Vražedný vírus, ktorý ľudstvo vyvinulo netušiac, že bude jeho záhubou, nedokázal zastaviť ani skvelý vedec Robert Neville (Will Smith) – epidémia sa desivo a neúprosne rozšírilo po celej Zemi, bez najmenšej šance na vyliečenie nakazených... Z neznámych dôvodov je však práve Robert voči vírusu imúnny, a tak ako jediný človek v New York City prežil – a pravdepodobne aj ako jediný človek na Zemi... Celé tri roky neúnavne a čoraz zúfalejšie vysiela do éteru správy adresované tým, ktorí možno predsa len niekde prežili, no bez odozvy. No hoci je zrejme poslednou ľudskou bytosťou našej kedysi takej preľudnenej planéty, nie je sám – na každom kroku ho totiž sledujú svetloplachí mutanti, na ktorých sa zmenili infikovaní ľudia, ktorí nezomreli... Čakajú, kým spraví nejakú chybu – chybu, ktorá ho bude stáť život! Robert predpokladá že budúcnosť ľudstva, teda ak vôbec možno v nejakú veriť, závisí len a len od neho, a tak ide tvrdošijne za svojím cieľom – chce totiž zvrátiť ničivé následky vírusu využitím imunolátok zo svojej vlastnej krvi. No ako osamelý bojovník čelí obrovskej presile. A čas neúprosne beží... (TV Markíza)

emo

Ďalší Smithov megaúspešný blockbuster s vynikajúcou atmosférou, avšak dosť rozporuplným koncom (kinoverzia). Alternatívna verzia na DVD a BluRay tento zásadný neduh odstránila a aj napriek tomu, že film má objektívne niekoľko nedostatkov, pre mňa je to instant classic a jeden z najlepších filmov roku 2007. ()

dr.fish

Měl jsem tu smůlu, že jsem film viděl ve stejný den jako 28 týdnů poté. Na jedné straně nuda a Will Smith, který se pokouší být herec, na na druhé straně našlápnutých 28 dní poté se vším všudy, co má zombie film mít. Will Smith musí být Man in Black, aby byl zábavný. Vážné role mu nejdou. ()

Ruuzha

No vida, jak se dá natočit horor s citem a v podstatě bez krve. Film s úžasným příběhem a atmosférou, na který jsem se po pár minutách strašně těšil, ale nedostal jsem všechno co jsem čekal. Z knižní předlohy se podle mě dalo vymáčknout minimálně dvakrát tolik. Od Smitha bych tentokrát čekal lepší výkon, ale jinak je to dobrý snímek. Jsem však na rozpacích mezi 3 a 4, ale dávám horší 4 hvězdy. 75% ()

WolfR

Skvělá postapokalyptická atmosféra a skvělý Will Smith, digitální triky mizerné, ale právě díky nim mají ti světloplaši své kouzlo. Konec sice dojem trochu kazí, ale jinak je to hodně zapamatovatelný film. Dej ale bůh ať není dvojka, 4 hvězdy. ()

Medwídek

Když jsem hledal, co bych zkoukl a narazil jsem na seznam filmů Willa Smithe, začalo mi bít do očí "Já, robot" a hned poté "Já, Legenda" :) Jelikož je Will Smith hercem vysokých kvalit, bylo o filmu na večer rozhodnuto. Film se ubírá pochmurnou atmosférou, stvořenou po noční sledování televize spolu se "zombíky", kteří Vám občas naženou strach je to ideální kombinace. Škoda těch efektů nebo spíš těch počítačových animací "zombíků", ty jsou bohužel hodně podprůměrné. Jinak je film, ač občas s tichými místy, na velké úrovni (i když je pravdou, že Will Smith občas film drží nad vodou). Jediné, co bych ještě vytkl, je konec.. po tom, co jsem viděl jeho alternativní verzi ... ta byla dle mého o dost lepší, možná pro mne taková dramatičtější .. ale je mi jasné, že americký divák má raději akci a výbuchy.. škoda, přesto vysoko - 4* ()

Radiq

Will Smith má nějak v oblibě filmy, který začínají "Já, ...". Tak čekám, že příště natočí něco jako "Já, šel jsem a zakopl." nebo "Já, negr." No, ale je to jenom v překladu. Film byl... no jak bych to řekl... dobrej. Nápad to byl dokonce i lepší než v 28 dní/týdnů poté a atmosféra u toho taky nebyla vůbec špatná. Co musím ale opět pokritizovat, tak digitální efekty. Neříkám, že bych to zvládl líp, ale už je to všechno na jedno brdo a vždy to bije moc do očí. Pohyby digitálních tvorů nikdy nebudou přirozené, nebo to aspoň ještě chvíli potrvá. Nápad, jak mají ti zplozenci viru vypadat, není špatnej. Ale pořád řvou a řvou a jsou digitální a řvou a jsou digitální a jde to poznat a řvou a já řvu taky... PS: zdálo se mi to nebo jsem hned někde ze začátku viděl na jednom z domů logo Batmana na prsou s logem Supermana? ()

Deyw

Prvni polovina filmu vynikajici.Co se potom stane radsi nebudu ani komentovat. Skvela atmosfera a skvely Will ..druha polovina filmu mi zkazila cely dojem z filmu.Skoda vypadalo to na perfektni film. :( ()

tomeek

V momentě, kdy se tam zjeví ta ženská, jde celý film od deseti k pěti. Dávám přednost alternativnímu konci na DVD. PS: Jak kdesi na internetu zaznělo: "Všimli jste si, že Will už nějakou dobu úspěšně přežívá ve světě plném nakažených zombií, ale jakmile se tam objeví ženská, umře i se psem během 24 hodin? A to mu ještě ta děvka sežrala šunku!" :)) ()

kubin.

