Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

snaked

Jen kdyby tam neprudili pořád s dialogy mezi otcem a Dexterem. A taky manželka byla dost otravná... Nechte prostě Dextera dělat jeho práci, lidi! ()

Lucasion

Tonight's the night. And it's going to happen, again and again. It has to happen. Nice night. Miami is a great town. I love the Cuban food. Pork sandwiches. My favorite. But I'm hungry for something different now… Dexter Morgan (Michael C. Hall) je krevní analytik na oddělení vražd. Žije si svůj život, má loď, dům u moře a krásnou přítelkyni. Kdo by řekl, že za tím milým úsměvem je monstrum. Nutno ale podotknout – sympatické monstrum. Charismatický Michael Hall nehraje Dextera, on jím skutečně je. Nikdo by nedokázal tuto složitou roli zahrát lépe. Z Dextera v jeho podání číší charisma, humor i chlad. Dexter Morgan a jeho Temný pasažér jsou svým způsobem sympatičtí. A Dexterovi monology odehrávající se v jeho hlavě jsou geniální. Seriál je trošku kriminálka naruby, protože samotná postava je sériový vrah. Ovšem Dexter zabijí pouze „zlé“ lidi a to vrahy, kteří nějak unikli právnímu systému. Příběhy odehrávající se v celkem osmi řadách jsou napínavé a skvěle vymyšlené i napsané. Ze začátku mě právě zaujala neortodoxní cesta krimi seriálu, tenhle si jde skutečně vlastní cestou. (Která je plná igelitu a krve) Nechutnost je zde přiměřená, herci vynikající, báječný ironický humor, chytré dialogy a samozřejmě velmi kvalitní příběh. Dexter se stal jedním z mých velmi oblíbených seriálu hned po první sérii. Možná bych řekl i zcela nejoblíbenější. Dextera prostě nelze nemilovat! (100 %) ()

Katullka

Hodnotím zatím první sérii a ani nevím, jestli se k dalším odhodlám. Nechápu všechny, co to milují. Začnou znělkou: už od prvního shlédnutí (2.díl) jsem ji začala přetáčet. Tohle se může někomu líbit? Probohu, nemá to žádný náboj, tak jako celá první série. Nejen, že od prvního dílu to má jen jeden vysněný cíl a to šukače jeho sestry, ale je to tak ohromně nudné! Nic se tam neděje. Kdyby byla možnost jen nějaká textová kostra, tak bych to brala a podívala se na poslední (popř. i předposlední) díl a měla bych z toho seriálu úplně to sami, jako všichni žrači tohoto pochybného seriálu. Ano, je to jiné, ale opravdu tohle nechápu. 2 hvězdy za provedení...protože takový hotelový pokoj od krve. To je vážně fajn. Herci nezajímavý (hlavní hrdina nezkutečně odpudivý a nesympatický). Děj nudný a rychle rozluštitelný. Nic moc tedy... ()

Shaqualyck

Vcelku šokantní záležitost. I masový vrah může být evidentně oblíbeným kladným hrdinou, zvlášť má-li kukuč a charisma Michaela C. Halla. Chvíli jsem si k němu, pravda, musel hledat cestu, ale na přelomu první a druhé série jsem Dextra z původního "hmm", překlasifikoval na "zajímavé, sledovat". Úvodní znělka je však fantastická! A co je pro seriál nejdůležitější - začíná to být příjemně návykové. Tak uvidíme... ()

Listeroman

Jsem celkem velký fanda detektivek a zároveň mysterióznosti a to zde mohu najít. Nepovažuji to ani tak jako klasický seriál, protože zde mám podobný zážitek jako při filmu, je prostě poznat že režiséři si hodně máknou aby něco takového vymysleli a daří se jim to skvěle. Sice mně někdy naštve takové to viditelné dělání problémů ale vždy mi to vynahradí příběh někdo z vedlejších postav.. Snad jediný seriál kde je hlavní hrdina vrah, což do seriálů vnáší nové možnosti, které ho dělají jedinečným. ()

