Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

Wolvie

Filmová rozcvička Stephena Daldryho před jeho skutečnými veledíly.Rozcvička veskrze příjemná a milá,bohužel však ničím neobohacující.Vyšumí příliš rychle. ()

rekkky

Billy Elliot aneb film o tom, že sny se plní i těm nejobyčejnějším plebejcům a členům dělnické třídy z prostředí, které vykazuje prach bídnou naději k dosáhnutí kariéry. Přesvědčivý výkon hlavní postavy vytvořil zajímavou podívanou a skvěle vyjádřil vnitřní sílu, která hnala Billyho k naplnění svého snu. Paralela, která uzavírala děj snímku, podtrhla hlavní myšlenku. Zakomponovaný soundtrack perfektně koresponduje s tím co se odehrává na plátně. ()

BOURQUE

Veľmi krásny a dojímavý príbeh o chlapcovi, ktorý túžil vyskúšať niečo iné ako ostatní chalani. Možno ho k tomu nútili okolnosti, ale jedno je isté: jeho predstaviteľ (Jamie Bell) by si nemohol zaželať ani lepší debut vo svete kinematografii. Všetky nominácie na Oscara (Réžia, Herečka VR - Julie Walters a Scenár) sú zaslúžene. Ja osobne by som k tejto trojici pridal aj hudbu. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Heroine

Nevím co kdo na tomhle filmu vidí. Je to jenom obyčejný, docela nudný příběh, který stejně všichni víme jak dopadne. Výraznější je z filmu snad jenom scéna loučení, která je něčím hodně realistická. Ale jinak jsem se na to dívala JENOM proto, že mám ráda Jamie Bella. Jinak bych si to ani nepouštěla. Ale Jamie byl vynikající, a TANCUJE VÝBORNĚ! ()

GOREGASM

Billy Elliot ukázal v plné síle fakt, že Stephen Daldry před námi svůj divadelní původ neschová a přívlastek uměleckého dramatika mu nikdo neodpáře. Potenciál předlohy včetně dominantního kontrastu dvou světů vymačkává do poslední kapky a intenzivní emoce herců jsou potom přirozeným otiskem divadlem zpevněné disciplíny, kterou si Daldry na place sjedná. Mladičký Jamie Bell je ve své trnité cestě za snem strhující, velkou pozornost si ale určitě zaslouží také opomíjený Gary Lewis, který hraje otce Billyho Elliota a dáva své postavě zpočátku tvář třídními dogmaty omezeného dělňase a jeho finální oběť je společně s Lewisovým výkonem pro burácející vyznění emocí zásadní. 90% ()

agassi68

Oceňujem okrem skvelého výkonu Jamieho Bella a Gary Lewisa dokonalý pohľad dovnútra rodinného života bežnej famílie v Anglicku za ťažkých časov v osemdesiatych rokoch. Trampoty Billyho po strate matky, starostlivosť o senilnú babičku, túžba otca vychovať z neho tvrdého chlapa končí síce happyendom, no takým príjemne chlapským. Koho ani raz nepremohli pri sledovaní emócie je skutočným cynikom.. ()

Ydrosten

Tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal, protože jsem si myslel, že bude o ničem... Nějaký kluk co se dal na balet... co to může být? No... Mýlil jsem se. Je to další z těch anglických filmů, které hrají na city. A takové mám rád. Právě kombinace komedie a emocí bývá u filmů to nejlepší. Nejvíc se mi líbí výběr herců, obzvláště Garyho Lewise - na jednu stranu jako otce drsňáka a na druhou stranu otce, který se i přes počáteční nedůvěru a odpor snaží přes všechny překážky splnit sen svého syna, který se nakonec propracuje až na vrchol. Taky Julie Waltersová zde exceluje. Ta role jí padla. Musím se přiznat, že je to jeden z mála filmů, u kterého jsem byl naměkko. ()

