Keď starnúci Ted Crawford (Anthony Hopkins) zistí, že ho jeho prekrásna a výrazne mladšia manželka Jennifer (Embeth Davidtz) podvádza s iným, naplánuje jej vraždu – dokonalú vraždu! Medzi policajtmi, ktorí prídu na miesto činu, je i detektív Rob Nunally (Billy Burke), skúsený vyjednávač v rukojemníckych drámach, ktorý ako jediný získa povolenie vstúpiť do Crawfordovej rezidencie. A hoci sa mu Crawford k vražde manželky okamžite prizná, Nunally mu prakticky nevenuje pozornosť, pretože nedokáže prestať civieť na umierajúcu ženu na dlážke v stále sa zväčšujúcej kaluži krvi – je ňou totiž jeho milenka, ktorej pravú identitu doposiaľ nepoznal! Crawforda následne uväznia a obžalujú. Obžaloby sa ujme mladý a ambiciózny Willy Beachum (Ryan Gosling), asistent okresného prokurátora Joea Lobruta (David Strathairn), ktorý verí v rýchly proces a ľahké víťazstvo. Ibaže nič nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá – a tak si zakrátko nielen Crawford, ale i Willy bolestne uvedomia, že v živote každého človeka raz nastane „okamih zlomu", v ktorom sa naruší aj tá najdokonalejšia fasáda... (TV Doma)

lskala

Průměrný, ničím výrazný thriller. Ďějové zvraty mě nechaly absolutně chladným. Hopkins hraje svůj standart a Gosling se bude muset víc snažit, aby mě přesvědčil. 55% - 3*** ()

sedm.1

Zklamání.Žánr soudního thrilleru byl pro mě vždy velkým lákadlem,k tomu nutno připočíst velmi slušné obsazení a i Hoblitovu předchozí tvorbu,která neni vůbec k zahození.Zde to však nějak drhlo.Soudní thriller to sice je od A-Z,ale snad za celou dobu jsem nezaznamenal pocit napětí a ani té správné atmosféry jsem se nedočkal,přišlo mi to dějově dost chladné a odtažité.Herci sice ok,přesto i jim by se dala vytknout jistá nevěrohodnost jejich postav.Alespoň že tam byla Rosamund Pike na ozdobou.Okamžik zlomu nemá navíc vůbec žádný spád,jakoby pořád přešlapuje na místě,pointa je pak úplně odfláknutá,nezajímavá a i nudná.Já tento film nechci úplně zavrhnout,jen prostě pro mě neměl téměř nic zajímavého,co bych na něm mohl vyzvednout.Ten film chce být zkrátka strašně chytrým výpečkem,ale v zásadě je jen nedopečeným průměrem. ()

Maynard.

Absolutně obyčejnej film, kterých jsou natočeny mraky. Pravda, že začátek byl poměrně originální (Antony sejme svoji ženskou, ale nesnaží se zdrhnout, nýbrž se nechá vzít do vazby). No a pak už soudní lapálie... Dobrou roli zde odehrál Gosling, kterej je novou nadějí hereckého Světa. Hopkins průměr, nezabralo na mě ani to, když stejně tak jako Hanibal jezdil prstama po hladkém stole :o). Celou dobu má Hopkins navrh, narozdíl od mlaĎáka nemachruje a věří pevně svému preciznímu plánu. No, ale nakonec chybuje a mlaďák si ho smlsne. Konec se snaží být šokující, ale že by se dalo mluvit o překvápku jako třeba Shawshang nebo Sting, to vůbec. Tenhle rejža natočil mnohem zábavnější Frekvenci, ale vypadá to, že je to jeho vrchol. Prostě jeden z těch filmů, který vypadá, že bude dobrej a překvapivej, ale není tomu tak... Never more. Navíc mě zrovna neberou filmy z právnickýho prostředí... Zlatej Metlok :o)) ()

Arkanoid

Slušná súdna dráma. Hopkins ešte stále ťaží z postavy Hannibala. Solídne herecké výkony oboch hviezd, ktoré ale zo seba nedávajú všetko. Zaujímavý, takmer dokonalý zločin, ale aj stokrát omleté postavy a predvídateľný dej. ()

BMAJTZ

Hopkins a zdárně sekundující Gosling jsou rovnocennými protivníky bez jakékoli nadsázky. Oba jsou výborní, ale Hopkins a jeho záporné role jsou prostě legendární. Příběh nebyl špatný a dokonce i ten zvrat, respektive jak to všechno udělal není tak úplně prokouknutelný. ()

herr_carter

Kdo udělá dříve chybu a kdo se nakonec bude smát?Řemeslně precizně natočený thriller o chytrém vrahovi a ještě chytřejším právníkovi, herecké galapředstavení dvojice Hopkins + Gosling.......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

coscarelli

Vyzivna a napinava oddychova hoblitovka, vyrozpravana velmi slachetne a poctivo, bez naznaku falosnosti. Kto ma rad vysetrovacky, spojene s divakom, nech berie. Nebude sa nudit, uhadne to sice hned po zaciatku, ale je zabavne sledovat Hopkinsa ako si z toho vsetkeho robi prdel a uziva si. Postavy su vycharaktrizovane, co vlastne ani neni na skodu a ani som si to jakziv neporegistroval. Dej plynie, nestoji, nenudi,ale poznam prefikanejsie zavery. ()

jondoe

tento komentar pisem besprostredne po dopozerani filmu.mozem povedat ze atmosfera s celkom dobrou hudbou tento film trochu dviha na hranicu miernej nadpriemernosti.a vzdy skvely vykon a.hopkinsa je dalsia vyhra.tento film je takym miernym odvarom prvotneho strachu pri ktorom ma zaver sokoval.toto vsak uz tak nie je a tak u mna zaostava za ocakavaniami.ale je tu par vybornych scen a dialogov medzi hopkinsom a na moj vkus az moc arogantnym goslingom. ()

