Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

solskjaer

Billy Elliota jsem viděl ve svém životě dvakrát (určitě to není naposled) a musím se přiznat, že ačkoliv jsem chlap, kterého filmy zas tak moc nedojímají , u tohoto filmu jsem pokaždé brečel. Jo jo prostě mě vždycky dohnal k slzám. Je málo filmů u kterých brečíte pro krásu filmu, děje a štěstí hlavních hrdinů. Většinou ukápnete slzičku u filmů se smutnou tématikou, ale to právě dělá Billy Elliota dokonalým. Pláčete a vlastně ani nemusíte neboť film není vůbec smutný:-)) Co však nejvíce obdivuji je herecký výkon mladého Jamie Bella - byl dokonalý a tak přesvědčivý že jsem mu celou jeho roli fakt "sežral". Tento film má také nezapomenutelný silný příběh a perfektní ale opravdu perfektní soundtrack. Určitě si nepořizujte film bez něj. Na závěr musím říct, že Billy Elliot patří mezi nejlepší filmy, které jsem kdy viděl a určitě tam zůstane hodně dlouho! ()

NUbijec

Možná jsem cynik, ale na víc jak 4* to nebylo ani náhodou. Už od první hodiny baletu jsem věděl jak to dopadne a děj tímto směrem poměrně přímočaře postupoval, přes několik silnějších momentů se dostává do citově vydírajícího finále, které na mě prostě takový dojem neudělalo. Ale i přesto krásný snímek, který stojí za to vidět protože na někoho může plně zapůsobit a to bude asi bomba. ()

Ploutev

Až do poloviny to byl nadprůměrný film na který se mi dobře koukalo, ale říkal jsem si, že více než 4* tomu určitě nedám. Ale tak skvěle emocionální konec jsem snad ještě neviděl. Paráda. ()

ArdathBay

Malý Billy mě doslova dostal. Do role se opravdu obul s plnou vervou. Perfektní muzika. Sociální problémy rodiny bez matky. Daldry je opravdu vynikající režisér. ()

Maynard.

Hmm, vůbec nevím, co si o tom mám myslet... S podobnými filmy mám malinkej problém a to ten, že abych dal vyšší hodnocení, musel by mě děj více strhnout a nebo by film musel bejt "vychytanější", co se obrázků a hudby týče. Ani jedno mě nedokázalo okouzlit, zasmál sem se všeho všudy dvakrát. Ke konci sem sice měl na krajíčku, to když otec utíkal do knajpy sdělit chlapům tu novinu, následně mi slzu zamáčkli "těšící se" horníci do práce, škoda. Výtečně se zhostil role Gary Lewis, který opravdu famózně zahrál otce, který nikdy v životě nebyl v Londýně...Šak proč taky, když doly jsou tam co bydlí :o). Herecký výkon mladého Jamie Bella mě nechal naprosto chladným. Už v jeho mladých letech je krásně vidět, že to nikdy nebyl a nebude herec podobného formátu jako Christian Bale (Empire of the Sun) nebo Leonardo DiCaprio (Co žere Gilberta Grapea). Billy Elliot stojí za skouknutí, ale jen jednou... ()

ZkuKol

Britská variace na klasický americký motiv; "jdi si za svým snem!" Daldry vsadil na drsné hornické prostředí v dobách, kdy "železná lady" vedla válku s nejen místními odbory a dobře udělal. Billy se opravdu vytancovává ven z jámy plné zoufalství, vzteku a násilí a divák mu drží palce, jak je naposledy držel jednomu boxerovi s italskými kořeny z Philadelphie. Soundtrack sází na největší hity té doby a Gary Lewis spolu s Julie Walters těží své charaktery až do dna, takže kdykoliv přijdou na scénu a Billy to pak rozbalí, tak se film dostává až na magickou úroveň. Režisér si poměrně zdařile hraje s divákovými emocemi a umí atmosféru zlehčit vtipem. Jen by to chtělo dát větší tempo začátku a občas nahradit klišé nápaditostí. Billy místo boxu radši tančí balet a to se v hornickém prostředí v dobách krize zrovna nesetkává s nadšením... 80% ()

Sdoom

No tak tenhle příběh mě teda vážně nedojal. Napsané je to hezky, ale pan režisér se vyžívá v hlemýždím tempu, kdy se dlouhé minuty v podstatě nic neděje. Navíc nenapadá mě okamžik, kdy bych s Billym měl nějak soucítit nebo ho litovat. Táta dře jako kůň, aby uživil rodinu, je nervní , protože nemaj peníze kvůli stávce, doma babička s postupujícím alzheimerem a synek si prostě začne chodit na balet, dělá z něj vola a pak mu eště nadává do hnusnejch hajzlů? Myslim si, že dopadl ještě docela dobře. Naštěstí film dostane aspoň trošku spád po tom, co Billy předvede své umění tátovi v tělocvičně. Jinak taneční projev Jamieho Bella je určitě lepší než herecký, mé sympatie si nezískal, i když špatně určitě nehraje. Ale do takových H. J. Osmenta či Freddieho Highmorea má hodně daleko. Kdo si naopak mé sympatie získal, je Gary Lewis, jeho role "vodkecanýho" horníka a otce rodiny byla vskutku nevděčná, smutná a ku vzteku a Lewis ji zahrál naprosto perfektně. Sečteno podtrženo: na jedno zhlédnutí tak akorát dobré, ale víckrát si to již určitě nepustím. Edit 20.11.2017: Napodruhé už mě to aspoň trošku dojalo, nicméně výhrady zůstávají víceméně stejné až na Jamie Bella, tentokrát mi už tam sednul líp. Lepší 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

