Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

kusper

Poněkud pod úroveň obou pánů. Nulové herecké výkony spolu s ubohým scénářem maximálně rozesmějí. Takhle opravdu nikoliv. ()

Wormboy

Scottov Robin Hood je pre mna jednoznacne tym najuveritelnejsim a aj najlepsim Hoodovskym filmom, hoci paradoxne ma s mainstreamovo prezentovanou legendou o Sherwoodskom lese najmenej. Crowe, Blanchet, Strong, Hurt, von Sydow su zvucne mena a ich pritomnost je vo filme citelna. Scott vie aky film prezentuje, vie preco pribeh podava takymto sposobom a mne sa vysledok prosto paci. Nie tak ako pri Kralovstve nebeskom, ktore ma vyrazne hlbsi myslienkovy presah, no stale tento Robin Hood patri k tomu inteligentnejsiemu z historickeho zanru poslednych par hollywoodskych rokov. Ak by sa obrazy a obsah podarilo sklbit s lepsim a vyraznejsim hudobnym doprovodom, hodnotenim by som sa nebal ist aj vyssie. Hodnotena je predlzena director´s cut verzia. ()

Flynn

Historicky kvalitní film (jak se již zmiňovalo několik uživatelů-bude lepší v nějaké režiserské uncut verzi) s příjemným dějem a spádem a hodně kvalitní výpravou. Jen kdyby od toho člověk pořád nečekal to co se od stokrát viděného příběhu čeká. Scott to pojal jinak a překopal počátek Robina Hooda dle jeho obrazu. Kdyby se film jmenoval jinak bylo by to ještě lepší, takhle si člověk pořád říká: ale takhle to přece nebylo, Robin Hood se přece s Malým Johnem potkal jinak a jinde.... no jo, časy se mění, příběhy zřejmě taky. Russell je každopádně charismatický jak svin a historické role mu dle mého názoru super sedí. Film bych neodsuzoval, jen proto, že podává známý příběh v novém a jiném kabátku. Je to přece jen kvalitní filmařina a těším se na full verzi co bude na DVD nebo tak nějak. ()

agathon

Souhlasím s Anaisem, že tenhle film je naprosto zbytečná záležitost, která vzniknout vůbec nemusela a jediná opravdu zásadní otázka, kterou vzbudí po závěrečných titulcích, je právě: co na látce Ridleyho Scotta zajímalo natolik, že do ní byl ochoten nalít tolik peněz a tvůrčí energie? Jinak je to ale vlastně docela velmi slušná podívaná, na které je sympatická hlavně určitá stylistická tradičnost, ochota vyprávět "od podlahy" se správně epickým záběrem a vůbec se na "legendu" podívat trochu jinak, než všichni jeho předchůdci. Herecké obsazení pracuje bezchybně, bitky i bitvy stojí za to a celé to (zajisté dosti vyfantazírované) objevování kořenů legendy o muži v kápi, mi vlastně přišlo opravdu zajímavé i případně zábavné. Na Scottově Hoodovi je totiž nejlepší asi fakt, že - pokud jste si jako třeba já o něm nic předem nečetli - dokáže překvapit už tím, o čem to celé je. Hvězdičku ubírám za scénu, kterou nechci blíže specifikovat a jen naznačím: Cate B. má v ní na hlavě vojenskou přilbici :( ()

kvasiva

Kašlu na to, zda to má pravdivý historický základ nebo nemá. Název je pravda trošičku nešťastný, ale zase nabízí něco jiného, jiný pohled a to je jen dobře. Parádní historický film, který se mě líbil a mohu doporučit. P.S. dívejte se na to jako na film, který má pobavit -> mnohem víc si to užijete :) než se vrtat v historii ()

Andre3000

Božská Cate Blanchett vs. někdo kdo mi vůbec nepřipomínal onoho Robina Hooda. Takže jako nějaký historický film by to šlo, ale spojovat tohle s Robinem Hoodem? Nee. ()

pakobylka

----- "Povstaň a povstaň znovu, až se z jehňat stanou lvi." ----- Každá doba potřebuje své hrdiny, a tak se "Gladiátor" vrátil ... do Anglie třináctého století - a jeho domovem se stal Sherwoodský les. A jelikož praví hrdinové neúnavně hledají vlastní cesty, rozhodl se svůj příběh převyprávět po svém. Myslím, že je to jeho právo, a kromě toho: Starým legendám trocha inovace neuškodí. ()

Martrix

Viděl jsem seriálovou verzi s Michael Praedem, hollywoodskou klasiku s Errolem Flynnem, i tu slavnou slaďárnu s Costnerem. Robin Hood je postava, která klukům pomáhá tříbit charakter, která v nich probouzí ochranitelské pudy a smysl pro "spravedlnost". Do klukovského světa tedy patří mnohem víc, než třeba Spiderman. A to i přesto, že to byl nejspíš jen obyčejný zloděj. Pokud máte příběhy ze staré Anglie rádi, budete spokojení. Scottův příběh je hodně odlišný od toho, co zatím bylo o Hoodovi k vidění; trochu se tváří jako prequel toho, co už o Robinovi víme. Ale klasický/klišé hollywoodský scénář, z něj dělá jen další z mnoha příběhů o boji za svobodu a rovnoprávnost. Takže i přes ten atraktivní look, pro mě tento film balancuje na hranici kýče. A tak i když je to přes třicet let...Scottova verze, ta seriálová dobrodružství vlasatého sympaťáka netrumfne. A to prostě proto, že jeho film je uvěřitelný příběh s troškou romantiky, kdežto Robin Hood (TV seriál) (1984) v sobě měl navíc hravost, mystiku... . To srovnání není moc fér, protože současně měl víc času, aby si diváka získal...ale tak to prostě je. Robin Hood 2010 je "jen" velkolepější, profesionálnější, uvěřitelnější...ale to mi pořád příjde málo. Tato postava si zaslouží víc. ()

