Paprika

• Japonsko Paprika (viac)

Vstupte do říše fantazie a představ, kde se realita a sny střetávají kaleidoskopickém světě čiré obrazové dokonalosti. Magický příběh se soustřeďuje na převratný přístroj, který vědcům umožňuje vstupovat do lidských snů. Když je přístroj ukraden, neohrožený detektiv a skvělá terapeutka spojují své síly, aby věc získali zpět – dřív než padne do rukou “snových teroristů.” Poutavý animovaný thriller natočil uznávaný režisér Satoshi Kon. (Bontonfilm)

Grizzly

Totální mindfuck. Ale naštěstí tak dobře zrežírovaný a vizualné perfektní, že nejde jít níž. U mne vedou chlápci s mobilem místo hlavy, kteří koukají/fotí holkám (s mobilem místo hlavy) pod sukně :). 80% ()

TaanStari

No, vypadalo to hezky, ale moc jsem to nepochopil a nakonec jsem i usnul. Připadá mi, jako by tam plno věcí prostě chybělo, asi jako když se snažili sprasit 850 minut Death Notu do 210 minut Relightu. Vzhledem k výše uvedeným poznatkům a za použití vysoce pokročilého reverzního inženýrství jsem dospěl k závěru, že by Paprika mohla být dobrá, kdyby jí dali prostor seriálu. ()

peetrejr

Paprika. Hej, volá sa to Paprika. Ale prečo? Prečo? Neviem. Keby som nebol fanda Počiatku, asi by som o toto anime ani nezakopol. V podstate som ale rád, že som mal možnosť vidieť Nolanovu inšpiráciu. Nie je dokonalá, pravda. Koniec je asi dosť čudný a v podstate sa tam ani nič nestalo. Ale dej je zaujímavý a pekne spravený. Tvorcovia si isteže mohli viacej uletieť než Nolan, ale neviem či to je práve dobre. Jasné, nečakal som nič super realistické, ale no. Myslím, že odhalenie záporáka by mohlo byť veľkolepejšie a nečakanejšie. Lebo proste sa to len tak stane. Zaujímavý film, ale stále nerozumiem prečo práve Paprika? ()

paolito

Chtě nechtě musim přidat jednu hvězdičku, i po měsíci mi ústřední melodie stále zní v hlavě, a to jinak takovouhle tuc-tuc muziku rád nemám ()

HDeer

Aj napriek tomu, že tu vidím istú originalitu a kopu vynikajúcich nápadov(napríklad Jazzový Klub), ich zakomponovanie do deja nijak nemení hlavnú, nedivácku zápletku, ktorá s filmom zametá, ako sa jej zachce. Tu vidím isté plytvanie charakterom, nakoľko verím, že vďaka dostupnému množstvu materiálu, by sa dal film spracovať ďaleko lepšie, než bežný nadpriemer. ()

BOURQUE

Vizuálny vzhľad takmer nadpriemerný, príbehovo dostatočne chaotický ale samotný záver by však potreboval údernejší snímok. Každopádne základná myšlienka je veľmi zaujímavá. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

fablefavorit

Po celou dobu jsem tenhle audiovizuální zázrak, jenž je svou barvitostí a originálností jak ze sna (haha), relativně pobíral. Ale poslední rozhodnutí hlavní postavy? To byl teprve mindfuck! ()

Folky

Že to je totální mindfuck, který jsem napoprvé nedokázal vstřebat, a budu potřebovat aspoň jedno další zhlédnutí abych to pochopil, by mi nevadilo. Horší je, že jsem na film do druhého dne prakticky zapomněl a nezůstala mi v hlavě žádná silná scéna ani emoce. Škoda. ()

kohut

orgie po stranke vizualnej aj fantazijnej, bohuzial trochu nuda, ked pride na dej. kde ostali putave postavy, zvraty a zapletky? ()

foundation

Výborný začiatok s ešte lepšími úvodnými titulkami a hudbou mal našliapnuté k tomu aby bol z Papriky vynikajúce mysteriózne psycho. Sny a realitia dokopy vo vzájomnom prelínaní, to je látka ako stvorená pre poriadne vybáznenie sa na divákovi. A prvých pár minút tomu jasne nasvedčovalo. Čo sa ale stalo potom tomu vážne nerozumiem. Takýto príbeh si nezaslúži zakopať sám seba hlúpou, miestami až detinskou atmosférou ( tancujúci cirkus,chladičky, hydranty a hračky, klauni, ružové slony, a podobne), pričom sa chce stále tváriť strašne vážne a takisto niektorými charaktermi ktoré boli pre mňa ako zlý sen vystrihnutý niekde z produkcie Walta Disneyho ( šéf výskumu, a 200 kilový pupkáč ). Ďalší výborný nápad ktorý doplatil na to že Satoshi Kon to chcel tentoraz natočiť pre ,,všetkých,, ale nenatočil to pre ,,nikoho,,. Po Perfect Blue by som to nečakal ani náhodou. To atmosférou Papriku jasne rozdrvilo aj keď tu mám veľké pokušenie k tým trom hviezdam pridať štvrtú iba za tú geniálnu hudbu ktorá znela pri úvodných titulkých a v momente keď Paprika letela na tom oblaku do sna. ()

papaguy

Na Papriku jsem se, na základě kladného hodnocení a nadšených komentářů, docela těšil. Výsledné dojmy jsou trochu smíšené. Za výrazné klady považuji mistrnou animaci a velkou imaginaci, kterou je film doslova našlapán. Sny se chovaly opravdu nepředvídatelně a zároveň si to drželo vnitřní koherenci. Přesně, jako ve snu. Za opravdu zajímavý nápad považuji načrtnutí možnosti kolektivního snění a věc, že sny si pak začínají žít, takříkajíc "vlastním životem". Co se mi nelíbilo, bylo postupné sklouznutí k B-čkovému schématu o boji hlavních hrdinů s pošahaným arci-záporákem. Což zhatilo slibně se rozvíjející komorní krimi a překlopilo se do mega akce o zachraňování světa. Hlavou se mi honí úvahy, jestli to má blíž spíš k surrealistickému "osvobozenému snění", nebo variaci na "matrixovské" téma. Řekl bych, že je to tak půl na půl. ()

Dr.Cilka

Spracovat Tsutsuiovu kniznu Papriku do filmovej/anime podoby musela byt veru skutocne vyzva. Je citelny kopec kompromisov a redukcii co sa tyka postav i samotneho pribehu. Vysledkom je znesitelna snova alegoria sice s kostrbatym pribehom, ale zato s originalym vizualnym zazitkom. ()

Wencek

Tak toto jsem vůbec nepochopil, ale to vůbec nevadí protože jsem hodinu a půl snil sen, který byl naprosto barevný, šílený, úchylný, divný, krásný, audiovizuálně neskutečný, chytrý, ujetý, sjetý, snový, děsivý, uspávací, budící, vynikající, hrozný, překombinovaný a přitom jednoduchý. Nelze než dát za plný počet 5*. ()

Baron Noktur

Fascinujúci miš-maš, anime logická záhada, noirový thriller, psychologický horor. Krása. 4/5 predbežne po okamžitom zhliadnutí snímku, kedy sa mi ešte všetky informácie nepodarilo dať dokopy. ()