Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

Nakash

Tento film stojí na silném příběhu. Scénář je dobrý, přestože některé momenty jsou opravdu silně kýčovité. Bohužel celkovou kvalitu sráží samotní herci. Jako kdyby nevěděli co hrají. Každou chvílí tápou a většinu filmu jsem jim nevěřil ani jediný pohyb. Až na Julii Walters. Ve výsledku je to film na nedělní odpoledne, který kolem vás propluje jako by se nic nestalo. Mohlo to být lepší ale zase i horší. Solidní 3 hvězdy. ()

jjjerry

Nejvíce bych u tohoto filmu ocenil hudbu. Chvílemi vážná hudba, která provází malýho kluka v jeho světě tance a druhá linie "drsnější" hudby která provází spíšetvrdý život horníků při stávce. Skvěle se to doplňuje a prolíná. Skvěle zobrazena stávka horníků v UK v roce 1984 (o které se v ČR moc neví a nemluví a žilo se ideálem, že na "západě" je vše lepší). Ten malý kluk si mně získal a fandil jsem mu a prožíval to s ním. SPOILER:na konci jsem byl tak naladěn na balet a těšil se, že ho kousek uvidím, ale bohužel. ()

Klarkys

Jednoznačně si zaslouží nejvyšší hodnocení! Tak dojemný a zároveň drsný film jsem dlouho neviděla...Než začnete sledovat Billyho těžkou a tvrdou cestu za splněním životního snu, připravte si krabici papírových kapesníků:-) ()

Desmi

Ačkoliv jsem vcelku tolerantní člověk, nikdy jsem nedokázal pochopit, proč se chlap oblékne do těch příšerně upnutých hadrů, vezme si balerínky a začne "tancovat". Billy na tohle v průběhu filmu sice odpovídá a snad i vcelku podařeně, ale mě přesto nepřinutil mu fandit.. ()

LencaN

To je prostě osudový film :) ...napíšu si sem zatím jen drobné poznámky, abych je nezapomněla a až budu mít klidnější období, tak dopíšu komentář, který si tenhle film zaslouží :) já jen, že jsem si kousek opět pustila a vyvolává to pořád stejně pocity jako při prvním shlédnutí celého filmu:) ...super babička, takovou bych chtěla...několik scén, které mě zaručeně vždycky rozbrečí...film plný citů a hodnot všech kategorií - láska, vzdor, hrdost, naděje, trpělivost, přemáhání se, obětování se, oddanost, důvěra...herecky excelentní Jamie Bell...silný námět zpracovaný nekýčovitým, ale naopak velmi reálným způsobem, čemuž hodně napomáhá umístění do průmyslové oblasti, kde balet a doly jsou jako dva protiklady...snad každý záběr má svou hloubku a náboj ()

Sofia_Straw

Doposiaľ neprekonaný film o lámaní tradičných konvencií plný emócií, strachu z hľadania vlastného ja a v konečnom dôsledku o prekonaní bariér. Príbeh sa odohráva v zložitom sociálnom prostredí Veľkej Británie 80. rokov zohrávajúcom najdôležitejšiu úlohu v zmene rozmýšľania rodiny Billyho. Poukazuje hlavne na dôležitosť pochopenia a podpory tých najbližších, pretože talent bez nich nestačí... tobôž u tých menej konvenčných záujmov,... Pekným príkladom netypického a spočiatku neprijateľného záujmu v ženskom prostredí je film Blafuj ako Beckham, ktorý vznikol pár rokov po Billym Elliotovi. ()

v.indruchova

Možná je to tím, že tanec obdivuji, ale sama nepraktikuji. Pro mě je to zajímavý příběh. Neposadilo na zadek. Některé scény jsem posouvala. Mnoho dramatického natahování scén. Těžší drama. Komedii jsem zahlédla jen tak z vlaku. Billy je rozpolcen v tom co dál v životě, není se čemu divit v jeho situaci. Mě přišlo, že se někdy chová opravdu hloupě. Asi jsem čekala trochu něco jiného. Po shlédnutí ve mě zůstává cosi nepříjemného, jaká si smutná nálada. No ono toho ve filmu pozitivního bylo méně a paní učitelka (baletu) ta mi přišla nepříjemná, brr. SPOILER: Zvláštní, ani se neraduju s toho, že to William dotáhl až tam, což mi vlastně bylo od začátku jasné :) ()

