Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

MaxForValue

Čakal som nejakú citovú vydieračku, dostal som komplexný film, pri ktorom som na konci zadržoval slzy. Ono je to skutočne nesmierne mnohovrstevnatý film, v ktorom sa tanec kĺbi so sociálnou problematikou, a v celom tomto sociálnom meradle sú medziľudské vzťahy naznačené aj bez zdĺhavého monológu, pričom vzťah medzi otcom a synom je ten prvoradý, nie však jediný. Je to celé trochu na efekt (Billy tu vyznieva ako jediný svetlý moment v bezútešnej vízii budúcnosti všetkých postáv), ale čo na tom, keď je to celé tak pekné. ()

dzberry

Film, který uspokojí masy. Vícevrstnaté, řemeslně zmáknuté, ale zároveň nijak vybočující z řady filmů o snech, cílech, překážkách, trhnutí oponou... ()

knihovna

Označit tento film jako komedii nebo hudební mi přijde zcestné. Příběh klasický - otec a syn mají dosti rozdílný názor na to, co je pro ně důležité. Chlapec chce baletit, tátoví se to nelíbí, ale nakonec dosáhne syn svého a táta je rád, že to co dělá, dělá pořádně.. Podle mě nijak zajímavě natočené, popravdě ani nevím, zda byl nebo nebyl gay ( což pro jeho volbu není důležité). Pro ostatní - představa, že jsou všichni baleťáci gayové je opravdu pitomá a scestná a raději doporučuji to před nimi neříkat, mají často větší svaly a páru než boxer. Ale film je pro mě těžký průměr, jak v dobrém, tak špatném. ()

Mr.Yedla

Neskutečně silná věc se skvělými hereckými výkony snad od všech zúčastněných herců. Nechápu, že mi takový skvost celou dobu unikal. S klidem v srdci můžu prohlásit, že toto je nejlepší sociální drama, které jsem kdy viděl. ()

adamix

Ako po dramatickej stránke je to v pohode (prevažne v druhej polovici filmu), ale ináč nič priekopné to nie je. Len ďalší príbeh o dieťati, ktorý sa snaží splniť si svoj sen, i keď ho rodina nepodporuje. Jamie Bell ako 14. ročný fagan po hereckej stránke bravúrny. Stopu to zanechá, ale to vysoké hodnotenie aj tu aj na IMDb je prehnané. Za mňa 70%. ()

papilon395

Film o hledání sebe sama v prostředí, které je totálně odlišné. O významu lásky a podpory ze strany dospělého okolí. První velká role Jamieho Bella. Scénář se stal poté předlohou i stejně zdařilého muzikálu s hudbou Eltona Johna. ()

Carlie

Balet je opravdu nádherný, ale tenhle film takový (alespoň ze začátku) rozhodně nebyl. Billyho cesta k vysněnému sportu nebyla snadná a dost mu to komplikoval otec (kterého jsem měla chuť praštit lopatou po hlavě), ale lidé občas dostávají rozum, a tak i on nakonec začal svého syna podporovat. Čekala jsem od filmu něco úplně jiného a rozhodně jsem si nemyslela, že to bude takhle dobré. Prostředí bylo dost depresivní a nepůsobilo ani trošku optimisticky a vesele, tedy možná až na tu učitelku klavíru, protože ta byla trošku odlehčující postavou. Ve finále se mi film zamlouval snad ještě více, než další film o baletu Černá labuť (2010)  (ale ta je postavena více na psychologické úrovni ,a tak nelze porovnávat). (Spoilery!) Je to sice lehce sentimentální a hraje se tu na usmířenou rodinku a kluka s chudých poměrů, co nakonec uspěje (jak jinak ne? však je to film), ale to mi vrásky nedělalo, já když četl závěrečný dopis pomalu nedýchala a ačkoliv byl happy end předvídatelný jsem se stále zvládla radovat a dokonce i dojmout. Jediný problém, který s filmem mám je to, že na konci ustřihnou Tchaikovskyho Labutí jezero, ale to je jen můj osobní problém, protože já klasickou hudbu miluji a tu, která byla složena pro účel tohoto baletu obzvlášť Nádherný film, opravdu nádherný . ()

ostravak30

Billy Elliot se stal úvodníkem do filmových curriculum vitæ pro trojici Stephen Daldry a Jamie Bell jako vůbec první film a Lee Halla jako první celovečerní. A trefa do černého je, když se to hned napoprvé povede. J. B. jasně dokázal, že je talentovaný. Filmařům se ale povedla skvěle zachytit atmosféra hornického města v Anglii, stávky a sociálních problémů obecně vedle kluka, který se v mužském světě snaží prosadit v baletu. V tomto prostředí je to disciplína pro holky. Billy to nemá jednoduché, ale když se člověk nevzdá a jde si za svým, může leccos dokázat. Velmi se mi líbilo téma, hlavní herec, ale i propojení s hornictvím, ještě více pak hudba. ()

DearS

Jeden z mých tzv. motivačních filmů (pouštím je, když mám všeho plné zuby). Základní idea je prostá - jak překonat překážky, předsudky a sám sebe. Je to dojemný film, ale tak nějak...britsky, navíc v neutěšeném prostředí hornického města(odkud se jen těžko uniká), s hovorovou řečí (žádné změkčování drsných výrazů - naštěstí ani v dabované verzi). To vše dotváří pocit autentičnosti, ale hlavní jsou stoprocentní herecké výkony. Kapitolou samou o sobě je neuvěřitelně přesvědčivý Jamie Bell (škoda, že hledači hereckých nadějí pracující pro tento film nedostali angažmá i při castingu Harryho Pottera.Když našli kluka, který je schopen hrát a tančit, třeba by našli i kluka schopného hrát a vypadat jako H. P.) ()

