Od osudné chvíle, kdy předstíral vlastní smrt, uběhlo už deset let a Dexter Morgan (Michael C. Hall) se ukrývá daleko na severu. Prosluněné prostředí kosmopolitního Miami vyměnil za ospalou atmosféru malého městečka hluboko v mrazivých lesích státu New York. Pod falešným jménem Jim Lindsay pracuje jako prodavač v místním obchodě se sportovními a loveckými potřebami. A dokonce i pro něho platí rčení, že pod svícnem bývá největší tma. Zatímco Dexter úspěšně potlačuje vnitřní temnou touhu propadnout vraždění, udržuje romantický vztah s šéfkou policie Angelu Bishopovou (Julia Jonesová). Ale ta není jedinou ženou jeho nového života. Dextrova sestra Debra (Jennifer Carpenterová) je sice dlouho po smrti, ale v bratrových představách žije dál a často s ním rozmlouvá. Přesto se zdá, že hlavní hrdina drží věci pevně v rukou. Dokud se mu na nich nečekaně neobjeví nová krev. Když do městečka dorazí za záhadných okolností jeho dospívající syn Harrison (Jack Alcott), Dexter se začíná bát, že dědičný „temný pasažér“ uvězněný hluboko v jeho nitru znovu udeří. (TV Prima)

Fr

„SVĚT NÁS POTŘEBUJE …“   Jako první mě upoutala „poklona“(?) Jeffu Lindsayovi. Je to vtipný a svým způsobem ho to musí potěšit. Musím uznat, že takhle povedenejch návratů po letech se moc nekoná. Postupně to nabírá tu pravou Dexterovsky dramatickou atmosféru, takže nevadí, že je to celý vlastně jen takovej vánoční dárek. Inu, proč ne. Nevím, jestli TOHLE dramatický vyústění je tím pravým ořechovým, ale teď už je to vlastně jedno. Nebo vlastně není… kurva, mohli si dát víc práce! (a nedělat z psychopata psychopata…)   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vím kdo je Jeff Lindsay. 2.)  Nikdy jsem nepřestal balit lidi do igelitu. 3.) Narodil jsem se v krvi (a fotr z toho má radost).   ///  Thx za titule „titulkomat“.                  PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

Hitman_47

Seriál má celkem fajn tempo a atmošku ... ale nové postavy jsou těžce nesympatické a konec je tak debilní, že by takový konec nenapsal ani J. Nolan (i když tady to nekončí mimozemšťany, no). Doufám, že všichni, kdo pičovali na 8. sérku, tak po tomhle už konečně zavřou hubu. Třetí hvězdičkka je vyloženě jen ze soucitu. ()

sofiapetra

Opravdu velice jsem se těšila na nové díly. Nečekala jsem, že to bude nějaká bomba, jen jsem Dextera chtěla ještě z nostalgie vidět. Žádná bomba to tedy taky není, jen takový slabý destilátek. Angela skvělá, synek bohužel nesympatický, měli vybrat jiného herce. Konec divný a nelogický. Ale i tak se mi to líbilo. A taky jsem si teď všimla, že autor knižní předlohy se jmenuje Lindsay. To je hezká malá domů😀 ()

Remedy

Velmi důstojná ukázka toho, jak rehabilitovat nepovedený závěr jinak naprosto luxusního seriálu a jak „uzavřít“ celý Dexterův příběh. Dexterova postava neztratila za všechny ty roky ani špetku ze svého charismatu a je pořád stejně fascinujícím způsobem nejednoznačná, lehce (ne)proniknutelná a morálně konfrontační. Hlavní záporák se může směle zařadit po bok těch nejvýraznějších padouchů z celého původního seriálu. Je pozoruhodné, že i v dnešní době patří tohle mimořádně úderné pokračování mezi absolutní seriálovou špičku na poli krimi. [85%] ()

