Bobby Green (Joaquin Phoenix) vedie úspešný nočný klub ruského boháča Bužajeva a usilovne sa snaží, aby sa tam nikto nedozvedel, že ako jeho otec Albert (Robert Duvall), tak brat Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg) sú policajti. Lenže prostredie, kde sa pohybuje, je ako stvorené na distribúciu drog. A keď v klube začne vysedávať ruský emigrant, majiteľov synovec Vadim Nižinsky (Alex Veadov), podozrivý z dovozu drog, dostane sa mladý muž do situácie, kedy si musí vybrať, na ktorú stranu sa pridá. Bobby si nakoniec uvedomí, kam patrí, rodinné puto je silnejšie než povrchné zhýralé prostredie nočných klubov. Než sa však odhodlá zločincov odovzdať spravodlivosti, prežije osobné peklo a príde o všetko, čo miloval - stratí otca, zabije človeka a jeho milovaná Amada (Eva Mendesová) ho opustí. (TV JOJ)

novoten

Nekompromisní a zdravě přímočará cesta přerodu osobnosti (asi jediný styčný bod s Departed, stokrát zmiňovanou podobnost prostě nevidím), kterou James Gray dovádí do emočně dokonale vyhroceného závěru a kterou ukazuje, že gangsterky nejsou a ještě dlouho nebudou mrtvé. Perfektní atmosféra dává na vlastní kůži pocítit, jaké to je stát jednou nohou na správné straně zákona a zároveň tou druhou drhnout o dno jámy plné bahna. ()

tron

„Mám ťa rád.“ – „Ja teba tiež.“ V uliciach zúri vojna. Tí, ktorí sa do nej nechcú miešať, sa do nej nakoniec zamiešajú najviac. Dvaja rozdielni bratia, jeden otec, ktorý ich má rád oboch a ženy, ktorým nikdy nedovolia naplno ich milovať. Robert Duvall a dokonca môj neobľúbený Mark Wahlberg tomu veľa dávajú. Pozitívnym vrcholom však nie sú ani tak oni dvaja, silné scény (kruto zakončená automobilová naháňačka v daždi) či prepracovaná réžia Jamesa Graya (ktorý si zároveň napísal scenár, ktorý mu produkovali Wahlberg a Joaquin Phoenix, tí sa mimochodom pod Grayovou taktovkou prvý krátstretli už v roku 2000 v Temných zákutiach), ale dominantný výkon Phoenixa, ktorý strhne i v menej logických momentoch. ()

B!shop

Jedinej problem filmu je asi rezie, precejen by to chtelo misty krapet vetsi svih a lip vygradovat nektery sceny. Ale jinak to je povedena kriminalka ze stary skoly, ktera se snazi prijit s necim novym do zanru a obcas se ji to dari a vyvoj postav je zajimavej. Co se tyce hercu, nejvic za pozornost stoji samozrejme Phoenix, jehoz postava je nejlip napsana, ma nejvic prostoru a je zajimava, takze ma Joaquin co hrat a zvlad to perfektne. To naopak Wahlberg do toho moc nedava, ale to je tim, ze ma minimum prostoru. Nebejt ty misty krapet mdly rezie, moh se tenhle film dostat mezi hodne nadprumerny kriminalky, takle to jsou jen slusny 4*. ()

Slasher

Bodnul by nějaký čas navíc k ještě hlubšímu vztahu postav a diváka, uvěřitelnosti proměny té hlavní, co ale naplat, když má tady ta "rodinná" NYPD story tak hezky sychravou atmosféru, poutavý děj a Phoenixe v super roli člověka, co podlehne rozhodující zkoušce charakteru, kde buď promítne hrdinství, smysl pro čest a povinnost, nebo že je slabá troska. Témata co můžu, prostředí jakbysmet, všeho všudy překvápko a jeden z lepších policejních thrillerů. ()

emma53

Já jsem původně uvažovala o vyšším hodnocení, protože J.Phoenix byl suprovej, ale ten scénář zadupal i tu poslední jiskřičku, kdy jsem doufala alespoň v trochu jiný konec, ale ne, klasika USA a to už jsem neunesla. Mohla jsem do světa přímo řvát to záchranné slůvko "pírko", ale žádná záchranná scénáristická akce se nekonala a to je velká škoda. V patnácti bych to snad unesla, ale dneska už ne. ()

movie

Podařená a trošku pozapomenutá záležitost, které by ke stoprocentnímu výsledku stačilo už jen trochu dopilovat scénář. Jinak je to perfektně obsazené, maximálně zábavné po celý průběh. Páčilo sa! ()

Lateef

Dobře připravený pokrm, jehož hlavní ingrediencí jsou parádní herecké výkony (Phoenix, Duvall), a který je okořeněný nápaditou automobilovou honičkou a ozdobený Evou Mendes. Přímočarý, svým způsobem dynamický, občas pěkně napínavý, možná lehce předvídatelný film. 21 miliónů dolarů(rozpočet)/43 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

