Dexter - Série 6

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2011, 10 h 16 min (Minutáž: 48–54 min)

Tvorcovia:

James Manos Jr.

Hudba:

Daniel Licht

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Desmond Harrington, C.S. Lee, David Zayas, James Remar, Colin Hanks, Edward James Olmos, Geoff Pierson, Aimee Garcia (viac)

V Miami se začínají objevovat podivně zohavené oběti. Muži, který je za ně odpovědný, se přezdívá The Doomsday Killer – Vrah Soudného dne. Je to podle toho, že místa činu jsou ve skutečnosti náboženskými výjevy, záměrně vytvořenými tak, aby údajně přinesly konec světa. (CinemaRanger)

YumiOkami

pred 3 rokama, presneji v kvetnu roku 2018, jsem se zacala divat na dextera. prvni serie byla super, druha me zacala nudit, tak jsem serial nechala byt. je rok 2021 a ja se k tomu rozhodla vratit - a rovnou jsem zacala se sestou serii :D ale kupodivu jsem vsechno pochopila a myslim si, ze jsem ani o nic neprisla. — sesta serie se tocila kolem nabozenstvi a stejne jako dexter moc viru nechapu, krome viry v sebe sama. — colin hanks jako hlavni zaporak byl dost hustej, colin takovej milacek hodnej a on vrazdi lidi? nadhera! ()

Necrotongue

Šestá sezóna byla pro mě tak trochu nevyrovnaná. Já mám osobně rád vrahy, kteří si myslí, že jejich ruku vede vyšší moc, protože to nahrává mému názoru na náboženství, problémy se dostavily až s postavou bratra Sama a jeho cestou ke Světlu. Ty náboženské žvásty s překroucením čehokoli tak, aby to odpovídalo té které pasáži z Bible, to bylo opravdu otravné. Ani taťka Dexter mě nenaplnil nadšením, ale vždycky, když se na chvíli zbavil potomka, začal jsem se bavit. ()

Lachtaan

Dexter si udržel svůj standard i v šesté sérii, nedokázal mě po vzoru předchozí sezóny tak odpálit, jako tomu bylo ve 2. nebo 4. řadě, ale pár slušných zvratů (postava Colina Hankse, úplný závěr řady) zaručily, abych se těšil i na zbylé epizody a považoval Dextera za stále poutavý seroš, na nějž člověk jen tak nezapomene. [viděno na SkyShowtime] ()

Stružák

Relativně dobrá série, ale určitě zatím z těch šesti ta nejslabší. Upřímně mi tu moc neseděla celá dějová linka okolo bratra Sama, podle mě je tady úplně zbytečná. Scény s ním jsou hluché, nezábavné, zbytečně dlouhé. Naopak se mi tu líbily Debřiny hovory s tou psychiatričkou. Co mě ale na týhle sérii zarazilo možná nejvíc je kamera. Co to jako je? Jsou tu díly, které jsou nasnímaný naprosto skvěle (v duchu předchozích pěti sérií), ale pak tu jsou taky dost odfláknutý záběry nebo triky (primárně teda ve scénách z Nebrasky). Příběhově jsem navíc v šestý sérii našel pár nelogičností, nevysvětlenejch věcí, proto jsou výsledným hodnocením jenom lepší tři hvězdičky. ()

NinadeL

A na 6. sérii se pro změnu zase nedá dívat. Tolik pseudonáboženských pindů aby jeden pohledal. K tomu už se všechny vedlejší postavy stihly prostřídat v posteli, takže nezůstalo vůbec nic. Dexter nemůže mít kamaráda, přítelkyni, manželku ani děti, tak mu necháme na krku labilní sestru a mrně. Výborně. ()

• Travis (Colin Hanks) a Gellar (Edward James Olmos) srazí autem mladý pár. Travis vystupuje a otevírá kufr. Když však odnáší omráčenou brunetu do kufru, otevírá ho znovu. (Shaleman)
  • Postava Travise Marshalla (Colin Hanks) má stejné datum narození (24. 11. 1977) jako její herecký představitel. (EstéCaňa)