Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

Napospas

I když to občas trochu skřípe, dívalo se mi na to kromě posledních 10 minut moc dobře. Pominu-li všechny špatné věci, které tu už jsou zmíněné (zbytečné flashbacky, občasné nelogičnosti..), zůstane mi tu věc, přes kterou se prostě nemůžu přenést a to je konec. Proč se hlavní hrdin zachoval jako naprostý retard? Pošle dva slušné lidi bručet, další slušný člověk zbytečně umřel, ale Casey to musel dodrbat a jako by mu to všechno bylo málo, ještě posere život malé holčičce. ()

*Colorado

Přidávám se do řad těch, jež kvitují přesun Bena Afflecka za kameru, protože před ní to za moc nestálo. Gone, Baby, Gone je velmi dobré krimi drama s dobrým hereckým obsazením a skvělou režií. ()

Luk Skywalker

Smekám před scénáristou a Ben Affleckem jako režisérem. Ač dramata nemusím, tak na základě vysokého hodnocení na csfd.cz jsem se na tento velice zdařilý snímek podíval. První polovina filmu se nese v duchu podsvětí a drsných hlášek s drsným přístupem hlavního hrdiny, po hodině to vypadá, že je po příběhu, ale ten se odehrává dál v úplně jiné rovině než byl doposud s flashbacky, které ukazují jak to nakonec bylo. A ke konci je opravdu to morální dilema o tom, co je špatné a co ne, ale to věc názoru. ()

Rockerman

Proč Ben Affleck nepověsí, beztak slabé herectví, na hřebík a nevěnuje se režii? Tento film se mu vážně povedl. Je to dílko plné emocí, překvapivých zvratů a ještě překvapivějšího rozuzlení. Nevím, trochu mi ta pointa vadila. Patrik jednal dle zákona, jak se na správného Američana sluší, ale vůbec se neřídil svým srdcem. Zničil nebo přinejmenším poznamenal životy několika lidí, včetně čtyřleté holčičky, jen aby " spravedlnost" zvítězila. Hořké vítězství!!! Film je to vzrušující, který nedá diváka vydechnout. Jasných pět hvězd!!! ()

vickeyek

Neopakovatelný film, i když trochu drsný. Minimálně se přibližuje realitě v tom, že ne všecko je černobílé, a taky dokazuje, že když skončí film, tak končí i děj (ať už smrtí nebo svatbou). I samotné obsazení, kterému jsem zprvu nefandil, tomuto napomáhá. Casey Afflexk i Michelle Monaghanová nejsou typickými představiteli, kterým uvěříte všechno - a o to tady konečně šlo... interpretujte si podle sebe. Některé filmy, které končí otazníkem jako Gone Baby Gone, mi vadí, tady to bylo funkční. Český název je samozřejmě hrůza, ale nenechme se odradit :) ()

agassi68

S náročnou úlohou sa bratia popasovali so cťou. Dej plynie, napätia tak akurát a stále sa odkrýva niečo nové. Popri tom dáva režisér divákovi priestor na vlastné riešenie danej situácie. Pointa nie zlá a s hereckou kvalitou obsadenou vo filme nám dáva nadpriemerný zážitok. Aj keď k maximu mi čosi ešte chýbalo.. ()

vipburgr

Super, že si film nejen klade zásadní otázky, ale taky je jednoznačně zodpovídá. Toho se většina filmů bojí, aby se náhodou nesprotivili divákovi, který je sám nerad vystaven nutnosti se nějak rozhodnout v situaci, která má na obou stanách svá silná pro a proti. ()

mourinho

Na to, že se jedná o režisérský debut herce Bena Afflecka, je tohle dílo bravurní. Bravurní filmařsky. Bohužel takovou tu nadstavbu, něco, co by mě přimělo se k filmu vracet, jsem zde při vší snaze nenašel. Zůstává tak "jen" skvěle natočená kriminálka, předhazující nám v závěru zajímavé morální dilema, kterou ale už víckrát zřejmě neuvidím. ()

Iwiiik

Ben rozehrál na režisérské stoličce po čertech zajímavou hru a dívat se na plody jeho práce, to je poměrně hořkosladkým soustem. Ten chlapec má bezpochyby talent a pokud svým instinktům trochu zaoblí ostré hrany, bude se v jeho rukou rodit opravdové umění. Filmu Gone Baby Gone sice chybí nadýchanější a citlivější pohled na divákovy emoce, zejména by to chtělo přesněji vybrousit rozpor pocitů lítosti a hnusu, které se dosti kostrbatě nesou celým snímkem, ale tento drobný nedostatek notně převažuje výtečná herecká práce (především ze strany Caseyho Afflecka, Eda Harrise a Morgana Freemana), zajímavě položená příběhová linie a velmi poutavě navozená rozporuplnost hodnotového žebříčku. Čekám a jsem velmi zvědavý, co se mnou udělá druhá projekce. ()

char_t

Zajímavé krimi/drama. Inu, když se spojí silný scénář s kvalitní režií, nemůže to dopadnout špatně. Amy Ryan skvělá ve vedlejší roli. ()