TheJokerCZ

"Tonight's the night. And it's going to happen again and again. Has to happen." Rozhodně nejlepší krimi seriál a možná také jeden z nejlepších seriálů vůbec, alespoň pro mně. Také hodně návykový. Tady platí pravidlo "už vážně poslední díl a pak musím jít spát" dvakrát tolik. Dexter je prostě třída! Nejsympatičtější vrah co znám! Michael C. Hall ztvárňuje Dextera tak vynikajícím způsobem! Kdyby mi řekl, že to nehraje, vážně bych mu to věřil, protože tahle role mu padne, jako prdel na hrnec. Navíc tohle ve mně nechává zvláštní pocit. Možná i pro to, že se mi snad ještě nikdy nestalo, abych při sledování seriálu uronil slzu. Dexter je svým způsobem záporák, ale vy mu prostě budete držet palce za každou cenu, ať se děje co se děje a nebudete chtít odtrhnout oči od obrazovky, dokud ten díl neskončí a můžete (spíš musíte) si pustit další. Připočtěte si k tomu skvělí soundtrack, který provází celý seriál, to nervy drásající napětí a příběh. Z toho přeci nemůže vzejít nic špatného, ba naopak je to geniální! A popravdě, docela mě děsí fakt, že se s tím chladnokrevným vrahem ztotožňuji v leckterých názorech. "What's it gonna be Morgan? Kill me now or set me free!" // Hodně se těším na sedmou sérii, protože už ten trailer vypadá famózně! 1. série - 10/10, 2. série - 10/10, 3. série 9/10, 4. série - 9/10, 5. série - 8/10, 6. série - 9/10, 7. série - 8/10, 8. série - 6/10 // Tak osmá řada tomuto skvostu neudělal moc dobré jméno. No a ten konec se mi hodně nelíbil, nemůžu si pomoct prostě. ()

jerry12

90%. (po třech sériích) Seriál, který nemá snad jedinou hluchou scénu. Sofistikovanost dynamického scénáře i jednotlivých charakterů, především těch hlavních (kromě Dextera), je dechberoucí, jejich chování je přísně předvídatelné, což je známka toho, že jsou pevné a ukotvené; vedlejší postavy naopak vynikají nevyzpytatelností a významně pomáhají budovat napětí. Dexter je samostatná kapitola, která v sobě kombinuje oba prvky - jak určitou konzervativní charakteristiku pro něj typickou, tak častou nepředvídatelnost a umění šokovat. O hereckých výkonech nemusí být řeč, Michael C. Hall je génius a Jennifer Carpenter mu perfektně sekunduje. Nechápu, že hvězdy jejich formátu už dávno nepatří mezi hollywoodské špičky. Ale vlastně je to trochu symbolické - v Dexterovi oba předvádí jejich nepochybné opus magnum, a tak zůstávají a asi už navždy zůstanou ne Michaelem C. Hallem a Jennifer Carpenter, ale Dexterem a Debrou Morganovými. Seriál, kterému musíte dát šanci a který si vás získá, ať chcete nebo ne. A jestli postavy Dexter a Debra jsou opus magnum jejich představitelů, tak seriál Dexter je nepřekonatelné opus magnum stanice Showtime. ()

Khalesi

Páči sa mi myšlienka sériového vraha s morálnym kódexom, bol by to veľmi užitočný človek, ale akosi mi práve tento nejde pod nos. Niečo mi tu nesedí a ja som veľmi intuitívna bytosť, takže úplne presne to asi nevystihnem, ale je to niečo ako kombinácia slizkosti hlavného hrdinu a jeho odpudivý vzhľad a forma akou je seriál podaný. Občas proste mám po zhliadnutí niečoho podobného pocit, že by som sa mala ísť vysprchovať, aby som zo seba ten "odér" toho čo som videla aspoň čiastočne odstránila a toto je práve ten prípad. ()