Hapretor

Tak jako záživné to je, zahrané velmi pěkně, dojemné i vtipné. Ale já tvrdím, že když chlap dělá balet, je to jako když ženská dělá kulturistiku. ()

herák

tak sem to dnes videl po douhy dobe..zase me ten film totalne rozsekal..da se tomu vytknout tak malo ze to rano ani nebudu vedet..rozhodne to neni soundtrack, hra na city (na kterou obycejne nehraju), poskladani hercu, kurevsky chytlavy tanecni sceny a tak dale..parada..vic takovejch filmu ()

vlkzbeskyd

Tento snímek nám nabízí pohled do Anglie 80. let 20 století, kdy dělnické oblasti prožívaly útlum. Nedostatek peněz a bída je zde cítit na každém kroku. V tomto světě vyrůstá i malý Billy, který jako každý jiný chodí do boxerské školy. Jednou však vidí ve vedlejší tělocvičně tančit dívky. Tanec jej tak zaujme, že se mu chce věnovat. Před tímto malým chlapcem stojí nemalý problém. Musí dokázat světu jak moc pro něj tanec znamená a co všechno je pro něj schopen obětovat. ()

TylerGage

Krásný příběh o chlapci co i pres zákaz svého otce chodí za paní učitelkou se učit balet. Billyho šance nastává když se dovýdá o příjmacích zkouškách.bylli na ne odcestuje a i přes kryzi v rodině tam jede sním i jeho otec který mu to velmi zazlíval.U přímacích zkoušek dostane Billy zkrat a praští pěstí jednoho BUZÍKA(řečeno ve filmu).To mu však nastávají nervy. Příběh s krásným koncem a o velkém kamarádství a lásce v rodině. doporučuji.(už tech pár slz co spadlo to mu filmu přidává jiskru) ()

Liduskaa

Ten kluk je talent!a když si v jedenácti myslí,že ho balí jeho učitelka musí to vykouzlit úsměv snad každému:) i mě a mým pěti hvězdičkám:) ()

Utero

Miluju tento film. Je to jeden z těch filmů, který můžu vidět třeba 100x, ale stejně si to vždycky užiju. Výkon Jamieho Bella je pro mě jeden z nejlepších dětských výkonů co jsem kdy viděl... ()

Kaučuk03

Čekal jsem to trochu syrovější, ale rozhodně ,mě to nezklamalo. Jamie Bell má můj obdiv, zahrál to fakt bravůrně. Melancholická atmosféra, která není depresivní. Velmi příjemný film s grandiózní závěrečnou scénou, která se dala čekat, ale to jí nic neubírá na kráse. Díky tomuhle filmu snad zapomenu na mé znechucení nad Louskáčkem v divadle, co jsem viděl, když jsem byl malý a někdy si určitě na balet vyrazím. ()

Zoidlord

VELMI kvalitní film. Váhal jsem, zda nedát 5*. Film má několik neskutečně skvělých okamžiků - jednak nádherný záběr počátečních titulků (kombinace herec - záběr - hudba - tapeta na stěně) a také okamžik, kdy jde Billy po ulici a povídá si se svou kamarádkou, která drží v ruce klacek se kterým jede po zdi, štítech policistů a znovu po zdi. Velmi vtipné a dotažené nápady, ovšek k tomu, abych dal 5* jich nebylo dost (nebo jsem si jich na první shlédnutí dostatečně nevšiml - časem třeba změním názor). Každopádně každému film doporučuji ke shlédnutí. P.S.: Velmi se mi líbilo nenuceně nezávislé politické pozadí celého příběhu dokumentující vládu železné lady Margaret Thatcherové. ()

Dimo

Nádherný, dojímavý a jako bonus Britský film. Mám pocit, že pod taktovkou US produkce by takovýto film nevznikl. Tudíž všem, kteří mají rádi Britskou filmařinu a nechají si inteligentně brnkat na citovou strunu musím vřele doporučit. ()

Luisis

Miluju tenhle film od začátku až do konce.Kdybych tento snímek viděl v Billyho letech asi se taky přihláším na tanec, kdo ví.Soundtrack je taky parádní - 98% ()