Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

T-enter

Celkem slušný horor. Na film VB je to moc pěkně zpracovaný. Menší mínus u mě asi byl fakt, že jsem neviděl "28 dní poté" takže jsem ze začátku trochu musel přemýšlet oč jde, ale nakonec jsem se rychle zorientoval v ději. Musim se mrknout na "28 dní poté" a stejně jako JasonCZ doufám, že bude i "28 months later". :o) ()

adams89

Až po tomhle solidním pokračování si uvědomuju, jak moc byla jednička bez šťávy. Neznámý režisér Juan Carlos Fresnadillo dodal oproti Dannymu Boyleovi příběhu patřičně dynamické tempo, a tak se při jeho sledování asi málokdo nudil. Scénář je jasný, vylidněná Británie je pod taktovkou Američanů pomalu osídlována novými obyvately - jenže kde se vzal, tu se vzal, vražedný virus je opět na světě. Počet nakažených roste závratnou rychlostí a americká armáda je nucena sáhnout k tomu nejkrajnějšímu možnému řešení. Vůbec nejpovedenější částí filmu je vedle ostrého začátku hromadná likvidace všech obyvatel odstřelovači, zápalnými bombami a otravným plynem, režisér si totiž se zabíjením civilistů nedělá vůbec žádné servítky. S rozumnou délkou devadesáti minut tak potom 28 týdnů poté vypadá jako místy velice zábavný videoklip na zpříjemnění dlouhého večera. Zamrzí jen nelogičnost v podobě náhlého zjevení nakaženého Roberta Carlylea před jeho dětmi v samotném závěru, vždyť coby terč pro vojáky měl být už dávno po smrti. Přesto jsem s výsledkem spokojený. A nedivil bych se, kdybychom se v budoucnu, s ohledem na konec dvojky, nedočkali i třetího dílu.70% ()

LordSnape

Pro mě je to kvalitativně srovnatelné s předchozím opusem 28 dní poté i když mi zde ta Boyleova traumatizující sklíčenost celé Británie chyběla. Můžou za to hlavně ti nabouchaní super vojáci z Ameriky, kteří trochu zastínily samotné nakažence a ti se už nemohli tak pěkně vyřádit. ()

Wall-E

Drsnější,rychlejší,ale ne lepší než první díl...Za to jsem měl zrychlený tep abych stíhal děj téhle řezničiny.Takže líbilo. ()

markuc

Tak tohle byly daleko horsi nez "jednicka" - mene originalni, bez napadu, s divnym scenarem, hrozne herecke vykony, spatna rezie a proste celkove mizerie. ()

karlik4801

Pěkně nabitej začátek, to aby vysvětlení konce nakažených nenudilo. A za chvíli zase akce začíná. Akce doprovázená logickým příběhem, ty děti musí za každou cenu přežít. Zajímavé a nelaciné scény tady nechybí. I pořádnej masakr, ta sekačka na poli byl výborný nápad! Postava Doyla mě hned chytla a fandil jsem hlavně jemu, ale ani mě tak nemrzel jeho konec, protože to dodalo napětí. Jak si teď postavy poradí bez vojáka, když je pronásleduje hlavní nakažený? Otec byl skvěle namaskovaný a vypadal k světu. ()

baruss

Pri tomto filme som sa rozčuľoval snáď viac ako pri politike: tupé osídľovanie, tupí vojaci, tupí ľudia čo sa vrátili (asi nikdy nevideli zombie film alebo čo), tupé NATO, tupé rozkazy, tupý red code, tupá telocvičňa, alebo čo to bolo. A vrchol všetkého netupý zombie daddy. Jednoducho tupý film. ()

Tomasso001

Úplný začátek filmu mě trochu odradil, protože další film s chodícími mrtvými jsem zrovna vidět nechtěl, ale pak nastoupila futuristická část a připoutala mě do křesla. Od chvíle kdy se nakazil Carloyle se vrátily obavy které sem měl na začátku filmu, ale nakonec jsem to skousnul. Scény jsou zajímavě natočené, mají spád, jen nesmrtelnost hlavního záporáka a otevřený konec shodily moje bodování. Otevřený konec nedělá vždy film zajímavějším a hodným k přemýšlení, tím spíš, že se dá považovat jako pokračování filmů jako Dawn of the Dead, Končí tedy stejně jako začal. ()

Raven0

Paráda! Po dlouhé době napínavý a zajímavý zombí horor, který netrpí nízkým rozpočtem a ani scénář není úplně hloupý (na rozdíl od trapné Země mrtvých). Pořádná akce, zběsilá kamera a hordy krvežíznivých monster, které se neplahočí jako šneci, ale sprintují a ničí vše živé. Samosebou, že příběh občas ztrácí tempo, pár chvil působí dosti podivně. Ale jinak vysoký nadprůměr v tomto hororovém žánru. A navíc! Skvělý hudební doprovod, který všemu dodává tíživou, temnou atmosféru... ()

Playman

A takhle mají vypadat zombie filmy, protože tyhle extrémně rychlé krvelačné bestie z obou "28" filmů fakt žeru - asi jako všechny 3 resident evily dohromady (zombie v těchto filmech jsou pomalá a nudná - no respect - i´m sorry), tohle je prostě úplně jiný kafe. ()

Beky

Nehorázná nuda s nelogickým příběhem, scénama a totálně bez lekaček!! Jestliže jedničku považuju za průměrný film s dobrou atmosférou, tak dvojku považuju za slušnej odpad, kterej vaří a vaří a pořád z ničeho!! O špatný akci ani nemluvě!! Někdy nelogický chování lidí dohání k šílenství, někdy možná nepřemýšlíme, ale aby bylo duto v makovicích 99 minut, kde neni ani náznak inteligence...skoro jsem to ani nedokoukal!! Jednou větou: Když už nakažených lidiček je mnoho, vem si na ně vrtulník a rozsekej jim ciferník:))!! ()

BS

Díry ve scénáři to celé srážejí, ale jinak je to defacto to samé co předchozí díl, tzn. někdy až příliš ukecaná ačkní řežba (úvodní scéna je vážně maso) s místy hutnou atmosférou a pro "horor" (zdráhám se tady použít to slovo) netradičním hudebním doprovodem, který mě ale naštěstí sedne. Co se týče vylidněného Londýna, tak ty záběry jsou vážně epické (a když píšu epické myslím epic, epic, EPIC!)... Poznámka: nemůže alespoň nějaký horor skončit "happy endem" jako skončila třeba jednička? ()

MiCM

Více méně nic moc nového, což si teda myslím, že se ani nedá očekávat, přesto však až na absurdní chvilky (např. ke konci někde dole ve tmě) poměrně dost povedený film s tématikou, kterou vždy ocením. ()

lennyd

Celý svět ovládá chaos - virus, který mění pokojné lidstvo v krvežíznivé bestie zdecimoval většinu obyvatelstva, a nyní přežívají jen vojensky střežené ostrůvky přeživších. Jedním z nich je také Don (Robert Carlyle), který v jednom z takových městeček pracuje jako údržbář - a po čase se opět setkává se svými dávno oplakanými dětmi. Ale virus nespí, a jen číhá na svoji příležitost, jak znovu proniknout do tohoto společenství. Ale je možné, že jedno z Donových dětí by mohlo být lékem na tento virus... Až nečekaný úspěch na první pohled béčkového 28 dní poté nedal šéfům nahrávacího studia spát, a tak pokračování (ač nepřímé) na sebe nedalo dlouho čekat (i když, šest let je šest let). Z tajemno horrorové atmosféry prvního filmu se stala víceméně akční řežba, která po trošku vlažnějším začátku přebere iniciativu a už se filmu nepustí. Pravdou je, že ke konci už toho bylo až moc - celou scénu v tunelu už bych asi vystříhal. Z herců vyčnívá snad jen Robert Carlyle, který zvlášť (sorry za spoiler) v zombie fázi je naprosto dokonalý. Doufám, že chystané pokračování 28 měsíců poté zůstane minimálně na úrovni tohoto filmu... ()

ywo666

Jednotku som nevidel ale dvojka mi príde hrozná. Po tomto filme som si povedal, že už nikdy žiadny zombiefilm. Nikdy! Porušil som sa a pozrel som si celkom kvalitné Dawn of dead a zombieland. Ale 28 weeks later? Neprináša nič. Absolútne nič. Ani spracovanie mi nesedelo. Proste zbytočný film ()

majxik

Docela mě překvapilo že i to že se jedná o druhý díl, tak že je v celku příběh originální a tak dobře navazuje na díl předchozí... ()

Javad

Fuck it, dávam plný počet, aj keď to má na míle ďaleko od dokonalosti (občas roztrasená kamera ma srala asi najviac), v tomto prípade mi to nevadilo a vychutnal som si tútu jazdu plnými dúškami. 28 WEEKS LATER sa presne trafil do môjho vkusu - do toho čo chcem v takomto filme vidieť: žiadne zdĺhavé keci o ničom, akčnosť, krv, brutalitky bez zábran - nachvíľu som oči od telky neodtrhol. Super jednorázovka. ()

KitFisto

Tohle pokračování je mnohem lepší než první díl. Je to celkem stupidní, ale zase na druhou stranu dost zábavné a střetů s fakt rychlými zombiky je tady až až. ()

Jazzzz

K pokračování 28. dní po té jsem přistupoval dost skepticky. Pokračování málokdy stojí za to. U tohoto filmu to však neplatí. Myslím, že se minimálně prvnímu dílu vyrovná. Začátek je silný, úderný. Pak následuje krátký odklon od pobíhání oslizlých mrtvol. Toto pro mnohe milovníky hororu slepé místo, včak dělá z tohoto hororu dokonce i film. V tomto filmu se dočkáte i scén, které v prvním filmu jsou pouze popisovány, jako třeba pokus o izolaci civilistů. Zajmavý postřeh z komentářů: "Jakmile se ve filmu objeví americká armáda stojí to za to..." Zajmavé, po krátké úvaze jsem dospěl k názoru, že opavdu americká armáda ve filmech podobného typu situaci nezvládla NIKDY. :-) ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)