Vražedný vírus, ktorý ľudstvo vyvinulo netušiac, že bude jeho záhubou, nedokázal zastaviť ani skvelý vedec Robert Neville (Will Smith) – epidémia sa desivo a neúprosne rozšírilo po celej Zemi, bez najmenšej šance na vyliečenie nakazených... Z neznámych dôvodov je však práve Robert voči vírusu imúnny, a tak ako jediný človek v New York City prežil – a pravdepodobne aj ako jediný človek na Zemi... Celé tri roky neúnavne a čoraz zúfalejšie vysiela do éteru správy adresované tým, ktorí možno predsa len niekde prežili, no bez odozvy. No hoci je zrejme poslednou ľudskou bytosťou našej kedysi takej preľudnenej planéty, nie je sám – na každom kroku ho totiž sledujú svetloplachí mutanti, na ktorých sa zmenili infikovaní ľudia, ktorí nezomreli... Čakajú, kým spraví nejakú chybu – chybu, ktorá ho bude stáť život! Robert predpokladá že budúcnosť ľudstva, teda ak vôbec možno v nejakú veriť, závisí len a len od neho, a tak ide tvrdošijne za svojím cieľom – chce totiž zvrátiť ničivé následky vírusu využitím imunolátok zo svojej vlastnej krvi. No ako osamelý bojovník čelí obrovskej presile. A čas neúprosne beží... (TV Markíza)

tybro

Tak nějak to bylo o ničem. Pořád nevím za co utratili těch 150 míčů. Fakt nevím ... tohle se nedalo dokoukat ... po hodině jsem to vzdal. ()

bonita69

Nápad dobrý, do děje mě to vtáhlo a napjatě jsem čekal co z toho bude a konec byl vlastně hrozně slabý, díky Willovi je to koukatelný... ()

imaginer21

První třetina dokonalá. Ale pak sešup na držku, který nezachraňuje ani pár silnejších scén (Nevillův pes, imitování Shreka) a závěr paradoxně vůbec nesplnil účel. Lawrence si měl prosadit alternativní verzi, ta by tu měla smysluplnější vyznění. ()

Sagra

Naprosto miluji tyto postapokalyptické filmy! Ono ani není tak vyloučené, že by se něco podobného mohlo stát. Dle mého bylo naprosto brilantní obsazení. Will Smith je celkově špičkoví herec, jehož filmy jsou povětšinou velmi dobře hodnocené. Do této role se vžil natolik, že jsem mu to věřila. Jsem vskutku ráda, že nahradil původně zvažovaného Toma Cruise. Co se týče alternativních konců, tak se mi více zalíbil původní, tedy ten, kde postava Roberta zemře. ()

TonoM

Změněno na 5×. Film ve mě zanechal stopu a rád ho vidím znovu.. Podle mého názoru jedenz nejlepších postakopťáků historie. Výborný W.Smith ()

Vajnlich

Shlédnuto po druhé a musím konstatovat, že je to opravdu neskutečné nuda a otrava bez kousky scénáře. Nesnáším filmy co se nějak nevyvíjí a jdou od ničeho k ničemu. Co se vlastně za 104 min. stane. Pozor spoiler. Vlastně nic, umře pes a pan Legenda odjede z města s novou rodinou a poznává, že upíři mají city a dokážou maličko myslet. Přitom se to mohlo opravdu skvěle vyvíjet. Nechápu to hodnocení tady a není to poprvé. ()

Gregor_Samsa

Zajímavej biják, kór v koronavirový době. Má to atmošku a čím méně o filmu člověk ví, tím lépe. Příběh se odkrývá pozvolna a creatures se objeví až po čase. Flashbacků tak akorát, stopáž příjemná, Will Smith překvapitě taky fajn. Alternate ending nebrat, sladkobolná pi**vina. NYC scény parádní, krásnej vizuál. Dobrá věc! [80%; 2020-03-26 Home sweet home] ()

hony23

Za mně tedy velká nuda. Will Smith jako přeživší smrtící pandemii bloumá New Yorkem a odchytává agresivní nakažené, na kterých zkouší protilátky. A protože mu už evidentně hráblo, rozmlouvá s plastovýma figurínama a se svým psem. Takto uplyne většina filmu, abychom se na závěr konečně dočkali trocha akce. ()

SmisekPA

Celosvětová pandemie - únik viru z laboratoře - hromadná úmrtí a absolutní izolace v New Yorku? RELAX, please! V době, kdy se snímek odehrává, tedy někdy v roce 2012, jsem ještě řekla Leošovi Marešovi, který o snímku básnil, že to nemůže myslet vážně... Stačilo 7 let a dnes po COVIDových vlnách úplně jinak hodnotím a současně jiným pohledem koukám na tento nadčasový film. Vidím, že vždy může být hůř - brutální mutace u přeživších jedinců naštěstí v případě reálné pandemie virem z čínského Wu-hanu není tak hororová... Hlavní hrdina v podání Willa Smitha (ve své životní formě) je ztělešněním čistého charakteru, který takové hororové časy odkrývají. Flash backy podkresluje hudba Boba Marleyho a citlivě připomíná rasistické téma. Zajímavosti k snímku nemám (ty přisypávám jen k mým srdečním záležitostem v podobě masála filmů,) ovšem snad jen malou otázku: seděl vám název filmu 100% k obsahu? Mě to úplně zaklaplo až poté, co jsem si pustila Boba Marleyho a jeho CD "Legend". ()