filmfanouch

Původní seriál Dexter byl tolik populární především i proto, že byl speciální. Titulní hrdina byl sériový vrah, který byl vycvičen, aby své nutkání zabíjet plnil na skutečně zlých lidech, přesto jeho temný pasažér nadále přežíval a Dexter se v letech 2006-2013 potkal s mnoha protivníky, kteří měli stejné nutkání jako on, pouze neměli nikoho, kdo by je alespoň částečně navedl na cestu spravedlnosti. Finále původního Dextera poté patří k závěrečným dílům, které mnoho diváků nenávidí a berou jej jako plivnutí na celý seriál. I proto všichni určitě doufali, že revival Dextera s podtitulem New Blood dodá ideálnější zakončení Dexterovy cesty. Osobně se ovšem naopak obávám, že finále New Blood bude mnoho lidí nenávidět ještě více.   10 let po finále 8. série Dextera žije Dexter nový život, kdy slunné Miami vystřídalo zamrzlé městečko Iron Lake. Revival poté prošel krom změny prostředí částečně i tvůrčím pojetím i atmosférou. Nejblíž k původnímu seriálu má v jeden moment flashback vracející se k počátkům Dexterova vraždění, New Blood ovšem přesto působí od původního seriálu krapet odlišně a černý humor, který byl krapet přítomen v původním seriálu zde téměř vyloženě chybí.   Ještě před premiérou byla důležité otázka, zda bude návrat do světa Dextera opodstatnitelný. A minimálně ohledně zápletky určitě ano. K Dexterovi se totiž dostane jeho syn Harrison, který začne mít po vzoru svého otce vlastního temného pasažéra. Dexterova noční můra se tak definitivně začíná formovat a Dexter se tak stává člověkem, který musí svého syna usměrnit stejně jako kdysi Dextera uklidnil jeho adoptivní otec Harry.   New Blood hodně pomáhá fakt, že jde pouze o limitovanou sérii, která tak funguje jako takový rozsáhlejší film. Přesto zároveň skutečně funguje jako 9. série původního Dextera, kdy se vrací k několika motivům, které načrtl původní seriál a víceméně je zacykluje. Finále, které opět nejspíš rozdělí diváky poté vlastně skutečně působí jako ta nejideálnější tečka, která tomuhle revivalu dává opodstatnění. A pouť Dextera Morgana zakončuje v tom nejlepším slova smyslu.   Původní seriál měl několik výrazných vedlejších postav, v rámci New Blood to zas tak slavné není. Potěší ovšem nový záporák Kurt Caldwell v podání Clancyho Browna. Ten sice nedosahuje kvalit takového Trinityho či Vraha s chlaďákem, Brown si ovšem tuhle roli očividně užívá a klíčovou roli sehrává i v komplikovaného vztahu Dextera a jeho syna Harrisona. Ze všech záporáků se kterými se Dexter kdy setkal je Caldwell možná jeden z těch, kteří se Dexterovi dostali co nejvíce pod kůži.   Michael C. Hall si návrat do své nejslavnější role očividně užívá a jeho postava dostává další zajímavé linky, kdy to celé vede i k tomu, že se Dexter dostává k hranicím, kdy by se snadno mohl stát tím, které se celou dobu snažil zastavit. Dexter byl vždy spíše antihrdina a New Blood to v tomto ohledu vystihuje dost možná nejlépe. Jack Alcott je jako jeho syn Harrison velmi fajn a naznačená vrátka pro jeho návrat by rozhodně stáli za prozkoumání, protože se Harrison dokázal vyprofilovat jako postava, která by po vzoru svého otce utáhla další dobrodružství a zároveň by nebyla jeho doslovnou kopírkou.   Rozjezd je trochu pomalejší, zhruba od poloviny ovšem atmosféra houstne a poslední dvě epizody jsou již vyloženě fenomenální. Především v momentě, kdy definitivně dojde na prozkoumávání toho, zda je Dexter Morgan vlastně pořád poslem dobra nebo ho jeho temný pasažér definitivně pohltil naplno. V tomto ohledu se tvůrci skutečně vydají směrem, kdy mnozí nejspíš začnou upřednostňovat finále 8. série Dextera s hurikánem. Právě finále New Blood ovšem nejen celé této limitované sérii, ale vlastně celému předcházejícímu seriálu dodává novou nástavbu a dokazuje tak, že tenhle návrat skutečně nebyl zbytečný. I když po finále možná všem nebude vonět nejlíp.   Výjimečný seriál se dočkal limitovaného pokračování, které si dokázalo obhájit svou existenci. New Blood má ze začátku problém se slabším rozjezdem, ihned po něm ovšem ukáže, že návrat Řezníka ze zálivu měl opodstatnění a na celý seriál vrhá zcela nový pohled. Cesta Dextera Morgana byla zakončena tím nejlepším možným způsobem..... () (menej) (viac)

• Zbraň, kterou Dexter (Michael C. Hall) zandavá do držáku u sebe v obchodě, je malorážka CZ 457 České zbrojovky Uherský Brod. (veronikajel)
  • Ačkoliv se 9. série odehrává ve fiktivním městečku Iron Lake, které se má nacházet v americkém státě New York, tak se natáčela v historické vesnici s názvem Shelburne Falls v americkém státě Massachusetts. (Trajektt)
  • Tvorca Clyde Phillips pre jeden rozhovor raz povedal: "Mojím osobným snom konca šou bolo, že ho za svoje zločiny popravia. Leží na stole a za oknom sú všetci ľudia, ktorých zabil. Ale ostalo to len v mojej hlave. Nikdy som to nikomu nenahodil." Dexter nebol odsúdený porotou za jeho zločiny, ale jeho syn ho prinútil v záverečnej scéne, aby otvoril oči a  povie mu: "Pozri, čo si urobil!!!“ V tom Dexter uvidí v mysli svoje obete. (Dajman)

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)