messiah

Scénář je problém. Zbytek je super. Nejvíc super je vizuálno (nečekaně)...to se Scottovi opět povedlo. Crowemu to sluší a není mu co vytknout, je jednozančnej klaďas. Strong je odpudivej a slizkej - jednoznačnej záporák. Krále Jana máme šedýho, nejednoznačnýho, vyčuranýho a takového...typického a uvěřitelného. Richard na své bezhlavé útočení v první linii jednou dojede, což je taky plus. Pár výhrad k soubojům, hlavně tomu závěrěčnému (proč se dementi pitomí vylodili pod útesama, jak angláni věděli že se vyloděj zrovna tam, proč se bránili jízdě štítama a kopiníci nikde?). Slaďárny tam není přehnaně. Hrdina Robin nemá nadpřirozené schopnosti. Je to zábavný od začátku do konce (dobře, tak pár slabších minut to má, ale nic vyloženě nudnýho). Co proboha měli znamenat ty vyloďovací bárky jak v normandii, ale dřevěný? No, klady/zápory - na těch 75% to je, takže čtyři... **** PS: Tak nám to začíná vypadat že Scott se stává režisérem který se zdaleka nezavděčí všem. Jeho filmy jako zcela geniální a hlubokomyslný Labyrint lží většina lidí nedocenila, protože na to jejich chápání nestačilo. A tihle lidi pro který je natočenej Hood, u kterého by si měli dřepnout na prdel, vypnout mozek a kochat se, tak kritizujou jak je to jednoduchý a bez poslání. Ridley, nedej se! Vetřelcema, Stones a Brave New World posadí na prdel i ty největší zpátečníky...v to věřím! ()

Ice123

Nádherná podívaná, kterou jsem již dlouho neviděl. Na Gladiátora to sice nedosáhlo, ale zas tak moc tomu nechybělo. Nechápu jak někdo může ohodnotit film pouhou jednou či dvěma hvězdičkami. U mě je to za 95% (pět procent dolů, jelikož jak jsem řekl Gladiátor je lepší ;) ). Jsem rád, že film byl pojat jakožto začátek Robina Hooda a ne jako jsou všechny ostatní Hoodové, kdy už jen bere a dává. Pokud film alespoň nedostane nominace na oscary tak to bude veliká chyba ze strany akademie (asi jako letošní výběr, kdy jediný filmy, který za něco stály byly Blind Side a Invictus). 5* bez debat! ()

BajuBaju

Zklamání. Čekala jsem víc, tak Scott, Crowe, Blanchett. Ale více-méně se nic moc neděje, je to strašně zdlouhavé a Russel má celou dobu jeden výraz. Za velkou část hodnocení může Cate. 50% ()

c.tucker

Je to sice příběh odlišný od původní legendy, ale to mi vůbec nevadilo, jen je trochu chyba, že se to jmenuje Robin Hood, ale budiž, když to přejdu, tak je to klasický spektákl, který má trochu lepší formu než některé rychlokvašené podobné filmy. Je to líbivé, i když je to klišovité a příběh je velmi snadno předvídatelný. ()

Hans.

Po tom jak jsem se na ten film těšil se dostavilo mírné zklamání, čekal bych od dvojice Crowe-Scott trochu víc. Ani závěrečná bitva na pobřeží to moc nezachrání. Neubránim se srovnání pro mě lepšího zpracování R.H.s K. Costnerem. Většina známých postav má tady opravdu málo prostoru. Překvapil mě ,,štěk´´ šerifa z Nottinghamu i když Mark Strong jako hlavní záporák taky neni k zahození, vypadá to že se na tyto typy postav hodí. ()

campix

Věděl jsem, že Robin Hood v podání Ridleyho Scotta není tím Hoodem jakého znám a neměl jsem přehnaná očekávání i když je Ridley bezesporu jedním z nejlepších režisérů. Výsledek ovšem není takový jaký by mohl ve skutečnosti být. Stopáž 140 minut je lehce moc a zas tak záživný ten děj není. Až na pár okamžiků tomu chybí šťáva. Jinak naprosto průměrný historický film, z něhož rozhodně mohl být jeden z hitů tohoto roku. ()

Maty85

Když pomineme fakt, že tendle Hood se ubírá trochu jiným "Ridleyovským" směrem než starý klasiky, tak můžem s klidným svědomím říct: Ano, povedené! ()

papaJA21

Nemám zrovna v lásce epické velkofilmy, ale po skončení filmu jsem byl opravdu zaražený proč film od začátku provází tak negativní recenze. Dobře, nebyl to obyčejný loupežník z lesa jak by se asi dalo očekávat. Dobře, vypadalo to chvilku že Anglii vládne Robin, nebo Robert a král hraje až druhé housle. A možná kdyby film byl ještě o půl hodinky delší, možná by se rozhodl i objevit Ameriku. Ale mě se to fakt líbilo. Scény z bojiště i z vesnice vypadají věrohodně, příběh se nevleče, jiskření s Marion je fakt legrační. ()

SHI-SHA

Asi se všichni shodneme, že název je sice zavádějící, ale takový "Robin Hood - prequel" nebo "Robin Longstride" by se hůř prodával. Měl jsem to štěstí vidět film poprvé jako director's cut, který netrpí onou "zkratkovitostí". A musím uznat, že mne příjemně překvapil. Jediný důvod proč nedám plný počet je zapojení Cate Blanchett do finální bitvy. Na podobné věci jsem od trilogie Pirátů z Karibiku opravdu alergický. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)