LadyVader

Když jsem film viděla poprvé před pár rokama, tak mě až tak neoslovil. Teď musím uznat fakt, že Billy Elliot je opravdu povedená záležitost. Nechápu co se mi na filmu nezamlouvalo, diť prostě tomu klukovi musí každej fandit. Z toho jeho odhodlání pro tanec jsem měla uplně radost a strašně jsem mu přála úspěch :-). Film mi zvedl už i tak docela dobrou náladu :-D. A Jamie Bell je frajer, jestli se naučl takovýhle kreace v jeho čtrnácti letech, nebo kolik mu v té době bylo. ()

Bobek15

Keď je vo filme dostatok momentov, ktoré útočia na divákove city..tak to ja milujem! Keď je vo filme dostatok monológov v sprievode peknej hudby...tak to ja milujem! A v Billym Elliotovi bolo všetkého požehnane...a to ja milujem! (keďže mi to trochu pripomínalo Forresta Gumpa, a ja budem taký smelý a porovnám tieto dva filmy, tak vo Forrestovi toho bolo ešte viac...a preto ja Forresta milujem ešte viac! :)) ()

klúčik

Veľký pekný príbeh. Billy mal ťažký život, dostať sa zo svojho prostredia, presadiť si to po čom túžiš. Všetko sa dá keď sa človek nevzdá svojho sna. Billy sa nevzdal a on dosiahol všetko čo chcel. Dávam 85%. ()

chef

Veľmi pekný a prirodzene sentimentálny príbeh, ktorý nepotreboval žiadne scenáristické skrášlovadlá a zlepšovadlá, ktoré by len všetko pokazili. 85% ()

Fatanya

Hovorím si, že je to stresom zo skúšok lebo inak si fakt neviem vysvetliť tie tri vreckovky, ktoré padli za obeť počas tohto filmu...nádherného filmu, s pre mňa naprosto úžasnou záverečnou scénou, ktorá bola v mojom prípade už značne rozostrená, ale ani to jej neubralo na jej čarovnosti. ()

masr

Kam se hrabe nekonečně opěvovaná úvodní scéna ze "Zachraňte vojína Ryana" na úvodní momenty tohoto filmu? Tady je vše asi milionkrát levnější, tisíckrát prostější a vposled taky mnohanásobně působivější... Drobný detail na desku, hudba a pak už jen čirá radost z žití. Nekonečně intenzivní, pozitivní radost z něčeho, co má člověk rád. Film, který si diváka naladí už po první minutě na tu správnou vlnu. ()

darwin

Zajímavé drama z prostředí hornického městečka v thatcherovské Británii. Všechno nakonec dopadlo dobře, zbývá jen jediná otázka. Je Billy Elliot gay? ()

Michelle75

Že se mnou zacloumá film o baletícím klukovi bych někomu jen těžko věřila. Ale ano a hodně. Typově mi Jamie Bell jako baleťák vůbec nesedí, ale možná i proto mu tak člověk fandí a věří v to, že jít za svým snem, ať se děje cokoliv se občas vyplácí. Tancem se dá vyjádřit mnoho pocitů nebo neopak se z nich lze vytančit. Vztahy otec syn a bratr jsou někdy hodně komplikované, ale v době, kdy musíte uživit rodinu a děláte věci proti své vůli a svému svědomí je nátlak veliký. Přesto ty vztahy jsou pevné a nakonec i snad dojemné. Krása, nádhera, prostě skvost. ()

SjamK

Opravdu pěkné překvapení. Chytře napsané, bravurně zahrané a krásně natočené. Když přičtu bezvadné taneční scény a dobrou hudbu, vychází mi pět hvězdiček. Ty se mi ale nakonec dávat moc nechce: Asi tak do poloviny si totiž tento film udržuje takovou zvláštní napjatou atmosféru - takovou opravdovost, autentičnost, která mě hodně bavila. (SPOILER:) Ke konci ale všechno začalo silně zavánět happyendem, který se -světe div se- opravdu dostavil. Sice to bylo hodně logické vyústění, ale nemuselo být tak okaté. Na začátku máme absolutně nefungující rodinu - na konci se mají všichni strašně rádi... co tak najednou? Otec cholerik a despota se změní ve starostlivého tatínka? To samé Billyho bratr. (KONEC SPOILERU) Takže, bylo to velmi hezké, ale trochu jednoduše ukončené. K čemu jsem tady ale chtěla dojít? Na Billyho Elliota bych se s chutí podívala ještě jednou - a ne ledasjaký film u mě má tu čest. ()

bari68

Neuveriteľne milý a dojemný film, ktorý diváka dovedie až tak že s ním bude tzv. zžitý a na plátne mu bude v srdci fandiť. Malinké mínus,resp. pol hviezdičky mínus za skutočnosť, že ma ,,nerozpoložil,, ako väčšinu užívateľov CSFD a že ma nedojal až k slzám....Samozrejme k 5* hodnoteniu to nie je podmienka, avšak tento príbeh si to vyžadoval a viedol sa aj takým smerom. ()

Mistickzz

Ja osobne by som si vybral radšej box ako balet, ale Billihy to proste bavilo. A snažil sa dostať čo najďalej cez neprajného otca a brata, teplého kamaráta a ambicióznej trénerky. A prečo? Lebo tanec bol jeho život. Pekná dráma s výborným Jamiem Bellom a parádnym proslovom pred porotou.. 75% ()