Příběh, který poslal celý svět do kolen a dal naději všem, kterým život rozdal jen nízké karty. V historicky první sérii televizní show „Británie hledá talent" předstoupil před krutou porotu a nepřátelské obecenstvo Paul Potts. Nevzhledný, jako exot ohlásil, že zazpívá operní árii a ve svých čtyřiceti letech sklidil to, co doposud od života – výsměch a kopance. Naposledy. Paul Potts začal zpívat árii z Pucciniho opery Turandot a jeho život se v té vteřině navždy změnil. Za pár okamžiků mu uslzená porota ležela u nohou a diváci nadšeně aplaudovali. Soutěž nakonec oproti všem předpokladům a sázkovým kurzům vyhrál, jeho operní vystoupení shlédlo na YouTube 120 milionů lidí, operní album, které následně vydal, se stalo nejprodávanější deskou v několika zemích světa. A na začátku byl jen drzý tlusťoch, který chtěl veřejně zpívat operu. (Bontonfilm)

pakobylka

Příběh, který se ke své škodě ve finále vynoří na hladinu, nadechne se - vyhledá pobřeží a zmožen únavou následně bezmyšlenkovitě brouzdá toliko v mělčích vodách. Částečně tak rezignuje na vlastní vtip i vkus, o charakterech postav a jejich motivaci nemluvě - jakoby nabyl dojmu, že se už exponoval dost. Kromě toho v počátečním tvůrčím zápalu trochu přetáhl limit - tudíž teď už potřebuje jenom urychleně uzavřít zápletku a odevzdat v termínu veškeré vyprodukované a zkompletované záběry. Přesto - za čistotu a svěžest první poloviny ... 3,5* ()

Aljak

Životopisné filmy sú skvelé, len vždy ma zamrzí, keď tam nasilu pridávajú kopu vymyslených situácií, aby príbeh pôsobil viac dramaticky a zaujímavo. Ale aspoň, že tá kostra zostala taká ako má byť - teda až na to zbytočné preháňanie a prílišnú hyperbolizáciu. Životný príbeh Paula Pottsa okrajovo pozná asi každý, ale až po pozretí filmu som si prečítal o jeho živote viacej, aby som to vedel objektívne porovnať - pretože ten filmový príbeh sa mi zdal až moc neuveriteľný. Takže odhliadnuc od toho prekrúcania skutočností treba uznať, že film stál za to a pôsobil všestranne ako romantická komédia, dráma a miestami to išlo až do sfér muzikálu. No a Alexandra Roach, ktorá hrala Julz, mi prišla nesmierne sympatická - taká milá ozdoba celého filmu. ()

DwayneJohnson

Přemýšlím, že svoje hodnocení možná změním. Směrem dolů samozřejmě, opačně ani náhodou. To spíš budu slavným zpěvákek v opeře, což v mém případě nehrozí. Možná v příštím životě... Ale teď vážně. Už jsem to psal někdy minule, že se asi na filmy podle skutečných událostí přestanu dívat. A zase jsem vyměkl. Přiznám se, asi to bylo tím včerejším pěkným počasím, fakt sám nevím. Příběh Paula Pottse má všechny znaky typicky amerického zpracování. Obrovská spousta klišé, velká předvídatelnost a hlavně hlavní hrdina, který mi někdy spíše připomínal ochočenou ovci, která dělá jen to, co se jí řekne. Tohle všecno aspoň trošku zachraňuje první třetina filmu, pár vtipných scén a starý mazák Colm v roli jeho otce, který dělá, co se jen dá. Nevím, jak je tento příběh věrný tomu skutečnému, nicméně moje celková spokojenost je opravdu velmi, velmi malá. Tři mínus. ()

Malarkey

Pamatuju si, když byl Paul Potts čerstvou senzací na youtubu. No a aby toho nebylo málo, senzací nebylo jenom video, ale i jeho příběh. Nedivím se tedy, že Angláni hnedka rozjeli scénáristické orgie a natočili si o něm životopisný film. Každý zajímavý příběh si totiž zaslouží odvyprávět. No a pokud máte rádi uličky maloměsta (v tomto případě ve Walesu) a anglický humor, tak počítejte s tím, že Životní šance je přesně pro Vás. ()

cjmafia

Natočit to amíci, tak nevím jestli by to dopadlo takhle dobře. Příběh podle skutečné události, který nám je podán opravdu parádně a hlavně uvěřitelně. Sympatické herecké obsazení, pár velice vtipných a dojemných scén z tohoto filmu dělají nezapomenutelný zážitek. 9/10 ()

• V scéne, v ktorej Paul spieva v britskej talentovej šou Britain's Got Talent (2007), vidíme skutočné zábery poroty a divákov. Pomocou niektorých šikovných úprav bol iba Paul Potts na javisku nahradený Jamesom Cordenom. (Laslo)
  • Role Julie Ann Cooper (Alexandra Roach) byla nabídnuta zpěvačce Katy Perry. (Dr Lizal)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)