Merenre

Mě to zas tak nevzalo, jak se tady praví, ale co do kvality je to jistě nadprůměr. Briti si libují ve filmech se sociální tématikou a taky je umí kurevsky dobře dělat. V podstatě tomu nemůžu nic vytknout, ani to nebylo tak patetické citové vydírání, na jaké jsme zvyklí u amerických filmů tohoto ražení, ale na plný počet to přesto není, nechalo mě to celkem chladným a nemyslím, že to bylo něco, co by mi bůhvíjak mělo utkvět v paměti. ()

sydney

Když jsem se na tenhle film začala dívat, netušila jsem, že příběh malého Billa Elliota budu bez dechu sledovat až do zaplaťpánbů šťastného konce. Takovéhle filmy moc potřebuji, protože si mohu oddechnout od současného trendu, který káže, aby z plátna teklo co nejvíc krve. ()

Amaranta

Když se Billymu začne dařit, najednou jsou ze všechn neutrálních až záporných postav dobráci a fandové - já vím, že je měl přesvědči balet, ale jistá černobílost v tom tkví. Jistě, neobviňujme z toho pohádku... A Billymu to fakt šlo, i jsem si s ním párkrát zatancovala (ne, nebyla jsem v kině.) ()

ludovit14

Pekný príbeh ako aj dobre podaný a herecky to je tiež v pohode, tri nominácie na OSKARA hovoria za všetko! HOD:75%.PS: Keď tancujem cítim, že som ako ELEKTRINA! ()

Kozlowski8

Příběh chlapce z chudé hornické rodiny, který - navzdory době a prostředí, v němž vyrůstá a rodinným poměrům a tradici - poslechne hlas svého srdce a vymění nenáviděné boxerské rukavice za baletní střevíce... Skvěle navozená atmosféra doby a hornického městečka, pěkně napsané a ztvárněné postavy (i ty vedlejší), líbivé melodie. Jamie Bell je naprosto úžasný a stejně tak Gary Lewis v roli jeho otce - bývalého boxera a nyní těžce pracujícího horníka, který je na povrchu velký tvrďák, ale ve svém nitru má citlivou dušičku. Hezký, citlivě natočený, přiměřeně emotivní film. 85%. ()

karnifex

Snad proto, že jsem pár let boxoval (a tedy se trochu obával klišé boxer vs. baleťák), jsem i přes kladné recenze se shlédnutím tohoto filmu dlouho otálel. Ale obavy nebyly na místě - snímek je výborný a veškerým klišé či sentimentu se mu daří vyhnout, případně je ustojí. Z mnoha předností snímku zmíním aspoň vynikající výkon Jamieho Bella a taky sociální citlivost. Nádherná je v tom smyslu scéna, v níž kožení a odměření členové přijímací komise baletní školy dokáží vyjádřit podporu stávkujícím horníkům - u nás by jsme v dobách asociálních nečasovsko-topolánkovsko-kalouskovských vlád podobný případ hledali asi těžko.. ()

Majoslav11

"I když tancuju balet, tak nejsem teplej !" Miestami silné momenty, miestami ale prevarená voda. Opäť raz sa mi páčia scény, ktoré by v americkej produkcii jednoducho neprešli (chlapec v ženských šatách). Hlavný hrdina hraje ako o dušu. Na plný počet to ale u mňa nie je. Za štyri hviezdy. ()

Johnysman

Opravdu doják skoro od začátku do konce. Parádní zpracování příběhu. Moc se mi líbila kamera a spousta nápaditě natočených scén. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. ()