Fleur6

Dex je postava vcelku jedinečná, vytvorená podľa knižnej adaptácie novely Darkly Dreaming Dexter z pera Jeffa Lindsaya, ktorá rada sama seba presviedča o svojej chladnej vypočítavosti, odsudzenosti od „svojho druhu" a trvá na neúprosnej spravodlivosti. Michael C. Hall nám na podnose rozprestrel charizmatickú povahu, vymykajúcu sa zo všetkých pravidiel bežného sveta a predsa rešpektujúcu veci, ktoré by ju mohli ohroziť. Vraha, čo zabíja ľudí, pretože musí; musí, lebo chce; chce, ale predsa nemá na výber a pritom ku všetkým svojim obetiam pristupuje s odhodlanosťou pripomínajúcou buldozér s plusom vo forme mozgu. Ale netreba zabúdať – Dexter zabíja len ľudí, ktorí si to zaslúžia.V dvanástich približne päťdesiatpäťminútových dieloch prvej série by sa dal obsah stmeliť do podoby jednej základnej zápletky a tú by som pomenovala „Poďme sa hrať s Ice Truck Killer". K nej sa v každej časti pridá nejaká „menšia" hračička pre Dexíka, pár náhľadov do profilu ostatných postáv ako jeho nevlastná sestra Deb (Jennifer Carpenter) s obľúbeným slovom „fuck" pracujúca na polícii; jeho nevlastný otec Harry (James Remar), ktorý ho naučil všetko, čo potrebuje; seržant Doakes (Erik King), večne frfľajúci a podozrievavý; jeho priateľka Rita (Julie Benz), istým spôsobom rovnako narušená ako on atď. Globálne si v hodnoteniach od rôznych zdrojov počínal veľmi dobre, dostal niekoľko stopercentných hodnotení od New York Daily News, San Francisco Chronicle, Chicago Sun-Times či People Weekly a stal sa tretím najlepšie hodnoteným seriálom na Metacritic.com roku 2006. Okrem toho v tom istom roku zožal od IGN tituly ako „najlepší nový seriál", „najlepšia postava", Michael C. Hall sa stal „najlepším hercom", Ice Truck Killer „najlepším záporákom" a Satellite Awards menovala Julie Benz „najlepšou herečkou vo vedľajšej úlohe v seriáloch". Roku 2007 sa mohol Dexter pochváliť i cenou za „najlepší individuálny výkon v dráme" (Michael C. Hall) od Television Critics Association, „najlepším hercom v televíznom programe" (Michael C. Hall) od Saturn Awards ba dostal Emmy za „najlepší dizajn úvodných titulkov" (osobitne chválim = nepretáčajte začiatok) a „najlepší strih jednej kamery v dramatickom seriáli". ()

ScarPoul

Seriál o sériovom zabijakovi na ktorý som počul z môjho okolia len samú chválu, preto som sa rozhodol, že si ho teda pozriem a teraz keď toto píšem mám zhliadnuté všetky tri série a musím povedať, že tak trocha nechápem čo na tom všetci vidia. V prvom rade ale musím podotknúť, že seriál je veľmi originálny čo sa týka príbehu a nesie sa v duchu amerických seriálov a rozhodne je na neho radosť pozerať, to značí, že nenudí až teda na pár zbytočných dielov v tretej sérií. Michael C. Hall si svoju úlohu užíval najviac ako mohol a je to na ňom vidieť a aj keď je to v rámci veľmi zvrátená postava je veľmi výrazná a keď mu odpustíme chladnosť v prvých troch častiach dokážeme sa s ním na konci prvej série dokonca stotožniť. ostatný herci na rovnakej úrovni. Banda vraždárov, ktorý je každý niečim povestný a každý má svoj osobný život. Táto mozaika postáv vlastne robí z Dextera pozeratelný seriál na úrovni. Z vedľajších postáv treba vyzdvihnúť fantastického Carradinea v druhej sérií a nadmieru sympatického Jimmyho Smitsa v sérií tretej. Lenže moje výhrady sú takéto - prvá séria dobre natočená, ale strašne predvídateľná - žiadny prekvapivý zvrat - všetko som očakával - čítanie detektívnych románov sa jednoducho prejaví - druhá séria - úplne iný seriál - od prvého do posledného dielu adrenalínová jazda, ktorá vsadila na inú kartu a vyšlo jej to. tretia séria - nebyť sympatického herectva jimmyho smitsa bola by to najpofidérnejšia a najzbytočnejšia séria akú som mal kedy u seriálu takýchto rozmerov možnosť vidieť. nuda a tých pár scén ktoré stoja zato boli natočené lepšie v prvej a druhej sérií. udajne sa robí 4 séria a ja mám naozaj pochybnosti či ju budem pozerať. myslím si že to netreba preháňať, hlavne ak tá tretia séria za veľa nestála. 1. séria 60%, druhá séria 100% tretia séria 40% 4 séria 50% ()

