Kocúr v čižmách

• Česko Kocour v botách (viac)

Verte tomu alebo nie, no legendárny šermiar Kocúr v čižmách nebol vždy verným spoločníkom zeleného zlobra Shreka. Dávno predtým, než vôbec došlo k ich osudovému stretnutiu v lesoch kráľovstva „Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial“, totiž sebavedomý Kocúr s neodolateľným prízvukom prežil množstvo zaujímavých dobrodružstiev! V tých časoch bol jeho nerozlučným druhom Hupky Dupky – čo sa však dramaticky zmenilo v deň, keď hrdého Kocúra bezcharakterne zradil a zapredal! Od toho hrozného dňa uplynulo už veľa rokov... A zrazu - možno osud, možno zhoda okolností, možno hlúpa náhoda – sa životné cesty Kocúra a jeho niekdajšieho najlepšieho kamaráta opäť pretnú! Práve v čase, keď Hupky s atraktívnou Cicou Labkou chystá rovnako brilantný, ako diabolský plán – chcú totiž ukradnúť hus, ktorá kladie zlaté vajcia! To sa však ľahšie povie, ako urobí, o čom sa nedobrovoľne zjednotené trio veľmi rýchlo presvedčí na vlastnej koži. (TV Markíza)

LondonGirl

Príjemná rozprávka. Nič nepokazili, ničím extra neprekvapili. Ale musím sa priznať. Ja prosto nemôžem z tej superkočky s brutálne nádhernými modrými kukadlami. ()

tommmy89

Mix "Jacka a fazuľka" a "Kocúra v botách". Tak trošku zlepenina dvoch rozprávok do jednej s novodobými hrdinami. Moc som si neprišiel na chuť, ale dá sa to pozrieť i keď trošku s prižmúreným okom :) 3* ()

Ironfood

Kocour je moje nejoblíbenější postava ze Shreka, ale jeho samostatný film mi vůbec nesedl. Nedostatek vtipu, trapný děj a odporné vajíčko. ()

Specs

Hlášky: Kocour: - "Byl to rok, kdy nespadla ani kapka deště. Vítr byl silný a košík velmi lehký. Celé dny mne unášel. Hladové malé kotě bez mléka, matky a možnosti si odskočit." & Kocour: - "Všechno to začalo před dávnými lety." Kočka: - "Oooh, nenene, nemusíš mi tu vyprávět svůj životní příběh." Kocour: - "Radši se posaď, místy to bude celkem doják." Kočka: - "Tak jo, vyklop to." & (Kocour dovypráví svůj dojemný příběh. Zjistí, že Kočka spí a drkne do ní.) Kočka: - "Co-co, já nespim." ()

P1tr

Spinoffy jsou často laciným příživníkem slavných značek, proto je příjemným překvapením, že Kocour v botách je kvalitním animákem, který mě bavil mnohem více, než Shrek, z jehož světa vychází. Kocour je nenáročným dobrodužným příběhem, který velmi rychle odsýpá a ačkoliv vyloženě nadchne jen v pár scénách, ve zbytku si není příliš na co stěžovat a ačkoliv se z dnešního žánrového pohledu jedná spíše pouze o solidní nadpůrměr, jde rozhodně o velice příjemný solidní nadprůměr. ()

OughJay

Pro kocoura v botách mám tak nějak už odmalička trochu slabost. To, že ho v Dreamworksu stylizovali jako kočičího Zorra, mojí slabosti ještě přidalo. Nebál jsem se toho, že by nemoh utáhnout svůj vlastní film, spíš šlo jen o to, kolikrát si během něj budu muset říct wtf. Stalo se to možná jednou, dvakrát, jinak je to ale příjemná průměrná oddechovka půjčující si opět ze všeho možnýho, aby z toho vykonstruovala příběh poměrně stravitelnej pro všechny generace. Spousta povedenejch gagů, španělskejch slovíček a hlavně "oooh cat" :D ve mě zanechaly příjemnej pocit, že čas strávenej u tohohle filmu nebyl vůbec promarněnej... ()

slovan1

Hodně slabé. Na to, jak kocour oživil Shreka, zde působil jalově. Nejvíc se mi tradičně líbilo jeho velké roztomilé oči, kterými vše dostává. Jinak příběh hodně průměrný a vtipných scén pramálo. Dobrodružný film pro menší. Nečekejte pořádné narážky na jiné filmy či záplavu smíchu jak ve zmiňovaném Shrekovi. ()

Sdoom

Nepříliš vtipný animák, s poměrně přeplácaným dějem, nepochopitelným vejcem a dalšími neduhy. Druhá polovina sice už docela šlape, kocour v podání Banderase i Čiči Salma Hayek jsou sice cool a jejich dialogy patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí, ale na víc než lepší 2 hvězdičky to film nevytáhne. (HD, orig.) ()

dason

Rozpravka nicim okuzlujuca ale da sa pozriet. Ma to daleko k mojim oblubenym Cars ale pri takychto veciach sa da dobre odreagovat a zasmiat sa. No do kina sa na to tlacit netreba. Jedine ze to chcete 3D. ()

islanzadi

Je dobře, že tvůrci dále nepokračovali ve Shrekovi a vrhli se na něco jiného. Je to sice daných pár pohádek dohromady, ale nenudí to a člověk se u toho skvěle odreaguje. ()

Herráček

Poslední dobou mi animáky od DreamWorks přijdou jako vyvařování výborného nápadu... A to dokonce i ty, které už nemají v názvu jméno Shrek... Kocour v botách by byl výborný nápad, bylo by to téměř dokonalé zpracování jedné pohádky trošku jinak (tedy až na to, že to, jak legenda vznikla, mělo příšerně málo prostoru a vlastně je to kombinace s další pohádkou...), až na to, že jde v podstatě pouze o další sequel ke Shrekovi... To už vážně nemají nové nápady? ()

Lisabellla

Pochopitelně kocour patří ke Shrekovi. Pochopitelně už se toho puncu nikdy nezbaví. Pochopitelně bude vždy jen vedlejší postavou. Hlavní role bychom měli nechat zajímavějším zvířátkům, kočička v botičkách na to nemá povahu. Už se mi ty pohádky přestávají líbit. Což je poměrně pochopitelné - vždyť už jich natočili tolik, že náměty, nápady a "čerstvé vánky" pomalu docházejí. Půjdu si s nostalgií pustit Shreka jedničku, abych si spravila chuť a filmaře prosím - už žádné hloupé nápady udělat z vedlejšího doplňku celý film. ()

dj-chrosto

Oscara za animovany film roku 2011 by si nezasluzil ani jeden animak, ani len nominaciu. Roku 2010 dominovali animaky, hlavne Ako vycvicit draka a Na vlasku, rok 2011 je maximalna slabota, ktoru som nezazil uz strasne davno. Kocur v cizmach nie je ziadnou vynimkou, skor naopak. Demencia a milion nelogickosti, ktore su aj pre animak pre deti maximalne hlupe, k tomu niekolko sexualnych narazok (v rozpravke pre deti vazne nie!), nie dakujem. Dufal som, ze aspon nejaky animak prekvapi a bude sa na co pozerat, no nestalo sa tak. Jedna hviezdicka za peknu animaciu a druha za super scenu, ked Imelda "predstavila" Kocura ostatnym v sirotinci. To je na animak vazne slabota. ()

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

15.03.2022

Krátce před zveřejněním prvního traileru oznámili tvůrci pokračování animáku Kocour v botách kompletní hlasové obsazení nového filmu. Snímek Puss in Boots: The Last Wish tak představí kromě… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)