Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

Yardie

Pro mě obrovské zklamání! Čekal jsem nějaké velké drama, nicméně dostal jsem jen takový film o chlapci a jeho snu. Kromě poslední půlhodiny mi tam chyběla atmosféra, nějaké silné momenty a emoce. Poslední půlhodinka byla opravdu skvělá - emoce, silné okamžiky a scény. To před tím byl prostě jen film o klukovi a jeho snu, ale bez atmosféry. Když to tak nějak zprůměruju, tak jsou to 3 hvězdičky. Ale zklamání. Howgh! ()

conery1

" Čo cítiš, keď tancuješ? Je to príjemné. Na všetko zabudnem, naraz to zmizne, proste to zmizne. V tele sa mi všetko zmení, ako by som tam mal oheň a ja potom lietam ako vták. Rozsvieti ma to ako elektrina." Príbeh o baletnom talente, ktorý sa rodí raz za ..., príbeh o tom, aké ťažké je byť sám sebou, o tom, aké krásne je, keď sa to stane. ()

Kacitr

Billy Elliot - tak to je moje srdcovka. Jamie Bell ze sebe vydal maximum a každý si všimne že balet už nějaký čas trénoval. Je to skvělý herec a já s ním soucítila v každém momentě. Co je přeci tak divného na tom, když chlapce nebaví box a a tak jsi jde radši za tancem? Pravda v té době to bylo "o hubu". Nechtěla bych mít takového otce jakého musel trpět Billy - i když pravda, nakonec dostal Gary Lewis rozum a synka podporoval jak nejvíce mohl. Julie Walters též překvapila a jako učitelka baletu obstála. Nádherný příběh který je podtržen dobovými písněmi. Konec byl sice možná trochu urychlený ale ani mě to nevadilo. Film jsem si zamilovala, žádný mě nenadchl tak jako tento a hned po prvním shlédnutí byl můj cíl vidět ho znovu. Nevzdávejte se svých snů a jděte si za svým cílem. ()

Mikino00

Pohádka pro malé děti, cíleně hraje na city, dějově je to přitom příběh pro malé holčičky, plný klišé a srdceryvných scén. Ten kluk je nesympatický a měl by radši poslouchat svého otce, protože balet opravdu není pro muže. ()

laepus

Jeden z nejsilnějších filmů, jaké znám. Film, který mě vždycky totálně na několika místech rozseká, rozuměj rozbrečí. ()

Nethar

Jak si chlapec za svým snem šel, ačkoliv mu okolí nejdříve bránilo, jak pilně trénoval a hodně se naučil, jak se okolí jako mávnutím kouzelného proutku změnilo, plus pár silných emotivních scén. ()

kritiklon

Na to, že filmy o tancování, baletu, divadle atd. příliš nemusím, to bylo dobré. Zřejmě proto že ústřední myšlenka byla hlavně o soužití a rozepři otce se synem ale také o tom jaký význam může mít chudoba na náš život. A ačkoli otec se zapřísáhle a přesvědčeně angažuje ve stávce horníků, stejně nakonec podlehne těžařskému molochu jen pro to, aby si jeho syn splnil sen a mohl něčím být. Jejich společný sen pak vykrystalizuje na samém konci při Billyho velké premiéře. Takový oddychový film s příjemně odvyprávěným lidským příběhem. 4* za 76% ()

Garch

Vynikající hudba, kdy po Čajkovském následují The Clash, jen podtrhuje rozdíl mezi snovým světem baletního tance a realitou anglického hornického městečka bez stromů, s betonovými dvorky, kde vše ostatní vyplňují cihlové zdi a depka horníků ve stávce. Debutující Jamie Bell posunuje film o dvě hvězdy. ()

hacho

Pekne, kluk ma vazne naboj, kdyz tancuje. Prislo mi to trochu nedotazene co se okrajoveho deni tyka - stavka, rodinna atmosfera, kamos transvestita homosexual, ale jinak moc prijemny pribeh. ()

hnkflknk

Stoprocentní filmový zážitek. Skvělá hudba, která rozburcuje ,jak úžasného Jamieho Bella, tak i vás. Při koukání na tenhle film jsem úplně cítila to vnitřní napětí, které prožíval "Billy". Dokonalé splynutí hudby s obrazem. Úplná citová rozkoš. Opravdu jedinečný snímek. Stoprocentních 100%. ()

cherita

No jo, to je pořád řečí o opakování se těch samých klišé, citovém vydírání a otřepaných tématech, potom přijde malý ušatý kluk z Durhamu, co by místo práce na šachtě radši poskakoval v labutím jezeře, hrajou mu k tomu T-Rex a my všichni se se svýma filmovýma názorama můžeme jít klouzat ..."Bude to znít divně Billy, ale nějakou dobu jsem přemýšlela o Královské baletní škole." "Nejste na to stará?"... Nedá se nic dělat Billy Elliote, fakt jsi mě dostal. ()

