Jason Bourne, bývalý elitný agent CIA, si postupne skladá čriepky svojho života a postupne odhaľuje, že jeho minulosť skrýva rad temných miest. Teraz už konečne stojí na prahu riešenia vlastnej životnej hádanky – bol zabijakom v službách mocnej skupiny vnútri tajných služieb. Z Moskvy prechádza celou Európou až do marockého Tangeru a napokon do New Yorku. Jason sa opäť musí brániť pred vlastnými ľuďmi, ktorí ho chcú za každú cenu zabiť. V ich čele tentoraz stojí Noah Vosen, výkonný riaditeľ programu Blackbriar, poskytujúceho utajenej zložke CIA rozsiahle nelegálne právomoci. Vosen so svojím tímom je prostredníctvom najmodernejšej techniky unikajúcemu Bourneovi ustavične v pätách a likviduje všetkých „nepohodlných" ľudí v jeho okolí. Bývalý špión má však spojencov vnútri organizácie – pomáhajú mu operátorka Nicky Parsonsová a agentka Pamela Landyová. Bourne nakoniec zistí svoje pravé meno a pochopí, ako ho zmanipulovali, aby sa stal zabijakom v štátnych službách... (TV JOJ)

Dejvid007

uff, serie je kompletně zhlédnuta a musim říct, že to byl mazec.Velmi dlouho jsem dumal nad tím, jestli mám dát Mattu Damonovi a jeho ultimátu 5 hvězd, ale na konec dám symbolicky 4 jako u všech předešlích. Ten, kdo bez Bonda nemůže žít, tak at si tu hvězdu přidá. Celkově vzato je to serie jako hrom! ()

pepa3rd

Další pokračovaní ve slušném tempu a nesnižující se kvalitě, ačkoliv nedoporučuji zkouknout všechny díly hned za sebou. Mně to začalo po páté hodině na chvíli i lehce nudit, finále to naštěstí napravilo. 80 % ()

krumpac007

Jednoznačně nejlepší díl ze všech. Hodně se mi zamlouval příběh a hlavně psasáže, kdy Bourne 'přechcával' svoje oponenty (nejvíc se mi líbila scéna v kanceláři). První díl dal příběhu nějaký základ, dvojka ho rozvedla, byť ta mě nijak extra nezaujala, ale trojka je řež od začátku do konce. Škoda akorát, že jsme se nedočkali nějaké scény v Praze (nebo ČR), bylo by zajímavé vidět Bourna pobííhat např. po Hlaváku. Nicméně tenhle snímek na mě udělal opravdový dojem, před shlédnutím jsem se bál, že budu zklamaný jako po druhé části, ale naštěstí se konal pravý opak. Za mě 95% --> ***** ()

redwik

Bournove filmy sú úplne rozdielne ako víno (alebo aspoň ako sa hovorí, keďže mne víno moc nechutí): víno je lepšie čo najstaršie, no mne sa zo všetkých Bournov najviac páčil práve ten posledný. A to nebýva mnohokrát, že sa mi jednotka nejakej trilógie páči najmenej. V treťom pokračovaní sa mi však páčil aj začiatok, a.k.a naháňačka na stanici, aj záver, vlastne asi všetko. Vytknúť by som asi mohol len to, že všetko je až príliš prešperkované dokonalým načasovaním. Ale to je asi jediná vec, ktorú som tomuto filmu neuveril. A úplne všetko to na záver zaklincovala perfektná pieseň. ()

KafuR

Greengrass dokázal, že umí balancovat na ostré hraně a ve třetím Bourneovi se mu podařilo zachovat toho "námi" oblíbeného agenta a navíc ho bez vytáček pěkně od začátku ponořit do jedné nepřetržité salvy akcí počínající výbornou pasáží na berlínském nádru a končící.. kde vlastně? Asi až u jména rejžy při závěrečných titulkách. Zběsilý střih a rychlá kamera jsou tady už plně oddány akci, takže o přehlednost tady nejde a samotný závěr je takové toužebné vyvrcholení, pro všechny, kterým se tento agent stihl pořádně zadřít pod kůži. Přesto nezbývá než doufat, že Bourneho jeho minulost už nedostihne. V nejlepším se má totiž přestat, aby bylo na co vzpomínat. ()

Plechpetr

První dvacetiminutovka kde se pobíhá po nádraží je opravdu výtečná. Tehdy jsem si pomyslel že konečně vidím film, který jsem čekal. Ale potom to zase zklamalo. ()

Pekisan

Mam pocit, ze stredny diel sa mi predsa len pacil viac. Akokolvek skvely a naslapany je Ultimatum, tak po podobne skvelej a naslapanej, lepse ukoncenej dvojke sa uz nema velmi kam pohnut. Zdalo sa mi tiez, ze az okazalo sebavedomy Bourne na seba zbytocne privolaval pozornost a prezradzal svoju poziciu a tym prezival extra trable. Co bolo fajn, lebo cim viac akcie tym lepsie, na druhu stranu to trochu kontrastuje s Jasonovo povestou agenta fungujuceho systemom prid-zabi-zmizni ninja staijl. Inak ma potesilo potvrdenie mojich teorii o Julia Stiles. Podoba proste nebola nahodna. Hoci je stvrty diel s Mattom Damonom uz takmer na spadnutie predsa len ich deli takmer 10 rokov a tak okrem filmu budem hodnotit aj povodnu trilogiu ako celok. A ta nema velmi konkurenciu. ()

PEZ

Tak tu zaklaplo do seba úplne všetko. Po dvojke, ktorá predčila jednotku, prišla trojka, ktorá posunula laďku ešte vyššie. Paul Greengrass sa prekonal a natočil moderný techno-thriller a jeden z najlepších filmov roka. Nechce sa mi veriť, že priamo na place Greengrass a Damon dorábali a menili draft scenára (nebol dokončený kvôli drsným termínom natáčania od štúdia). Na výsledku to vôbec nie je poznať - dokonca sa príbeh trojky prelína s prvými dvoma filmami a dokopy vytvára dokonalú špionážnu mozaiku okolo Davida Webba. Znova štáb precestoval polku Európy (ale zavítali aj do Maroka), znova vymakaná réžia, nekompromisný Matt Damon a skvelé kaskadérske výkony bez istenia (a k tomu jeden z najlepších fightov ever). Film získal ako jediný v Bourneovskej sérii 3 Oscary (za strih, zvukový strih a zvukový mix). Chuťovka aj na viackrát a zároveň jedna z najlepších trilógii dovtedy natočených. ()

Biopler

Rozprávka o nadčloveku je na konci. To čo som kvázi odpustil v predošlom dieli, tu odpustiť nemienim. A s hodnotením idem ešte nižšie, oko už neprižmúrim, lebo tu už aj logika nefunguje, príklad bomby v Maroku. Dej i štýl v podobnom duchu ako dvojka, nič nové, pridalo sa akurát na rýchlosti, ktorou sa mali zakryť nedostatky. A tak z celej trilógie je pre mňa najzaujímavejším dielom diel prvý. ()

Ozzy2

Přesto, že je to totální kravina, spletenec plný nesmysl a většina scén je více než přepálená, musím hodnotit alespoň čtyřmi hvězdami, za způsob natočení.To je vydařené.Má to spád,šťávu a divák se nestačí divit.Bond může jít do hajzlu, na Bornea nemá.To,jak likviduje stejně vycvičené agenty je fakt žůžo. ()

kilobyte

Na jednu stranu výborné bojové scény, kde mi ten střih opravdu sedí jak prdel na hrnec. Jenže na druhou stranu kvůli střihům a roztřepané kameře jsou tu nepřehledné honičky. Někdy je prostě méně více a nic by se nemělo přehánět. ()

iCube

I po 14 letech a po dvacátý projekci stále nejlepší akční film všech dob a revoluční série, která ukázala, že akční hrdina může mít duši, být zranitelný a vy to díky civilnímu provedení, jaký tu do tý doby nebylo, prožijete téměř na vlastní kůži. Díky tomu ve vás leží i celý dny... ()