LencaN

Nesnáším lekačky a nesnáším zombíky. Takže tento film jsem doslova přetrpěla. Will Smith byl lehce pohublejší se smutnýma očima, což se ke scénáři víc než hodí. Akorát i když nejsem znalec zombie movie, tak mi to přišlo takové slabší, málo nervydrásající a dost předvídatelné. Nejvíc mě mrzel konec, kdy celý film vyšel tak nějak na prázdno. Sice ano, nějaký výsledek to všechno snažení Roberta Nevillea mělo, ale jako by mi někdo metr před cílem podrazil nohy. Prostě ukončení, které mělo být jednoznačně jiné. Knihu jsem nečetla, takže nemůžu porovnávat, jestli tam se to povedlo víc. Ale bohužel nemyslím, že tento film budu vnímat jako "legendu". ()

PanPyzamo

Za mě povedený postapo snímek. Hlavní postava mě zaujala a sledovat jeho život přežívání mě bavilo. Do toho ještě chválím soundtrack. Pár scénám ta hudba opravdu dodala grády. Dost se mi líbil i příběh a samotné zakončení. CGI darkseekeři už dnes možná nevypadají nijak úchvatně, ale věřím, že na tu dobu se jednalo o bravurní efekty. Nemám moc, co bych ještě dodal. Pro fanoušky apokalypsy si myslím, že je tohle jasná volba. Za mě skvělý film, který doporučuji. 8/10 ()

F2003F

Ani po x pozretiach to neomrzí a od piatej ma delí len to, že flashbacky boli strhujúcejšie ako všetko ostatné. Lenže natočiť znovu (únik vírusu/nákaza) ďalší thriller ina o tom istom by bolo nezaujímavé. I Am Legend je originálny postapo film a skvelou Willovou onemanshow, čo dokazuje moment kedy prestane byť na obraze sám a tým to hneď stratí svoju atmosféru. Akcia a napätie ruka v ruke tak prepojene, že pozerať to znovu a znovu prináša neustále rovnako dobrý pôžitok. Doplnok: kukol som ten bájny alternatívny koniec a len škoda slov, obracia to naruby všetko pred tým načrtnuté a objasnené a očividne zodpovedané. Okrem toho má scenár veľa dier a klišé čiže štvorkou to trochu nadhodnocujem, ale vyrovnáva to epický zážitok. A 7 ročná Willow hrala lepšie ako tá trupka s deckom dokopy ()

Texas

Nikdy nepochopím, že keď niekto točí film za sto miliónov dolárov s päťdesiat členným štábom nenájde sa vôbec nikto kto by upozornil na pár hlúpych nedostatkov, ktoré by mu s fleku vymenoval každý druhý člen tohto fóra. Stačilo by keby dakto povedal túto scénu vystrihnite, tento dialóg treba zmeniť a na tomto zábere sa Smith tvári ako keby mu dakto strčil do zadku zmeták. Takto to je len ďalší tuctový film na jeden príjemne strávený večer aj keď má rozhodne naviac. Celé to kazia hlavne ozaj nepodarený upíri, ale aj kopa blbých scén ktoré neuveriteľne ľahko zničia celú tú nádhernú, pomaly budovanú atmosféru postapokalyptického New Yorku. ()

Fallstar

Ze začátku to vypadá velmi nadějně, bohužel, v průběhu času se z filmu stává obyčejná zombie-like lekačka s ultradrsnědigitálními monstry, kterým se co do "hustoty" může rovnat pouze kulturista-jediný přeživší-čirou náhodou biolog Will Smith. Závěr raději ani nekomentuju, podobný bodyček by mohl Willovi každý hokejista závidět. Škoda, těšil jsem se. ()

cobraSK odpad!

Skvelý začiatok. Atmosféra ľudoprázdneho New Yorku ma dostala. No inak už taký nadšený nie som. Efekty sú dosť slabé. Počítačom animované zvieratá mi pripomenuli Jumanji, 12 rokov starý film. "Nakazení" nenaháňajú ani náhodou hrôzu, skôr znechutenie, že ich spracovanie je slabé. Rozhodne to nie sú hnusné kreatúry ako v 28 Weeks later. Samozrejme, že dôjde k radoby smutným scénam, ako napríklad umierajúci pes hlavného hrdinu. Samozrejme, že hlavný hrdina je tak trocha cvok, lebo stratil rodinu a má pocit, že je na svete sám. Samozrejme, že na "správnu cestu" sa ho snaží priviesť neznáma žena s dieťaťom. Samozrejme, že hlavný hrdina sa obetuje pre dobro ľudstva a zomiera.... Úprimne povedané na tento film som sa tešil veľmi dlho. Ale po jeho zhliadnutí som dosť sklamaný. Je tam pár silných scén, Will Smith sa úlohy chopil skvele, atmosféra fajn, ale..... Príliš klišovité, blbo zostrihané a tak "len" ***. ()

numan

Mizerné triky, špatný Will Smith, všechno vysoce nepravděpodobné a předvídatelné - nuda, kterou zachraňuje fena Samantha. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech