Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

sew810

Ač byla jednička úžasná, toto pokračování má na mě stejný účinek jako když jsem porovnával Kmotra a Kmotra 2. Více emocí, větší koulovitost a silnější atmosféra. Prostě bomba. ()

Skretule

Druhé pokračování úspěšného katastrofického hororu mě svou atmosférou zaujala víc než první díl. Ale zásadní fakt působivosti je velmi dobře natočený sountrack, který tísnivou atmosféru dokonale dotváří. ()

Scaevola

Zábavnější než jednička a s propracovanější zápletkou, která očividně počítá s dalším pokračováním. J. Renner v tradiční uniformě a R. Carlyle s tradičně malým prostorem pro sebe. ()

jopal

Slusny film, ktory Vas nenecha ani chvilu nudit. Nie je to cisty horor, ako hlasa specifikacia pri nazve filmu, z kazdeho trochu, ale vysledny efekt je viac nez dobry. 3,5* ()

DansteR

Snaha vytřískat jen prachy ze "série" nebo snaha o seriozní pokračování. No tak trochu oboje. Většina filmu působí spíš jako o bezduchý vyvražďovák. Herecké výkony nic extra, efekty taky ne, možná to moc srovnávám s prvním dílem, ale tento za moc nestojí. Pořád se teda na to dá dívat, takže těch 50% tomu dám, ale jak říkám, žádná sláva. ()

ButchCB

Velice sympatické dílo, které mě trošku nechává porovnávat s dvojkou Residenta, tak musím říct, že toto porovnání vyhrává docela velkým rozdílem. Akce, nenadržování postavám (copy Tom Hardy),bavila mě i místy kamera pohledu na rameni postavy, no prostě celkový dojem více než dobrý. A Rose Byrne by mě mohla taky při apokalyptickém scénáři doprovázet... ()

Idoviren

Mnohem napínavější a akčnější než předchozí díl. Taky se smypatičtějšími postavami, zahrané skvělými herci. Skvělá hudba a znepokojivá atmosféra vylidněné půlky Londýna. Moc hezky rozjetý začátek. Jediné, co bych vytkla, byla přílišná předvídatelnost. Ale ani ta 28 týdnů poté neubírá ze zasloužených čtyř hvězd. ()

SZYslak

Děti, v době postapokalyptické poslouchejte své rodiče. Jinak se maminky a tatínka budete moci dotýkat pouze násadou od smetáku. A pokud váš bratříček nebo sestřička dostanou zánět spojivek a začnou tančit Tanec svatého Víta, vezměte srp a kladivo a tyto západokapitalistické manýry jim vytlučte z hlavy, jinak za chvíli všichni budou Čárlííí. ()

DJMaroko

Musím konstatovat, že toto pokračovaní je podařenější než jeho předchůdce. Jen ty děti mě tam pěkně štvaly. Za vše vždy mohou neposlušné děti ...scénář jim to mohl na konci alespoň nechat pěkně sežrat. ()

hony23

Zombíci z prvního dílu vyhladili celou Británii, takže časem pochcípali hlady a mohla započít obnova země. Jenomže virus se objeví znovu a naši hrdinové prchají nejen před zombíky, ale i před armádou, která hodlá eliminovat vše živé i neživé. Filmu škodí místy zmatená kamera, jinak ale je to jízda od začátku do konce podbarvená skvělou hudbou, velkým plusem je i nenadržování hlavním postavám, které rozhodně netrpí nějakou přehnanou nesmrtelností. ()

moriero

Chtěl jsem shlédnout jedničku, ale nějaký debil pojmenoval soubor ke stažení 28 DNÍ poté... takže jsem vlastně první viděl tuto dvojku. A musím konstatovat, že by to skvěle fungovalo i jako samostatný film. Absence prvotní příčiny mi absolutně nevadila. Bylo to defilé nečekaně známých herců - kteří však překvapivě padali jako mouchy. Španělská stopa je znát. Nebyly ušetřeny těhotné ženy, děti, ani lidi připoutaní k nemocničnímu lůžku. V rámci žánru dost brutální snímek. ()

brasek

Volné či nevoľné pokračovanie... príbeh ako celok je akceptovateľný, lenže už nám tvorcovia ponúkajú momenty ktoré sú ťažšie predýchateľné. ()

Lenny_cz

Kdysi jsem měl radši tohle pokračovaní než první díl, protože tu bylo více akce a zombie, ale jednička měla zase na druhou stranu lepší budovaní atmosféry, ale po opětovném puštění obou dílu obracím kartu. Jako téma opětovné kolonizace oblasti po zombie apokalypse je zajímavé a nevybavím si jaký další film by se tímto za obýval. Největší problém mám asi se znázorňováním vojenské složky, proč je filmy musí dělat tak stupidní, nebo spíš tady je to furt na houpačce, jedou chytré a logické kroky a potom stupidní kroky. Jako chápu, že musíme vybudovat to opětovné spuštění nákazy, ale vybrat si oblast kolonizace Londýn snad to největší epicentrum, a pak všechny lidi narvat do jedné místnosti, bez vojenské ochrany bez zajištění všech dveří, no prostě to dát tomu jedinému zombie pod tu jeho hubu, ale ten si určitě nestěžoval. Určitě se to dalo udělat líp. ()

MTE

Mna to bavilo viac ako jednotka. Jednotka bola zo zaciatku OK ale len co sa dej presunul do domu v ktorom pobyvali vojaci zacal som sa nudit. Tu zabava vydrzala az do konca a nie raz som ostal sokovany hlavne spravanim vojakov. A Sekacka-vrtulnik je len taky maly bonus :) 75% ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)