Pustatina

všetky plagáty

Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný. Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka. (oficiálny text distribútora)

kosta73

Průměrný ( což neznamená nezajímavý ) survival, který vám pamětí jen tak neprošumí hlavně díky faktu, že když už se tlačí na pilu, tak teda pořádně. Zejména první útok "lovce" a jeho psí smečky má sílu jako hrom. ()

okkac

Britský survival skorohoror, silně ovlivněný Marshallovkama. Není to úplně dokonalé, ale i tak je mi to mnohem sympatičtější, než většina zámořské hororové produkce posledních let. ()

3n3my

Fajn, tak toto som si užil! Nesympatický herci patria najmä do tohto druhu filmov :) Scény presvedčivé, dej v tempe vo fajn prostredí, atmosféra však chudobnejšia. Určite stojí za jedno pozretie. ()

tom88

Priemerný hororík na jedno pozretie. Herci aj réžia priemer, dej jednoduchý a béčkovitý. Zopár ľakačiek sa vyskytne a zopár nadpriemerných scén, ale celkovo nič moc. Mierne sklamanie. 54% ()

Radiq

Pustina, no to spiš blbina. Blbina už je jenom to, že se to jmenuje Pustina, když nějak extra pusty mi to tam nepřišlo - byly tam stromy, voda, vzduch. Divočina mi k tomu zní líp, ale to je už jedno. Děj je taky docela blbina. Rozdělí se nám to na hodný, zlý a oběti. A pak už to jenom tak nějak jede. Asi sem měl pokaženej zážitek, protože někdo ten film blbě nagraboval a ten se pak jakoby vlnil, ale ani mě to moc nemrzí, protože by to byla stejná blbost aji bez vlnění. Zabíjení ještě docela šlo, ale jinak je to béčko. ()

SeanLSD

Výborný survival ukazuje ako za málo peňazí spraviť veľa muziky. Film pritom nefunguje ani tak vďaka pošahanému tatíkovi zo špeciálnych jednotiek a jeho čoklom, ako vykreslenými charaktermi, vzťahmi a skupinovou psychológiou. Ide tým nad rámec bežného slasheru a podobne ako EDEN LAKE ukazuje psychotickú hru moci a submisivity, tak prítomnú v každodennom svete naokolo... Keby som skôr videl MŔTVU HLIADKU, nebol by som dôrazom na postavy a ich interakciu tak prekvapený. Každopádne Bassett je bohovský tvorca presne podľa môjho gusta! ()

fantoci

Trochu překvapivě napínavý snímek. Ovšem, co nepřekvapuje je jeho průměrnost. Je natáčen v laciných kulisách s lacinými herci. Dojem z filmu kazí i některé tupé hlášky. Viz. mapř. ta od Luise (Alex Reid). "Zkušenosti mám z Basry se Saddámovými gardami a Talibanci". No. To hovoří o jisté nedostatečné vzdělanosti a nedostatečné přehlednosti autora scénáře. Možná chyba vznikla v překladu, ovšem, o to je to horší. Cílem filmu je však diváka pobavit a snad i trochu vystrašit. Dnešní divák je však již otrlý a tak spíše remcá, jako teď já. ()

Cedr

Občas jsem sice nad některými hloupými situacemi musel kroutit hlavou, ale holt u hororů (Wilderness je sice spíš thriller... ale tak budiž) se slabší scénáristické momenty tak nějak "musí" tolerovat. Jinak jde o dost zábavný film, který na ty čtyři - sice slabší - hvězdičky má. ()

maxxxim odpad!

Riadny odpad. Sám som zvedavý, či niekedy uvidím slabší film. Bracha som až prosil až sa na to nepozerá, ale on nie a teraz leží preč. Tí tuláci, čo tam vystupovali by si zaslúžili Der palicou po bunde a čiapke. Ináč dúfam, že už odleteli a nebudú už produkovať podobnú vec. Ale najhoršie som na tom aj tak sam, nemal som sa na to podujať. Už po pár sekundách mi bolo jasné, že toto bude riadna sila. Aj tak bolo, ale dopozeral som, síce v kóme, ale dopozeral. Ešte dlho predlho ma budú po nociach strašiť tie tupé dialógy a priesvitný scenár. Skupina nasláblych opov sa vybrala na ostrov, kde sa stretla s vyšinutým ujom, ktorý tam pobehuje so smečkou vysoko inteligentných a špecializovaných nazivlčiakov, tak toto nemohlo dopadnúť zdravo. Scény typu nazivlčiak žerie vnútornosti človeka dokážu riadne znudiť, ba až neviem čo. Chudáka čo to "natočil", by mali skúmať, potom prepustiť a na úteku znovu odchytiť. Iné si určite nezaslúži. No, skrátka treba mu riadne pomôcť, ak teda ešte neodletel aj s komunitou. ()

Mrkvič

Celkem slušná vyvražďovačka, která potěší tím, že má celkem racionální pointu. Jinej hlubší význam je tu zbytečné hledat. Postavy - většinou hajzlíci - umírají stále nápaditějšími způsoby a na konci chvíli i fandíte vrahovi, protože vlastně nedělá zase až tak špatnou věc. Bohužel se pod tím vším skrývá spousta pitomostí, které asi ze štábu nikoho nenapadly, ale když děj začne mít pořádný spád, dá se na ty nedostatky zapomenout. ()

Jizni Tlapa

Náhodou. Příjemná, "lehce bezduchá" vyvražďovačka, kde ústřední parta grázlů systematicky odpadává pod rukama nasupěného fotříka-dychtícího po pomstě. Perfektně nastavená stopáž, několik dějových překvápek, táhlejší úvod se zbytečnými kecy a zajímavé scenérie dovolují bez výčitek známku 70%! ()

karlik4801

Pustina je ukázka nevyužitého nápadu. Kdyby do toho nějaké studio vložilo víc peněz, dočkali bychom se skvělé řezby. Ale ne, musí to klasicky vypadat jako amatérský film. Skoro z každého záběru jde poznat, že do toho někdo nevložil dost peněz. Bohužel to kazí celý filmový zážitek. A abych nekritizoval jen tohle. Příběh má skvělý potenciál, ale kazí to doopravdy dementní postavy. Poslední dobou vidím horory, kde mi neskutečně vadí chování debilních postav. Takže k remaku Texaského masakru a k Očistě se přidává i Pustina. ()

TO

Vyvražďovaček není nikdy dost, brutální scény téhle se dají spočítat na prstech jedné ruky a jinak je to hnus vyblitej a la Psí vojáci. Kdo holduje hádkám tupých hňupů, má možnost si jich v tomhle filmu dostatečně užít. Mě to moc nenadchlo ()

lennyd

To že život v nápravném zařízení není žádný med, si asi každý dokáže představit. Ale když už začne jít o život, rozhodne se šéfstvo zařízení poslat skupinu těch nejhorších vyvrhelů na pustý ostrov, aby si tam zapřemýšleli o svojí povaze. To co ale zpočátku vypadá jako roztomilý výlet (zpříjemněný zvlášť skupinou chovankyň z konkurenčního nápravného zařízení) se rázem mění v boj o přežití, protože na ostrově je ještě někdo - kdo má zájem na co nejtvrdším trestu chovanců ... Podle obsahu i režisérova jména film sliboval velmi zajímavou podívanou. Jenže pak hodinu a půl sledujeme kupu dětí, jak pobíhají po ostrově sem a tam, a když na ně dlouho někdo neútočí, tak se pro jistotu začnou vyvražďovat sami navzájem, ehm. Kdo přežije a kdo ne je jasné hnedka od začátku (zvlášťě pokud už jste nějaký podobný film viděli). Herecké obsazení je odpovídající kvalitě filmu ... nic extra... ()

PetrPan2

Podle těch hodnocení a komentářu mám pocit, že jsem sledoval úplně jiný film. Pustina byla sice brutální, jak slibovali na obalu, ale za to neskutečně hloupoučká a nudná. U hlavních hrdinů mi buď bylo úplně jedno jestli a jak zemřou anebo jsem se při pohledu na ně modlil, aby už konečně umřeli. Jedinní dva herci, kteří drželi alespoň laťku průměrnosti (Sean Pertwee a Alex Reid) umřeli hned na začátku... opuštěný ostrov byl opuštění asi jako Stromovka v neděli odpoledne... zničeho nic se objevší blázen, který přišel bůh ví odkud, umřel hned po minutě pobytu ve filmu, aniž by se divák mohl zamyslet nad tím, kdo to k čertu je, co tam sakra dělá a proč? A tajemný zabiják byl odtajněn přímo rychlostí blesku aniž by divák měl alespoň minimalní šanci vychutnat si amosféru přítomnosti neznámého zla... ()

homerr

slušný a rychle ubíhající film, který bych ani moc nenazýval hororem... pěkné záběry na celý ostrov a několik slušných scén z filmu činí, lehce nadprůměrnou vyvražďovačku. jak už někdo napsal další bodíky za to, že vzhled postav odpovídá tomu čím jsou, tedy žádné modelky a modelové. konec mohl mít větší vyvrcholení, ale nic není dokonalé... ()

liuk

Celý film jsem se nemohl vypořádat s myšlenkou, že posílat bandu debilů z polepšovny, kteří svou šikanou právě způsobili sebevraždu jednoho spolubydlícího, na ostrov, je totálně divná. Prostě byli poslání na školu v přírodě. No a tam je někdo začne likvidovat. Jen tak pro zajímavost, nejmenší hajzl z těhle pitomců, je ten kdo té šikaně jen mlčky přihlížel. No a tím se dostávám k hlavnímu plusu tohoto survival hororu, plusu, který je poslední dobou u filmařů oblíben, využívají ho a je to jen dobře. Totiž, že fakt nemáte šanci nějakým racionálním uvažováním odhadnout, z koho bude další mrtvola. Tenhle fakt dělá z Wilderness docela zajímavou a napínavou pouť po skotských studených lesích. Boužel ač je ten základní kámen filmu ohledně neoblíbitelných postav jakkoliv originální, spíše filmu ubližuje. Když nemám komu fandit, začnu fandit vrahovi, jenže ten tu nějak moc není, hlavně ani nevzbuzuje hrůzu. Wilderness prostě chybí nějaká výraznější postava a atmosféra, aby divák koukal za každý strom, jestli tam něco není. Napínavé, i když trošku odtažitě to ale je, takže klasické 3*. ()

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (viac)