Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

swoulen

Ben je asi jenom špatný herec. Jako režisér a spoluscénárista předvedl pravý opak. Nebudu se rozepisovat, asi bych se musela opakovat po ostatních. Každopádně velmi podařený kousek a Ben překvapil na celé čáře. Díky za obsazení Eda Harrise, tenhle typ mě pokaždé dostane. A taky za to, že i správné rozhodnutí může být zrovna to špatné. ()

j_vrba

Film, behem ktereho jsem se nehl z mista. Podle meho nazoru, skvele vylicene chudinske ctvrti v Bostonu a zivot tamnich obyvatel. Zaverecne vyvrcholeni filmu (respektive nazory hlavnich akteru) nema chybu (nutil k zamysleni). Dobre zvolene tema se spoustou zajimavych myslenek, nazoru a postoju. ()

lmc

Nejlepší drama od Crashe! Úžasná záležitost která mi určitě bude ležet dlouho v hlavě. Rozhodně jeden z nejlepších filmů vůbec! ()

Sicky

Je naozaj prekvapivé, že niekto ako Ben Affleck kto si celý život vyberá tie "najzaujímavejšie postavy v tých najzaujímavejších filmoch" sa rozhodne pre takýto scenár. Povedal by som, že si toho poriadne nabral na parohy a poriadne si namláti na papuľu, ale zvládol to naozaj bravúrne. Tento príbeh určite utkvie v mojej pamäti dlhšie, ako Mystic river. Z počiatku sa príbeh javí, ako ďalší z rady skutočných príbehov o stratených deťoch, ale veľmi rýchlo vás vtiahne do deja a veľmi rýchlo pochopíte že postavy v ňom nie sú celkom s kostolným poriadkom a každý má tak trochu za ušami. Príbeh akoby sa delil na tri časti. Kým prvá časť nás oboznamuje s príbehom a približuje jednotlivé postavy ,druhá časť sa zdanlivo odkláňa od hlavnej dejovej línie, ale v podstate pomaly odkrýva to čo bolo dovtedy skryté pod povrchom. Ako však záver ukáže existuje ešte jedno pod povrchom. Odhalenie je naozaj prekvapivé a zmení vaše dovtedajšie sympatie, či averzie voči jednotlivým postavám. Pôvodne som tento snímok zavrhol hlavne kvôli C.Affleckovi, ktorý vo mne hlavne po Jesse Jamesov zanechal zvláštny, nepríjemný pocit. Ten pocit bol ale podľa všetkého správny, lebo práve tak mal byť Bob Ford zahraný. Pochopil som to až po zhliadnutí Gone baby a gone kde svoju rolu zvládol fakt dobre. My apology. Ostatný páni na holenie (E.Harris,M.Freeman) podávajú štandardne výborný výkon, akurát postava M.Monaghan mi príde ako zbytočná a vytvorená len pre záver filmu. Ináč naozaj vynikajúce dielko. ()

pOne

Pokud bych mel vyzvednout pouze jeden klad tohoto filmu, pak by to byl jednoznacne konec. Konec filmu resici dilema velmi silnym vtazenim do deje a uvazovani hlavni postavy, kterou hraje Casey Affleck. To mluvim o poslednich, rekneme, 10ti minutach filmu. Vse je podtrzeno a ztucneno zaverecnou scenou, ktera je presne v duchu onoho dilematu. Co je spravne? Co je dobro a zlo? Tezko vyjadrit bez prozrazeni deje. Zajimavy byl dej take z toho duvodu, ze zhruba v pulce filmu bylo (zdanlive) jasno. Pripad byl vyresen a ja jsem si tak rikal "Co se jako bude dit dal?". A ono se toh jeste delo dost. Pokud Ben Affleck hodla tocit takove filmy, tak ja jsem pro a budu se na kazdy dalsi tesit. ()

Miloško

No najskor musím trochu opraviť opis filmu tu na csfd,mysteriózne na filme neni absolútne nič.Je to čistá krimi-dráma so zaujímavými hercami,kde najmä v poslednej dobe výborne uveriteľný Casey Affleck,a Amy Ryan podávajú excelenté výkony.Škoda záveru,tam mi niečo nesedelo,asi to,že chovanie mnohých postáv bolo úplne nelogické,a moc zasa americké.Inak film dobrý.(DVD,14.09.2008) ()

Biggles

Moc pekny film, doporucim, nicmene 5* nedam. Me osobne vadila mirna neprehlednost deje v nekterych okamzicich a obecne scenar. V dalsich vytkach se shoduju s Shadwellem. Urcite ale nadprumerne dilo. ()

Indy07

Týden jsem se odhodlával si film pustit. Casey a Ben Affleckovi na mě nepůsobili příliš věrohodně, ale o to větší překvapení přišlo když naskočily závěrečné titulky. Zůstal jsem bez dechu a jen nevěříc koukal do monitoru. Člověk čeká nějaký ten happy end, ale to co mi Ben Affleck naservíroval jsem nečekal ani trošku. Casey Affleck mě zaskočil, jak božsky umí hrát a když k tomu přidáte Eda Harrise a Morgana Freemana je to min. na 6 hvězd. A závěr? Pusťte si film a na konci se sami sebe zeptáte: "Udělal bych to samé?" ()

sirrgulo

Gone, Baby, Gone je přesně ten typ filmu, po jehož shlédnutí si říkáte co byste udělali na místě hlavního hrdiny. Možná je Ben Affleck špatný herec, to se však nedá říct o jeho režii. A jeho bratr Casey? U něho zas nemůžete říct nic na jeho herectví. Obsazení filmu se celkově povedlo. Nevím jestli mi to přišlo, ale případalo mi, že při vyšetřování se ústřední dvojice detektivů setkal s mnoha neherci, díky čemuž prostředí ve kterém se film odehrával působilo opravdu reálně. Celý příběh rozdělený do dvou polovin má opravdu hodně co nabídnout a závěr vás donutí k zamyšlení. ()

ibex

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale ten závěr mě dostal. Takové morální dilema jsem snad u žádného filmu nezažil. Jednoznačně nejlepší závěr jaký jsem tenhle rok viděl. ()

me3x®

Apropo ... nebolo by jej tam vážne lepšie? Plný predsudkov som ostal v nemom úžase civieť... Ben nech len pekne ostane na režisérskej stoličke a jeho braček nech pekne hrá a spolu to dotiahnu ďaleko. ()

Prubner

Ale no tak neblázněte. Podobných detektivek plných zvratů jsem už viděl spoustu, většinou stejně dobře nebo i lépe napsaných, zrežírovaných i zahraných. Kromě toho leccos se dá uhádnout dopředu. Když se nám na začátku představí Morgan Freeman a pak se vytratí, tak nás logicky napadne, že to asi není náhoda - a ono taky ne. Místo aby film v závěru gradoval, je s blížícím se koncem čím dál nudnější.Navíc jsem nepochopil, proč tu vůbec je Michelle Monaghan, její postava je v příběhu úplně zbytečná. ()

exoomer

Neviem, ale na mna tento film posobil ako nejaka detska detektivka, vzhladom na to, ze hlavny hrdina (mnou neoblubeny Casey Affleck) vyzera ako trosku pribrzdeny pubertiak. Celkovo mal film nadych lacneho kanadskeho trileru. Ak by bol prevedeny inak, mohol by byt ovela zaujimavejsi. Skoda tych znamych hercov. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)