Jason Bourne, bývalý elitný agent CIA, si postupne skladá čriepky svojho života a postupne odhaľuje, že jeho minulosť skrýva rad temných miest. Teraz už konečne stojí na prahu riešenia vlastnej životnej hádanky – bol zabijakom v službách mocnej skupiny vnútri tajných služieb. Z Moskvy prechádza celou Európou až do marockého Tangeru a napokon do New Yorku. Jason sa opäť musí brániť pred vlastnými ľuďmi, ktorí ho chcú za každú cenu zabiť. V ich čele tentoraz stojí Noah Vosen, výkonný riaditeľ programu Blackbriar, poskytujúceho utajenej zložke CIA rozsiahle nelegálne právomoci. Vosen so svojím tímom je prostredníctvom najmodernejšej techniky unikajúcemu Bourneovi ustavične v pätách a likviduje všetkých „nepohodlných" ľudí v jeho okolí. Bývalý špión má však spojencov vnútri organizácie – pomáhajú mu operátorka Nicky Parsonsová a agentka Pamela Landyová. Bourne nakoniec zistí svoje pravé meno a pochopí, ako ho zmanipulovali, aby sa stal zabijakom v štátnych službách... (TV JOJ)

RedDuck

Nic proti epileptikům, ale když už se stane průšvih a udělají ve střižně a s kamerou nějaký ten záchvat, není třeba dotočit celý snímek stejným stylem a ještě to navíc vydávat za jeho přednost. Na tyhle rychlý střihy a kamerový třesy jsem asi moc starej. ()

Andronikos

Keby som len včera nevidel prvý a druhý film série, možno by sa mi Bourneovo ultimátum páčilo na plný počet bodov/hviezdičiek. Pri konfrontácii so svojimi predchodcami, ktorej je za daných okolností ťažké sa celkom vyhnúť, je však tento film predsa len o čosi menej napínavý a zaujímavý. Akcia zaberá väčšiu časť stopáže, ale je miestami neprehľadná a vlastne už nezaujímavá. Snaha zaujať poľudštením Damonovej postavy (už nie som Jason Bourne, nezabijem!) tvorcom u mňa nevyšla. Nezničiteľnosť agenta bez minulosti sme si dostatočne za tie dva predchádzajúce filmy overili, takže sa o neho ako hlavného hrdinu ani nemožno dosť dobre strachovať (a "otvorený" záver na tom nič nemení), opakovaná pesnička o nechutnom pozadí amerických tajných služieb sa divákovi tiež už trochu prejedá. Vyťahovanie starších postáv z klobúka ma niekedy tragikomický (Mariin brat, ktorý medzičasom zmenil predstaviteľa), niekedy vyslovene lacný (spomienky na Mariu) a niekedy napokon neskrývane účelový charakter (postava Julie Stiles, ktorá nás tak spevádza zatiaľ celou sériou). Skrátka: dobré, ale už nie najpresvedčivejšie a dostatočne nervydrásajúce. (P. S.: V rámci objektívnosti by to chcelo ešte prelúskať literárnu predlohu filmu, ale na to zatiaľ čas nemám. V každom prípade je nápadná dosť malá spojitosť medzi názvom a obsahom filmu; aspoň ja som teda žiadne Bourneovo ultimátum vo filme nezachytil.) ()

Sorry

Krásné rozuzlení Bournovy trilogie. Všechno, co dělalo předchozí dva díly úžasnými filmy, je tady zachováno, vylepšeno, vyladěno. K tomu ještě úžasná scéna na trafalgarské stanici, která se prostě musí zapsat do historie kinematografie. Docela pozitivní plus má ode mě taky za to, že narozdíl od naprosté většiny akčních filmů zde není nějaká buchta, která se s hrdinou časem vyspí a ukáže nám vypracované tělo. ()

Akana

Stejně nadupané jako Mýtus, ale taky vpodstatě pořád o tom samém. Minimálně zběsilá automobilová honička s Bourneovým osobním terminátorem budila dojem opakování, i když, pravda, měla nakonec jiné vyústění. To tempo a pulzující adrenalin jsou ale natolik strhující, že nad tím ani nestíhám dumat. ()

GOREGASM

Ultimátně inteligentní smršť, která nezadržitelně graduje až k orgasmické a uzemňující akci v ulicích New Yorku, po které jsem téměř oněměl pod tlakem Greengrassova nevyčerpatelného režijního talentu. Matt Damon dotahuje svůj profil nejpřesvědčivějšího agenta do podoby (ne)uvěřitelné mašiny, kterou zastaví snad jen vlastní pochybnosti. Opravdu je těžké rozdýchat, jaké tempo snímek od Maroka nabere a od této chvíle je pedál nonstop prošláplý skrze podlahu. The Bourne Ultimatum je snímek absolutně bez slabiny, vymyká se nejen mé hodnotící škále a v kontextu celé série a její konzistence je obrovská škoda, že Paul Grengrass nenatočil všechny tři bourneovky. 100% ()

sadlokan

Prchá,mlátí,prchá,prchá v autě,střílí,mlátí,prchá,ale dělá to tak grandiózně,že je to paráda.A-pozor-nikdy se neztratí.Koment platí pro všechny díly série.Jo,a mohl by ho klidně hrát Craig.Connery ne. ()

nopud

Stalo se mi snad poprvé, aby mi 3. díl připadl jako nejlepší. Pokaždé jsem si vychutnával dlouhé scény, při nichž se vůbec nemluví. Celý film se dá shrnout jedním slovem - PARÁDA. ()

Heroine

To mně tááák strašně nebaví! Matt Damon má pro mně charizma na bodě mrazu, celá ta zápletka je mi jasná od první minuty, kamera je roztěkaná, honička v autě je trapná, vůbec nic pro mně! Není to snad úplný odpad, ale pouze technická vyspělost to drží na hranici. Takže pro mně to bylo: vyhledat Scotta Adkinse, a zbytek přetrpět tu nudu. ()

fr3ak

Jak se tu mohlo Bournovo ultimátum propasovat do první stovky nejlepších filmů je mi záhadou. Jako Thriller nefunguje (ta pořád udivená agentka v podání Joan Allen a její ustavičné dohadování s Davidem Strathairnem začalo být už v polovině filmu vyloženě komické) a jako akční film už selhává na plné čáře. Greengrass je na akci naprosté dřevo, tak asi dostal "dobrý" nápad, že bude (nejen) u akčních scén něco házet po kameramanovi a když zjistil, že to nezesral pořádně na place, tak to pro jistotu ještě dokurvil ve střižně. Jsem znechucen... ()

Rockerman

Souhlasím, že "Ultimátum" je z Bournovy trilogie nejlepší. V rychlém tempu střída akce akci, kterých je tu tolik, že divákovi skoro nedávají vydechnout. Na pět hvězd to ale u mne přesto nestačí. ()

MickeyStuma

Hon na Jasona Bornea do třetice a pod novou záminkou. A hned na začátku s plnou vervou. Napětí by se dalo krájet, akční kamera typicky roztřesená a jedna zběsilá akce vedle druhé. Akční scény opět řezané, že sekvence trvají tak neskutečně krátkou dobu, až je velice obtížné sledovat, co se vlastně právě děje. A v tom je kupodivu ono kouzlo. Na druhou stranu jsme však už tohle všechno měli možnost vidět minule. Překvapení se tudíž nekoná. Na atraktivnosti to ale neubralo, a tak se alespoň drží nastavená laťka. Snímek dokončuje trilogii, kde se Jason snaží zjistit svoji vlastní identitu. Scénář dobře napsaný a dobře natočený, i když ta akční kamera je pro mnohé jako pěst na oko. ()

helloween93

Epické vyvrcholení souboje Jason Bourne vs CIA. Jak říká ten ředitel: “Jesus Christ, it’s Jason Bourne!” Jason se ani po dvou filmech nedopátral vlastní identity a když má konečně vodítko, CIA zabije a jediný zdroj informací odstraní. Naháněčka s Bournem tedy začíná na novo. Vrací se postavy ze Supremacy a přibudou nové. Trojku jsem viděl v době vydání a doteď jsem si pamatoval naháněčku novináře na nádraží. Tahle scéna je opravdu tak dynamicky a chytře natočená, že by se dal adrenalim krájet. Akce je obecně víc než ve dvojce a není to na úkor příběhu, což je moc dobře. Tady se myslím mělo skončit a dál nepokračovat. Storyline Bourna je v podstatě ukončená. 5* ()

panvasik

Od posledního dílu, jsem měl asi příliš velké očekávání a tak trochu jsem narazil. Aby jste mě nechápali špatně, tenhle film byl skvělý a krásně se nese v tom světle této akční sérii, ale něco mi tam chybělo a upřímně to nedokážu moc popsat, co tím myslím. Greengrass to zase dokázal a většina lidí musela být na větvi z toho co viděla, ale já byl trošičku zaskočený. Matt Damon mě klasicky bavil a v tom se to nemění, jenom mám pocit, že tohle nebudu nějak moc můj oblíbenec i když vím, že je to pořád parádní nadstandard 7,5/10 ()

GavlaDan

Stejně jako u předchozích dílů, je to napínavé od prvního do posledního frameu. Jenom je to tak nějak stejné jako dvojka. Kdybyste spojili ty dva filmy dohromady, tak nepoznáte, kde jeden končí, a kde začíná druhý. Což je trochu škoda. Ale na druhou stranu si to stále drží všechny kvality předchozího snímku. Dokonce to vylepšilo ten color grading, jenom ta akce je furt nepřehledná. Strašně se mi líbilo, že po jedničce, kde byl Damon většinu času pořád zmatený, tak tady jde vidět, že už si vzpomněl, kdo je a sakra dobře ví, co dělá. Pro někoho možná přestala být postava Bourna tak zajímavá po jeho proměně na tuto bezchybnou mašinu na zabíjení, ale mně to fakt bavilo. 7/10 ()

Gixian

Některé scény jsou dokonalé (Londýn, Madrid), některé bohužel už trochu poslabší, někdy kvůli natahování a nezajimavosti lokací (Maroko), někdy kvůli nepříliš strhujícímu ději (závěr). Celkově je Ultimátum trochu slabší než předchozí dva díly, ale kdokoliv má starší Bourny rád, nemůže být zklamán ani zde. Jason Bourne je prostě Ultimátní. ()

Fulham

Je to, opravdu famozni akcni film. Matt Damon je v tomhle filmu proste vyjmecny, hodne se mi libyl i vykon Davida Straitharna a taky nemuzu opomenout velmi sympatickou Julii Stiles. Opravdu takovych akcnich filmu, kde beha hlavni hrdina s pistoli a neni tam 1000 mrtvych je hodne malo a pritom film ani na jednu minutu opravdu nenudi. Vsechny tri dily maji 100% neco do sebe, ale tento si myslim ze se Paulovi Greengrassovi povedl asi nejlip. Myslim si, ze skvely vykon v tomhle filmu odvedli i kameramani. Velmi pekne natocene jsou sceny na baracich, nebo "hra na schovavanou" pred agenty. Opravdu skvely vykon. Takze zaverem jen dodam ze tech 5 hvezdicek co tady vetsina lidi dala, je opravdu po pravu a ja se k nim pridavam. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)