Bowser

Dost a dost přemýšlím, jak vůbec začít komentovat tento seriál a věřte mi, že to není jednoduché. Viděl jsem už mnoho a mnoho seriálů, ale žádný mě svým dějem a emocemi nepřekvapil jako tento. Všechny, ale kompletně všechny postavy se mi v seriálu líbí a jejich role hrají více než famózně. Kdo by snad nemohl mít rád úchylného Masuku, srdcaře a pravdomluvného Batistu, drsného, hrůzy nahánějícího Doakse, Debru...no, myslím že když napíšu slovo "Fuck", parádně ji to vystihne. Rita - starostlivá matka, která si prošla tvrdým životem a v neposlední řadě LaGuerta- žena dychtící po vysokém postavení. Nesmíme zapomenout na Dextra, krysu z laborky -Doaksem nazvaný "slizký zmrd", který v sobě nosí "temného pasažéra". Seriál doporučuji všem, kteří touží po neobvyklé podívané plné akce, překvapení a emocí. Lituji jen slabší 3. série. ()

Lacike

Skvelý seriál o jednom takom obyčajnom sériovom vrahovi. Michael C. Hall v hlavnej úlohe exceluje ešte viac ako v seriály Six Feet Under. Prvá séria je absolútna dokonalosť a bavila ma aj napriek tomu, že to je do určitej miery klasický detektívny seriál, čo ma obvykle nudí. Vydarili sa aj všetky vedľajšie postavy a ústredná dejová línia o Ice Truck Killerovi a jeho väzba s Dexterom je fantastická. Vyústenie série lepšie dopadnúť nemohlo a všetko, čo prišlo potom muselo byť už logicky horšie. 10/10. Druhá séria sa ešte zubami nechtami snažila držať kvalít prvej série. Línia so sexicou Lilou s ktorou si Dexter začne bola zaujímavá. V tejto sérii sa rozhodli preskúmať zápletku, ktorá by bola ideálne pre záverečnú líniu a to, že oddelenie ide po krku samotnému Dexterovi. Tak trochu zbytočne si vystrieľali túto líniu. Veľká škoda odchodu jednej z hlavných postáv, ktorá v ďalších sériach citeľne chýbala. Záver série bol stále uspokojivý. 8/10. V tretej sérii sa Dexter začal rozprávať so svojím mŕtvym otcom, čo ma neskutočne sralo a vôbec sa mi to nepáčilo. Hlavná línia v ktorej si Dexter našiel kamaráta bola nezaujímavá a vedľajšie tiež nič extra neponúkli. Stal sa z toho tuctový detektívny seriál. 5/10. Po rozpačitej tretej sérii a vzhľadom na to, že som sa dozvedel, že na konci štvrtej série zabijú jednu moju obľúbenú postavu, ma úplne prešla chuť v seriály pokračovať a po sklamaných ohlasoch na samotný záver seriálu som pravdepodobne urobil dobre. Ale prvá séria je fakt geniálna. ()