Lencha

Moc roztahaný, chvílema je film tak nějak na mrtvým bodě...herecký výkony celkem dobrý...zápletka divná...myslím, že kdybych tenhle film neviděla, tak se vlastně jakoby nic nestalo:-) ()

Han22

Arogantní sebevědomý mladý právník Gosling versus Hopkins, který si myslí, že spáchal dokonalou vraždu. Trošku to zní jako thriler ze staré školy a on to taky je, od zkušeného Hoblita těžko můžu čekat nějakou divočinu. Proto jsem se na to podvědomě hodně těšil a ono to nebylo špatné - jenže ani skvělé, spíše průměrné. Hopkins se nijak nepřetrhne, Gosling je fajn a docela fajn to utíká... jenže ta dokonalá vražda není nijak extra propracovaná, je tu v podstatě jen jedna fligna se zbraní a jedna právnická klička na konci. A celkově mám pocit, že se v tom filmu zas tak moc nestalo, co by stálo za zmínku. Takže za 3*. ()

Jaccobos

Obdivuji úžasné charisma Anthonyho Hopkinse. Všiml jsem si toho už v Mlčení jehňátek. Anthony zkrátka na začátku filmu něco provede a potom jen sleduje, jak ti, co ho chtějí usvědčit, se marně snaží - podle jeho pečlivě připraveného plánu - s kamennou tváří a medvědím klidem samozřejmě... ()

Billie777

Původně jsem jsem chtěla dát čtyři hvězdičky ale nakonec je to dokonce za plný počet. Mě se to prostě moc líbilo. Bylo to napínavé ale zároveň to nebylo přehnaně akční a krvavé, takže tím líp pro mě. Prostě nadprůměrná kriminálka, která vážně upoutá. Plný počet hvězd je ale také rozhodně díky dvěma hlavním hercům. Hopkins s Goslingem hrají výborně a oba se krásně doplňují. Hopkinse jsem jako vraha nemohla vystát, ikdyž pro někoho mohl být i v jádru docela sympatický ale já jsem mu díky tomu jeho chladu a až nepříjemnému klidu přála fakt to nejhorší a Goslingovy, který mu byl opravdu rovnocenným soupeřem, fandila. Nejprve jsem od tohoto filmu nic moc nečekala a opravdu mě překvapil, čekala jsem to horší. Moc se mi to líbilo. ()

BlackTom

Inteligentná a nadpriemerne vyznievajúca kriminálka o dokonalom zločine nakoniec vďaka prekombinovanému rozuzleniu ide ku dnu, čo je škoda najmä kvôli ďalšiemu perfektnému géniovi - šialencovi v podaní Tonyho Hopkinsa a arogantnému Goslingovi, ktorý mi ide na chuť čím ďalej tým viac. Ja tieto konce typu Hra s Douglasom proste nežeriem, veď keby Billy Burke nakoniec nespravil to, čo spravil, nikdy by sa to nevyjasnilo. A na jeho konanie sa Goslingova postava spoliehať nemohla. Škoda. Ale za zhliadnutie to stojí. ()

LEATHERFAC

Výborné, pointa s pistolí excelentní, leč Gosling není Norton, byť musím uznat, že nejhorší není, ale prostě nemá ty koule a charisma - nebaví na něj koukat. ()

joshula

Jo tak tohle je teda velká lahudka nejen pro labužníky. Antony Hopkins je opravdu skvělý hráč a dává to na sobě hodně znát. Filmová postava je mu sita primo na míru a on toho dokázal využít. ()

dopita

Standardní thriller, kterej nenadchne, ale ani neurazí. Děj by klidně stačil na jeden díl televizního seriálu. Film nabízí jen slušný herecký výkony, charizma Anthony Hopkinse a trochu napětí. Režisér Gregory Hoblit má zjevně právnické prostředí rád, ale Okamžik zlomu nedosahuje kvalit jeho předchozích filmů Prvotní strach a ani Hartova válka. ()

wosho

Dobře odvedená práce, okořeněná hereckým talentem pánů Hopkinse-Goslinga a obohacena šarmem a krásou Rosamunde Pike. Celkově se jedná o film, jenž kvalitou nemá na špičky v žánru, ale diváka rozhodně nenudí a neuráží jeho inteligenci. ()

Merkin

Je to jako horská dráha. Kdykoli se na plátně objeví Anthony Hopkins-tam vás vozíček pomalu veze nahoru, vy jste plni napětí, očekávání, strachu z toho, co následuje. Pak přichází dialogy Hopkinse s Goslingem-to jste s vozíčkem na úplném vrcholu, nic jiného vás nezajímá, chcete víc, myslíte jen na to, vrývá se vám do tváře vánek a krev se vlívá do žil. A pak to přijde-okamžik zlomu-pád z výšky dolů-všechny ostatní dialogy, mrtvá slova, snahy co nejrychleji a nejlaciněji spojit dva vrcholy, aby váš vozíče zase mohl začít stoupat. Ale jinak to nemá chybu:) ()