Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

Autogram

Príbeh je vo svojej podstate vážny a znepokojivý, ale to nestačí na prvotriedny film. Zvláštna réžia, príliš veľa obratov a najmä hlavná postava ma iritovali. Casey Affleck s jediným výrazom tváre akoby bratovi z hereckého oka vypadol a rovnako sa tvári s kočkou v posteli, pri vypočúvaní svedkov, obhliadke rozstrieľaného grázla alebo pri správe o smutnom alebo nádejnom osude Amandy. Viacero nepochopiteľných a nelogických situácií a ich vyústení mi nepridalo na pocite z filmu. ()

vyfuk

Režisérský debut pana Afflecka dopadl naprosto úžasně. Podle krimi předlohy jsme se dostali sem. Jelikož samotná Tajemná řeka byla podle mne jeden ze skvostů novodobé filmografie. Gone, Baby, Gone je opět film, který dokáže překvapit a hned několikrát, což je vskutku ceněné. Spontánní sledování vyvrcholilo v úžasnou podívanou, takže... děkuji pane Afflecku. Další skvělá práce. ()

Kosmik 1

Svým názorem se ztotožňuji s uživatelem Malarkey. Nejedná se vůbec o špatný film, jen mu ale prostě chybí něco, čím by nakopnul situaci a navnadil. Hodně lidí je z něj paf, ale na mě zase tak bohovsky nepůsobil. Chvílema jsem se nudil a přesně jak popsal Malarkey, nebyl by problém u něho usnout. Zápletka není vůbec špatná, což o to, ale u tohoto filmu už vím, že nebudu mít potřebu se na něj v budoucnu podívat znovu, a to právě kvůli jistému momentu překvapení, který nikdy nepřijde a pořád si tudíž pojedeme v tom samém unuděném tempu. 60% ()

Killda

Affleckovci v plné kráse. Casey mi potvrdil, že by měl v Hollywoodu dostávat mnohem víc prostoru a Ben by měl co nejdříve vysvléct Batmanovský kostým a vrátit se za kameru. Jeho režie je bezchybná a já chci od něj vidět víc! ()

kklepkaa

Nějak jsem se z toho úplně nepokadila. Jako jo, neni to nejhorší film, ale sem tam mě něco rozčilovalo... jakože týpek si úplně v pohodě střelí člověka do hlavy a nikdo to ani neprošetřuje. To bylo fakt divný. Myšlenka filmu dobrá, dost dobrá. Herecké výkony taky dobrý... jen mě mrzelo, že Michelle Monaghan tam byl jaksi do počtu a Morgan Freeman tam měl taky jen pár scén a u něj to vyloženě beru jako promrhaný potenciál. Spíš tak 3,5. ()

m.a.t.o.

V dnešnej dobe je ťažké natočiť originálny film. Podarilo sa to Affleckovi hneď pri jeho režisérskom debute? Ako scenárista zvládol svoju úlohu na jednotku. Príbeh je originálny a i keď o finálnom zvrate by sa dalo diskutovať, tak mu nemám veľmi čo vytknúť (nakoľko vychádzal z knižnej predlohy). Hrošie je to už s réžiou. Chvíľami ma film bavil, chvíľami nudil, akčná scéna, v ktorej zahučia dvaja feťáci a pedofil bola dosť mizerná (doteraz netuším, kto postrelil toho policajta?). Avšak čo sa mi na Affleckovej réžii páčilo bola tá temná až taká akoby tiesnivá atmosféra bezmocnosti. Takže vo výsledku rozhodne ide o zaujímavý kúsok, ale so skúseným režisérom to mohlo byť iné majstrovské dielo. ()

WincKruspe

Je to jeden z těch filmů, kde důležitější, než zpracování je ona hlavní myšlenka. Protože zpracování tady tak trochu pokulhává a začíná to už u obsazení, protože jeho brácha se sem vůbec nehodí. ()

Corey

Jak to ten náš distributor dělá?? v kinech až v dubnu?? prečo na slovensku je už o dva měsíce dřív??..nestoudné :-) ()

Gunslinger

Začalo to dobre, zaujímavý príbeh, postavy.. Ale ten koniec posunul film do Béčkovej skupiny filmov (priam až s..čkovej), ktoré sú originálne tým že "vrahom" nieje nikto z domu, dokonca ani záhradník nie , ale vrahom je samotný policajt.. Nechápem tie vysoké hodnotenia, takýchto filmov je v dnešnej dobe namraky.. Pre mňa absolútny odpad, ktorému dávam dve hviezdičky naozaj len za prvú polovicu.. ()

