Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

stOKYi

Na čo budem písať niečo, keď to niečo napísal už " flipper " úplne výstižne. Až tak výstižne, že by som to sám tak dobre nenapísal. Ale jednu vec si pluggnem od neho. A to je... "Robin bol všetkým možným, len nie tým charizmatickým a vtipným zlodejom, ktorého sme chceli. Dva a pol hodiny si miesiť cesto na hlavný príbeh (ktorý neuvidíme), je ako keby sme sledovali videozáznam dovolenky Petra Parkera a tety May na dovolenke." :D ()

panMartin

Když jsem shlédnul trailer čekal jsem parádní film opět s dvojicí Scott a Crowe. I když má film své slabší momenty tak se to celkem povedlo. Hlavní slabinou tohoto filmu je, že se snaží býti historicky reálným ale bylo to trošku jinak ve skutečnosti. Asi druhý Gladiátor už nebude. Pořád je pro mě nejlepší Robin Hood s Kevinem Costnerem. ()

Sabrewulf

Pokud jsem si u filmu Království nebeské říkal, že je to totálně zbytečný film, tak tady to platí trojnásob. Proč se to vůbec točilo? Stálo ti to za to Ridley? O co ti jde? Ani náznak něčeho zajímavého, originálního, či jakýmkoliv jiným způsobem atraktivního, prostě všechno je stokrát omleté a dvěstěkrát viděné. Vylodění Francouzů v Anglii beru jako parodii na Vojína Ryana, obzvlášť ty vodní transportéry jsem nějak nepobral. Děcka bijící se na pláži + závěrečné titulky = WTF. Jaký to mělo rating? G? Jedna hvězdička za to, že když se v jednom záběru na obloze zablýsklo, zvuk hromu překvapivě (!) následoval až pár sekund poté. ()

tomeek

Je z toho cítit poctivá filmařina, jako z Gladiátora. Poměrně nově pojatý příběh, který každý zná, ale mě to bavilo, i když bych čekal mnohem víc lučištnických chuťovek... Nejvíc mě ale bavila Cate Blanchet, které role sedla naprosto dokonale a její popichování s Russellem působilo příjemně lidsky.. 3,5* ()

URBAN

Zbytečně prodloužené , nudné a vůbec zbytečné . Čekal jsem příběh Robina Hooda a ten tam byl jen zřídka jestli vůbec a vůbec se mu to nevěnovalo a abych to zkrátil v polovině jsem si raději lehl do postele a jenom to poslouchal : D Kdyby tomu nekraloval Russel Crowe tak nevydržím ani tu polovinu ( 29.9.13/PC ) ()

CinemaRanger

Viděl jsem režisérský sestřih (156 minut) a nijak si nemíním stěžovat. Akce je měně - když už je tak stojí za to, ale to mi vůbec nevadilo, páč i ta konverzační část (prostředek) je zajímavá a ani moc nenudí. Kapitoly sami za sebe jsou režie pana Scotta a Russell Crowe, ten je jako vždy výborný. ()

Decker

Ridley Scott zacina byt specialista na historicke velkofilmy, po 1492, Gladiatorovi, Kralovstvi nebeskem prisel Robin Hood, ktery je nemene velkorysym dilem jako vsechny predchozi. Rozdil proti dokonalemu Gladiatorovi a Robinovi je vsak scenar, pribeh a s nim spojeny cely naboj filmu. Russell v podsate nemusi hrat, je proste takovy, vzdy dokonalym ztelesnenim kladneho hrdiny bez vetsiho patosu. Proto asi tak pasuje do Scottovych filmu, temto panum spoluprace proste svedci. Robin neni vsak nicim vyjimecny, jedna se o kvalitni filmarskou praci, ktera by vsak bez techto dvou matadoru nemela vetsi sanci na vyraznejsi uspech. Dej je misty vlekly, o historicke dolozitelnosti a pravde netreba cokoliv rozvadet - jedna se o interpretaci legendy v podani scenaristy a vize Ridley Scotta. Hnidopichove a stouralove zbehnuti v historickych faktech tento film okamzite rozcupuji a zapudi, ti ostatni, kterym jde predevsim o dobrou zabavu a o kvalitni film nejspis uspokoji ... je vsak mnoho podob uspokojeni, tohle nebude zadna "raketa do vesmiru", ale spis vyhlidkovy let balonem. 80% ()

