Dexter - Série 4

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2009, 10 h 30 min (Minutáž: 49–57 min)

Tvorcovia:

James Manos Jr.

Kamera:

Romeo Tirone

Hudba:

Daniel Licht

Michael C. Hall, Julie Benz, Jennifer Carpenter, Desmond Harrington, C.S. Lee, David Zayas, James Remar, John Lithgow, David Ramsey, Adrienne Barbeau (viac)

Šest měsíců po konci 3. série jsou Dexter a Rita manželé a žijí v jiném domově se svým novým synem Harrisonem a jejími dětmi Astor a Codym. Dexter se pokouší přizpůsobit manželskému životu na předměstí, ale nyní, když je manžel a otec, je obtížné udržet si svůj dvojí život. Navíc se vrací agent FBI Frank Lundy, aby vypátral sériového vraha známého jako Trinity, který je na svobodě přes třicet let. Na pomoc si vyžádá Dextera a jeho forenzní schopnosti. (CinemaRanger)

Anderton

Čo sa týka vyrovnanosti epizód, ide možno o najsilnejšiu sériu. Čo sa týka paralel / kontrastov medzi vrahom a Dexterom, tak tam ide skutočne už o ťažké umenie a ako obvykle, tvorcovia uspeli. Čo sa týka milostných peripetií, kde sa to už začína krížiť ako sa len dá, tak tam by som osobne už ďalej nekombinoval a nechal veci do ďalších sérií tak, ako sú. No a samozrejme sa nedá nespomenúť ten šokantný záver, ktorý stavia celý Dexterov život úplne na hlavu. Normálne sa bojím si pozrieť otvarák piatej sezóny, musím trochu vychladnúť. John Lithgow si pochopiteľne zaslúži absolutórium, je dobré, že sa v seriáli objavila takáto herecká osobnosť a predviedla všetko, čo v nej je. ()

Stružák

Po slabší třetí sérii přišla čtvrtá, která laťku zase zvedá do závratnejch výšin. Čtyřka má snad úplně všechno, co se mi na celým seriálu vždycky líbilo. Je tu geniální záporák (v podání Johna Lithgowa navíc skvěle zahranej), trocha toho politikaření (Laguerta+Batista vs. Matthews), trochu emocí (Debra, Lundy) a samozřejmě skvělej příběh (to, co se stane v posledním díle, mi dlouho nedá spát, kdykoli tuhle sérii vidím). ()

Necrotongue

Ze všech čtyř sérií mě právě tato bavila nejvíc, důvodem byla určitě postava Arthura Mitchella, John Lithgow zase jednou naplno rozjel svůj talent skvěle zahrát vážně psychicky narušené individuum. Zaujaly mě ale i Debřiny exkurze do rodinné minulosti a Dexterův pokračující vnitřní boj, na druhou stranu mě dost otravovaly peripetie kolem vztahů na pracovišti, situaci ale naprosto zachránila jedna dobře mířená smrt, to byla úleva... ()

CinemaRanger

Páni! Po minulé slabší řadě přichází prozatím nejlepší série, která bezesporu vyrazí dech. (Jelikož jsem astmatik, měl jsem po ruce pro jistotu ventolin.) Geniální příběh se skvělou zápletkou, děsivým zabijákem a několika nečekanými zvraty. Co díl, to ku*evský napětí. Jsem velice spokojen, ale obávám se, že další řady už budou jen slabší a slabší. Laťka je teď nastavena příliš vysoko. ()

DAPDO

Zatím nejlepší série. Těšil jsem se na ni od prvního dílu, kdy jedu Dextera podruhé. Tuhle sérii utáhl hlavně John Lithgow, kterej perfektně ztvárnil psychopatickýho sériovýho vraha s přezdívkou Trinity. Jeho výraz v obličeji, kdy během vteřiny dokáže mimikou přesvědčit diváka, na co myslí, je neuvěřitelnej. To, jak tahle série skončí je sice z pohledu hlavní postavy smutný, ale té osobě jsem to přál, protože byla v každým záběru čím dál otravnější. Píšu tenhle komentář ve chvíli, kdy už jedu další sérii a byl jsem překvapenej, že když se v prvním díle pětky objevila Dexterova žena ve vzpomínkách a byla dabovaná někým jiným než Lucií Vondráčkovou, tak mi tak nesympatická nebyla...Zajímavý. Každopádně to vyvrcholení posledního dílu čtvrté série, kdy si myslíte, že je po všem a Dexter odjíždí na líbánky, byl zatím jeden z nejsilnějších okamžiků seriálu. Dexter nezahálel ani v téhle sérii, kdy si při hře s Trinitym i tak našel čas na dalších pět killů. 95%. ()

• Dexter (Michael C. Hall) přinese svému synovi Harrisonovi dupačky s nápisem "My dad's a geek" (Můj otec je "geek"). "Geek" je mimo jiné označení pro osobu, která má hluboké technické nebo jiné odborné a vědecké znalosti a obzvláštní zapálení pro svůj obor. (AnaMaruska)
  • Postava Trinityho (John Lithgow) se zčásti podobá sériovému vrahovi Dennisu Raderovi, v Americe známému pod přezdívkou "BTK Killer", který zabil více než 10 lidí. Ten, stejně jako Trinity, vedl normální život, působil jako jáhen v kostele a byl vůdcem skautského kroužku ve státě Kansas. Dennise Radera chytili v únoru 2005. (cihlenka)