EdaS

Staromódní a pomalý nemusí automaticky znamenat nudný. Co na tom, že to místní mládež nedocení. Noc patří nám má silnou atmosféru, režisér se soustředí především na skvělé herce, ale když už dojde na akci, i tu dokáže podat působivě a neotřele. Moc příjemné překvapení. ()

Arx

Velice kvalitní kriminálka se skvělou atmosférou. O filmu se sice dá říct, že má pomalé tempo ale narozdíl od jiných vás jeho atmosféra a skvěle natočené scény dostanou a nudit se u něj rozhodně nebudete. Snad první film v kterém musím Joaquina Phoenixe opravdu pochválit za odvedený výkon. Robert Duvall také odvádí skvělé výkony a Eva Mendes je takové krásné a příjemné zpestření filmu. Chtěl jsem původně dát filmu 4 hvězdičky ale když vidím výsledné hodnocení tohoto snímku kolem 70%, což mi přijde opravdu málo jelikož si myslím, že tento film by se rozhodně nemusel stydět vedle takových filmů jako Skrytá identita nebo Americký Gangster tak mu nakonec dávám 5 hvězdiček. ()

Skejpr

Staromódně pojatý snímek postavený na hercích a scénáři, natočený ale poněkud suše a bez jiskry. Střihač rozhodně mohl víc střihat, potože třeba scéna, kde otec pošla syna do háje a místo střihu následuje další minuta sledující syna, kterak se pozvolna šourá napříč místnosti o rozloze 2 x 2 metry, to je vážně utrpení. Za výborně zvolenou hudbu a famózní automobilovou přestřelku 7/10, jinak bych zůstal na čistých 3 hvězdách. Duvall je každopádně Oscarový. P.S. S časovým odstupem zvedám hodnocení na 4 hvězdy. Film dozrává. Pomalu, ale jistě... ()

Pumiiix

Trošičku nadprůměrná detektivka, která má své světlé, ale i tmavé stránky. Herecké obsazení je dobré, Joaquin Phoenix si bere zaslouženě největší pozornost a trošku zastiňuje jiné herce, hlavně jeho bratr v podání Marka Wahlberga nedostal moc prostoru. Krásná Eva Mendes nerušila ani chvilku…Nejlepší scéna je bezpochyby nepovedený převoz a následná honička, jednou stačilo, znovu tento film vyhledávat nebudu…6/10* ()

Shit

První scéna s neskutečně sexy Evou Mendes docela pěkně naladí, ale pak už se jedná o dost klišojidní záležitost, která ale vůbec nedokáže strhnou , i když by na to rozhodně měla, protože jak herecký zastoupení v čele s Joaquinem Phoenixem, tak některý scény k tomu úplně vybízej, nicméně nějak se nedaří a s blížícím se koncem se příběh docela solidně hroutí, ale naštěstí se to ještě podařilo nějak ukočírovat, ale potenciál to mělo rozhodně větší ()

gudaulin

Žánrový fanoušek je tvor nadmíru konzervativní, takže k dobrému zážitku potřebuje stále tytéž ingredience namíchané v podobném poměru a okořeněné kapkou inovace v podobě upravené etikety na obalu. Mění se jen tváře hlavních hrdinů, podstata zůstává stejná. Noc patří nám vychází z módní vlny kriminálních filmů s tématikou obchodu s drogami a působení ruskojazyčné mafie na území USA. Jinak jde o tuctový film svého žánru s předvídatelným dějem, typizovanými postavami a obehranými schématy. Nechybí pochopitelně rodinný motiv, kdy hlavní hrdina kolísá mezi oddaností k rodině pracující u policie a svým přátelům s osobního života. Nechybí ani smyslná kráska v podání Evy Mendes. Fanoušek žánru si může pochopitelně libovolný počet hvězdiček přidat, ale film, kde dokážu dopředu odhadnout každý tah scénáristy a režiséra, mě neuspokojuje. Celkový dojem: 40 %. Východní přísliby to zkrátka nejsou... ()

Gilmour93

Krimi, kterých je dvanáct do tuctu, či chcete-li šedesát do kopy, rezignující na nějakou originalitu hlavně svým žalostným scénářem (nezlobte se na mě, ale být pod ochranou svědků a jít na pohřeb člena rodiny je jako našít si na kalhoty v oblasti rozkroku šipku s nápisem: „Zde jsou mé genitálie, kopněte si"). Navíc Marky Markovi v roli vedoucího protidrogového oddělení nelze věřit ani ten vyleštěný odznak a tak alespoň v rámci rozvoje herecké kariéry Evy Mendes buďme rádi za to, že se posunula z polohy portorikánská matrace do polohy portorikánská dekorace. Grayi pamatuj, že když si vezmeš opici, nesmíš se divit, že ti dům smrdí po banánech.. Stejně jako ty nevím, jak si to vyložit, ale co vím je to, že by si měl líbat Phoenixovu zajímavou tvář a Duvallovy stařecké ruce za udržení We Own the Night nad vodou. ()