Hafran

Klasický velkofilm se vším všudy. To že je to prequel k Robinu Hoodovi mi nijak nevadí, aspoň člověk neví všechno dopředu. Parádní výprava. ()

dan.pacino

Nijak zvlášt nechápu, proč se to jmenovalo Robin Hood. Jméno Hood bylo vyřčeno až v poslední minutě filmu, a to ještě úplně mimo příběh. Film vcelku pěkný, Russell jako vždy skvělý. Nicméně filmu Robin Hood král zbojníků se to jen tak nevyrovná. ()

Estrellita

Byla jsem k tomuto dílu opravdu skeptická, protože původní legendu mám ráda ať se omílá stále dokola kolikrát chce. Jenže Russell Crowe je pro mě srdcovka už od jeho gladiátorských dob a proto jsem se odhodlala podívat. Musím uznat, že coby historický velkofilm je to opravdu povedené - minimum klišé a americké okázalosti, reálné charaktery postav, příjemně vybraní herci (až na krále Jana, jehož představitel mi prostě nesedl). Líbil se mi i otevřený závěr, který pak dává prostor samotné legendě. Přesto ale - když se řekne Robin Hood, okamžitě mě napadne Robin Hood: Král zbojníků s Kevinem Costnerem. Ale výsledný dojem je velmi dobrý. Pro mě 80%. ()

chelseaman22

Lord Blackwood kriticky zírá na ústřici pocákanou červený mokem, kterou musí okamžitě zblajznout, jinak ho král posadí za katr. Tento šílený král se dehonestuje svou korunou, jež spíše vypadá jak vytuněná vojenská přílba. A když k tomu přidáte inteligentní koně jako byli v již proslulém War Horse (2011), tak si hned v úvodu říkáte, do jaké pičoviny se to ten Ridley zase pustil! A už jsme na severu: Farář sedí v budce a vybírá mýtné (zaplacená suma za mýtné z nějakého důvodu obsahuje i sumu za požití několika litrů domácí BIO medoviny). Tři sta metrů za budkou stojí hrad, kde hradní paní rudne ze sundavání košile Russelovi. Její shame vyvrcholí tím, že protřelí Gladiátor spí u krbu a ona si zabere letiště. "Jestli se mě pokusíš jen dotknout, ztrestám tvé mužství." Konzervace u snídaně, kde se podávají vařená vejce a smažená slanina: "Ráno jsem se probudil ztopořený. Aha, vždy mne zajímalo, o čem si muži vlastně povídají." Nadmíru inteligentní kůň se postaví na zadní a na jeden pokus rozkopne bránu, jež musela být asi z papíru. Šerif nemá kolty ani hvězdu, Hood filosofuje a cesta ze severu Anglie do Hastings trvá šest hodin koňmo. Člověk se těší, že uvidí krále zbojníků pořádat opilecké orgie v Sherwoodu, místo toho Russel filosofuje o životě a o Sherwood zakopne dvakrát. Divný scénář! 70% Celosvětový výdělek k 3. 6. 2013: $321,669,741, což je 1,61 násobek budgetu.........260. nejvýdělečnější snímek historie ()

Motinski

Asi pôjdem proti väčšine, ale mne sa to proste páčilo. Robin Hood je tu pozmenený oproti tomu čo sme poznali ale vôbec mi to nevadí. Filmársky sa všetko zvládlo skvelo. (výprava, kulisy, atmosféra, herci) Ridley opäť chytil formu podobnú časom Gladiatora, čo je fajn lebo som moc neveril ze to ešte dokáže. Pozrite si film bez predsudkov a myslím ze nebudete sklamaný aj keď tu určite boli objektívne chyby. Scenár nie je bohvie jak originálny a veľa zvratov pôsobi skratkovito, no dlho som nevidel veľkofilm ktorý by ma takto moc bavil. ()