Blackberry

Gone Baby Gone je v podaní debutanta Bena Afflecka zvládnutý na jednotku. Nesnaží sa byť precitlivený, lebo citlivý je. Nesnaží sa byť dramatickým, lebo dramatický je. Nesnaží sa byť realistický, lebo realistický je. Chcel by som takýto film režírovať, a keby mám na to prostriedky a možnosť, veru prizval by som si Bena ako režijnú výpomoc a Caseyho ako hlavného herca. (Som sklamaný z hlasovania niektorých mojich TOP-károv, zrejme ale nechápu film v globále). Každý kto robí, robí chyby - ale kto niečo robí prvýkrát a podarí sa mu to, si zaslúži obdiv... ()

deckardx

Rikam si jak je mozny, ze z tak prumernyho herce se vyklubal vybornej reziser... Casey Afflek je zvlastni herec, se zvlastnim hlasem a vyrazem... A pusobi jako vysetrovatel hodne dobre a neokoukane... Z filmu, od ktereho jsem prakticky vubec nic necekal, se stal hodne nadprumerny snimek se skvelou atmosferou a rezii... Kde se to v tech bratrech Affleckovych vzalo?!? ()

Philoun1

Co na to říct, sakra v poslední době jsem tak nerozhodnej, ale vzhledem k tomu, že sem přihoršil V údolí Elah tak teď zase přilepším. Zručně natočený film a debutijící Ben Affleck v křesle už to lépe natočit nemohl. ()

P1tr

Velice silný filmový zážitek překvapivě přicházející od rodiny Afflecků. Oba ze sebe dostali maximum. Casey odvádí před kamerou brilantní výkon a bratr ho a zbytek hereckého osazenstva neméně dobře řídí. Příběh postupně nabírající na obrátkách opravdu pohltí a když se dostaví konec, budete jen sedět a tupě zírat na obrazovku a urovnávat si v hlavě pocity, které ve vás Gone Baby Gone nechalo. Já o něm přemýšlím již spoustu minut a ačkolik se nepochybně nejedná o dokonalé dílo, zapůsobilo na mě tak silně, že pod pět jít nemohu. ()

Madlene

...docela u toho vznikla spontanní domácí diskuze na téma: Co by člověk dělal na jeho místě? Zavolal by policajty nebo ne??? Zkrátka byl to těžký, opravdu těžký diktát... i já jsem s ním měl co dělat... ()

Pecival

Hned úvodní scéna mě dost namlsala a těšil jsem se na silný zážitek, který se sice nakonec dostavil - nicméně tam bylo silné ale. Tedy přes účast některých mých oblíbenců (zvlášt Ed Harris), solidní režii i kameru mě příběh nějak nevtáhl a zvlášt první hodinu jsem se solidně nudil. K hrdinům jsem si našel cestu až ke konci což je trochu pozdě, címž se dostávám k tomu jednoznačně nejlepšímu a tím je právě zmiňovaný konec. Bez zbytečných patetických plků a přesto dojemný a nutící Vás přemýšlet. Jenže skvělý konec je trošku málo - lepší tři. ()

Fony

Ben Affleck se tedy vytáhl! To, co dělá tento snímek výjimečným je především výborný scénář a po kapkách dávkovaná atmosféra, jejíž přirozenost dokresluje houf bostonských neherců ve vedlejších rolích. Poctivé krimi bez zbytečných kudrlinek. ()

IMPAIRED

Jakej člověk si vybere jako své první dílo film o únosech dětí? Chci říct, zvolit si jako prvotinu obtížné psychologické drama, to si zaslouží ocenění. Nádherný dilema na konci, jako vždy iracionální přítelkyně a skvělá kamera. Musím říct že se mi to líbilo, o to víc že si tvůrce v dvouhodinové stopáži naštěstí nenašel čas na záběry mučení, to mi ve filmech nikdy nechybělo. Skvělé zakončení, nikdy bych to tak skvěle nevymyslel. ()

Krasus

Silné téma, hluboká myšlenka, prvotřidní zpracování, chladně brilantní Casey Affleck. Vše, co od filmu čekáte, ale jen málokdy dostanete. Přízrak filmové kultury. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)