sceny s davy, paradni kostymy a perfektne podana atmosfera doby. Tenhle film si proste zaslouzi vic nez momentalnich 69 procent. Minimalne ode mne. ()

Beatle

Musela jsem to vidět třikrát, abych si zapamatovala, o čem to vlastně bylo. Ale napotřetí jsem alespoň změnila názor. Největší chybou tohohle filmu je fakt, že se ho každý snaží srovnávat s Reynoldsovou verzí ROBIN HOOD: PRINCE OF THIEVES s Kevinem Costnerem. A tyto myšlenky filmu ROBIN HOOD (2010) strašně ubližují. Jde o dva separované filmy. Ani jeden není historicky dobře (co je proboha v Hollywoodu natočeno historicky dobře?), že Kevin Costner je Američan, a že nemá anglický přízvuk očividně v roce 1991 nikomu žíly netrhalo. Russell Crowe se sice přízvuk mít pokoušel (ale moc mu to nešlo - a to jsem poznala i jako Čech), ale aby kvůli tomu do něj britská kritika ryla, mě přijde povrchní a hloupé. Co já bych dala za to mít alespoň takovýhle akcent. Až na pár scén, kdy ROBIN HOOD (2010) dostává své americké klišovitosti, je tento film akční a dramatický - na rozdíl od Reynoldsova, který je spíš dobrodružný a romantický. A takhle se s ním prostě musí nakládat. Navíc je film bezesporu vtipný. Především konverzace mezi Robinem a Marion. Herci jsou hezky obsazení, díky Russellovi nevypadá Robin Hood alespoň jako naondulovaný lučišník, ale jako svalnatý voják - lukostřelec, který je vlastně pěkný pobuda, protože díky absenci vědění své minulosti, nemá za co bojovat. Cate Blanchett mohla být trošku více vznešená. Alespoň v některých chvílích. A člověka, který ji narazil na hlavu takhle tmavou paruku, bych na místě propustila. Kdyby měla vlasy o dva tóny světlejší, vypadala by rozhodně více přirozeně. Osobně bych ve filmu uvítala více Robina a Marion a méně politikaření. Sheriff je fajn (ale i když jsem říkala "nesrovnávat", tak na Rickmanova Sheriffa to nemá), Walter Loxley je fajn, William Marshal je silně sympatická a charismatická postava. Kdo mě ale opravdu vadil, byl Oscar Isaac jako princ John. Nesympatická postava, nesympatický herec, nesympatický herecký projev. Na vědomost se dává, že pro mne skončila Ridleyho gladiátorská verze ROBINA HOODA na 70% za vtipné scény, hudbu a výpravu a dalších 10% za Russella, za jeho krásně strašný anglický přízvuk a za to, že je na koni tak nebezpečně sexy. A samozřejmě za Cate, která je ve svých 41 letech stále úžasná a nádherná žena. ()

VasaX

Robin Hood - the legend is born. Přes dvě a půl hodiny (director's cut) pokřivené idealizované historie a optimalizovaných reálií, na které se ale dost dobře kouká. Epičnost tu nehraje prim, i finální "středověké vylodění v Normandii naruby" pozbývá údernosti vřavy. Ale akce samotná je dobrá, příběh je poutavý a celkově se na to prostě dobře kouká. Sympatičtí herci na svých místech (to že to vede Russel Crowe snad u Scotta nikoho nepřekvapí) jsou už jen třešnička na dortu. Pokud nejste přílišní šťouralové a máte rádi romantické příběhy o rytířích a dobru, které (svým způsobem) zvítězí, je to jen plus. Ale přeci jen od puncu Ridleyeho Scotta člověk prostě čeká něco více. Už jen pomalá katarze příběhu, který jde víceméně hladce až k finální (předem jasně vyhrané) konfrontaci. A to, jak to dopadne po politické stránce, si člověk dokáže hladce odvodit z děje (když už ne z předpokladu, že by Scott určitě neohýbal dějiny jako vrbový proutek až do takové míry...). Nejhorší je, že ve chvíli kdy vyskočí závěrečné titulky, tak by jste snesli další dvě hodiny filmu, protože teprve teď se rozehrálo známé prostředí s bohatým akčním a dramatickým potenciálem. ()

hroubek

Stejně jako pár dalších uživatelů i já si myslím, že název Robin Hood je zavádějící spíše by se hodilo původní název Nottingham.Když, jsem četl pár recenzí tak z nich vyplívalo, že je to zbytečný film ale to není pravda.Zbytečný by byl tehdy kdy byl přesným odvyprávěním filmu s Costnerem.Největší problém byl pro mě velmi zdlouhavý úvod, ve kterém se rozběhlo tolik linnií a podpříběhu, který akorát udělali v hlavní vyprávění bordel.Z herců si obzlášt zaslouží uznání Russel Crowe a Cate Blanchett, která byla božská snad celý film až na jednu scénu ke konci filmu ale to není nic tak hrozného.Vynikající režii, kterou zkazil zbytečně složitý scénař. ps:Jsem rád,že Sienna Miller odešla a nahradila jí Cate. ()

Marooned17

Precizně natočený snímek. Moc se mi líbily mnohovrstevnaté exteriéry, ve kterých byly ukázány zbytky předchozích kultur, především brána v Nottinghamu a zbytky římských sloupů před vchodem do Toweru v Londýně. to dělal někdo, kdo věděl. Film také vhodně ukazuje, že každá strana měla svou motivaci, nedá se dělit na jednoznačné dobro a zlo. K 5 hvězdičkám však dle mě chyběl konzistentnější scénář, který však za jeho jinakost oproti klasickým zpracováním velmi chválím, měl tam však několik hluchých míst. Také až komunistická společnost lesních sirotků byla fakt vtipná, jejich příjezd k útesům Doveru radši komentovat nebudu. Přijde mi, že film je připraven na pokračování, které je ale s tržbami, jaké film měl asi nereálné. ()

harryy

Dej prezrádza mimoriadne zásahy do scenára nielen pred nakrúcaním ale aj počas neho a trpí viacerými paradoxmi. Je pomerne dlhý naprek tomu nedokáže všetko vysvetliť a prirodzene usporiadať. Snaží sa byť histórii verný drsný a pravdivý a predsa skĺzne do ťažkého pátosu a klišé. Rovnako nepoteší že ťažkopádnosť a rozvláčnosť príbehu neodľahčuje obraz ani herecké výkony. S výnimkou Marka Stronga ktorý si po Holmesovi strihol ďalšieho zaujímavého záporáka. 60% ()

Sany33

Legenda menom Robin Hood. Ale v tomto filme nie s Russellom sa vrátime pekne na začiatok kedy mladý Robin Locstride slúžil v službách kráľa Richarda až do jeho tragickej smrti. Česť mu velila dodržať sľub, ktorý dal umierajúcemu rytierovi a tak sa spoznáva s krásnou Marrion. A tu je ten moment, kedy sa začína dobre známy príbeh o zbojníkovi zo Sherwoodskeho lesa, ktorý bohatým bral a na chudobných sral. Robin Hood je meno, ktoré pozná asi každý z nás a aj pre to bolo podla mňa pre Russella Crowla veľmi ťažké pasovať sa do tejto úlohy. Zvládol to fenomenálne. Film má peknú dynamiku a zobrazuje klasický príbeh v trocha inom svetle čo vôbec nie je na škodu veci. Jedine ma mrzí niekoľko hluchých pasáží, bez ktorých by sa film kľudne obišiel. Ale v podstate ide o pekný inovatívny remaq. 85% ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)