Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

giovanni3

Velice zajímavý námět filmu o těžaři, který jde ,,přez mrtvoly,, za svým snem až ho jeho sen (nebo dokonce syn?) semele a nechá ho ležet na kuželkářské dráze vyčerpaného bez budoucnosti, kdy má jedinou šanci prodat svoji společnost... I vztah mezi otcem a synem, kdy otec syna spíše využívá a moc lásky mu nedává byl zajímavý. Kvalitní film ,ale na 5 to nebylo => 4z5 ()

Sir-Filip

Rockefeller, Doheny a další... zajímají Vás alespoň trochu osudy ropných magnátů? Lidí, kteří skrze černé zlato dobývali kontinenty a ve své době patřili k nejbohatším a nejmocnějším lidem světa? Pak "There will be blood" je přesně pro Vás. Zajímavé je už jen to, že trvá přesně 14 minut a 18 sekund než jsou ve filmu pronesena první slova, která tam navíc vůbec nechybí. Ropa je symbolem bohatství, ale též korupce, cynického jednání a touhy po moci a snímek tyto věci v žádném případě neopomíjí. Samotný příběh je pak zahalen podivnou mlhou, kterou zcela nerozežene ani brilantní závěr! Jednoduše více než kvalitní! "ENJOY IT !!!" ()

zahron

Daniel Day-Lewis a jeho dvou a půl hodinové monstrózní ropné sólo. "Oil" je rozhodně jedna z nejzajímavějších knih od Sinclaira. P.T.Anderson si zaslouží minimálně jednu ropnou věž za tenhle film, precizní práce s kamenou kamerou a melodií ropy. ()

voleman

Perfektní drama s opravdu zajímavým a originálním tématem. Opravdu bezchybná režie s propracovaným scénářem P. T. Andersona dělají z tohoto nenápadného snímku jedno z nejlepších dramat za posledních mnoho let. Když se k tomu ještě přidá po právu Oscarové herectví Day-Lewise vznikne nám bezchybný snímek se zajímavou atmosférou a ještě zajímavějším příběhem. Hudbu filmu hodnotím jako jednu z nejoriginálnějších a tento film zajímavě doplnujících faktorů, které přidávají na temnější atmosféře. Pochválit se musí také vynikající kamera. Opravdu originální mistrovské dílo, kde vše funguje naprosto perfektně. 95% ()

Almásy

film som videl pred pár dňami takmer po šiestich rokoch druhý krát. uchvátilo ma ako dokázal vo mne počas toľkej doby žiť a existovať- ako dokázal niekde skryto stále hlodať myšlienky o tom ako je ľudstvo vlastne len jedna obyčajná sebranka ktorá si zaslúži vystrielať. svojim spôsobom som fanúšik Daniela Plainview, nie z takej tej povinnosti ktorú cítime voči antihrdinom, pretože on JE antihrdina, ale vďaka jeho nekompromisnosti a vďaka jeho chorobnej ambicióznosti. anderson vytvoril v tej postave profil každého jedného z nás- každý z nás by urobil to isté čo on- nie nadarmo ten film končí tesne pred prvou svetovou vojnou. americká odpoveď na francúzsky existencializmus. a dovolím si tvrdiť ze výkon Daniela Day Lewisa patrí medzi to najlepšie v histórii kinematografie. ()

Jello Biafra

Naturalistická sonda do duše jedného ropného magnáta, ktorý obetoval celý život ťažbe ropy. Táto činnosť ho však v priebehu rokov natoľko pohltila, že nakoniec stratil aj posledné zvyšky ľudskosti. Celý film som sedel napnutý ako struna a očakával čo sa bude ďalej diať. A dostal som ďalšie a ďalšie pôsobivé scény. Daniel Day-Lewis je herecký poloboh a z jeho postavy tu behá mráz po chrbte. Nezabudnuteľná záležitosť. ()

Soweek

Přikláním se na stranu Oskarů. Daniel Day-Lewis si toho Oskara doopravdy zasloužil a film jako celek si toho Oskara doopravdy nezasloužil. ()

Heraldika

Filmové veledílo, co se stane klasikou. Na to vsadím krk. Nevěřila jsem vlastním očím, když film skončil - přišlo mi to jako chvilka. Krásná chvilka strávená před plátnem, na kterém se odehrával příběh o ctižádosti, přetvářce, touze po moci. Překrásné je slovíčkaření v názvu - krev jako výsledek násilí, krev jako pouto příbuzenské. ()

bloodvomit

Dobrý filmík s perfektní muzikou, která vše dokresluje až vstávají vlasy na hlavě. Přitom nejde o nic hrůzyplného, ale spíš obchodního. Opravdu moc dobré, zasloužené 4 hvězdy. ()