Jenda1

Je to až neuvěřitelné, že jde natočit pro mě tak nádherný a zajímavý film z tak pro mě nezajímavého prostředí jako je balet. Možná díky tomu jsem se něco dozvěděl i z tohoto oboru, ale hlavně jsem se potěšil dokonalým filmovým zážitkem. Herecké výkony a jak jsem zmínil námět dokonale zobrazující nepochopení většinové společnosti ve vztahu k mužskému baletu. Také je krásně zobrazeno úsilí dítěte, které je nějak vychováno a někam ho to táhne a má sílu se vzepřít předpokládanému údělu i za ceno rozkolu ve vztahu k otci, kterého má samozřejmě velmi rád. Doporučuji. ()

Athlona

Vcera den pred stedrym vecerem jsem si to opet pustila pri zdobeni vanocniho stromku.Ten stromek jsem dozdobila, az pak a duvod je vice nez jasny.Billy Elliott je neco, tak uzasneho a lidskeho, ze patri na prvni misto me filmoteky.Nekteri lide jsou anglii nadseni, ja osobne ne.Nevim proc,ale jaksi tam vse na me pada,prsi tam, nedovedou varit :-)),ale jedno se jim neda vubec vytknout a v tom jsou v evrope asi jednicky, nataci velmi casto filmove "diamaty"a tim nemyslim jen jejich zname "divne" komedie podle jejich "divneho!" humoru. Film Billy Elliot je prave jednim z tech diamantu natocen jako prvni film divadelnim reziserem Stephen Daldry.Vynikajici herecke obsazeni v cele s 13 ti letym Jamie Bell a jeho otcem ztvarnenym Gary Lewisem. Vynikajici scenar vynikajici kamera,vynikajici strih a i kdyz se jedna predevsim o socialni tema je "napeti" az do konce filmu ,kdy se me kutali slzy z oci az do titulku The End .Billy Elliott je mistrovska podivana protoze tajemstvi tance je to, ze se jedna o vic mnohem vic nez o ten tanec. ()

Chladek

Tento snímek je z jedné strany skvělé story o chlapci, jež má velké vlohy k v té (možná i dnešní) době nepochopitelné věci. K tančení - k baletu. To jeho přísný otec, stávkující horník, nemůže vydýchat. Jeho starší bratr jakbysmet. Oba z něj chtěli boxera, jako oni sami, ale Billy je jiný.... na druhé straně jde o psychicky narušeného mladíka, jež vyrůstá bez matky, v prostředí stávkujících horníků... Snímek je vynikající ukázkou toho, že když něco chceme, máme za tím jít, a nepouštět se toho! ()

Johannka

Krásný film. Skvělí herci, můj milovaný balet(i když o výběru těch malých holek co tam ,,baletily"...raději nic :D:D)....ne pěkný. Krásný. ()

DooFooS

Jamie Bell to odehrál na výbornou. Chtěl bych mít aspoň zlomek vůle, kterou měl Billy. Emoce byly, smích byl, slzy byly, krásné to bylo a ouplně mě to pohltilo, hotová srdeční záležitost. ()

Bratr

Scéna, ve které se Billyho otec vrací do dolů, je jedinou filmovou scénou, u které jsem se kdy rozplakal. Celý ten bláznivý nápad a cesta k tomu, jak se stát baletním sólistou je tak chytlavá, že je skoro zázrak, že není podbízivě sentimentální, nebo trapná, BRAVO! ()

Jack.Pott

Velmi poetický film o tom, že klenoty se nacházejí i ve spodních patrech sociální stratifikace (pro mnohé to není překvapením, je však dobré si to občas připomenout, neškodí to zláště takto milou formou). Sekvence, kdy Billy tančí dělnickým městečkem a ventiluje tak svoje emoce, jsou autentičtější, sdělnější a dojemnější než leckterý oscarový muzikál. Hodně oceňuji i kulisy příběhu - ten se odehrává v době, kdy byla v Británii u vlády "Železná lady" Margaret Thatcherová, bohyně pravicového konzervativismu a vzor V. Klause. Tato bezpochyby silná žena se snažila dostat svou zem z (údajné) ekonomické krize "bez falešného soucitu": Nechala bez omezení působit "svobodnou ruku trhu". Takže když třeba státní podnik (v tomto případě důl) nevydělával, nechala jej zavřít, bez ohledu na to, že pak stovky až tisíce dělňošů - životelů rodin přišly o živobytí, pročež jejich famílie neměly co do huby, a nakonec ani co do kamen (proto Elliotovi topí piánem)... Stávkující horníci však nakonec prosazují svou - vláda se pokouší provoz v hutích udržet, i když si to prozatím žádá finanční injekce ze státní pokladny (což učebnice klasické ekonomie zcela jistě nedoporučuje). Stejně tak vítězí i Billiho úžasný talent (neboť díky "levičácké" politice mohou děti ze slabších rodin chodit místo na brigády do zájmových kroužků, a tak v sobě objevovat třebas i genialitu). ()