Pevek2

vzdycky jsem mel slabost pro balet. A pro hudbu jejiz slova rozsiruji informaci obrazu. A do jiste miry i pro maskovani melodramatu jinym zanrem, v tomto pripade socialnim dramatem. ()

zdenur

Řeknu to takhle. Začátek je absolutně nudný, nemohl jsem u toho vydržet. Asi proto, že balet opravdu není moje parketa. Závěr naštěstí nabral nečekaně příjemných obrátek - extrémně dojemných. Takhle by se to ohodnotit jako lepší průměr. ()

muoaner

Úžasný filmík a všem ho vřele doporučuji, jen škoda že nemám malou sestřičku, která chodí do baletu. Hned bych si při dalším sledování tohoto filmu (a klidně se k tomu přiznám) vzal její třapatou sukénku a jako sutpidní imbecil si zaskotačil jako balerínka. ()

Salmayo

Dojemný příběh mladíka, kterému se podaří přesvědčit autoritativního otce, aby mu dal šanci na jiný, lepší život. Taková novodobá pohádka, ve které exceleje mladý J.Bell. ()

Kroupa

Abych byl upřímný, díval jsem se na to čistě kvůli režisérovi a dostal jsem, co jsem zhruba očekával. I největší mistři se musí na něčem učit a tohle je dobrý začátek. Tím nechci tvrdit, že se to byť blíží jeho pozdějším opusům. Ve srovnání s nimi tu chybí taková gradace scén a jejich pointa, taky chování postav v některých momentech mi přišlo trochu nevysvětlené - je tu znát klasický problém, že příběh vždy vychází z kontextu, pro jehož vyložení je vhodná kniha, nikoli film. A bohužel tu nechyběly momenty založené na klišé, berličky jako z učebnice pro scénáristy samouky, které i vyzněly jako klišé, nikoli jinak. Nedovedu popsat, co přesně mám na mysli, ale vím, že ani v Hodinách, ani v Předčítači mi nepřišlo jako klišé absolutně nic. Co se herců týče, tak i tady je znát pokrok, jaký v jejich Daldry od Billyho Elliota učinil, nicméně i tak tu má každá postava svou silnou chvilku. SPOILER je tu jedna scéna, která je z mého pohledu plně na úrovni Daldryho vrcholných děl - loučení s babičkou. A abych nezapomněl, když už tu pořád omýlám ty jeho další filmy, tak BE má něco, co v nich chybí - humor. Opravdu jsem se zasmál jen jednou (když bratr okřikl tátu při loučení Billyho s malým teplým Michaelem), ale bylo to příjemě odlehčené, což je dobře, protože tehdy ještě Daldry neměl na to udělat film zcela vážný (i když světlé a až veselé momenty se najdou i v H a P, filmy stále obtěžkány vážným tónem). Dodatek: Gary Lewis je vynikající komik. Pár let jsem ho znal jen z Joyeux Noel, na které koukám každé Vánoce, ale teď jsem ho viděl v jednom týdnu ve dvou filmech - druhý je Skagerrak, a v obou mě velmi velmi bavil, a to nejen svým neuvěřitelným přízvukem. 27.2.2010 ()

Maryinka

Mě tedy nikdy balet moc nebral, ale po tomto filmu bych na něj klidně zašla. Perfektně natočené, zahrané, odvyprávěné.... no, mohla bych toho napsat opravdu hodně. Radši ale budu stručná: Billy Elliot zaujme, nadchne i dojme. Velmi příjemné překvapení. ()

Pawlisman

Za 3. Ano, spíše podhodnocené, ale skutečně jsem nebyl okouzlen. Pro mě naivní a víceméně prázdný příběh. Vše nalinkováno a tak od začátku čekám z povinnosti na konec. 6,5/10 ()