Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

villon17

Myslim, že skvěle vybraná hudba. Soundtrack sem hned "sosla":), pže t-rex mám ráda. Ale teď už k filmu. Když ono to je tak téměř dokonalý, až se bojim něco napsat, abych to nepošpinila. A párkrát sem si pobrečela, takže mi to eště víc přirostlo k srdci. Prostě zženštělej kluk s tvrdym tátou, ale pořád tátou... ()

Marek1991

Tak s týmto filmom som sa vedel čiastočne stotožniť a asi nielen ja, lebo chudobných detí, ktoré si nemôžu dovoliť splniť svoje sny a bráni im v tom rodina, či spoločnosť, je veľa. Mrzelo ma isté homosexuálne správanie, či trápne a zbytočné scénky. Tiež to, že otec nakoniec obetoval svoje šťastie pre splnenie synovho sna, no nedokázali ako odborári niečo vybojovať a že to končí ako vo väčšine sveta. Proste prispôsobte sa, nedržte spolu, nechajte sa vykorisťovať, váš život nestojí za nič, bojujte ze sny iných a tak podobne a pritom, čo by sa stalo, ak by ho nezobrali, nie každý je génius a je mu dopriate robiť to, čo chce, ale pritom v tom nie je najlepší. Spoločnosť hľadá len dokonalých jedincov, stroje, ktoré by kapitalizmus posúvali ďalej. Viem o čom hovorím, podobného otca ako tam, mám aj ja, často mi zrušil priam moje sny a keď sa obetoval, tak ma zrušila spoločnosť, ale pochopil som, že sme teraz len ľudské zdroje a že pokiaľ ľudia spolu nedržia, ako napríklad vo filme, keď sa skladali pre chlapca, tak nič nedosiahnu. Zaujímalo by ma pokračovanie tohto filmu, kde už ako chlap by bol nútený s touto, často nie dlhou, ale krásnou kariérou skončiť, ako by sa k nemu postavila spoločnosť a či by neskončil podobne ako jeho otec na tom istom mieste a neštrajkoval o to, čo sa jeho otcovi vydobyť nepodarilo. Toto bola akoby jednostranná pravičiarska výhra, ktorá však nič okrem toho, ako by sa mali správať rodičia k svojim deťom a neničiť ich sny, neriešila. Z tohto západniarskeho snového spracovania, ktoré s realitou často nemá, čo robiť sa budú pravičiari tešiť, no ja radšej navrhujem po tomto si pozrieť Zeitgeist: Moving Forward, či Owned & Operated, lebo až taká sociálna sonda to nebola a to som chcel vidieť v tomto filme niečo, čo by mohlo byť inšpiratívne a čo by nepôsobilo naivne. Pre mňa je toto naivná rozprávka a divím sa, koľkým ľuďom sa to veľmi páči. ()

Falcor

Silná vůle a cesta za nutkáním v nevhodně jemném a "ženském" umění v chlapsky drsném prostředí dělníků a jejich věčných stávek. Povznášející obrázky bez ohromujících výjevů pro oči, perfektně volené písně charakterizující prostředí a pocity příběhu, coby balzám i údernost pro uši. ()

prkalil

Právě se dívám podruhý. A nechápu, jak jsem minule mohla dát jenom pět hvězdiček... ("Pančelko - a nechcete mě sbalit?... To kupodivu ne. A teď vodpal. ... Tak jo. Nápodobně.") ()

Marsik

Balet - to není nic pro mě. Takže pokud by se Billy snažil dostat např. na školu filmu nebo hudby, bylo by mi to milejší. Nicméně se musí objektivně uznat, že to byl film, který celkově zaujal. Na jednu stránku srdečně pobavil a zároveň i diváky rozesmutnil a donutil některé uronit i slzu (velmi emotivní mi přišla scéna, kdy otec říká staršímu synovi, aby dostal šanci alespoň Billy, když už oni dva v podstatě ničeho nedosáhli). Z toho plyne, že to bylo komediální drama, které splnilo to, co se od takového filmu čeká. Jamiemu Bellovi sice nemůžu moc přijít na chuť (jak už tu někdo psal - je to trochu nesympatický a nevýrazný herec), ale roli Billyho zahrál poměrně solidně. Čili....na to, že jsem měl chuť film po půl hodině vypnout, se z toho nakonec vykluboval pohodový filmový zážitek, který si sice jen tak znova nepustím, ale věřím, že se k němu ještě někdy dostanu. 72% (with J.) ()

Cimr

Vážně moc hezký film. Když jsem si přečetl obsah a rozmýšlel se, zda obětuji stovku a dvě hodiny času, moc se mi do toho nechtělo. Bál jsem se, aby to nebyl nějaký kýč o hledání štěstí a tak dále, blabla (všichni ty převážně americké blbosti známe, že). Mno.. a on to kýč o hledání štěstí opravdu je! Jenže tak krásně natočený, že to i přes předvídatelnost s člověkem zamává, a to pořádně. Co se nedá nezmínit je výkon Jamieho Bella v titulní roli. Ten kluk je fakt neskutečnej. Předvedl jeden z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) dětských hereckých výkonů ve filmových dějinách. Tomu klukovi zkrátka musíte držet palce, ať už chcete nebo ne. ()

Paxxx.cz

O balet se rozhodně nezajímám, tenhle film se mi ale zdál docela povedený. Jednak díky skvělému výkonu Jamieho Bella a také díky pěknému příběhu, který skončil happyendem. Člověk si zkrátka má jít za svým snem...80%. ()

ivishka

Billy Elliot si mě získal svým kukučem a přes to všechno i odhodláním a pílí. Jako film na mě působí dokonale nejen po dějové stránce ale také po taneční a hlavně jsem byla unešena z hudby starých mistrů a vůbec jeden z mých nejkrásnějších zážitků co se týče podobných snímků, kdy se stane hlavní hrdina slavným :-). ()

Lamiczka

dlouho mě tak nechytl za srdce jen tak naslepo puštěný film, navíc velmi nenásilnou formou, mladý Jamie Bell je úžasný herec a naprosto mu věříte všechny strasti i radosti dospívání ()

aluna

Milej filmeček, o to víc, že tady bylo spoustu prostoru pro patos, kterej zůstal díky úsměvným, přirozeným dialogům, nenaplněn. Film bez přehnanejch projevů citů, děj plyne lehce a přirozeně a kdyžuž se naklání k dojáku, přijde na řadu britskej humor. Já bych se asi taky chvilku prala sama se sebou, kdyby můj syn chtěl někde baletit, tančit, zpívat ve sboru nebo cvičit aerobik (náš pan tělocvikář to dělával a můžu říct, že není hořší pohled na chlapa, než když před váma poskakuje v trenkách a křičí: "To je pony, to je pony."), ale co by jeden nakonec neudělal pro štěstí našich milovaných, že. A Jamie Bell a jeho tanec vzdoru a vzteku nemá chybu. "Miss, you don't fancy me, do you?" "No, Billy, funnily enough, I don't. Now piss off." "Piss off yourself." ()

GodComplex

Dalsi z rady Daldryho radoby dojaku, tentokrat lehce priteplena zalezitost ze sveta horniku a baletu, kde je v hlavni roli extremne otravny britsky prizvuk, fok, at se ti anglicani konecne nauci poradne mluvit. 4/10 ()

Laxik

Když už jsem si poslední dobou říkal, že jsem nějak vyměknul, přišel Billy Elliot, aby mi připomněl, že když je něco laciné, moje slzní kanálky zůstanou vyschlé jako srdce uhlobaronů. A Billy Elliot klišoidní laciností přímo přetéká. Pořád je to ale obstojný příběh outsidera, který se i proti počáteční nepřízni osudu dokáže vydrápat až na piedestal. ()

Freemind

Baletní humodrama na pozadí hornických stávek v městečku burácejícím glam-rockovými hity? Tož, proč ne? Billy Elliot je britská variace na hollywoodský motiv "kterak odstrkovaný mamlas ke slávě přišel", ale naštěstí servíruje provařená klišé s příjemným nadhledem, takže neuráží divákovu inteligenci a lechtá bránici nenásilně a nenuceně. Právem oslavovaná klasika. ()

milicjant

Paráda. Dojemný filmy odsuzuju šmahem (Láska nebeská, Wimbledon a dalších odpad), ale Billy Elliot mi ani nedal šanci nad něčím podobným přemýšlet. Dokázal nenásilně dojmout jednoho cynického melancholika černého humoru a za to mu patří můj obdiv a právem plné hodnocení. Milý příběh o dospívání, touhách , snech jednoho chlapce v drsné době na ještě nevhodnějším místě nemůže nechat chladným nikoho, kdo má zdravě fungující srdce, dostatek citu a porozumění. Touha vyniknout, jít si dál za svým snem, i přes svazující strach a ubíjející šeď všedních dnů, je v podání Jamieho Bella tak opravdová, živá. Vůbec mi nedělalo potíže všechny ty pocity, rozpolcenost, umíněnost, vzdorovitost cejtit za něj. Nahlédl jsem ti očima do duše, Billy Elliote, a našel tam část sebe ()

harfuska

Tak tu mi zas niekto poriadne zahral na city. Hlavne poslednú polhodinu som zabúdala dýchať. Briti to proste vedia. Hlavne chrumkavučký Billyho brat by dokázal zavariť aj moj elektrokardiograf. Škoda len, že neukázali trochu toho záverečného vystúpenia.. ()

kaylin

Nemám moc co vytknout. Další z filmů, kterým jsem se pořádně dlouho vyhýbal, ale nakonec jsem jim dal šanci a musím smeknout. Skvělý příběh o jednom klukovi, který si jenom chce plnit svůj sen, a top všechno ještě se společenskou kritikou v pozadí, která se místy dostává dost dopředu. Vztah Billyho a jeho otce je skvěle vykreslen. ()

K.I.N.G.

Malý kluk skvěle tančí a přitom hraje tak dobře, že si celý film zachovává svou předurčenou povahu. To vše je ještě prokládáno komediálními prvky, kterých je tam ale pomálu. Je to film, u kterého poznáte skoro z obrázku, o co vlastně přibližně půjde, ale to neva. 90% ()