Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

gemi

Billy má svůj dětský sen, který horník nepochopí. Ale taky má kterénského fotra. Horníka. A ještě kreténštějšího bratra. Taky horníka. Prvních 75 minut je to čirá deprese, která se v závěru přemění ve sci-fi, protože oba kreténi se promění v nepoznání... Je to vtipně, řemeslně natočený film, ale vtipů v něm věru moc není. ()

Wolf

K tomuhle filmu nemám skoro žádné vyhrady! Skvělé drama ve kterém i víceméně nezmamí hercí dokažou zahrát své role na velmi profesionální úrovni ()

Lokran

dnes jsem ho po roce a pár měsících viděl podruhé (obvykle to nědelám, ale tady jsem nemohl jinak) původně jsem si ho ohodnotil 90, ale dnes jsem to upravil na třetí stovku. společně s amélií z něho mám ten nejhlubší emocionální požitek... těm slzám se ubránit prostě nemůžu. jamie bell je naprosto bezkonkurenční! ()

Brusinka

Překrásný filmeček o splněném snu jednoho kluka a o tom, že je důležité jít si za svým, ať už si o tom okolí myslí cokoliv. ()

e(l)a

Velmi pěkné 4 hvězdičky. Tento film byl originální, jak se od Stephena Daldryho dalo očekávat. Billy Elliot musí bojovat o své postavení v rodině, ale hlavně o svůj budoucí život, když se rozhodne tančit balet, pro což jeho otec a bratr nemají žádné pochopení. Billyho postava je velmi hezky podaná, je často nepředvídatelný, jeho chování nelze zařadit do nějaké škatulky. S problémy v prostředí, ve kterém žije, se vypořádává svým vlastním způsobem. Je to prostě malý kluk, který ještě nenašel sám sebe. Myslím, že tento film mohl jít trochu víc do hloubky a že jsme se mohli dozvědět trochu víc o Billově rodině a velké stávce, která hodně ovlivňuje jejich život. Mně osobně takto unikaly některé souvislosti. Tento film mě v každém případě ale nadchnul a opravdu splnil očekávání. Mimochodem - Jamie Bell (Billy Elliot) podal vskutku skvělý herecký výkon!!!!! ()

polonius

Film, kde žádna ze scén nepůsobí ani v nejmenším vykonstruovaně. Chlad a sychravo severní Anglie vám vleze až do postele. Jamie Bell v hlavní roli je nepřekonatelný, hned se začnu pídit po jeho dalších filmech. ()

RajCZitko

Tak tedy tento film mě vůbec, ale vůbec nenatchl. Zaprvé: Ano někomu se může zdát situace lidí, co zrovna nemají peníze docela smutná atd. ale přiznejme barvu - prostě se sešlo jedno s druhým, kdyby měl otec již po stávce, problém by vůbec nebyl a příběh by tak nebyl tolik vyhrocený. A za druhé: námět, kde se prokáže synův talent a rodič zvyklý jet v jiných kolejích se naučí ho podporovat tu byl také už milionkrát. Přidám k tomu ještě otřesné herecké výkony (vůbc jsem jim to nevěřil, nevtáhli mě nijak do děje), otřesnou hudbu a hodnocení by bylo v odpadu na-to-ta-ta. Hodnocení od naprostého propadáku zachraňují nej 2 postavy z celého filmu a těmi jsou Michael (transsexuál/gej) a babička. ()

Gremlin1

Z Billyho Elliota jsem byl pěkně na měkko - bulel jsem jak želva. To se mi opravdu nestává příliš často. Přitom je to film plný vtipu a roztomilé angličtiny. Všechny postavy ve filmu jsou přirozené a k sežrání. Bezchybné, výtečné. ()

rottik-cb

Známý příběh o hodném a odvážném klukovi, který se vzepřel předsudkům svého otce i přirozenému prostředí a odešel za svým snem… Film dojemný, ale nijak sentimentální. Jamie Bell byl skvělý ve všech hereckých rovinách- s kamarádem Michaelem, při tanci, před otcem… Na takový talent je radost se podívat! Jamiemu zdatně sekundují Gary Lewis v roli jeho přísného, machistického otce a Julie Walters v roli trochu nekonvenční, ale chápavé učitelky baletu. Snímek je výjimečný i perfektním dobovým soundtrackem (Children of the revolution, I love to boogie). Vpravdě velmi lidský film. Jen za neoriginalitu a pár slabších scén strhávám jednu hvězdu… ()

TommyDiamond

Podle mě je film Billy Elliot určitě dobrý film, ale do extra třídy rozhodně nepatří. Každý by měl dělat to, co ho baví a Billy Elliot rozhodně se svou láskou v tanci na růžích ustláno neměl. Otec drsný horník,který by Billyho nejradši viděl v boxerských rukavicích,jak v ringu kosí své vrstevníky se jen těžko smiřuje s tím,že jeho syn propadl taletu. Ale nakonec i Billyho otce nakonec uchvatí synův talent a dělá první poslední, aby se jeho syn dostal na baletní školu..... Celkově 50% ()

