Dexter - Série 7

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2012, 11 h 10 min (Minutáž: 53–59 min)

Tvorcovia:

James Manos Jr.

Kamera:

Jeffrey Jur

Hudba:

Daniel Licht

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Desmond Harrington, C.S. Lee, David Zayas, James Remar, Ray Stevenson, Yvonne Strahovski, Aimee Garcia, Billy Brown (viac)

V 7. sérii má Dexter opravdu napilno. Krom toho, že jeho sestra Debra zjistí, že je sériový vrah, musí se vypořádat s bossem klanu Koshků a LaGuertová začíná odhalovat jeho vražedné tajemství. (CinemaRanger)

vurhor

Mnohými považována za sérii povedenou, což upřímně vůbec nechápu. Nejlepší věcí na celé sérii byl snad jen její velký padouch Isaac Sirko, který patří mezi nejlepší a nejcharismatičtější záporáky seriálu. Jinak ale sedmá série představuje mdlou a nudnou dějovou linku s minimem napětí a originálních nápadů. Výjimku možná tvoří hon na Spelcera, ale to je tak všechno. Doplněnou ještě často iracionálním chováním jednotlivých postav, které vůbec nepasují k jejich charakterům. To je zejména případ samotné Debry, která ostatně fakt, že její bratr je velký sériový vrah, přijala s daleko větším klidem než bych od ní očekával. Do toho se série snaží divákovi vnutit další romanci mezi Dexterem a Hanou McKey, která v téhle fázi seriálu snad už nemůže nikoho zajímat. Velice dobré ovšem bylo vyšetřování Laguerty a i její následný skon na konci série. Čekal jsem, že osmá série na to bude navazovat a že to bude jeden ze základních kamenů pro to, aby Dextera nakonec odhalili. Samozřejmě se tak nestalo. Osmá série se na to totálně vykašlala. ()

Lachtaan

Trend, že nejvyšší kvality Dexter dosáhl ve svých sudých řadách byl po té méně výrazné 6. porušen, žezlo ale přebrala intenzivně našlapaná sedmička, která je naprosto dechberoucí od první epky až do té poslední. Záporáka si tu střihne dobře známý herec, jemuž hltáte každou repliku a k tomu se jako další Dexterova múza objeví vůbec nejhezčí ženská postava napříč celým seriálem. Co mě na sezóně ovšem bavilo ze všeho nejvíc, je rozpadající se Dexův domeček z karet, jehož základy neustále otřásá vyšetřování LaGuertové. Jak to celé dopadne, je poté vskutku očekávané, ale stále hrozně silné. [viděno na SkyShowtime] ()

maoc

Sedmá série se hodně vrací do minulosti, ať již skrze sklíčko s krví nalezene Marií Laguertovou ve vyhořelém kostele na konci 6. série, což nás přivádí ještě mnohem hlouběji k seržantu Dokesovi alias Řezníkovi ze zálivu, skrze flashbacky Debry i Dextra z dětství či z Dextrova manželství (krátce se objeví i jeho 2 nevlastní děti) nebo pomocí propuštění základního tvůrce Dexterovy zvrhlé osobnosti - mafoše, který nechal zabít jeho matku a Dextra tím pokřtil v krvi. Zároveň jde série dost dopředu a vytváří mnoho možností pro pokračování - vztah s Hannou, potenciálně nedořešené věci s klanem Košků (sorry, píšu, jak slyším), vztah s Debrou a rozuzlení celé té patálie s Dexterovým odhalením.*******Jako celek je série opět o kousek slabší než předchozí. Tato sestupná tendence je sice pochopitelná (diváci a hlavně divačky si žádají vztahy a city a děti a psíky a kytičky a slunné pláže), ale stejně nechápu, jak to, že tento 5tisériový sešup už dávno neskončil u dna a pořád se na to dá koukat. Myslím, že scénáristé umně balancují na hraně slušného seriálu a TV srágory. Sem tam vykouzlí ždibec temnoty, tu vyvolají napětí či nejistotu (Hanna) a také se jim podařilo z děje téměř odstranit Harrisona, takže Dexter má neskutečně času na své věci, pokud ho zrovna nestalkuje Debra. Takže s přimhouřenýma oběma očima se na to dívat stále dá a jsem zvědav, jak děj uzavře (snad už opravdu poslední) osmá série. Detektivka to totiž už není ani smykem, thriller sem tam a telenovely mne nebaví. ()

DAPDO

Sedmička je první série, ve které se Dexter nenahání s žádným jiným sériovým vrahem. Zaplete se s ukrajinskou mafií, naváže novej vztah s podobně psychycky narušenou osobou jako on, ale hlavně se řeší jeho odhalení z předchozí série. Tuhle sérii bych rozdělil na tři části, první třetina byla hodně psychologická, sledování, jak Debra přijme to, že její brácha je sériovej vrah mě hodně bralo. Pak se tempo zvolnilo a v dalších pár dílech převažovaly spíš dialogy nad akcí, ale závěrečný díly už byly zase top. Nad hlavním hrdinou se začaly stahovat mračna ze všech stran a smrdělo to velkým průserem v podobě elektrickýho křesla, ale Dexter jako vždycky všechno ustál a závěr série, tak jak už jsem si zvyknul, přinesl další parádní rozuzlení. Náš vrahoun už musel přestat sbírat trofeje svých obětí v podobě krve na sklíčku, i tak ulovil dalších šest obětí do svýho panoptika. Tahle série opět za 90%, jediný, co mi vadilo, tak že Dexter - v přechozích sériích vraždící bestie, která prakticky neprojevuje city, trochu vymněkla. ()

agentmiky

Sedmá série to měla velice těžké již od prvního dílu, neboť se rozhodla rozpracovat více příběhových linek najednou. LaGuertová si postupně ve své hlavě skládá celou skládačku, na jejímž konci svítí jméno Dexter s podtitulkem sériový vrah, dále zde máme kladen daleko větší důraz na Debb, jež se musí vyrovnat s nepříjemným faktem, že její milovaný bratr je vrah. A na konec do toho všeho tvůrci zakomponovali ukrajinskou mafii v čele s charismatickým Stevensonem (sice zaostává na poli záporáků za Trinitym, ale fakticky jen o kousíček, výborně napsaná postava). A i přes toto všechno se mi sedmý přírůstek do této ságy dost líbil. Herecky opět sázka na jistotu, na scénu přibyly nové interesantní charaktery... a ten závěr! To byla tak vygradovaná podívaná, že se ještě teď divím, že to se mnou neseklo :D Za mě 8,5/10 ()

• V epizodě se objeví herec Jim Beaver (Clint McKay) známý ze seriálu Lovci duchů (od r. 2005). V této epizodě se také často mluví o Bobbym, přičemž právě Jim Beaver se nejvíce proslavil rolí Bobbyho Singera ve zmíněném seriálu. (tb_23)
  • V závěru 7. série jezdí Debra (Jennifer Carpenter) vozem BMW E46, ovšem když se Dexter (Michael C. Hall) jde podívat po její havárce na vrakoviště, stojí před vozem BMW E36. (misik95)
  • Syn Davida Zayase (Angel Batista), David Zayas Jr., se v této epizodě objevil jako kaskadér pro postavu Angela Batisty. (cihlenka)