Film, na který jsem chtěl do kina už půl roku před uvedením, ale který jsem nakonec viděl až tak půl roku po něm. Musím uznat, že konec nebyl nic moc a i v průběhu filmu se našlo pár nelogičností (jednu z nich se snažili vysvětlit pomocí boha) ale na to já nehraju. Ale celkově to nebylo vůbec špatné, dkonce si myslím, že to bylo velice dobré. Začátek byl skvělý, prvních 40 minut jsem se královsky bavil, bohužel od "zbytečné" smrti psa se celý film zhoršoval. Jediná složka filmu, která se stále zlepšovala byla hudba od mého oblíbence (Jamese), díky které mi závěr přišel i docela emotivní. Když to shrnu, jedná se o film, na který se někdy rád kouknu znovu. ()

3n3my

Nebyť toho záveru pritiahnutého za vlasy bolo by to u mňa na 9/10 a rozmýšľal by som o plnom hodnotení. Zmiešané pocity z konca mi však vytláča atmosféra vyľudneného New Yorku. Kto by sa nechcel vtedy previezť prázdnymi ulicami čo to dá? 75% ()

Slavníkovec

Efekty nadupaný konzumní nekonzumní film tak do té 80 minuty táhne diváka vpřed stejně jako běžec na překážkové trati. Ale asi deset minut (metrů) před koncem zakopne o překážku, a ač má stále velký náskok, neví kudy jít dál. Přesná dokumentace filmu, který se tváří jako áčkový akční film, který chce zanechat hlubší dojem mezi ujetými diváky. Jediné co v nich po titulkách zanechá je zhrzený pocit nad dalším béčkovým ámerickým filmem. Škoda závěru, měli to ustřihnout a strčit tam záběr, jak se Will Smith probudí po těžkém snu po zkouknutí Down of Dead. ()

tom88

Parádne pripravený a zohriaty popcorn s úžasným Smithom, dobrým dejom, dramatizáciou, perfektnou skoro až hororovou atmosférou, zopár vydarených ľakačiek a suprových efektov. Záver nie je moc premakaný, ale stačí to. Pokračovanie bez Willa Smitha by asi nebolo ono, ale aj tak by som sa na to s radosťou dal. 150 miliónov je pekne zúročených. Ja som sa kráľovsky bavil, no škoda krátkej stopáže. 80% ()

otík

Napínavý a dobrý film, který vtáhne spolehlivě do děje díky výtečnému Smithovi. První dvě třetiny filmu jsou opravdu výborné, závěrečná část už je jen logickým vyvrcholením a nijak překvapivá. Myslím, že konec je naprosto standartní. ()

zombkiler

Sledovat posledního muže na zemi, kde vůbec nejsou žadní lidé (kromě ve flashbacích) může pro někoho znamenat dlouhou nudu ale já se bavil úplně skvěle.Depresivní, travou zarostlý New Yorku, mě dlouhou dobu strašil když jsem tento film viděl poprvý a ty Světloplaší, možná připomínali levou napodobeninu Gluma ..... ale na tom přece nesejde a především Will Smith, který tak věrohodně zahrál Roberta Nevilla po boku výborné psí herečky si nezaslouží ode mně nic víc než dlouhý potlesk a zařazení do mé TOP 5.. ()

panMartin

Velmi slibný rozjezd. Výborná první polovina, skvělá výprava, úžasná kamera i postapokalyptická atmosféra parádní efekty, ale všechno to dokonale odumře s Willovou přítelkyní a čím dál tím častěji se objevujícími vampýry. Will to úplně v klidu táhne sám. Konec zklame, protože po pěkné hodině a půl by si film zasloužil důstojnější zakončení. Při scénách z města se nazapomeňte koukat na výškové budovy, ať vám neuteče ten plakát upozorňujícící na Batman vs. Superman. ()

sator

Sice evropsky pomalé , ale je v tom tolik děr ve scénáři až hlava bolí.... zombíky bych vypustil a udělal bych Komorní postapokalyptické drama... viděno 20:20 a nejspíš naposled... ()

vesper001

Příběh „posledního člověka na zemi, který není sám“ se rozjíždí krásně nadupanou štvanicí vysoké zvěře ve sportovním Fordu uprostřed pustých ulic. Vypadá to, že dr. Neville ani po tisícovce dní na newyorské samotce ještě nepřišel o celý rozum – i když svou fenku Sam krmí zeleninou, klábosí s figurínami, a v podzemní laboratoři dělá pokusy na tvorech, co kdysi byli lidmi (nebo krysami). Potud dobré – i přes ta nutná déjà vu: vylidněný NYC vypadal podobně už v The Ultimate Warrior, postava Willa Smithe jakoby z oka vypadla hrdinovi z filmu Já, robot (inu stejný scénárista) a pigmentu zbavení „nakažení“, nacucaní adrenalinem a krví svých obětí, zase podezřele připomínají pekelné potvory z Constantina (inu stejný režisér a zřejmě i software). Budiž. Jenže pak v polovině filmu vezme logika roha, nastane kruté citové ždímání a Neville se začne chovat jako Janek s velkým Já. Odfláknutý závěr pak už ani nenaštve, neboť přináší úlevu od hrdinného doktora i morálních výbuchů. Skutečnou legendou (aspoň pro mě) zůstává psí slečna Sam. :) ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech