Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

Roman.Ticka

Dojemný příběh o mládí a zralosti, o lásce a hrdosti, o talentu a dřině, o boji a výhře.... Krásná hudba patří k baletímu tanci jako silné vnitřní pouto mezi otcem a synem. Stoletá skoro baletka krásně odlehčila vážnosti doby, tvrdosti hornin i hledání pravého smyslu života! ()

Janek

Dojemný film s několika fenomenálními scénami (Tanec na ulici, policie nahání bratra). Kvalitě snímku velmi přispěli herci. (Bude to znít bláznivě, ale Gary Lewis s námi pár let po revoluci - tehdy ještě jako neherec - slavil vánoce a já, jakožto malý kluk jsem od něj dostal plechovou krabičku bonbonu, a do teď ji mám...s pýchou ven :) ()

Sofia

Krásný lidský příběh, vždycky mě to dostane, na konci brečím jak želva a uvědomím si, že já nic takového asi nikdy nedokážu...Billymu (Jamie Bellovi) bych za tenhle výkon dala Oscara, i když všichni herci byli úžasní, dokonale do svých rolí zapadali. ()

Ištván87

Budu někde muset sehnat verzi v originále... Dabing měl sice pěkné obsazení a kvalitně necenzurovaný překlad, ale je dost možné, že právě dabing mi trochu zkazil zážitek z filmu... Rozhodně tu vidím velký potenciál v nevšedním příběhu o hledání vlastní cesty, resp. o tom jak se vyhrabat na povrch když jsem až po uši v bahně.... Každopádně budu to asi muset shlédnout ještě jednou, protože některé motivy mi dost vadily (Billyho agresivní chování, Billyho bratr...), a tak si potřebuju ujasnit, že jsem něco nepřehlédl... ()

Mgb21

Krásný to snímek o radosti z tančení a o touze jít za tím, v co člověk věří. Jamie Bell je výborný a strhne lidi pro svoji postavu. Moc se mi líbil výběr hudby. ()

Bauer

Krásný film s neuvěřitelně silným a nádherným příběhem, který musí snad dostat každého a především musí každého dojmout. Není to jen obyčejný příběh o chlapci, který chce tančit balet ale je o tom, že když někdo chce něco za každou cenu dělat, tak ať si za tím jde a to i třeba v případě, že ostatním se to líbit nemusí. Taky film poukazuje na to, že v životě je důležitá rodina. Znamenitý scénář je základem všeho. Jamie Bell, sakra, ten kluk je strašně moc nadaný. Jeho výkon je skvělý a hlavně dokáže páradně tancovat ( nebo baletit ? ). Gary Lewis v roli otce, který nejdříve svého otce nepodporuje a pak začne je pro mně nezapomenutelný. Vidí syna, který je štastný při baletu a tak ho podporuje a to i přesto, že by z něj měl raději tvrdého boxera. Našel jsem i pár dojemných scén ovšem zcela s přehledem vítězí ta závěrečná! Tento film jednoznačně musí vidět každý!!! ()

Sifaka

Tento film jsem viděl před osmi lety v kině a dodnes si pamatuji, jak mě svým tancem a baletem ten kluk dostal. Opravdu krásný snímek, kdy si Billy jde za svým snem, proti všem ,kteří mu nevěřili a on to stejně dokázal. Kdo by taky v Anglii v té době věřil ve spojení kluk a balet, když všichni chtěli dělat box a být drsňáci ... Mimochodem já tomu taky moc před návštěvou kina nevěřil a šel tam jen kvůli přítelkyni, ale o to víc jsem byl zaskočen a překvapen, jak je to dobrý film a jaký je Jamie Bell skvělý herec. ()

JASON_X

Jedna dáma mi doporučila tenhle film. Pak jsem si k němu přečetl několik komentářů, ve kterých chlapi plakali dojetím a rozplývali se blahem, no a to už jsem byl chycený na udičku. Minimálně jsem byl zvědavý, jak na mě tenhle doják a trhač diváckých bodů zapůsobí; jsem totiž tak trochu cynické prase a na "tyhle" filmy většinou reaguju jako býk na muletu... Nebudu to protahovat - Billy Elliot na mě zapůsobil zvratkopudně. Samozřejmě že ne kvůli svému tématu (ať se každý věnuje tomu čemu chce a má orientaci jaká mu vyhovuje), nýbrž kvůli jeho formě - pathetický, kýčovitý a nasládlý blábol, který jako by vypadl z dílny nějakého nestvůrného křížence Špílberga se Svěrákem - hřejivé a laskavé bahno banality. Tahle průměrná, středněproudá, podbízivá, vyumělkovaná, obehraná, vypočitatelná a otravná NUDA par excellence tady má 85%?? Vox populi, vox Dei? Ho hó, to by tedy potom Bůh musel být pes. Nebo ovce. Jedna za hudbu, tedy ne za tu otřesnou cajdákovitou filmovou hudbu, ale za skladby použité ve filmu (T-Rex, The Clash, Čajkovskij...) ()

Kimon

Držíš Billymu palce, slzy máš na krajíčku a nevěříš svým očím, jak krásný film o pohnutém osudu chlapce lze natočit. To se musí vidět a osobně procítit. Těžko se hledají slova. ()

Morholt

Překonat všechny překážky a dojít ke svému vytouženému cíli. Kolikrát už jsme tohle viděli a ještě uvidíme? V čem se liší od ostatních Billy Elliot? Vlastně ničím. Snad jen v tom, že nechce být boxerem, ale baleťákem. Ale jinak? Emoce, na kterých podobné filmy participují, tu z mého pohledu chyběly a že bych hrdinovi zrovna fandil, to také říct nemůžu. A tak za nejlepší scénu považuji policejní naháěčku na bratra hlavního hrdiny a líbilo se mi i herecké obsazení v čele s Jamiem Bellem. Ale nebylo to prostě ono. 50% ()

Handle

Pěkné zobrazení toho, že když děláte něco neobvyklého a lišíte se, je to pro okolí většinou problém, ale každej je něčím jedinečný a měl by si za tím také jít. To se mi ale asi na tom líbilo nejvíc, protože jako film mě to až tak nechytlo, něco tomu prostě chybělo.. ()

Jansen

Billy Elliot není zrovna drama, u kterého budete zarývat nehty do sedačky, ani komedie, u které se budete moc smát. Dokonce ani není moc originální. Ale přesto je to krásný a dojemný film. A Jamie Bell tančí opravdu pěkně. ()

maseer2

energické britské good-feelin' drama, které za netradiční slupkou skrývá vcelku obyčejnou zápletku.. jenže proč by to mělo vadit, když to celé tak hezky funguje.. spokojené 4* ()

Avalon820

Britský film, hollywoodské schéma. A funguje to na jedničku. Jamie Bell ve své životní roli podal skutečně úctyhodný výkon a není divu, že si tak ukradl celý film pro sebe. Oscarová nominace za scénář mluví sama za sebe - příběh působí na city zcela nenuceně, jemně, spíš jaksi mimoděk, avšak o to efektivněji. Jak jsem již naznačil, určitá schématičnost vysledovatelná je, ale ničemu to nevadí, síla celé story válcuje všechny mé výtky. Billy Elliot je ve výsledku pro poměrně široké spektrum diváků stravitelný mainstream, což však vzhledem k tématu považuji za úspěch. Více takových, prosím. ()

Blofeld

Billy Elliot je velice slušný film, v němž je skvělá hudba a jsou v něm k vidění tři výtečné herecké výkony (nejlepší byla asi Waltersová). Režisér Daldry je mimořádně schopný režisér, který dokázal výtečně převést na stříbrné plátno mou oblíbenou kniáhu Hodiny. Přes to všechno mě nedostal tak jako všechny kolem. Na můj vkus je příliš pln žánrových klišé, takže jestli jste viděli alespoň jeden sportovní film, budete většinou přesně vědět, co následuje. Za krátkých pět let se stal takovou klasikou, že jsem se moc těšil, až ho uvidím. Nesedl mi. Ne všechny filmy jsou pro každého. Lepší ***. ()