Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

Macbeth

Stephen Daldry je skvelym utocnikem na divakovy city, zacal zde, vse secetl, podtrhl a privedl k dokonalosti v The Hours. Zcela nenapadne, nevtirave se vam dostane pod kuzi a pak se stava reziserem toho, co s vami nasledujici minutu provede. Skveli herci, hudba, namet a v neposledni rade scenar.Vychodisko spatne nalady! ()

Jacob23

Kdo by cekal,ze film o klukovi co ma rad balet muze byt takhle skvely..Dobra rezie i kamera,ale hlavne opravdu skveli Jamie Bell(tesim se na Jumper-je to haluz ze jsem Billyho videl az dnes)a Gary Lewis.Podtrzene vybornou hudbou.Britove tyhle soc. dramata umi(Do Naha)Ferove jsem si pobrecel ()

mandlova

Jedním slovem NÁDHERA! Jak já Billymu fandila! Obdivuju, jak se tak mladý kluk dokázal poprat s tak náročnými tanečními čísly....otec stávkokaz, babička "já mohla být baletka", transvestitní spolužák, drsně odměřená, ale lidská učitelka baletu...na konci jsem zamáčkla slzu dojetí ()

IvyH

Ten kluk má prostě talent... Scenárista si nejspíš byl vědom předvídatelnosti děje, a proto do filmu o strádajícím talentu přidal linku stávkujících horníků... a Bůh mu za to žehnej. Socialistická Británie 70. let, jakési předměstí či sídliště a nepochopený hrdina... Děkuji pěkně, přijďte zase. ()

zigíš

britská sociálna dráma v klasickom strihu tak do tývý než na plátno ..ale ked sa bráchové lúčili leskla sa mi slza v oku, to priznávam ()

Kalidor_

Nádherný filmový zážitek, tomu klučinovi se snad ani nedá nefandit. Snad každý má touhu v něčem vyniknout, a zde je tato touha geniálně zfilmována. ()

MiGi87

"Wanted to mark this one with four stars only, you c, but the ending was just too gr8 for just 4, so I'm giving 5, you c." Kurde, ten jejich newcastleský slang se nedá reprodukovat textem, to se musí slyšet a vidět. Pěkný film, zdaleka ne "mee cup o' tea, you c", ale dostalo mě to. Skvělý scénář i režie, a poté, co jsem dneska hodnotil Titanic II jako nejhorší film, co jsem kdy viděl, tohle je bezpečně v první stovce, a to spíš v horní polovině. Doufám, že za to ten kluk dostal nějaké ceny, to musela být makačka. ()

strelenaL

Billy Elliot chlapec, který vás dostane svou nespoutanou vášní k tanci. Překvapivě vás film strhne na svoji stranu a nenechá vás chladným. A bonus nakonec máte možnost spočinout kousek labutího jezera na závěr filmu. Bezkonkurenční ve filmu byli pro mě Jamie, Gary a Julie. ()

vyfuk

Billy. Ten příběh jsem slyšel vyprávět, již tisíckrát a věděl jsem o čem přibližně bude, ale film mě ještě více překvapil. Bellova první rola, byla více než perfektní a měl si zřejmě určitě zasloužit Oscara!!! Bell poté sice neměl velké role, ale to možná časem příjde. Příběh měl dopady a zvraty geniální a (SPOILER!!!) jsem si už opravdu myslel, že ho na tu školu nevezmou. Docela mě zajímavě doplňovala role gay chlapce. Nic proti homosexuálům nemám a v tomto filmu to bylo tak zajímavě, láskyplně doplněno. Škoda, že ve filmu není náznak toho jestli Billy žil s kámoškou z baletu, nebo třeba jen trochu něco cítil k tomu klukovi. So very perfect film. ()

Autogram

Všetci tu takmer plakali a udeľujú päť hviezd a mňa sa to vôbec nedotklo. Aj muž môže tancovať balet, pripadá mi to celkom normálne, a ten vzťah syna a otca, ktorý by z neho mal radšej boxera mi pripadal od začiatku zvláštny. Zvláštny aj pre film. Čajkovského jazero je krásny hudobný motív, ale tu ma ani jeho využitie nepresvedčilo pridať hviezdu. ()

Nepi

Strhující drama o chlapci,který všem dokázal,že talent a píle jsou silnou zbraní.Veselé,ale i místy smutné drama vyvolá v každém hluboký pocit. ()

Almásy

nadherny nadherny skutocne NADHERNY FILM. velmi krasna tienovo homosexualna atmosfera ma dostala, cele emocie, uplne uzas najkrajsie super bomba. okrem stavkokazovej sceny ma uplne emocionalne dorazi zaverecny skok. z toho uplne nechapem. krasny film krasny!!! nemoze sa nepacit ()

Philoun1

Opravdu moc pěkný film o tom, že když má člověk jakkýkoliv "zvláštní" sen tak by se ho měl držet i když ostatní v jeho okolí tomu nerozumí (alespoň tedy ze začátku). ()

giovanni3

Film o ,,baleťákovi,, z boxerské rodiny horníků... námět velmi silný, zpracování také není zlé, ale dalo se z toho vytěžit více. Homosexuální kamarád mi přišel jako výstelka pro nějaké to drama a navození atmosféry (zvláště v kombinaci s Billyho kamarádkou o kterou se Billy ani nijak ,,nesnaží,,), že balet v mužském podání je ,,tanec pro teplé,, což tak nejspíše není. Ani mne tak moc nezaujal odklon otce od všech svých zásad (ať již v práci, boxu, odporu k baletu) a zaměření veškeré snahy na nejmladšího syna (sice by to tak být mělo,ale celý film je tvrdým otcem a pak zahodí celoživotní zásady a podpoří syna ,,baleťáka,,)... Jako nebylo to zlé to určitě ne 4z5 si to zaslouží, ale chápu i ty kdo tomu daly 3z5... ()

latvar

Film na který jen tak nezapomenu. Mladý Billy to zahrál znamenitě jak po herecké stránce, tak i po taneční. K páté hvězdě v mém hodnocení, ale něco chybělo. 85% ()

Pecival

Ne že bych se nudil, ale prostě mě to nevzalo. A to vůbec. Řemeslně slušný, herci super (zvlášt Billyho otec), ale celkově to tak nějak prošumělo. Ale rozhodně bych to nepodceňoval, se mnou koukající slečna ukápla slzu a do konce nešla moc utišit :) Tak pozor. ()

Hollohlaway

Sociální sonda nepokrytě útočící na divákovy emoce. Naštěstí to není tak sladkobolně podané , aby to kazilo zážitek. Hudebně ani herecky se filmu nedá moc vytknout, hornická ráznost a akcent plus atmosféra osmdesátých let je výborná. J. Bell je fakt hodně dobrej. Celkově mě to ale nijak extra nezasáhlo natolik , abych dal vyšší hodnocení. ()