Psema

Gray-scenárista nic nového pod slunce nepřináší, ale jeho režírující polovička cpe do každé scény tolik nápadů, že to na slušnou zábavu bohatě stačí. A Phoenix vynikající. ()

Hal_Moore

Čtyři hvězdičky za čtyři naprosto fascinující scény. Vezmu to pěkně popořadě. (1) Masturbující a kozenky vystavující Eva Mendes, svíjející se na gauči za zvuků Blondie, pořádně nažhavila na nadcházející old school policejní drama s vydatnou porcí atmosféry, která vrcholí (2) někde uprostřed filmu během naprosto realistické a na zádech husí kůži tvořící automobilové honičky za vydatného deště, zvukově zvýrazněných pohybů stěračů a téměř ikonického záběru zevnitř auta střílejícího Roberta Duvalla. (3) Absolutním dusnem pak zavání scéna příjezdu Joaquina Phoenixe na místo, kde se všechno to ruské svinstvo vaří. Krve by se ve mě během sledování nedořezal a pomalu i já, nejen Phoenix, potřeboval alespoň roušku, nebo rovnou respirátor. (4) Nesmím samozřejmě zapomenout na závěrečnou přestřelku a následnou katarzi při Phoenixově postavě nořící se z kouřem zahalené obrazovky. Všechny tyto scény jsou propojeny dějem, který postrádá nějaká větší překvapení a směle kráčí v již dávno vytyčených kolejích, tento jednoduchý příběh ale vyprávějí bezchybné herecké výkony (škoda končícího Phoenixe) a atmosférická hudba. Velké překvapení a málem maximální hodnocení, jen tak dále Jamesi. ()

Mertax

Ne tak propracované jako Americký gangster, ne tak drsné jako Východní přísliby, ale i přes to kvalitní snímek, ze kterého mi v paměti uvízne minimálně scéna, kdy J. Phoenix vyjde z pole. Dát si u toho šleha, bude to 100% :D. Better to be judged by twelve than carried by six. ()

genetique

Aj keby som objetívne dával asi o päť percent menej, teda by pri mojom nicku svietilo o jednu hviezdičku menej, subjetívny dojem z filmu nenechal na seba dlho čakať. Grayovi to jednoducho v natočených kriminálkach konečne vyšlo a potvrdilo sa známe 'do tretice...'. Asi sa pre tento žáner narodil. Svoj scenár perfektne skopčil na plátno a z filmu je cítiť omamujúcu atmosféru kriminálky starej školy, ktorá je ale zároveň zafarbená alebo prezlečená do nového, nablískaného a moderného šatu. Ak nie hustá, tak ale určite drsná dejová línia len pomáha hercom naplno prejaviť svoje herecké umenie, doplnené tou správnou hudbou. Máličko slabých okamihov s prehľadom zatieňujú také scény ako drogové prepady a auto-naháňačka v daždi (!), či vedľajšie skvelo dosadené roličky (najmä záporákov). 90%. ()

Hakha

Příjemný film, hlavní byl herecký koncert Phoenixe, který se své role chopil velice dobře. Dobře mu sekunduje Robert Duvall a Mark Wahlberg a je jen škoda, že neměli větší role. Evu Mendes moc nemusím, celý film jsem ji tak tak snášel(kromě začátku na pohovce, tam byla výborná...). Jinak co se příběhu týče tak je jednoduchý, místy předvídatelný, ale James Gray tento jednoduchý příběh příjemně podal, že se nejedná o nudnou podívanou, ale o zajímavý příběh se silnými momenty s morálním rozvojem hlavních postav. Jednohubka od které jsem nic nečekal, taky od mdlého začátku jsem měl 100chutí film vypnout a jsem rád, že jsem tak neudělal. Slušná automobilová honička, syrová atmosféra a ke konci jsem měl vážně chuť chytit a pošimrat kulkami hlavní záporáky. Mé hodnocení 3,5 hvězdičky... ()

betelgeuse

Velká očekávání vkládaná do novinky Jamese Graye NOC PATŘÍ NÁM se bohužel nenaplnila: film je, zejména co se obsahu týče, starosvětský do té míry, že až hraničí se sebeparodií. Navazuje na „poctivé“ policejní filmy 70. a 80. let, lpící na tradičních hodnotách rodinné sounáležitosti a učebnicových mravních zásadach, jenže tím, že je bere tak nějak automaticky [tj. rozvolnila se vazba mezi těmito hodnotami a jejich potřebou, stal se z nich ve vzduchu plovoucí karatelský imperativ, dobrý filmařský mrav, tradice, která nemusí odolávat zkouškám času] a navíc je koncentruje do mírně absurdních rozměrů, nadsazuje tyto hodnoty do poněkud nadživotního, mírně trapného tvaru. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (viac)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (viac)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (viac)