Hortenzia

len daniel day-lewis sám by si zaslúžil tri hviezdičky,ale až také subjektívne to u mňa nebude,pretože a okrem daniela tento film disponuje množstvom vecí,ktorými sa môže chváliť...napríklad paul dano bol veľmi príjemným prekvapením,tiež premyslená a presvedčivá psychológia postáv,ktorej je dnes už skoro ako šafránu a takisto aj samotný príbeh a technická stránka filmu...jediné,čo by som zmenila je prílišná stopáž a hudba jonnyho greenwooda,ktorá mi do filmu,napriek tomu,že ho zbožňujem, vôbec nesadla...zostáva len povedať,že konečne raz putovali oscary do správnych rúk ()

ArdathBay

Ulhaný sebestředný egoista zahraný dokonalým Daniel Day-Lewisem je jedna z nejlepších filmových postav posledních let. Syrovost a naturalismus stříkají z tohoto umění jako ropa z vrtu. Miluji filmy, kde se na začátku dlouho nemluví a jsou nejsilnější částí. Anderson natočil nádherně špinavý příběh. ()

Ploutev

Mno videl jsem zatím "jen" hodinu a půl...a za tu dobu jsem se šeredně nudil. Asi nikdy nebudu mít tak dlouhou chvíli abych to dokoukal. Ač věřím, že v další fázi filmu by to mohlo být zajímavé, to co jsem doposud viděl, stačí nato aby ani případný přepychový zbLitek filmu hodnocení nevytáhl ani na 3*. ()

Mr.Jackass

Další obdivuhodný výkon Daniela Day-Lewise za který si poprávu zaslouží oskara, ale na 5 * tomuto filmu něco scházelo. 2 a půl hodinová stopáž o egocentrickém těžaři, jež si chce splnit svůj americký sen a jde si tvrdě za svým. Daniel tuto roli nehraje on postavou prostě žije a je jí... ()

sedm.1

Rozhodně jeden z nejzvláštnějších a nejneobvyklejších filmů,co jsem viděl.Nemůžu Až na krev odsuzovat,že se mi nelíbil,či ho tu opěvovat ódamy,na mě zapůsobil stylem naprosto nestandartního snímku,pro mě velmi těžko ohodnitelného a zařaditelného.Každopádně jsem od PTA čekal něco docela dost jiného,s jeho předešlými skvosty totiž Až na krev nemá nic moc společného.Jde z mého pohledu o 100% "artovku",která má výjimečného Day-Lewise,která má svůj neopakovatelný styl a skvělý hudební doprovod.Jde o film,který je ve svém slova smyslu strhující,ale naprosto jinak,než na co je běžný divák zvyklý.Konfrontace kapitalismu s vírou jsou každopádně nejsilnějšími momenty filmu a tyto scény jsou skutečně fantastické.Velmi pomalý styl filmu je též těžko kousatelný,na druhou stranu vůbec nenudí a naopak celému filmu ona pomalost dodává tu správnou tíživost.There Will Be Blood je prostě film,který je úplně jiný,než běžná produkce a je jen na každém,kdo k němu jak přistoupí.Já jsem z něj zkrátka zatím jen naprosto zmaten :)...a možná s ohledem na předešlou tvorbu PTA i trochu zklamán. ()

mohamedsfinger

Chvíli jsem si nebyl jistý plným hodnocením, ale čím déle jsem o filmu přemýšlel, tím mě to samotné zvažování přišlo zcestné, protože tenhle snímek je skvělý. Drama o individualistickém člověku, kteréžto téma můžeme považovat za aktuální dodnes, ale i pohled na ropnou horečku a sarkastický posměšek církvi a mamonu, to vše si zde ochotný divák najde. Vůbec mi nepřišlo, že film měl dvě a třičtvrtě hodiny, a to hlavně díky výborné Andersonově režii. Herecký koncert Daniela Day-Lewise snad ani nemusím zmiňovat, ale pokloním se mu, protože si to zaslouží. Ale ani Paul Dano nezaostává a scény s ním posunují film snad ještě více kupředu. To co film žene do absoulutních výšin pak je synergie nádherné kamery a hudby, jež je dovedena k dokonalosti při scéně hořící těžební věže, za níž (a závěr v kuželkárně) bych klidně přidal šetou hvězdu. ()

Firebug

Daniel Day-Lewis je prostě excelentní. Každý záběr by šlo z fleku zarámovat a vystavit v galerii umění. Přesto mi tu chybělo NĚCO, kvůli čemu nemužu dát plný počet. Napodruhé to možná najdu... za nějaký čas. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (viac)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (viac)