Britská televizní show vysílaná televizí ITV. Soutěží zde zpěváci, tanečníci, komici a další umělci, kteří předvádějí různé úkony a snaží se získat podporu diváků a poroty. Vítěz dostane 100.000 liber a má příležitost se ukázat na akci "Royal Variety Performance" před členy královské rodiny včetně královny. (dEst28)

kubyno

Ze všech talentových soutěží co jsem kdy viděl je ''BGT'' určitě nejlepší. Moderátoři a porota jsou výborní, není to dělaný tak trapně a debilně, jak u nás, a hlavně, Britové mají mnoho talentů, na které se hezky dívá, ne jak ty nájezdy mentošů u nás... (Ovšem koukal jsem na "BGT" jen na youtube...) ()

novoten

Kráska Amanda Holden, legendární dvojice vtipálků Ant+Dec nebo snad polobůh sarkasmu Simon Cowell? Vybrat si osobnost, na kterou se budete těšit, je ta nejpříjemnější povinnost. Když připočtu lavinu úžasných soutěžících a bez přehánění dokonalou audio-vizuální stránku (lepší soundtrack prostě vybrat nelze!), vychází mi nejlepší reality show, jakou jsem kdy viděl. ()

Jerris008

Amanda je krásná, Piers objektivní a svůj a sarkastický Simon je přesně můj šálek čaje. Po shlédnutí první série musím říct, že České (Česko-Slovenské) předělávky je jen slabý odvárek. Musím vyzdvihnout především to, že narozdíl od nás to Britští producenti neprotahují na nespočet dílů, aby vytahali z hlasujících lidí peníze a ze soutěžících duši a také se mi líbí, že konkurz, kde vybírají postupující do dalšího kola, je odehráván živě před publikem. I když publikum je občas až moc živé, adeptům na talent Británie dávají dost nahlas najevo, co si myslí (ať je to pozitivní či negativní), ale skvělý výběr poroty a moderátorů to zcela převálcuje a dělá z toho celýho skvělou šou. ()

Hannibal92

Moc rád se dívám na ostatní lidi, jak ze sebe dělají pitomce před celým světěm. Jenže na druhou stranu, když už něco umím opravdu dobře, proč to neukázat ostatním? Občas mi zůstává rozum stát nad tím, kde ti lidé nechali svou důstojnost a občas se koukám s pusou otevřenou jako vrata a řikám si jestli je to vůbec možné. ()

(mOnkey)

Celou dobu jsem byl přesvědčený, že dám sice lepší ale přeci jen pouze tři hvězdičky. Britská talentová show je především o nadaných lidech a ti proudí na castingy skutečně po celých sedm sérií, ale stejně tak se jedná o zábavní pořad, který má bavit po celou dobu, tedy i mezi a po jednotlivých vystoupeních. Moderátoři Ant a Dec tenhle úkol zvládají plnit dobře, dokonce velmi dobře, ale podstatně hůř jsou na tom porotci, konkrétně Amanda Holden a hlavně neuvěřitelně suchopárný Piers Morgan. Nad vodou to ve starších sériích drží kromě samotných soutěžících pouze zábavně sarkastický, ale také velmi rozumný Simon Cowell, protože zbylým dvěma porotcům se často líbí neuvěřitelné zhovadilosti (sekání dřeva?), takže Simon je jediný, kdo si zachovává racionální uvažování. Od šesté série šla kvalita strmě nahoru, protože přibyli dva noví porotci, Alesha Dixon a David Walliams, z nichž především druhý jmenovaný pořad neuvěřitelně oživuje svou zálibou v šílených, extravagantních a kýčovitých číslech a také humorem konfrontujícím Simona. Líbí se mi také, jak tvůrci dělají z Cowella záporáka non plus ultra; když je nemocný a nemůže se účastnit castingů, natočí scénku s radujícími se „talenty“ a když pak přijíždí do divadla v černém autě s tmavými skly, doprovází ho vaderovská melodie ze Star Wars. : ) Přitom jsem nikdy neviděl, že by řekl ne talentovanému člověku (předčasné zabzučení je věc jiná), ale to je pravděpodobně pouze můj pohled na věc, protože už když jsem před nějakými osmi lety sledoval American Idol (aneb jeho neustálé „nic horšího jsem v životě neslyšel“), shodnul jsem se s ním zhruba v 90% případů. Věřím, že ostatní diváci se s ním můžou v názorech rozcházet, ale právě od toho jsou v porotě další tři lidé. Oblíbenci: Tobias Mead, Twist and Pulse, Diversity, Spelbound, Ashleigh a Pudsey, Ryan O'Shaughnessy, Jonathan a Charlotte, The Mend, Loveable Rogues, Robbie Kennedy, Gabz, Julian Smith, Jack Carroll, Jordan O'Keefe, Joseph Hall, Luminites, Lauren Thalia, Paige Turley, Molly Rainford, Shaun Smith, Flawless, Neil Fullard (všechny jsem si oblíbil už v castingovém kole, takže tímhle seznamem – za jehož délku se omlouvám – nespoiluju kdo se jak daleko dostane či nedostane). ()

• První řada se vysílala roku 2007 a od té doby se vysílá pravidelně každý rok. Zatím se odvysílali 3 řady. (dEst28)
  • Pořad moderuje dvojice Ant & Dec (Anthony McPartlin a Declan Donnelly). (dEst28)
  • Vítězové jednotlivých řad: 2007 - Paul Potts (zpěvák) 2008 - George Sampson (tanečník) 2009 - Diversity (skupina). (dEst28)