Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

me3x®

z množstva podobných komédií je predsa len Billy Elliot čímsi iný. Možno politické pozadie príbehu, ktoré mu dodáva na autenticite, možno to, že príbeh sa odohráva na starom kontinente... . V každom prípade však o dve hviezdičky prevyšuje filmy, ktoré sú takmer identické: hrdina rozhodnutý pre niečo proti vôli svojho okolia, nakoniec sa mu dostane pochopenia... a prichádza happy end. ()

Phex

Kritiky na csfd nadprůměrný (svého času byl film i v top 200) - svým hodnocením podporuji. Billy Elliot má happy end, i když není vůbec těžké, si díky tomu jak je film dobře natočen, představit kolik takových Elliotů skončilo, končí a končit bude s krumpáčem, v montérkách...Drobně mi tam nesedly určité pasáže, které mají dlouhými hudbou podbarvenými záběry vyjadřovat dynamický děj -stačilo by k tomu dle mě pár střihů - např. Billyho vztek nechá režisér vybublat ve zvláštní snad dvouminutové taneční pasáži, nebo když bratr probíhá domy sousedů aby utekl policajtům dává si u toho kafe a pomáhá někomu se stěhováním nebo nákupem... ()

Blazis34

Poněkud dramatická komedie plná rodinných sporů se spíše zaměřila na sílu rodiného pouta. Mladý Billy Elliot si jde za svým cílem, stát se výborným baletním tanečníkem i přes nepřízeň rodiny, ale podporuje ho učitelka baletu, která si je jistá, že je v Billym ukryta vášěn pro tento tanec a patřičný úm. Řekl bych, že tato komedie je trochu drsnější, ale za to s větším dějem. Překvapil mě jak se do této role vžil mladý Jamie Bell a i kvůli němu dávám čtyři hvězdičky. ()

Aazy

Film mi připomněl můj dávny sen o umělecké kariéře, který jsem s přibývajícími roky začala opouštět. Asi se za něj ještě poperu. Billy mi vlil nové nadšení do žil. A co víc si od filmu přát? Snad se z toho nevyspím. ()

moviepill

Film o tom, ako si jeden homosexuálny puberťák vydupal to svoje. Nemusím...sorry. Môže mi niekto povedať čo je Oscarové na tom, keď sa 11-ročný fagan celý film mračí a zdúva na celý svet? Takých deciek máme plnú republiku, nemusím sa ešte na to pozerať vo filme. ()

elCarda

Vyborny soundtrack, zasazeno do pomerne velmi zajimave doby. Nicmene celkove me film moc nenadchnul. Dej je az moc primocary a jeho tah na branu s casem spise slabne. Je to rozhodne zajimavy pribeh, ale kdyz se clovek zamysli, je to proste dalsi pohadka o tom, ze kdyz za necim jdete naplno, tak toho docilite. ()

PetrJulian

Na balet zrovna moc nejsem, ale tento příběh mě zaujal a je dobře zpracovaný. I když, jednu výtku bych měl, a sice, že mě iritovalo, jak jsou všichni Angličané drzí, a hlavně děcka. Nicméně to je jenom pravdivý obraz o jejich výchově, jim to divné nepřijde. Když se člověk nad to povznese a soustředí se na podstatné, nemůže to kráse filmu nic ubrat. ()

Kornout

Má srdeční záležitost. Nikdy nezapomenu na ten den, kdy jsem poprvé viděl tenhle skvost v kině. Do kina jsem šel ve špatné náladě, vůbec se mi tam nechtělo, ale kvůli kamarádům jsem šel. A pak to přišlo. Smích, pláč, smích, pláč ... emocionální horská dráha. Není nic krásnějšího, než když se usmíváte skrze slzy. Z kina jsem odcházel jak politej kouzelnou vodou. Děkuji pane Daldry za jeden z nejkrásnějších zážitků, jaké jsem kdy v kině prožil. Film jsem od té doby viděl už snad 6x a vždycky na konci pláču. Dokonalost v každé minutě, krása v každé vteřině. ()

wocicko

Příjemný film, na můj vkus až příliš sociální téma. Ale moc se mi líbil konec, myslela jsem, že bude příliš rozplizlý, on byl, ale nebylo to trapné. A taneční kreace byl opravdu oku lahodící. 3+ ()

Elyurias

Jak daleko může zajít rodičovská láska není nic nového coby námět, nicméně i tak zde funguje skvěle. Vždy se znovu ráda podívám. ()

darebacek

Film mi hodně sednul, někdy to tak chodí, že kluk vždy nekráčečí ve šlépějích svého otce a dělá něco úplně jiného než si otec přeje, film u kterého jsem se nenudil, prostě byl ze života. 82 % ()

pafka

To je zkratka paradni vypraveni o nadanem klucinovi, co to nemel vubec vydlazdene. Skvele zahrane i tim klucinou, jeho otcem. Smlsnul jsem to jako malinu a to se mi do toho nechtelo. ()

rysafi

dojáky bych zrušil. a tady je doják rušen sám sebou - totiž neustále se děje něco velmi vtipného: babička mezi těžkooděnci apod ()