Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

SjamK

P. T. Anderson je kouzelník... mistr dlouhých filmů. K tomu Day-Lewis, Dano, nervy drásající soundtrack a pět hvězdiček se skoro zdá být málo. ()

Pavlík

16. 03. 2010 (83.); že Daniel Plainview nesnáší Eliho Sundaye bylo perfektně poznat, ale vyvrcholení jejich vzájemného vztahu vzalo krutý konec ()

Cracker

Filmy s Danielom Day-Lewisom sú mi dosť nesympatické, neviem či je to ním alebo je to len zhoda náhod. There Will Be Blood nebol u mňa žiadnou výnimkou :/ Myslel som že si ma konečne získa(keď už za to dostal Oscara), ale naopak ešte viac ho nemám rád :) No a k filmu, nič svetoborné dosť rozťahané a rozpačité! ()

WDY

Velice, velice působivá atmosféra celého filmu a samotný závěr "I'm finished." s krásnou hudbou k následujícím titulkům je dokonalý. ()

korndaddy

Film o něčem jiném než obvykle. K tomu režie na jedničku, kamera jedna báseň a Daniel Day-Lewis, jenž fantasticky zahrál roli ´´zlého pána´´ . Zasloužené Oscary. 4,5* ()

Nassau

Další film, který jsem opomíjel takovou dobu, aniž bych věděl, co mě čeká. V podstatě překvapení. Překvapení, které má chyby a je příliš velké na to, aby se člověk mohl radovat po celou dobu, ale je to překvapení. Film, který si v podstatě 3 hvězdy nezaslouží, ale přesto je dostává. Důvod? Žádný není, protože víte, že je mu to jedno. Nezáleží mu na vás, jde si svou cestou a člověk ho buď přijme, nebo ho zanechá podél cesty svému vlastnímu osudu. Ještě štěstí, že rozhodnutí je vždy na každém z nás:) ()

Mistickzz

Anderson sa týmto snímkom zaradil medzi režisérov rozprávačov(napr. Scorsese) a ponúkol nám príbeh, ktorý síce má dlhú stopáž, no tá je zvládnutá takmer bez zaváhaní a v podstate vôbec nenudí. Strašne sa mi páčila práca kameramana, ktorý odviedol perfektnú robotu a veľmi príjemne ma prekvapil herecký výkon Paula Dana, u Day-Lewisa som si už na dobré výkony zvykol.Páčilo sa mi to viac ako Magnolia. 83% ()

Jaccobos

Film asi umělecký (ale já chápu umění sloužící lidem), ale mě moc nesloužil - upřímně mě to místy nebavilo, místo provokovalo. Herecký výkon všech přítomných jsem zdálky vnímal a myslím, že mohu říct, že byl opravdový a dobrý - ale to dokazuje, že ve filmu nejde zdaleka jenom o výkon - jde o scénář, příběh, zajímavý pokud možno - a to se nekonalo. Pokud jsme již na vyšší úrovnivnímání, nebo áte nějaký metafyzický důvod sledovat tento typ filmů - do toho - mě to naštvao o něco méně než Apocalypsa a o něco více než Hodiny. ()

Rudinsky

Toto je medzi PTA a DDL... Božská častica bola nájdená - spôsobuje interakciu medzi týmito dvoma pracantmi, ktorí berú svoj džob rovnako vážne ako mamonistický Plainview. Maximálne vykryštalizovaná, magnetizujúca fajnšmekrovina. Nehollywoodska, neamerická, nefilmová. Portrét herecko-filmárskej vedy, jednoduchý a záhadný ako základné geometrické telesá objavené antickými matematikmi. Bez akýchkoľvek pochýb film roka, možno aj desaťročia, možno aj vôbec. Spôsobovať delikátny filmový zážitok takýmto krutým minimalizmom, ktorý posiela nie do riti, ale do úplne inej dimenzie všetky pafilmy poslednej dekády, to chce znalosti, pre ktoré je aj oskar iba smiešna zlatá figúrka. ()

keoma26

přízračný day-lewis, to není herecký výkon, to je převtělení, a samotný film působí přes svoji stylizovanost jako dokument doby, jako kdyby filmaři na stroji času točili skutečné postavy ve skutečných situacích a v přirozeném prostředí jako v nějakém přírodopisném snímku a současně je klinicky studovali ...když jsem to viděl poprvé v kině, byl jsem v tranzu ještě několik hodin po ()

crass.48

V žádném případě nepopírám vynikající kvality filmu. 3* jsou moje osobní hodnocení. Osobně mě to nezaujalo. Podobný styl a námět vykazuje Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, které hodnotím naopak maximálně možně. ()

Lexion69

Audiovizuální diamant bez jediného kazu, šmouhy nebo jen sebenepatrnější vady na kráse. Ryzí solitér PTA jakoby pohrdal zbytečně svazujícím konceptem scén a vytváří mistrovskou koláž nesourodých tématických celků, přesto dokonale harmonickou. Těžké, vyčerpávající a nemilosrdné, stejně tak strhující a fascinující. ()

charlie_ando

Podle románu "Oil" od spisovatele Uptona Sinclaira, si svébytný tvůrce Paul Thomas Anderson napsal scénář a zrežíroval působivý film. Těžařská odysea umíněného osamělého muže Daniela Plainviewa (přesvědčivý Daniel Day-Lewis), bojujícího s protivenstvím tvrdého života, těžkým zraněním syna, nevlastním bratrem a s fanatickým samozvaným knězem církve Třetího zjevení Sundayem (Paul Dano). Až epicky silný příběh a nadstandardní herecké výkony dávají vzniknout hutné podívané, kde jen přehnaná délka možná trochu ubírá na celkovém výrazném dojmu. Hudební doprovod od Jonnyho Greenwooda výrazně podporuje budování atmosféry. Dramatický příběh o černém zlatu, víře v boha a nezdolné vůli. ()

xmozek

" Skončil jsem. " Hodně dobrý film, ale něco mi chybělo, nevím co, protože ať to vezmu z jakéhokoliv konce, není tomu co vytknout. Ba naopak, co bych chtěl u tohodle filmu vyzvednout je hudba. Už dlouho jsem nenašel u žádného filmu tak výbornou hudbu, která by dokonale pasovala k filmu, doplňovalaho, navodila atmosféru. Ale přes to všechno, pro mě to není 5* ()

Tery16

Opravdu působivý příběh se skvěle zahranou hlavní postavou. Zneklidňující atmosféře dokonale přihrává hudba. Je to vážný film, jediný okamžik, který mi povolil úsměv na rtech - "A MÁM ROPOVOD!". ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (viac)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (viac)