Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

joshula

Asi mě něco uniklo, ale chybělo mi v tom trochu napětí. jediné co si zaslouží pozornost je výkon Daniela, který poprávu získal oskara. Možná to je z mé strany nedoceněný film, nevím. Prostě to tak cítím. ()

dopita

P.T. Anderson natočil drama, které je ponuré, temné, k divákovi nevstřícné a s hlavní postavou, která je plná nenávisti. Tahle věta asi kdekoho odradila, ale byla by to škoda, takovejhle film se jen tak nevidí. ()

B4TM4N

Formálně dokonalé drama s pravděpodobně nejpřesvědčivějším hercem posledních dvou dekád Danielem Day-Lewisem, které ovšem poměrně jednoznačné a jednoduché poselství napálilo na nepřiměřenou stopáž. A herecké výkony, skvělá kamera ani hudba to na samý vrchol nevytáhnou - zdálo se do posledních patnácti minut. Závěr je ovšem tak excelentní, že nemůžu jinak, než za 5*. Oscary naprosto oprávněné - za nejlepšího filmového sobece si ho Day-Lewis zasloužil. ()

Hanys_

První třetina až polovina byla úchvatná, ale pak se to nějak seklo a nebýt bratrova příjezdu, tak se skoro nic nedělo. Na závěr nám začal starej dobrej Daniel Day-Lewis magořit a já měl co dělat, abych to vůbec dokoukal. Čekal jsem výpravný historický epos, ale dostal jsem jen sondu do duše pomateného ropného vrtaře. Sestříhat alespoň o půlhodinu a mělo by to jiný grády. 6/10 ()

Milan25

Možná, kdyby to bylo kratší, tak bych se přiklonil k lepšímu hodnocení. Chyběla tomu nějaká dynamika aby mě to řádně bavilo celé 2 a půl hodiny. ()

bila.tecka

Příměr s Občanem Kanem se nabízí a určitě bych ho nenazval kacířským vůči Wellesovu dílu. Motiv psychologické studie jednoho magnáta (v tomhle případě ropného) je zpracován stejně výtečně, Daniel Day-Lewis podává svůj standardně nadstandardní "na krev" prožitý výkon. Měl jsem nutkání očima zastavovat střihače, aby tuhle a tamtu scénu nechal o něco delší, Daniela je prostě škoda (takhle) likvidovat.. Filmu přispívá nejednoznačná postava kazatele Eliho Sundaye, o talentu Paula Thomase Andersova nepochybuji od dob Magnolie. Jeden z mála důkazů, jak natočit nekonveční snímek a přitom se manýristicky neplácat po zádech. ()

Bohemák

Velmi zdlouhavá paráda! Shakespeare by měl z takové tragiky radost. Vynikající a nápaditá hudba, nádherné "bolestivé" prožité herectví. ()

Merkin

Bravůrní valčík olejového zbohatlíka, který se snaží protančit životem mezi upatlanými chlapy, tunami bahna a penězy ochrnutými hlupáky. Sám se nakonec ukáže jako ubohý sobec, opuštěný, znuděný, bez víry a naděje, jehož věčné střety s knězem a ropou donutily až ke křestu, přiznání si chyb, vraždě a vykořistění poslední dobré věci, kterou se mohl pyšnit-syna. Skvělá věc, realistická, drsná, až na kost a do krve nás všech. ()

Scevola

Skvely vykon Daniela Day Lewis, ktory zobrazuje vzostup ropneho magnata zaciatkom 20.storocia. Podobne ako v Sierra Madre (nie je nahoda ze PTA pozeral tento film kazdy den pocas natacania) pribeh ukazuje horuckovitu snaha o ziskania bohatstva na postave chamtiveho cloveka. Tomuto filmu skodi trochu prilis dlha stopaz co sposobuje ze to je miestami nudne. A este by si zasluzilo trochu viac premakat pribeh. 7/10 ()

Corpsegrinder

Tyhle dobový filmy žeru, dlouho mi to utíkalo ale konečně jsem dostal tu správnou náladu to dát a nelituju. Hlavní dvojice suprově zahraná, obzvlášť hlas Day-Lewise je něco co tenhle film posouvá úplně jinam. Na závěr se vyplatí si počkat. ()

SpaceOdyseus

Az na krev je po vsech strankach uzasny film, vypraveny stejne tak nadhernou kamerou, netradicni hudbou, jako chytrym scenarem. Svou filmarskou dokonalosti se film smele radi na piedestal vedle Kmotra, Obcana Kana nebo Tenkrat na Zapade. ()

aquiver

Přenádherná a procítěná filmařina, kterou doplňují skvělé herecké výkony, úžasné zvuky, ruchy, i skvělá kamera... životní příběh člověka, film o ropě, ale hlavně o kapitalismu a cynismu... 95 % ()

J.F.B.