dawnie

I když myslim, že chápu všechny ty nadšený ohlasy, tak mě to prostě nechytlo. Možná taky proto, že mi to nepřišlo moc objevný... co se týče motivů i zpracování. A postavy se chovaly šablonovitě. Jediný, co mě ke konci trochu dojalo, byl boj Billyho táty za to, aby si jeho syn splnil svůj neobvyklej sen - přestože ten jeho náhlej obrat byl pro mě taky těžko uvěřitelnej. ()

pekl

Tak takhle jsem si ještě u žádného filmu nepobrečel, holt asi už stárnu. Jděte do háje s Černou labutí - tohle je film o baletu No.1.... ()

altaica

PRO MUŽE:”Billy, děláš akorát vodstudu rukavicím, tátovi a tradici týdle boxerský školy.” Taková věta malýho kluka, co vyrůstá v chlapském prostředí horníků (otec i bratr) vysloveně povzbudí. A když baletní škola díky kuchyni pro stávkující provede přesun do stejné tělocvičny a ozývá se “Musíte si věřit”, červ pochybností začíná hlodat. K tomu Astair v TV. Bude z něj nový šejk Hár-Á- Pés?         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Hóoši a madam, to musíte vidět. Malý klučina teskní po zesnulé matce. Na krku ještě pomatená babička, typ úprkářka a pokoj sdílí s bráchou, který to má v lebce pěkně po hornicku vymetený. Hošík stejný jako vy. V ringu může dostat tak maximálně přes držku. A výraz brunátné tváře fotra, když se dozví, že mladej chodí za box a na balet, znáte chlapci z momentu, kdy jste tomu vlastnímu oznamovali tím cizím slovem gay, že jste vlastně hnědopich. Babka se kluka sice zastává, že taky baletila, ale vzhledem k tomu, že je magor a navíc ženská to moc nepadá na váhu. A jak ho chytli bili ho , Billyho. Malej, nasr*nej baleťák, to je fuckt dost hustej nářez. A abych nezapomněl, občas je to kromě humoru i trochu smutný. Celkem povedená komedie, která asi více osloví dámy a gay publikum, obzvláště to s pedofilním zaměřením.          UKÁZKA:// ...protože je nešťastnej a protože spí každej zvlášť. Proč? Táta to dělal s jednou paní z práce, ale nevěděl, že to vím. // Takže pánové bacha na malé brebentilky a nic neznamená, že manželka tvrdí, že jsou vaše, jsou od narození pěkný svině a těžký udavačky.// .... a máma? Je neuspokojená a proto učí tancování. Učí tancování místo sexu? Vaši jsou divní...// A nebude z toho průšvih? Nebuď blbej, můj táta to dělá furt. Co? Oblíká si máminý šaty? Jo, ale jenom když si myslí, že doma nikdo není.// ()

Kozy9

Podľa mňa je celý snímok nemastný neslaný, samozrejme má schopnosť útočiť na city, čo sa mu aj veľmi dobre darí. Nevidím v ňom nič natoľko výnimočné, niečo, čo by z neho robilo prelomový film. Je to len kvalitnejšie natočená dráma s podarenými hereckými výkonmi. Nečakal som akciu, ale určitú hlbšiu myšlienku áno, to že chlapec nevie čo robiť a chce vyhovieť všetkým, je zápletka možno neklasická ale určite pár ráz spomenutá. Veľké plus má u mňa Jamie Bell, ktorý ma ako jediný presvedčil, že ho celá situácia trápi. 70% ()

Petus

Taneční filmy mám ráda. Sociální dramata mám ráda. Filmy pro děti mám ráda. Taky pohádky mám ráda. Tak a teď to všechno smíchejte, protřepejte, přidejte jednoho neskutečně sympatického a neskutečně talentovaného kluka, který tančí jako bůh, balet a skvělou hudbu a máte Billyho. ()

HarqAlAda

Dokonale natočený príbeh o "jednoduchých" veciach. Nabité obrovským emočným potenciálom, ktorý vás postupne možno doženie k slzám - tak ako mňa. Dokonalý súzvuk obrazu s hudobným sprievodom podtrhuje tému tanca. Veľmi príjemný film, ktorý väčšinu divákov nenechá chladných. Vyzdvihujem výkony všetkých zainteresovaných, aj ostatní si popri Jamie Bellovi utrhli svoje zaslúžené miesta v tomto snímku. Jednoznačne odporúčam, vyniká vo všetkých troch žánroch. ()

Belsazar

Viděl jsem film v době, kdy byl ještě čerstvý. Po dlouhé době jsem tady na něj narazil a udělal tu chybu, že jsem shlédl trailer. Rozplakal jsem se. ()

Duke90

Další film o tom, že život není peříčko a že když máte pocit, jak jste na tom špatně, tak někdo na tom může být ještě hůř. Jenže nic z toho není důvod, abychom se nedrželi našich snů a přitom je to pro lidi vlastně jedna z nejtěžších věcí v životě. Samozřejmě nejsem žádný fanoušek baletu a rozhodně bych k tomu nikoho nenabádal (obzvlášť chlapy), ale stoprocentně bych taky nikoho neodrazoval. Když jsi v něčem dobrý a víš, že můžeš něco dokázat, tak se toho drž! Závěr toho všeho je, že když to pochopí i naši nejbližší (rodina), může nám to podstatně usnadnit cestu za vším, co chceme v životě dokázat.... ()