Jason Bourne, bývalý elitný agent CIA, si postupne skladá čriepky svojho života a postupne odhaľuje, že jeho minulosť skrýva rad temných miest. Teraz už konečne stojí na prahu riešenia vlastnej životnej hádanky – bol zabijakom v službách mocnej skupiny vnútri tajných služieb. Z Moskvy prechádza celou Európou až do marockého Tangeru a napokon do New Yorku. Jason sa opäť musí brániť pred vlastnými ľuďmi, ktorí ho chcú za každú cenu zabiť. V ich čele tentoraz stojí Noah Vosen, výkonný riaditeľ programu Blackbriar, poskytujúceho utajenej zložke CIA rozsiahle nelegálne právomoci. Vosen so svojím tímom je prostredníctvom najmodernejšej techniky unikajúcemu Bourneovi ustavične v pätách a likviduje všetkých „nepohodlných" ľudí v jeho okolí. Bývalý špión má však spojencov vnútri organizácie – pomáhajú mu operátorka Nicky Parsonsová a agentka Pamela Landyová. Bourne nakoniec zistí svoje pravé meno a pochopí, ako ho zmanipulovali, aby sa stal zabijakom v štátnych službách... (TV JOJ)

Jeand´Boa

Tak...je to tu...konec...ten nejlepší a nejzaslouženější jaký mohla tato trilogie mít...Stejně jako si hlavní hrdina postupně vybavoval, na co vše má a co zvládne, tak i tato série spěla k tomu nejsilnějšímu vrcholu...Vymazleno do posledního detailu...zdá se, že i takový superagent, jako je Bond, se může stále ještě něco přiučit (ale pozor! prosím přiučit, ne vykrádat)... ()

Tryman

Perfektní závěr už tak skvělé série. Předchozím dílům jsem dával po čtyřech hvězdičkách a doufal jsem, že si pět správně šetřím na to nejlepší. A nebyl jsem zklamán! Bourneoovo ultimátum je přesně takový závěr, jaký si celá trilogie zasloužila. Ani na chvíli jsem se nenudil, jedna skvělá scéna stíhala druhou. Tenhle kousek vážně nemá chybu! ()

savage3303

Skvelé pokračovanie mýtusu. Film bol absolútne bezozmeny ako jeho predchodca. Samozrejme okrem pokračovania deja. Niektoré scény sa mi zdali byť lepšie. Celkový dojem filmu bol lepší ako v predchádzajucom diele ale opäť tá nepodarená kamera. 4 a 1/2*. ()

desolator6

Neviem čo je na tomto filme zaujímave. Predvídateľný dej, akcia priemerná. A Matt Damon je presne taký herec, ako ho parodovali v Team America. Nevedel tam povedať nič iné ako "Matt Damon" :D ()

maZSlicko

Fuck ! diky Bournovej serie mam zas okousany nehty do sraček,to je nadělení..No tak zase zpátky k filmu..Špionážní akce nejsou mím šálkem mariuhanovím čajem,ale musim uznat ze Bourne ,jak Identity,supremacy a závrěečná "brilantní" ultimatum me nenechalo chvíli v klidu..Suprová režie která nenechá aspoň malinko promazat mozkový závity aby mi to mohlo do toho filmu trochu šroubovat..perfektní hraní,ne-příliš můj oblíbenec Matt mě velice překvapil že se na něj ta role kurva hodí..i ostaní herci ukazují že fakt umí..suprová hudba (hnedka du sosnout soundtrack) ..Perfektně natočený akční scény..Jason Bourne má vše co film potřebuje pro fanoušky špionážního thrilleru.. ()

Utero

Opravdu vynikající zakončení. Pro mě, ale stále zůstává jasně nejlepší první část a to i přesto, že má nejméně akce. Bournovo ultimátum je opravdu cool, ale některé scény přece jenom byly až moc přehnané, ale jestli má vzniknout ještě další pokračování, určitě nejsem proti. ()

Carthorias

Jason Bourne je dokonalý. A to je ta právě ta chyba. Naprosto sterilní a strojově přesná akce je napoprvé osvěžující, ale po chvilce nastává efekt Michaela Schumachera. Film ve kterém hrdina nikdy nezakopne a všechno provede dokonale nenaskýtá žádnou míru překvapení nebo napětí, vlastně se jenom čeká až Bourne vyhraje. Herecké výkony taky nejsou bůhvíjak pamětihodné a z kamery se dělá člověku šoufl. I přestože to nemá to ten správný Bondovský nebo Hitchcockovský šmrnc, dá se na to docela dívat. Ale jednou stačilo. ()

Pesosek

Super akční, napínavý, strhující thriller… Vážně asi jeden z nejlepších filmů daného žánru, který mi však nikdy nepřirostl k srdci. ()

shereen

Ultimátní akčňák, jeden z nejlepších. Akční filmy nejsou zrovna můj žánr, ale při sledování Bourna jsem fandila jak při fotbale. ()

dakarin

Opravdu mistrný začátek filmu (londýnské nádraží) - to se zcela shoduji s hodnocením golfisty. Prakticky po celý film se daří udržet přiměřené napětí a spád. Velmi pěkné záběry měst ze zhora. Já bych vytknul pouze jednu poněkud více trčící chybu - předčasný telefonát z kanceláře protihráče při bílení sejfu, po němž následuje připotroublá honička ... obvyklá úlitba části publika, jež se neobejde bez několika zdemolovaných aut (možná to opravdu někoho ještě dnes zaujme .-). Vpodstatě se dá říci, že se jedná o převyprávění starého tématu s využitím nejmodernějšího filmového jazyka, převyprávění opravdu zdařilé ;-) ()

foundation

Po dlhsej dobe som znova oprasil Bourna. Identity a Supremacy su vynikajuce akcne filmy ,Ultimatum je TOP. Aj po troch rokoch stale prakticky na samom vrchole svojho zanru. ()

Stíba

Film s nejlepším tempem jaké jsem kdy zažil, který slupnete jako nějaký kraťas. Greengrassova režie v posledním díle graduje do maxima a stejně tak příběh, který je dějově tak pestrý, že v kombinaci toho všeho za doprovodu pro postavu Bourna jak stvořeného Matta Demona, dává možnost vzniknout klenotu, vymikající se v akčním žánru jakémukoliv možnému srovnání. ()

Darckol

A bola tam! Zase tá drkotajúca kamera! Ale v porovnaní s predchádzajúcim dielom som už mal z bitiek a akcie aj nejaký zážitok, film ubiehal v celkom slušnej atmosfére a nakoniec si vravím - prečo nie? Aspoň jeden Bourne by mohol mať odo mňa 9,0/10 :) ()

Skleni

Takže si to zhrňme. Bourne, čo by bývalý super maník, je zradený, opustený, špatný, bez charizmy, nesmrteľný, absolútne nemotorný no i cez to všetko super! Ja som nevidel predošlé diely, to je pravda ktorá mi nijak nepomáha v decentnom a správnom hodnotení, ale na druhej strane mi aj pomáha. Lebo ja som naozaj nevidel predošlé časti, a vedel som presne o čom je reč, čo je dosť trapas, a ani nemám pocit, že mi niečo ušlo. Potom tu máme ten silný záver akoby z 50 rokov kedy "ten" utláčaný, dá na držku všetkým a v rúšku noci (vôd v tomto prípade) odíde zo scény a jeho milovaná má úsmev na perách. Bože môj. Som myslle že to prenecháme takým čo radi papajú ako pán Steven Seagal . No nič, pome ďalej. Najpodstatnejšou chybou tohoto filmu, a verte mi je z čoho vyberať, je matt damon. JA nvm prečo, ale on má 12 rokov, postavu akoby zožral prasa, výraz že fakt nvm či som hladný alebo chcem spať a nehorázne hlody :-D. Naj pamätnejšou scénou filmu je keď spoiler ide bourne po schodoch s jeho spoločníčkou a pýta sa jej kam šiel?! ona mu na to odpovedá že do Maroka. A teraz príde ten super výkon pána Matta : on sa pozrie na hodinky a povie to je 500km odtiaľto . koniec spoileru Ja som sa tak nikdy nenasmial :-D. Bože to je debilný film. Prepáčte mi, ale toto je trapas, ani na oddych ani na zasmiatie, proste trapas. ()

odmocnina

Film nabitý skvelou akciu, pri pozeraní ostanete stále v napätí, so zatajeným dychom. Neustále sa tam niečo deje. Odporúčam však pozrieť celú trilógiu agenta Bourna. Tretí diel je taká čerešnička na torte. Príbeh je o agentovi Jasonovi Bournovi, ktorý odhaľuje pravdu o svojej minulosti. Matt Damon sa skvelo stvárnil hlavnú postavu. Garantujem, nebudete sklamaný. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)