GOREGASM

Kdo od Bena Afflecka očekával obdobně propracovanou a zejména zpracovanou dramatickou látku, ten se může považovat za filmového proroka. Ben nás za řadu let v šoubiznisu přesvědčil, že jako herec je řekněme... nevyzpytatelný a jako scénárista lenivý. Co jiného dodat k desetileté pauze mezi famózním Good Will Huntingem a Gone Baby Gone, k jehož hodnocení se nyní dostávám. Silnou atmosférou rezonující kriminální drama, které nepochybně těží z vynikajícího obsazení, kterému typově není co vytknout, stojí a padá právě s Affleckovou tvůrčí invencí a citem, s nimiž skládá morální nejednoznačností pulzující příběh dohromady. Navíc zde Ben našel roli šitou na míru svému bráchovi, Caseymu, který svým specificky nesympatickým/nevýrazným projevem je pro podobně ambivalentní postavy geniální volbou. Ben navíc diváka umně udržuje dezinformovaného, napjatého a nebojí se mu pod tíhou okolností sevřít žaludek (na pikometr přesně natočená scéna s nalezením mrtvého dítěte ve vaně), přičemž mu na závěr předloží morální dilema, které neodpustí logicky ani hlavním protagonistům. Každý dialog, každý ostrý průnik slunečních paprsků do záběru zde má své pevně zaryté a pro hluboké dramatické vyznění esenciální místo... nic nepřebývá , nic nechybí. 100% ()

aslavey

Casey se svým předkusem jakoby se furt nemoh zbavit slintání, Harrisovy nalepený vlasy jsou dost šílený, Michelle vlastně jakoby nebyla.. Chápu všeobecný nadšení. Ben se fakt vyznamenal. Perfektní zamotanina, perfektně natočená i napsaná i zahraná, plná zvratů, co Vás fakt donutí se zamyslet nad tím, co byste udělali vy, jednou si myslíte, že to skončí, pak začne druhej případ, kterej vlastně skončí špatně a ten první, kterej skončil špatně skončí dobře a v poslední scéně je z toho dobra vlastně zase zlo... no sakra. Fakt propracovaný. Všecka čest. A protože Tajemná řeka ode mě dostala taky 4* a myslím, že v globále to bylo lepší jen o milimetr, jsou tu taky. ()

Warlukyn

zpracování příběhu zajímavý, ale u toho to zhruba končí....táhne se to občas jak smrad a Casey Affleck i tak hraje, to byl šílenej přednes bezcitnej, neadaptovanej na roli vůbec mi tam neseděl, naopak pro mě velký mínus filmu a zachraňoval to Ed Harris + ta zfetlá matka... ()

Doomedx

Velice dobre natocenej a solidne obsazenej (zdravim Eda Herrise a Salamancu aj.), uveritelnej / realnej, syrovej krimi movie z bostonské nižší třídy u nějž se budete ptat na konci: "udelal Patrick (C. Affleck) spravne kdyz se tak rozhodl ?" => 80% ()

Raziel_cz

Podle mě někde v půli cesty mezi třemi a čtyřmi. V podstatě tomu není moc co vytknout, ale prostě mě to nedostalo. Asi že tomu chybí syrovost 8 MM nebo Se7en. Spíš je to na úrovni Prisoners, i když ti se nebáli zajít trochu dál. Affleck to umí líp, tahle látka by víc sedla Fincherovi. ()

peca

Chtělo by se napsat, že jsem od filmu čekal víc, ale není tomu tak..od Bena Afflecka toho vážně moc nečekám.. Slabá režie, dementní dialogy, nesympatické postavy (kromě M. Freemana), Caseymu Affleckovi jsem tu tvrdost absolutně nevěřil a co to bylo vlastně za pár, který si celý film nedal ani jednu pusu?? Nicméně nějakou tu morální otázku to ve mně zanechalo..ta ale stejně nejspíš není z Affleckovy hlavy, jestli je to podle knihy..takže nic.. Jedno pozitivum ale film má..vypadá to, že Ben Affleck režíruje o trochu líp, než hraje.. Minispoiler: Podle mě se sice rozhodl správně, ale z kama si přisoudil tu moc o tom rozhodovat? Protože si za to máti zaplatila? Nevím, nevím.. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)