HateBreeder

Dexter má v sobě velikou sílu a určitě jde o jeden z nejoriginálnějších seriálů posledních let. Sledujeme příběh muže, který žije dost neobvyklým životem o kterém nevědí ani jeho nejbližší. Výkon Michaela C. Halla v hlavní roli je jedinečný - jeho předstírané emoce, jeho ironické úšklebky a hlavně jeho vnitřní monolog - to je něco co se nedá popsat ale musí vidět. Děj se odehrává ve značně exotickém prostředí Miami a musím říct, že tato volba byla asi jako všechny volby v tomto filmu - perfektní! Ostatní postavy jsou sympatické a výborně zahrané. Ovšem to nejlepší je samotný příběh - to se jen tak nevidí a díky němu pochybuji, že by se tento skvělý seriál někdy objevil v českých televizích. Nyní mám za sebou všech 12 epizod a netrpělivě očekávám další sezonu. Dexter mě opravdu dostal. I love Halloween. The One Time of a Year when Everyone wears a mask, not just me. People think it is fun to pretend you are monster and me, Iam spent all my life pretending I am not. ()

sarume

Asi budu poprvé uplně mimo hlavní proud, ale mě se ten seriál prostě nelíbí.Miluju kriminálky, ale tohle až tak moc kriminálka není, hrdinové mi přijdou vesměs divní , herectví průměr a nebo mi nesedne Miami, protože a to je pravda žádný seriál z prostředí tohoto města mě nebavil. Viděla jsem 4 epizody a prostě nic, spousta vulgarit, vyšinutý skoro každý představitel, možná aby Dexter vypadal normálněji . Mám ráda filmy o sériových vrazích ale tohle mě přijde fakt jako totální blbina . ()

rawen

Prvních pět sérií jsem shlédnul během cca měsíce, z čehož lze asi usoudit jak moc chytlavá až návyková je tohle záležitost. Hrdina i celý seriál je hodně jiný, postavy jsou skvěle zahrané (hlavně Debra), příběh nekolísá, jen mi trochu vadila Rita, ale to už je taky všechno pořešené :) Po sériích - 1. série je seznamovací, Ice truck killer je skvělý guru a vyvrcholení nečekané a vynikající 85%, 2.série je asi nejnabitější a má největší spád 85%, 3.série představuje pád dolů, děj kolem Miguela Prada a svatby s Ritou je chabý a nezajímavý, naštěstí mě neodradil od dalšího sledování 70%, 4.série je moje favoritka, Trinity killer je výtečně napsaný a ještě líp zahraný (John Lithgow válí) 90%, 5.série - po šokujícím vyvrcholení předchozí série následuje další překvapivě dobrá, Lumen je skvělá soulmate, příběh opět výborný, užil jsem si to a těším se co bude dál 90% PS: skvělá závěrečná skladba PPS: zajímavé je, že původní záměr autorů ponechat Dextera "čistého", jako zabijáka lidí, kteří si to skutečně zaslouží, už minimálně 4x selhal (alespoň co pamatuju), Dexter je díky tomu zřejmě nejzvrhlejší hlavní hrdina všech dob, sestřička Debra zase aspiruje na hrdinku s nejprořízlejší hubou PPPS: nechtěl bych žít v Miami, těch mrtvejch je tam jak někde na jatkách... PPPPS: Po shlédnutí kompletního seriálu, zaloužilo si to kvalitnější zakončení, přesto je to skvělá záležitost, Jennifer Carpenter pro mě jeden z nejlepších seriálových hereckých výkonů, se kterým jsem se kdy setkal. ()

slatkac

"Vítejte u pořadu volejte Dextera". Ahoj, co teď děláš Dextere? "Ale nic zajímavýho, teď sem sejmul jednoho magora vidličkou a zrovna mu odsávám krev pipetou. Po půl hodině: "Co děláš teď Dextere?" "Nic, zdobim stromeček" Za 20 minut: "Kde jsi teď Dextere?" "Hledám ve stoce tenisák" ()