junxi91

Vyvrcholení trilogie o zabijákovi CIA Jasonu Bourneovi, který měl doslova nadlidské schopnosti. V tomto filmu se pokouší zjistit něco o své minulosti ještě před tím, než se stal součástí programu Treadstone. Film pokračuje tam, kde předchozí skončil – v Moskvě, kde utíká před Kirillem a moskevskou policií. Je zraněn a opět se mu vracejí dávné vzpomínky na to, jak jej nutili s hlavou pod vodou stát se špičkovým zabijákem. Pamela Landy, zástupce ředitele CIA, odhalí nahrávku mrtvého Warda Abbotta, kterou poslal řediteli Ezru Kramerovi. V Turíně se objeví zvídavý novinář Simon Ross, který se dozvídá z tajného zdroje o operaci Blackbriar, který měl následovat po operaci Treadstone, a také o Jasonu Bourneovi. CIA a její naprosto bezohledný ředitel Noah Vossen jej odhalí pomoci telefonátu, ve kterém zmínil Blackbriar. Bourne se objeví v Paříži, kde informuje bratra své přítelkyně Marie o jejím zavraždění v Indii. Bourne se sejde na obrovském londýnském nádraží Waterloo s Rossem a pomoci telefonu jej instruuje v nepřehledném a chaotickém davu, zatímco jej pronásledují agenti a míří na něj odstřelovači. Ross v jednom okamžiku zpanikaří a stojí jej to život. Vosenův tým analyzuje Rossovy poznámky a identifikuje jeho zdroj – agenta Neala Danielse. Bourne se dostane do Danielsovy kanceláře v Madridu, ale najde ji prázdnou a potká svou bývalou známou Nicky Parsons, která začne spolupracovat s Bournem a pomůže mu utéct před posilami, které míří do bytu. Vossen nařídí agentovi Blackbriar Deshi Bouksanimu, aby zlikvidovat Danielse, a poté také Bourna a Nicky, s čímž Landyová ostře nesouhlasí. Bourne bojuje na život a na smrt se sobě rovným soupeřem Deshem a nakonec ho zabije, a pošle Nicky do úkrytu. Neustále jej zajímá jeho minulost, a tak cestuje do New Yorku za Vossenem. Bourne zavolá Landyové, ta mu řekne jeho pravé jméno a datum narození a domluví si s ním setkání. Bourne ovšem opět se všemi mistrovsky vyjebe a vezme si z kanclu tajné dokumenty Blackbriar. Následuje další honička v autech, která končí nehodou a Bourne je zraněn…Jeho pátrání po tom, jak byl přinucen přihlásit se do operace Treadstone pokračuje, ale bude to trnitá cesta, po které potká spoustu nepřátel, které řídí ten hajzl Vosen, který si nebere servítky a nechává zabíjet nepohodlné lidi, aniž by se musel na někoho ohlížet. Jedna rychlá akce střídá druhou, kamerové záběry se střídají ve vražedném tempu a někdo, kdo trpí epilepsií, by mohl během sledování filmu snadno dostat záchvat. Jediné, co je rychlejší než akční scény v tomto filmu, je Jason Bourne, který přesně ví, co se děje okolo, kdo jsou agenti a kdo obyčejní civilisté, pozná, kdy se děje něco neobvyklého a jeho gymnastické schopnosti by mu mohli závidět i sportovci na olympiádě. Pokud bych měl mít někdy nějakou ochranku nebo Anděla strážného, prosím, aby to byl Jason Bourne! ()

zapalik

Fanoušek nemůže dát pod devadesát procent, ostatní ocení nejlepší akční scény minimálně tohoto roku. Pokud někdo kritizuje, že chybí inovace a režisér jede podle starého receptu: Bourne někam přijde a pak šikovně utíká, pak se ptám: co je na tom špatně? Právě naopak: inovace je v prostředí, jiných způsobech útěklu atd... Celý film jsem shlédl s polootevřenou pusou. Tak nakondenzovaný nářez o brutálně štvané zvěři, která všechno využije jako dobře naprogramovaný stroj ve svůj prospěch a sama uštve, koho si zamane, to se jen tak nediví. Miluju na téhle sérii, že postrádá vtip (v ultimátu jeden vlastně ke konci u trezoru je). Jde čistě o boj o holý život a sebepoznání, byť bychom měli zjistit, že jsme v době, kam naše paměť už nesahá, byli jiní, než teď toužíme být. Doporučuji každému, kdo má rád film a sám sebe. Z některých rvaček mi běhal mráz po zádech a o Bournea jsem se bál. Úplně jsem zapomněl že jde o film a pečlivě zrežírované bojové kousky - může dostat režisér a jeho herci lepší pochvalu, než tuhle? ()

cyright

Nářez a naplěná očekávání. I když přeci jen s trochou rozpačitosti. Roztřesená kamera byla občas až příliš. Vlastně se třese od začátku do konce, jakoby kameraman trpěl Parkinsonovou chorobou, a já na oplátku občas chytal mořskou nemoc. Některé scény jsou vyvrcholením celé trilogie, teď už fakt vím, co si představit pod pojmem "kulervoucí". V něčem naopak Bourne pokulhává za předchozími díly, celkově je to však s přehledem za 5* a já mám konečně ucelenou svou nejoblíbenější filmovou trilogii. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)