SG_ever

Blockbuster jak má být, který ze svou arogancí nehledí kolem sebe a jde stále vpřed nebojíc se odstranit cokoliv z cesty... Je to zkrátka víc akčně patetický nářez, než reálné zpracování Hoodovské pověsti, ale to nemusí vůbec vadit. Ano, opravdu Ridley a jeho tým moc z původního děje nedodrželi a dokonce ani skvěle hrající Russel Crowe se na tu roli moc nehodí. A to, jak se Hood zapojí do politiky je slátanina největší... Vše ostatní je veskrze dobré a poutavé. (70%) ()

žvanimírek

Tak nějak mi přijde, že v poslední době je "in" absolutně zkritizovat všechno vysokorozpočtové, co jde do kin (když pominu megalomanský Avatar, ikdyž i tady se pár šašků našlo...). Nemohu zkrátka souhlasit s komenty typu "Od Ridleyho se čekalo víc", "Russell je cvalík". Ano, je to trochu "jiný" Robin Hood, ale to přece Ridley Scott avizoval už před uvedením do kin a navíc si myslím, že těch "klasickej Hoodů" bylo už pár natočeno - pro mě je tento snímek příjemné oživení. A co se týče patosu a nějakého toho klišé? Proč ne, řekněme, že pověstné "nééééééééé" si mohl Russell s Ridleym odpustit, ale jinak nemám co vytknout. Spolupráce Scott-Crowe funguje! Moment, kdy Robin vyslal šíp do krku Godfreye, naklonil film k pěti hvězdám. ()

Samuel7

Pro mě další důkaz proč nevěřit kritickým novinářům a raději se přesvědčit sám! Film sice má i své slabší chvilky, při nichž jsem se zrovna nebavil, ale když pominu slabší příběh, tak je to opravdu dobrá podívaná, hlavně se skutečně silnou atmosférou středověku - vynikající výprava, kostýmy i slušně zapadající hudba. Opravdu ta tu pro mě byla hlavním plusem, v některých filmech mi dělá problém uvěřit, že se děj odehrává několik set let v minulosti, ale tady jsem byl skutečně v Anglii 12.století. Navíc herci jsou taktéž dobří, zvláště Cate, která byla vlastně důvodem, proč na Robina jít a když se poprvé objevila na plátně tak jsem se málem udusil bonbónem. Hodně se mi také libil Max von Sydow. Jediné, co mi vadilo byly trochu pokleslé narážky, ale to už je holt má povaha a někdy až příliš výstřední kamera, která sice byla dle mě většinou vynikající, ale občas toho bylo až příliš. Být zajímavějšího děje, mohlo to být na nejvyšší hodnocení, takhle slušných 75-80%. ()

st.jim

Přemýšlím, kde vlastně udělali "soudruzi" z produkce a režie chybu. Vše, co jsem ve filmu viděl, mi utkvělo v paměti při sledování předchozích "Scottích" filmů. Pokud se během filmu dívám na hodinky a ptám se, jak dlouho ještě, bude určitě někde něco špatně. Tak se zde nabízí otázka, zda Ridley nevyčerpal všechny své nápady a fantazie. Celé zpracování mi přišlo jako dost nepovedené Melovo Statečné srdce. Vysloveně šlápnutí do hovna to nebylo, přesto jsem s čistou podrážkou z kina určitě neodcházel. Což mi při takových trumfech, kteří se podíleli na RH příjde jako zklamání. ()

baruss

Stále som v tom videl akúsi paralelu so statočným srdcom. Ale až na pár momentov je tento film strašne šedý. A tých pár svetlých momentov je neuveriteľne je neuveriteľne komerčných. Pozerateľné ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)