Tommassi3

Tahle seriálová atomová bomba na mě zapůsobila jako zjevení. Něco tak neotřelého, něco tak nového..!! Geniální nápad inspirovaný neméně poutavými a kvalitními knihami Jeffa Lindsayho, jež se mi do rukou dostaly dříve než tato seriálová pecka, s kontroverzním (pseudo)hrdinou a psychopatickým klaďasem, výborně charakterově propracované nečernobílé postavy, civilní věrohodné dialogy střídající se zcela přirozeně s vtipnými a zejména maximálně údernými hláškami, které především z úst okouzlující Debry miluji, ten timing vulgarit je famózní, neokoukaní herci v čele s Hallem a sexy neotesanou Jennifer Carpenter, ne zrovna typické multikulturní Miami, parádní soundtrack z dílny dua Daniel Licht, Rolfe Kent, v každé sérii vítané hostující hvězdy v čele s Johnem Lithgowem, Rayem Stevensonem či Julií Stiles a především skvělý sympaťák Michael C. Hall, který se zkrátka po spoustě vedlejších rolí a roliček ve více či méně úspěšných filmech v Dexteru Morganovi dokonale našel.. Jako by ani nehrál, jako by Dexterem prostě odjakživa byl, podobně jako třeba Arnold Schwarzenegger v Terminátorovi !! Maximálně oceňuji způsob, jakým tvůrci divákovi umožňují nahlédnout do mysli hlavního hrdiny, a odhalit jeho motivaci jednání, prostřednictvím iluzivních rozhovorů se zesnulým otcem v podání velmi dobrého Jamese Remara.. Podtrženo, sečteno, dokonalá záležitost na pět hvězdiček, a to i přes kolísavost napětí jednotlivých dílů.. Mimochodem celkové bizarnosti seriálu napomáhá i fakt, že představitelé sourozenců, byť nevlastních, Dextera a Debb, Hall a Carpenterová byli manželé takřka celé tři roky..;) Přiznám se, že jsem dlouho vstřebával finální epizodu, která po dlouhých osmi letech udělala, jak doufám, za Dexterem dlouhou tlustou čáru, respektive pocity z ní !! Nepamatuji si, že bych vůbec kdy viděl důstojnější a emocemi více nabité zakončení velké seriálové záležitosti !! Ano, teprve nyní jsem pochopil, jak se divák může neskutečně sžít s postavami / postavou, kterou když odejde, prostě musí oplakat, minimálně sám v sobě uvnitř !! Nepřiřadím se k táboru diváků, kteří plivou na způsob, jakým se tvůrci rozhodli Dextera zakončit, já jsem naprosto spokojen !! To uzavření kruhu, ten fatalismus !! Nádhera !! S odstupem času uznávám, že jednotlivé série trpěly značnou nevyrovnaností, nicméně jsem šťastný, jak se scénáristé s grácií odklonili od Lindsayho předlohy, přičemž u mě osobně nad ní seriál kupodivu vítězí !! Málokterá seriálová postava vlastně ruku v ruce se samotným seriálem prošla takovým vývojem, ačkoliv si nejsem úplně jistý, do jaké míry byl právě tento fakt ze strany tvůrců cílený.. No, nicméně Dexter zůstane navždy mojí seriálovou srdcovou záležitostí a osobně jsem lepší neviděl !! Tohle je naprostá špička !! Amen !! [ Dabing 8/10 ] Dabingové studio S Pro Alfa CZ v čele s autorkou dialogů Alenou Navrátilovou si zaslouží velikou pochvalu, díkybohu, že se tentokrát nikdo nesral s nahrazením vulgarit eufemistickými bláboly, stejně jako bezkonkurenční Saša Rašilov, jehož spojení s Hallem kupodivu zafungovalo úžasně, naopak typové spojení Tereza Bebarová, Jennifer Carpenter už méně !! II Viděno kompletně celé !! () (menej) (viac)

BoPo

Skvelý seriál pre študentov psychiatrie. Môžu si pekne zaliezť do hlavy nesúce meno Dexter a rýpať sa v pojmoch ako je Motivácia, Vplyv prostredia, Svedomie, Pocit a v mnohých ďalších. Ja mám však s týmto seriálom jeden problém. Niektoré okamžiky sa mi páčia natoľko, že keď sa nedejú, tak na ne myslím, teším sa a teda si neviem vychutnať ostatné chvíle naplno. Také to neustále: Už? Už? Ešte nie? Už?. Seriál s veľkým potenciálom stať sa presne mojou krvnou skupinou. No s každým pribúdajúcim dielom zisťujem, že je to nadpriemerný, zaujímavý, krvavý, ale pre mňa nie ten úplne dokonale chutný kus mäsa. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021