"I drink your milkshake!" Bezesporu bravurně natočený a výborně zahraný film, kterému v mých očích přesto do dokonalosti něco chybí – a to vyvolat opravdu nějaké silné emoce, zkrátka abych měl po jeho skončení nějaký výrazný pocit/náladu. Což tento snímek bohužel nedokázal. Pouze jsem věděl to, co jsem už napsal – tj. že jsem viděl kvalitní snímek. Který má úžasné vizuály, kameru – záběry na krajinu nebo hořící těžařskou věž jsou opravdu krásné, prostředí je zajímavé a bavilo mne sledovat jak se rozrůstá zázemí a stavby na dobývání ropy ze země. Paul Dano hrál svou postavu výborně, Day-Lewis též (stále je pro mne těžko uvěřitelné, že je to ten samý člověk, co hrál Lincolna), jenže to bohužel bylo celé tak nějak suché. A proto jsem prostě nemohl dát pět hvězd (ačkoli někdy u mne forma nad obsahem vítězí) a i ty čtyři jsou dost slaboučké a dal jsem je skutečně hlavně za ty pláně a kopce. A za těch pár opravdu skvostných scén... a ještě jsem zapomněl na hudbu, která také patří k pozitivům (i když je dost "nefilmová" a uchu zrovna nezalahodí)... ()

Bobek27

Zvláštní film s vynikajícím Danielem Day Lewisem, který nikdy nezklame a dokáže zahrát úplně všechno a vždycky jinak. Vadil mi tam dost ten flanďák a co mě vyloženě rušilo byla hudba, k filmu absolutně se nehodící. ()

_ksilt

Dlouho jsem se na tohle pripravoval abych ve spravne nalade zvladnul tu dlouhou stopaz, prvni hodina vsak ubehla jako voda, byl sem doslova prikovan k sedacce. Uchvatila me hned prvni patnactiminutovka beze slov a pak uz jsem se jen nechaval strhavat vykonem hlavniho hrdiny az do jeho zaverecne vety, ktera ve vas bude znit jeste dlouho po tom co skonci zaverecne titulky. ()

Bafo

Především skvěle zahrané! To je opravdová extáze. Ať je to Daniel nebo Eli nebo malý synek nebo jakoze bratr. Osobně u mne vítězí Paul Dano v roli Elie, který hraje neskutečně, řekl bych dokonale. Ale dobře herci nejsou všechno. Je nutné ocenit kameru (zasloužený Oskar), ale také hudbu, která připomíná Vesmírnou odyseu. Zkrátka, po řemeslné stránce je film zvládny naprosto skvěle včetně scénáře, výpravy, atd. nenajdete slabé místo. JENŽE film postrádá silný KONZISTENTNÍ příběh. Je to zkrátka životopis. Postavy se objevují a zase mizí jakoby nic, film skáče sem a tam a zase zpět. Jen nenávist, která se stupňuje s přibývající stopáží, vede filmem určitou linku a dává mu tím smysl. Bohužel mně to nestačilo, což mne ale upřímně mrzí. ()

jasiska

Asi som to nepochopila. Po skončení filmu totiž netuším, "co tím chtěl autor říci." Lebo ak bolo jeho posolstvom len to, že ľudia sú na prachy a často nie sú dobrí, tak to moc objavné nie je. Je pravda, že jednotlivé scény boli veľmi silné, podfarbené zaujímavou hudbou a Daniel Day-Lewis bol famózny, film ako celok mi však toho veľa nepovedal. Fakt, jediné, čo mi chodí po rozume je, že ten Plainview bol poriadny magor a že ho nechápem. Najmä čo sa týka jeho "syna". A ten reverend síce tiež bol riadny exot, ale prečo ho musel doraziť... Niečo mi fakt uniká. Navyše som sa dosť kvalitne nudila. Neviem koho napadli tie dlhé zábery na nič - asi mali byť prudko umelecké, boli však len mrtne nudné. ()

Zik2

Co říci? Oscar za nejlepší kameru a mužský herecký výkon byl udělen zcela oprávněně. Silný příběh, výborné herecké výkony, zajímavá hudba a pohledy do americké pouště - pozoruhodný film. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (viac)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (viac)