Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

kadles

Pořádné drama, kde jsem celý film doufal, že holčička bude živá. Možná více zvratů než by bylo zdrávo, ale zde to nevadí. Konec filmu mě dostal tak, že zdaleka nevím jak bych se rozhodl já. Jsem rád, že Ben Affleck tuto otázku položil. ()

p.i.t.b.u.l

Tento film jsem viděl poprvé až teď a musím říct, že je to moc pěkně ztvárněný kousek. Nezapomenutelný příběh s linií děje, která Vás bude překvapovat od začátku až do konce. Lidské příběhy o únosech dětí ze čtvrtí, které jsou plné narkomanů, rodin na pokraji zhroucení aj., Vás musí dostat a musí Vás alespoň na malý okamžik donutit přemýšlet nad zápletkou a samotným vyvrcholením děje, zda konečné rozhodnutí ve filmu je či není správné. Pro mně nádherný film s místy trochu zdlouhavými pasážemi. Nicméně splnilo to mé očekávání. ()

EVIM

...přesně tak... člověk nad tím musí přemýšlet...co je tedy vlastně pro Amandu lepší...velmi,velmi příjemné překvapení! 95%. ()

karlos-rio

Výborné drama, emočně hodně silný snímek, skvělá režie, příběh a takhle bych mohl pokračovat, ale přesto nemohu hodnotit plným počtem. Nějak mi nesedí obsazení hlavní role, s tím mám docela velký problém. A našlo by se i několik scén , které jsou uplě k ničemu, a působí skoro až rušivě např. Remy a jeho přepadení v baru. Ale převládá to co jsem napsal na začátku komentáře, a už teď se těším na další film Bena Afflecka ()

gotham

Kdo by řekl, že tak mizerný herec jako Ben Affleck může natočit tak vynikající film jako je Gone, Baby, Gone. Je to velmi drsné a temné drama o únosu malé holčičky, které skrývá nejedno překvapení a jak už to tak bývá, na konci dojde k šokujícímu odhalení. Nicméně co mě zde hodně zaujalo, kromě skvěle budované atmosféry špinavých bostonských ulic, bylo téma morálního dilematu. Patrick Kenzie alias Casey Affleck byl vyloženě sympaťák a to rozhodování na závěr jsem mu opravdu nezáviděl, když se člověk vžije do jeho kůže, opravdu neuvěřitelně těžký rozhodování. Filmu rozhodně pomohli vynikající herci ( Affleck, Monaghan, Harris, Freeman, Welliver), a také to, že Ben zůstal jen za kamerou a necpal se na plátno. Protože kdyby místo bratra hrál hlavní roli, kdoví jak by to dopadlo. 100% ()

cromagnon

Je jasné, že oba Affleckové mají bostonské podhoubí zmáknuté, mladší opravdu působí jako někdo, kdo se mezi těmi dealery a kurvami narodil a věřil jsem tomu, že dokáže být ostrej, když jde do tuhýho. Těžká atmosféra a žádný servítky ohledně americkýho snu. Zločiny na dětech patří k těm tématům, který nenechají nikoho lhostejným. OK, beru. Co mě ale totálně vytáčelo, to byla postava jeho partnerky Angie. Chápu její opodstatnění v knižní předloze, kde měla zřejmě nějaký vývoj a Patrick (Affleck) k ní nějakým způsobem přilnul. Ve filmu ale těžce prudí, je povětšinou na obtíž a Patrick ji s sebou tahá jako kouli na noze. Nemá žádný význam, krom toho, že je ženská a jenom díky ní vznikne ono Velké dilema. Já a ostatní sexisti bysme žádné dilema asi neřešili. Ale řemeslně, bez diskuze, perfektně provedená práce. ()

Pikolik

Po skončení filmu stále přemýšlím nad zavěrečnou otázkou. Jak bych se asi rozhodla já? Zavolala bych policii, nebo bych darovala holčičce "lepší" život? Stále nevím :) Ale silná morální otázka a děj plný zvratů nebylo to jediné, co mi na filmu vyrazilo dech. Další plusy jsou výborná režie a herci. Film je prostě po všech stránkách perfektní. Doporučuji! ()

kitagawa

Film o jednom morálním dilematu, o tom, jak chlapi řeší věci po svém a o hysterii kolem únosů dětí a strachu z pedofilie. K tomu snad jen dodám, že Ben Affleck je sice průměrný herec, ale nadprůměrný režisér. Klaplo mu to dokonale, ještě kdyby příběh samotný nebyl trochu moc "přitažený za vlasy". Pak by to bylo na 5 hvězd. ()

Riverin

Bratia Affleckovci konečne prišli ako na úspech. Ben hrať nikdy veľmi nevedel, no za kamerou sa mu darí bravúrne, a Casey je zase talent, ktorého si všímam už dlhšie, no bohužiaľ nikdy nedostal dosť prietoru. A keď to skĺbia, vyjde film silný, no zároveň sa nebudete cítiť citovo vydieraný. Určite jedno z najväčších prekvapení, ja môžem byť len spokojná:) ()

CrazymanM

K maximálnímu hodnocení mi tam něco chybí,ale jinak velmi zajímavý příběh,skvělí herci,no a asi bych měl pochválit i režiséra,takže výborně Bene,příště ale ještě trošku přidej! ()

maldoror16

Výborné drama, s velmi dobrým příběhem a tématem, velmi dobré herecky i režjně. Nicméně pomalé tempo tomu celkem škodí, přidat by ho rozhodně neškodilo. Závěr byl skvělý. Překvapilo, potěšilo. ()

LordMack

Sice jsem měl na konci pocit, že v reálu by ta situace tam asi neprošla, a bylo to někdy až moc zbytečně překomplikovaný, ale to člověka během sledování vůbec nenapadne. Skvělý film se skvělou atmosférou a hlavně neuvěřitelně uvěřitelným Casey Affleckem. ()

steinbauer81

Ben Affleck fakt umí - pro mě to v tuhle chvíli přestal být herec co občas hraje, ale je to režisér co si občas něco zahraje. Nechápu, že to nedostalo žádného Oskara. Napínavé od začátku do konce. Dlouho se mi nestalo že bych v půlce detektivky ještě nevěděl kdo je vrah (respektive jak to je) - tady jsem to netušil ještě 5 minut před koncem. Ale to co připravili v posledních 5ti minutách - ta sofinina volba - to je masakr. | Film jsme shlédli s přáteli a bylo to půl napůl. Půlka říkala že se hlavní hrdina rozhodl správně a druhá že nikoliv. A pevně jsme si za tím stáli (až jsem se pak s ženou o tom večer pohádal). | Silné! pěkné! | PS: takle nějak vypadá současná Amerika. ()

muti

stvorhviezdickova krimi, piatu davam za moralnu dilemu lepsie dobro vs dobro, alebo zastrelit vs nezastrelit. Casey sa mi tu hodil, aj ked mi chvilu trvalo nez som si vsimol ze Bena v tejto snimke neuvidim :) ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)